Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Dostum çok geçmiş olsun, tekrar motora bineceğine inanıyorum.Lütfen beni yanlış anlama zaten hatalarını dürüstçe saymışsın, bir tane atladığınıda ben söylemek istiyorum fakat herkes duysun diye,senin bir hatanı daha söylemek isteyen yüzsüz biri değilim."Çıkışını görmediğin ya da bilmediğin viraja girme".Yani kontra gerektirecek virajlardan söz ediyorum.Şahsen 3-4 defa girmediğim virajda kontra gerektiren hızlara çıkmıyor,virajı görünce frenleyip,ağır ağır devam ediyorum.Tekrar geçmiş olsun,revit mont ta moralimi bozdu,yakın bir arkadaşımda var gerçi sonuçta benim montta da aynı koruma var,tam olarak marka modelin linkini verirsen kimse gidip almaz.
    avcagatay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Büyük geçmiş olsun . Umarım kolunuz tamamiyle iyileşir. Aynı şekilde motosiklete de tekrar binebilmenizi diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Cuma günü de ben düştüm . Ara ara panik fren denemesi yaparak kendimi test ediyorum. Hafif yokuş aşağı bir yola arabaların yavaşlaması için beyaz çizgiler çekmişler. Çizgiler 2-3 cm yükselti oluşturuyor, bir de zamanla aşınmış, o kısımdaki asfalt bozulmuş. Aptal gibi böyle bir yolda fren denemesi yapmış bulundum. Ön fren limit halde, tam durmaya yakın bu çizgili yere girdim, anında ön teker kaydı, ön freni azalttım ama nafile ve kendimi yerde buldum. Gidon sağa, tekerlek sola bakıyordu düşme sonrası, onu düzelttirdim neyse ki masraf çıkarmadı. Biraz gaz açıp kurtarabilirdim ama saniyelik olayda ani karar vermek mümkün olmuyor.

Çıkardığım ders, arabaların yavaşlaması için çektikleri beyaz çizgiler üzerinde veya öncesinde sert fren yapmayın, anında tekerlek kilitleniyor. Fren devredeyken o bölgeye girmeniz bile kayması için yetiyor.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Buyuk gecmis olsun,caninizin sag olmasindan daha muhim bir sey olamaz su noktada.
    Kaza ile ilgili yorum yapmayacagim ancak kucuk bir hatirlatma yapmak isterim ; daha once girdigimiz bir viraj bile olsa dar yollarda ve cikisini goremedigimiz her viraja temkinli girmekte fayda var.Malum burasi Turkiye ve bir onceki sefer 60 km/h ile dondugun viraji sonrakinde 30km/h bile donemez olabiliyorsun!
    Birka ornek vereyim,yolun tozlanmis olmasi,o yolda olusan yeni bir cukur,ve inanin en ez 10kez denk geldigim(gece gec saatlerde daha cok oluyor)yol tek yon ise,ileriden donmek istemeyip yola,dolayisiyla viraja ters yonden gelen beyinsizler!
    Ve maalesef bu saydiklarimdan da en cok baska bir Gerizekalinin kazaya sebep olmasini sindiremem!

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun allah şifa versin

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    abi geçmiş olsun en kısa zamanda iyileşmen dileğiyle

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun . Umarım kolunuz tamamiyle iyileşir. Aynı şekilde motosiklete de tekrar binebilmenizi diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Cuma günü de ben düştüm . Ara ara panik fren denemesi yaparak kendimi test ediyorum. Hafif yokuş aşağı bir yola arabaların yavaşlaması için beyaz çizgiler çekmişler. Çizgiler 2-3 cm yükselti oluşturuyor, bir de zamanla aşınmış, o kısımdaki asfalt bozulmuş. Aptal gibi böyle bir yolda fren denemesi yapmış bulundum. Ön fren limit halde, tam durmaya yakın bu çizgili yere girdim, anında ön teker kaydı, ön freni azalttım ama nafile ve kendimi yerde buldum. Gidon sağa, tekerlek sola bakıyordu düşme sonrası, onu düzelttirdim neyse ki masraf çıkarmadı. Biraz gaz açıp kurtarabilirdim ama saniyelik olayda ani karar vermek mümkün olmuyor.

Çıkardığım ders, arabaların yavaşlaması için çektikleri beyaz çizgiler üzerinde veya öncesinde sert fren yapmayın, anında tekerlek kilitleniyor. Fren devredeyken o bölgeye girmeniz bile kayması için yetiyor.
    Geçmiş olsun arkadaşım Antalya grubu var mı arkadaşlar CBR 250 R Club?

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun , Allah acil şifalar versin .
    Yavuz Sultan Selim Han

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Jies
    Geçmiş olsun, o virajlarda ben arabayla bile zorlanıyorum,sen hatalarını yazmışsın, hatalarını yazarak tecrübesi az arkadaşlara yol göstermişsin,bunların olmamasını ve yazacak bişeylerin olmamasını dilerdim ama olan olmuş, tekrar büyük geçmiş olsun.
    Kuryecilere gelince, ben daha bu işlerin başındayken (2-3 ay kadar falan önce ) arkama çok taktım onlardan, çünkü daracık aralarda korkudan yavaş sürüyordum, bana söylemediklerini bırakmadılar ama basın expres yolunda bir kazaya şahit oldum ve kuryecilerden "yardımın" ne demek olduğunu öğrendim, hemen kaza olan şeriti trafiğe kapattılar, benimle beraber 30 motor falan vardı.
    Kaza yapan arkadaşla ilgilenildi, ambulans gelene kadar beklendi.
    Sonuçta motorcunun halinden motorcu anlar.

En kısa sürede iyileşmeni dilerim arkadaşım.
    tugfox ve pars6 bunu beğendiler.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Çok geçmiş olsun, Allah tekrarını yaşatmasın.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Jies, cok gecmis olsun. insallah hareket kaybi olmaz, en kisa surede kavusursun motora.
    arabalarin 50-60km hizla carpisma testleri falan var, onlara bakarsan montun yapabilecegi cokta birsey olmadigini gorursun, eminimki mont yapabileceginin en iyisini yapmistir.
    iyi haberlerini 4 gozle bekliyorum.

http://youtu.be/OoJqCsHAak8

http://youtu.be/9k3K86hMiYc

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @jies

en kisa zamanda toparlanip motorunuza binersiniz insallah...Çok geçmis olsun

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Jies adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaza haberi de benden...

geçen cuma 5 ekimde 1700 kmde ilk ve talihsizliklerle dolu kazamı yaptım. Ben hastaneye, motor otoparka. Sezon benim için erken kapandı. En az mart nisan 2013 e kadar motor yok artık, sonrasında binip binemeyeceğim muamma.

Acı dolu 9 gün sonunda bu satırları tek elle yazıyorum, yazıyorum ki okuyun risk almadan önce 2 kere düşünün. boşuna şeytan icadı demiyorlarmış bu alete. sağ dirseğimden 2 gün önce 5 saat süren bir ameliyat oldum. kıkırdak diye bişey kalmamış doktorların söylediğine göre kıkırdağa ek olarak kemik tuz buz olmuş. Kırık sayısı diye bir rakam veremediler. Platin takıldı falan bundan sonra ne kadar hareket edeceği muamma doktorlar kötü konuşuyor bakalım fizik tedaviye başlayacağım işte. günlerdir acılar içindeydim ameliyat sonrası acı kavramını yeniden öğrendiğim kabus gibi bir gündü. vidaların sızlattığı kemikler ayrı, 30cm lik ameliyat dikişi ayrı.. 3 gün oldu işte neyse toparlamaya başladım.

Olaya gelince, mecidiyeköyden taksime giderken cevahiri geçince sağa dönen dar bi soak var o sokak sizi burger king ve türkiye petrolleri vs. nin olduğu caddeye bağlıyor, abidei hürriyetin sonuna, oradaki benzinciden benzin alıp e-5 e bağlanıp zeytinburnu tarafına gideceğim ki yeni aldığım ve daha 50 km binmediğim michelin pilot activ'ler ile biraz yol yapayım rodaj olsun niyetindeyim.

Benzini aldım çağlayan adliyesinin altında yeni bir tünel var şişli yönünden gelirken, o tünelden ilk kez geçip e5 e bağlanacağım. Tünelden önce ışıklarda durdum. Ortadayım sağımda solumda araçlar hava süper. Yeşil yandı biraz hızlı çıktım tünele kadar 1-2 km bomboş yol, tünele yaklaştım yaklaşık 100 km gibi bir hızla.

Tepe gibi yapmışlar tepeye ulaşıp tünele inmeye başlayınca görünüyor ki tünelin içinde hafiften viraj dönüyor sola kestim gazı virajı görünce, motoru da lastikler yeni diye çok yatırmadım. yaklaşık 75-80 km gibi virajı ilk gördüğüme göre yeterli olduğunu düşündüğüm bir hızla girdim. artçım yok (iyi ki!) 2 şerit tünel içi, sağ şeridin sol tarafından girdim ki hızım bir tık fazla olabilir hissediyorum, şerit kaçıracak olursam pay kalsın (hata: viraja yanlış girmek). Meğer nalet viraj tıpkı salyangoz kabuğu gibi gittikçe keskinleşiyormuş. Virajın keskinleştiğini anlayınca birden fren yapmak istemediğimden sol dizimi çıkardım dışarı, ağırlığımı biraz daha verdim sola (viraj sola dönüyor) öyle şansımı denedim. bunun da yetmediğini ve artık hızımı kesmem gerektiğini anladığımda artık refüje 1 metre kalmış ve son çizgi üzerindeydim. Herkes "-sakın o çizgilerin üzerinde gaz fren yapma buz pisti gibi kayarsın" diye sıkı sıkı tembih ettiğinden (1), lastikler zaten yeni ve mumlu olduğundan (2) ve son çizgi ile refüj arası mıcır toprak çer çöp olduğundan bir an tereddüt ettim frene basmakta ama bastım çizgiden çıkınca, (viraj hala keskinleşmeye devam ediyor)

Biraz daha sert bassam belki arka frene motor çıkacak altımdan kayıp kurtulacağım ama kaymadı, o sertlikte basınca da ancak 45-60 arası olduğunu tahmin ettiğim bir hıza düşürebildi beni ama ben hala ısrarla o virajı alacağımı belki hafif sürtünüp çıkacağıma inanıyorum nalet viraj keskinleşmeye devam ediyor.

Girdim refüje.. sağdan ilk çarpmayla kurtuldum motordan refüj demirleri üstünde 4-5 metre taka tuka çarparak kaydıktan sonra yola düştüm 8 metre kadar da asfaltta sürüklendim sürüklenirken kalkmaya çalışmadım söylenenleri uyguladım faydası da oldu. kayma biterken 2 tur takla attım ve sırtüstü yattım vizörde asfalt var gittiğim yöne bakıyorum. bilincim yerinde biliyorum ki kötü düştüm. 10 metre ötemde cıbırım yerde.. ağlayacak gibi oldum. kafayı çevirdim kalkmaya yeltendim ama sağ kolum tutmadı geri düştüm yola sırtüstü. gözleri kapayıp tekrar yüklendim ve oturabildim yola. artık yatmıyorum en azından.

ışıklarda benden sonra çıkan kuryeler vardı baktım motordan inmişler trafiği durdurdular sağolsunlar çok sakat yerde düşmüşüm beni yerde gören otomobil sürücüsü virajın yapısından dolayı beni görünce frene bassa da duramayabilir. o kadar kör viraj. görüş çok dar. üstümden bir de araç geçme riski yüksek.

Dediler burda oturamazsın kalk yarım ayak kaldırdılar beni kenara oturduk. sırtım refüjlerde, sağ kolumda acı yok ama kıpırdatamıyorum, biri gitti motoru çekti kenara. kaskı çıkardım eldivenleri çıkarırken farkettim ki şıpır şıpır kan akıyor. ala ala kan nerden geliyor elimle kafamı yüzümü sağımı solumu yokladım yok ceketi çıkardık yavaşça sağ dirsek patlamış diresğin 4 parmak altından kemik mi çıkmış metal mi girmiş bilmiyorum ama acımaya başladı o an.

Neyse ambulans çağırdılar kuryeler sağolsun motoru hiç düşünme dediler adres telefon kart verdiler istediğin zaman gel al dediler. Gözlerine bakıp size güveniyorum demekten başka bişey gelmedi elimden. Abi kaza yaptım gel motoru al diyebileceğim en yakın arkadaşım en iyi ihtimalle 20 dakkada gelir.

kenarda 15 dakka ambulans bekledik çağlayan adliyesinin altındaki tünelde. yerde yarIM litre kan kola bastıkça acıtan kirli bir havlu, 100 e yakın otomobil geçti hiçbiri durmadı. Duranlar sonradan gelen motorcular oldu hep. belki inanmyacaksınız içinde 3-4 memur olan bir transit polis minibüsü geçti yavaşlayıp baktılar ve gazladılar. polis dahi durmuyormuş memlekette onu gördüm iyi oldu.

Neyse ambulans geldi gerisi malum.

Ben kazada benim hatamdan çok yolda ciddi bir mühendislik problemi olduğunu hastanede düşünürken farkettim. Kurallara alabildiğine uymama asla korumasız gezmememe rağmen ilk kazam bu kadar sert olmayaydı iyiydi. 200-300 metre önce "dikkat keskin viraj" yada tünel içi hız limiti 30 km gibi ibare olsa belki bunlar olmayacak ileride 30-40 ile ancak dönülecek viraja 70-80 ile girmeyecektim. Belki ibare vardı ben görmedim, olacağı varmış derler ya.

Tam koruma, eldivenler dizlikler, kask hepsi görevini yapsa da en çok 400 lira verdiğim revit marka ceketin 50-60 km bi hızla sağ dirseğimi perte çıkarmasına bozuldum. kuvetle muhtemel hareket kaybı yaşayacağım. nasıl oldu da o ceket doktorların 4-5 saat operasyon sonrası elimizden geleni yaptık ama hareket kaybı olacak bunu kabul et diyeceği, profesörlerin "hastaya böyle şeyler söylenmez ama iyi dinle, bu gördüğüm en kötü eklem kırıklarından biri" diyeceği bir çıkıklı-kırığa meydan verdiğini aklım almıyor. bunada şükür ve olacağı varmış demekten başka bişey gelmiyor elden. bakalım zaman ne gösterecek.

Bir gün kolu tekrar açabilirsem nisan gibi cıbırı çıkararım garajdan.. Aşk dedikleri buymuş meğer. Bu sefer daha temkinli.

Siz siz olun korumasız asla motora binmeyin, dizlikleri eldivenleri takmaya asla üşenmeyin onlar olmasa durum daha kötü olacaktı eminim.

Sevgiler, saygılar.
    montunuz tekstil miydi derimi mont olarak ne kullanıyordunuz ? geçmiş olsun
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    @Jies, cok ama cok gecmis olsun.. Allah beterinden saklasin, moralini yuksek tut, eski haline geleceksindir kesinlikle!

Motosikleti
    CBR 250R
    @Jies, geçmiş olsun kardeşim. Ben de 6 sene kadar şişli etfal in orada oturdum. Gittiğin güzergahı yazmışsın , sanki kazayı ben yapar gibi oldum her yer gözümde canlandı. Ben sana söyleyim yine ucuz yırtmışsın. Çünkü hakikaten kör bir viraj ve tünel içinde trafik bazen durma noktasına gelebiliyor ya da hız 20kmnin altına düşüyor. Viraja 80 le girdiğinde önünde duran bir araca da arkadan vurabilirdin ki büyük ihtimalle ölümlü bir kaza olurdu. Bilmediğiniz virajlara yüksek hızlarda girmeyin. Çooook iyi bildiğiniz yollarda bile baktınız mıcır mı var, yol ıslak mı , ayıp değil yaşlı amcalar gibi gidin hızınızı düşürmek alışkanlık olsun. Bir tehlikeli yol da barbaros bulvarından çıkarken zincirlikuyu metrobüse varmadan bir tünel var , bilen bilir.Anes motorun oradaki ışıklardaydım. Aynen senin dediğin gibi benim de solumda bir A3 vardı. Kesinlikle huyum değildir ama anlık gaza geldim yeşille birlikte gazladım. Sağ taraf (köprüye bağlanan yol) full dolu ama tünel bomboş. Yol önce aşağı meğilli sonra tünel çıkışı yukarı meğillidir , ama viraj vs yok dümdüz yol. Tünel içinde hızıma baktım 115filan. Tünel çıkışında bayağı ileride bir araç var onun da stop lambaları yanmaya başladı ama bayağı uzak. Zaten arkamda kalan A3 var ben varım bide o ilerideki araba , başka kimse yok bomboş. Ne olur ne olmaz can dedim içimden hızını düşür.Yol bomboş olmasına rağmen sırf o ilerideki araç yüzünden geçtim sağ şeride hızımı yarı yarıya indirdim ve tünelin hemen çıkışındaki kilit trafiği görünce dua ettim allah korumuş. İstesen o şekilde denk gelemez 300metre arkadan bakınca bomboş otoban gibi yol gözüküyor , çıkışın bittiği kör noktada birden bire trafik başlıyor metrobüs durağına gelmeden. 110-120 ile gitseydim abs asr ebs kim gelse duramazdım Diyeceksiniz o trafik meşhur 4levente maslağa kadar gider o...........Ben de biliyorum ama bir anlık boş bulunma ve yolun da boş gibi gözükmesinden dolayı gaza gelme başka birşey değil. Önümdeki gri albeaya teşekkür edecektim hayatımı kurtardı bir nevi , adam deli midir nedir demesin diye bastım devam ettim Aklınızda olsun iyi bildiğiniz yollar bile size tuzak kurabiliyor şeytana uymayın...........Kazasız sürüşler.......
    sungurmete bunu beğendi.
    Araba kendini , motor sahibini öldürür demişler... O yüzden motorunuzu iyi tanıyın ve bakımlarını aksatmayın.....

Motosikleti
    Honda cbr 250r gitti :(
    Jies arkadaşım çok büyük geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.Sözde devleti yöneten insanlar şu kadar km yol yaptık diyorlar ama yaptıkları yolun nerece kitabına uygun olduğu muamma...Yapılan yolların standartların altında olması bir yana levha ve uyarı ibarelerinin yetersiz olmasıda bunda büyük etken.Temkinli ve dikkatli olmakta fayda var.Tek temennim bir an evvel sağlığına kavuşmandır dostum.Allah tüm taşıt kullananları kazadan beladan korusun.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @Jies çok geçmiş olsun dostum umarım kısa sürede toparlarsın, bilenlere bilmeyenlere herkeze ibret olacak bi durum bu açıkçası bilmediğin yola (daha önceden araba ile defalarca geçmiş olsan bile) daha temkinl bir şekilde ucunu görerek yatmak lazım benimde defalarca başıma geldi o yandaki refüje bacağımı sürterek topladığım çok oldu ama Allah'a şükür yatırmakdık motoru..

Arkadaşlar motorumuzu tanıyalım bilelim neye ne tepki vereceğini anlayalım lütfen, asfaltın renginden parıltısından ne kadar yatabileceğimizi ne kadar gaz açabileceğimizi kestirelim,
    başka kardeşlerimizin canı yanmasın...
    Ben Anadolu yakasında ikamet ediyorum caddede oturuyorum belli bazı plakalar var cbr 250 hep görüyorum aynalar kapalı kask kolda, arabaların arasında makas şov yapıolar kendilerince..
    Bu forumdadırlar belki belki okurlar belki okumazlar ama bunlar size ibret olsun gençler, çok heyecanlısınız altınızdaki 26.5 beygirle karıya kıza şekil yaptığınızı zannediosunuz ama umarım asfaltın tadına bakmazsınız...
    Lütfen yanlış anlamayın ama bilinçli olmak lazım uyarmak lazım, bitanesi denk gelecek bigün çekip alıcam kontaktan anahtarı yapıcam akorunu arkadaşın, çok kızıyorum bu tip olaylara...
    Herkeze kazasız belasız sürüşler, Tekeriniz hep düz bassın...
    Counter-Steering Always Works !..

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @anildurmaz sana mı düştü onlara akor vermek.Ben de agv kaskı kafasına takıp makas ŞOV yapanlar hatta karıya kıza şekil yapanlar tanıyorum...

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerginliğe gerek yok arkadaşlar sakin , herkes bi başka motorcunun hayatını düşünür elbet. bazen üsluplar sert olabiliyor bunu dile getirirken , anlayışlı olmak gerek .
    Yavuz Sultan Selim Han

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz,
    Alırım anahtarını,
    Ayrıca;

İtina ile ninja 250 tokatlanır=)
    Counter-Steering Always Works !..

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz,
    Alırım anahtarını,
    Ayrıca;

İtina ile ninja 250 tokatlanır=)
    Yarın akşam fikirtepe, kaskını kafana tak bence...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler