Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İlk trafik cezamı da yemişim, yeni eve geldi . Geçen hafta İzmit Otoyolu'nun belirli bölümünü kapatmışlardı, mecbur e-80'den gidiliyor. Orada da hız sınırı 110 km/h. 123 km/h ile ceza kesmişler, 2 km/h fazlalık var. Otoyolu kapatıp, para tırtıklamak için düzlüğe radar koymuşlar, Allah belalarını versin diyorum. Radarların %2-3 hata payı var. Arabalara göre kalibre edildiği için ve motosikletler küçük olduğu için hata payı daha da yüksek. Bir de resim çekmişler. Resimde de görüldüğü gibi aynı anda karşı yoldan otobüs geçiyor, onun hızını da görmüş olabilir. İtiraz edeceğim, bakalım nasıl sonuçlanır .
    RuzgarSA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    gecmıs olsun :( ne kadar gunahı?

bu arada 3-4 kaza haberı var yukarıda.gecmıs olsun arkadaslar hepınıze.allah beterlerınden korusun hepımızı...

*bızım oglan bugun 15gun sonra ılk marsta aldı marmarıste akusune tecavuz etmeme ragmen maaasallah cok ozlemısım ya
    viper17 bunu beğendi.

154 lira, 15 günde nakit ödeyince 25% indirim oluyormuş. Neyse prosedürü araştırdım. Çağlayan Adliyesi'nde itiraz edilebiliyormuş, 1 liraya dava açılıyor. Onun da sonuçlanması 2-3 ay sürüyormuş. Ceza en kötü 2-3 ay ertelenmiş olur. 25% indirim devam ediyormuş ayrıca dava sonrası.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı rq7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler bana kabus gibi gelen boynuzlu aynalardan kurtuldum yeni aynalarım nasıl ?
    aynaların montaj işlemini sağolsun irfan abim yaptı yani nam-ı diğer piyanist_irf

http://img2.ressim.net/out.php/i5534677_dscn3892-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534719_dscn3894-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534680_dscn3895-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534681_dscn3900-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534682_dscn3901-jpg

Arkadaşlar bu resimlerde ayna olması gibi duruyor , fakat bende ebay den aldım ve wolrath arkadaşımınki gibi ayna yukarı dogru bakıyor. Elektrik bağlantısını yaptırdım sürekli yanıyor o şekilde istedim, fakat görüş açısı bayağı azaldı.Kolumu filan çekiyorum koltuk altından bakıyorum fln aynaların grenaja bağlandığı açı yanlış gibi sanki yatay olması lazım bağlantı yeri ama bizim cbr lerde bağlantı ayağı yere dik. Bir dönüştürücü aparat vs gibi bişeyler duymuştum ama var mı aslı astarı , nereden bulabilirim? Bendeki de aynı wolrath ınki gibi duruyor. Grenaja yatay 2 delik açamam , zaten çatlar gider rüzgarda , ne yapabiliriz acil yardımlarınızı bekliyorum. Şunu da söyleyim gece karşıdan çoook daha dikkat çekiyor motor o açıdan iyi , abartmıyorum daha bir havalı oldu milletin bakışı da değişti. Benimki karbon görünümlü olan.......
    forza46 bunu beğendi.
    Araba kendini , motor sahibini öldürür demişler... O yüzden motorunuzu iyi tanıyın ve bakımlarını aksatmayın.....

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynalar kesinlikle +1 katmış motora. bu aynaları kullananlar olarak hepinizin şikayeti görüş yetersizliği o yüzden maalesef şu an için almaya cesaret edemiyorum.
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    Honda cbr 250r gitti :(
    Alıntı totocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı rq7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler bana kabus gibi gelen boynuzlu aynalardan kurtuldum yeni aynalarım nasıl ?
    aynaların montaj işlemini sağolsun irfan abim yaptı yani nam-ı diğer piyanist_irf

http://img2.ressim.net/out.php/i5534677_dscn3892-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534719_dscn3894-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534680_dscn3895-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534681_dscn3900-jpg

http://img2.ressim.net/out.php/i5534682_dscn3901-jpg

Arkadaşlar bu resimlerde ayna olması gibi duruyor , fakat bende ebay den aldım ve wolrath arkadaşımınki gibi ayna yukarı dogru bakıyor. Elektrik bağlantısını yaptırdım sürekli yanıyor o şekilde istedim, fakat görüş açısı bayağı azaldı.Kolumu filan çekiyorum koltuk altından bakıyorum fln aynaların grenaja bağlandığı açı yanlış gibi sanki yatay olması lazım bağlantı yeri ama bizim cbr lerde bağlantı ayağı yere dik. Bir dönüştürücü aparat vs gibi bişeyler duymuştum ama var mı aslı astarı , nereden bulabilirim? Bendeki de aynı wolrath ınki gibi duruyor. Grenaja yatay 2 delik açamam , zaten çatlar gider rüzgarda , ne yapabiliriz acil yardımlarınızı bekliyorum. Şunu da söyleyim gece karşıdan çoook daha dikkat çekiyor motor o açıdan iyi , abartmıyorum daha bir havalı oldu milletin bakışı da değişti. Benimki karbon görünümlü olan.......
    Açıkcası motorun görünümünden ziyade görüş daha önemlidir.Lakin motora ayrı bir hava kattığıda kesin.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Jies adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaza haberi de benden...

geçen cuma 5 ekimde 1700 kmde ilk ve talihsizliklerle dolu kazamı yaptım. Ben hastaneye, motor otoparka. Sezon benim için erken kapandı. En az mart nisan 2013 e kadar motor yok artık, sonrasında binip binemeyeceğim muamma.

Acı dolu 9 gün sonunda bu satırları tek elle yazıyorum, yazıyorum ki okuyun risk almadan önce 2 kere düşünün. boşuna şeytan icadı demiyorlarmış bu alete. sağ dirseğimden 2 gün önce 5 saat süren bir ameliyat oldum. kıkırdak diye bişey kalmamış doktorların söylediğine göre kıkırdağa ek olarak kemik tuz buz olmuş. Kırık sayısı diye bir rakam veremediler. Platin takıldı falan bundan sonra ne kadar hareket edeceği muamma doktorlar kötü konuşuyor bakalım fizik tedaviye başlayacağım işte. günlerdir acılar içindeydim ameliyat sonrası acı kavramını yeniden öğrendiğim kabus gibi bir gündü. vidaların sızlattığı kemikler ayrı, 30cm lik ameliyat dikişi ayrı.. 3 gün oldu işte neyse toparlamaya başladım.

Olaya gelince, mecidiyeköyden taksime giderken cevahiri geçince sağa dönen dar bi soak var o sokak sizi burger king ve türkiye petrolleri vs. nin olduğu caddeye bağlıyor, abidei hürriyetin sonuna, oradaki benzinciden benzin alıp e-5 e bağlanıp zeytinburnu tarafına gideceğim ki yeni aldığım ve daha 50 km binmediğim michelin pilot activ'ler ile biraz yol yapayım rodaj olsun niyetindeyim.

Benzini aldım çağlayan adliyesinin altında yeni bir tünel var şişli yönünden gelirken, o tünelden ilk kez geçip e5 e bağlanacağım. Tünelden önce ışıklarda durdum. Ortadayım sağımda solumda araçlar hava süper. Yeşil yandı biraz hızlı çıktım tünele kadar 1-2 km bomboş yol, tünele yaklaştım yaklaşık 100 km gibi bir hızla.

Tepe gibi yapmışlar tepeye ulaşıp tünele inmeye başlayınca görünüyor ki tünelin içinde hafiften viraj dönüyor sola kestim gazı virajı görünce, motoru da lastikler yeni diye çok yatırmadım. yaklaşık 75-80 km gibi virajı ilk gördüğüme göre yeterli olduğunu düşündüğüm bir hızla girdim. artçım yok (iyi ki!) 2 şerit tünel içi, sağ şeridin sol tarafından girdim ki hızım bir tık fazla olabilir hissediyorum, şerit kaçıracak olursam pay kalsın (hata: viraja yanlış girmek). Meğer nalet viraj tıpkı salyangoz kabuğu gibi gittikçe keskinleşiyormuş. Virajın keskinleştiğini anlayınca birden fren yapmak istemediğimden sol dizimi çıkardım dışarı, ağırlığımı biraz daha verdim sola (viraj sola dönüyor) öyle şansımı denedim. bunun da yetmediğini ve artık hızımı kesmem gerektiğini anladığımda artık refüje 1 metre kalmış ve son çizgi üzerindeydim. Herkes "-sakın o çizgilerin üzerinde gaz fren yapma buz pisti gibi kayarsın" diye sıkı sıkı tembih ettiğinden (1), lastikler zaten yeni ve mumlu olduğundan (2) ve son çizgi ile refüj arası mıcır toprak çer çöp olduğundan bir an tereddüt ettim frene basmakta ama bastım çizgiden çıkınca, (viraj hala keskinleşmeye devam ediyor)

Biraz daha sert bassam belki arka frene motor çıkacak altımdan kayıp kurtulacağım ama kaymadı, o sertlikte basınca da ancak 45-60 arası olduğunu tahmin ettiğim bir hıza düşürebildi beni ama ben hala ısrarla o virajı alacağımı belki hafif sürtünüp çıkacağıma inanıyorum nalet viraj keskinleşmeye devam ediyor.

Girdim refüje.. sağdan ilk çarpmayla kurtuldum motordan refüj demirleri üstünde 4-5 metre taka tuka çarparak kaydıktan sonra yola düştüm 8 metre kadar da asfaltta sürüklendim sürüklenirken kalkmaya çalışmadım söylenenleri uyguladım faydası da oldu. kayma biterken 2 tur takla attım ve sırtüstü yattım vizörde asfalt var gittiğim yöne bakıyorum. bilincim yerinde biliyorum ki kötü düştüm. 10 metre ötemde cıbırım yerde.. ağlayacak gibi oldum. kafayı çevirdim kalkmaya yeltendim ama sağ kolum tutmadı geri düştüm yola sırtüstü. gözleri kapayıp tekrar yüklendim ve oturabildim yola. artık yatmıyorum en azından.

ışıklarda benden sonra çıkan kuryeler vardı baktım motordan inmişler trafiği durdurdular sağolsunlar çok sakat yerde düşmüşüm beni yerde gören otomobil sürücüsü virajın yapısından dolayı beni görünce frene bassa da duramayabilir. o kadar kör viraj. görüş çok dar. üstümden bir de araç geçme riski yüksek.

Dediler burda oturamazsın kalk yarım ayak kaldırdılar beni kenara oturduk. sırtım refüjlerde, sağ kolumda acı yok ama kıpırdatamıyorum, biri gitti motoru çekti kenara. kaskı çıkardım eldivenleri çıkarırken farkettim ki şıpır şıpır kan akıyor. ala ala kan nerden geliyor elimle kafamı yüzümü sağımı solumu yokladım yok ceketi çıkardık yavaşça sağ dirsek patlamış diresğin 4 parmak altından kemik mi çıkmış metal mi girmiş bilmiyorum ama acımaya başladı o an.

Neyse ambulans çağırdılar kuryeler sağolsun motoru hiç düşünme dediler adres telefon kart verdiler istediğin zaman gel al dediler. Gözlerine bakıp size güveniyorum demekten başka bişey gelmedi elimden. Abi kaza yaptım gel motoru al diyebileceğim en yakın arkadaşım en iyi ihtimalle 20 dakkada gelir.

kenarda 15 dakka ambulans bekledik çağlayan adliyesinin altındaki tünelde. yerde yarIM litre kan kola bastıkça acıtan kirli bir havlu, 100 e yakın otomobil geçti hiçbiri durmadı. Duranlar sonradan gelen motorcular oldu hep. belki inanmyacaksınız içinde 3-4 memur olan bir transit polis minibüsü geçti yavaşlayıp baktılar ve gazladılar. polis dahi durmuyormuş memlekette onu gördüm iyi oldu.

Neyse ambulans geldi gerisi malum.

Ben kazada benim hatamdan çok yolda ciddi bir mühendislik problemi olduğunu hastanede düşünürken farkettim. Kurallara alabildiğine uymama asla korumasız gezmememe rağmen ilk kazam bu kadar sert olmayaydı iyiydi. 200-300 metre önce "dikkat keskin viraj" yada tünel içi hız limiti 30 km gibi ibare olsa belki bunlar olmayacak ileride 30-40 ile ancak dönülecek viraja 70-80 ile girmeyecektim. Belki ibare vardı ben görmedim, olacağı varmış derler ya.

Tam koruma, eldivenler dizlikler, kask hepsi görevini yapsa da en çok 400 lira verdiğim revit marka ceketin 50-60 km bi hızla sağ dirseğimi perte çıkarmasına bozuldum. kuvetle muhtemel hareket kaybı yaşayacağım. nasıl oldu da o ceket doktorların 4-5 saat operasyon sonrası elimizden geleni yaptık ama hareket kaybı olacak bunu kabul et diyeceği, profesörlerin "hastaya böyle şeyler söylenmez ama iyi dinle, bu gördüğüm en kötü eklem kırıklarından biri" diyeceği bir çıkıklı-kırığa meydan verdiğini aklım almıyor. bunada şükür ve olacağı varmış demekten başka bişey gelmiyor elden. bakalım zaman ne gösterecek.

Bir gün kolu tekrar açabilirsem nisan gibi cıbırı çıkararım garajdan.. Aşk dedikleri buymuş meğer. Bu sefer daha temkinli.

Siz siz olun korumasız asla motora binmeyin, dizlikleri eldivenleri takmaya asla üşenmeyin onlar olmasa durum daha kötü olacaktı eminim.

Sevgiler, saygılar.
    geçmiş olsun dilerim çabuk atlatirsin

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

Motosikleti
    CBR 250
    sezonun kapanmaya baslamasıyla forum cok durgunlastı galıba ????

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı motosev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezonun kapanmaya baslamasıyla forum cok durgunlastı galıba ????
    Faal olarak hemen hemen yağmurun olmadığı her gün hala biniyorum

Bayram sonrası kapatacağım gibi.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kış için ekipman hazırlıkları yapıyorum karda olsa üstündeyim lastikler tırtıngen bi çifte lastik şart

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    4 mevsim binerim ben sezonu kapatmakta neymiş
    cx571 bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar Sabah İkea'nın 1.95tl lik kahvaltısısını denedim
    Sizinlede paylaşayım.

Buyrun

Sabah 7:30'a yetişeyim diye Tem'den 170 bastım, yol kalabalık olmasa yine 180i görecek gibiydim... Motor süper açıldı 16bin km deyim.
    seigen bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Sabah 7:30'a yetişeyim diye Tem'den 170 bastım, yol kalabalık olmasa yine 180i görecek gibiydim... Motor süper açıldı 16bin km deyim.
    alırım anahtarını

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırım anahtarını
    Her türlü
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah 7:30'a yetişeyim diye Tem'den 170 bastım, yol kalabalık olmasa yine 180i görecek gibiydim... Motor süper açıldı 16bin km deyim.
    üstad dikkatli ol ya..valla bu süratleri duyunca yüreğim ağzıma geliyo...bizim motorların harcı değil bu süratler...
    wolrath bunu beğendi.

Kışın IRC lastiklerle devam edecektim, 17 bin km oldu ama bugün rutin kontrolüm sırasında arka lastiği bir elledim hamur gibi olmuş, ön lastik de biraz inmiş. Hemen hava basmak için benzinciye koştum. Ön lastik 23 psi çıktı. Arka lastiğe basıyorum, olmuyor bir türlü. Deli oldum, 5-10 dk uğraştıktan sonra başka benzinciye gittim, pompada problem var diye düşündüm. Neyse diğer benzinci de yakın zaten. Orda da olmadı. Sonra tuşlara bakarken patlak lastik şişirme tuşunu gördüm. Onunla denedim, bir de ortaya çıktı ki 8 psi'dan az hava kalmış içinde.

Servise gittim tabi haliyle. Arka lastiğe çivi girmiş, fitil attılar. Ayrıca lastik bitmeye yaklaşmış, eleman değiştirsen iyi olur dedi. Değiştirmek istemiyordum ama artık şart oldu .

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    arkadaşlar anadolu yakasında 29 ekim kortejine katılacak var mı ben gitmeyi düşünüyorum... toplanma suadiye otelinin önüymüş???

alone_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBR 250R
    jies çok geçmiş olsun umarım kısa sürede eskisinden daha iyi olursun.. Egzost koruma için karbon kaplama yaptım nasıl olmuş sizce ??

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Fotoğraflarda pek belli olmuyor ama oldukça güzel olduğunu zannediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler