Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rezervenizin (yani yedek depo)ne kadar alıyo bilmiyorum ama nerden baksan 15tl lik benzin oraya dolmuştur ve hala ordadır.. 50lira yakmamıştır yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı motosev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizlere birseyler sormak ıstıyorum motorumu yenı aldım 0 suan 150 km falan oldu depoya 50 liralık benzın koymustum bıttı bunun nedenı rotajda olmasımı yoksa benım kullanmayı bılmedıgımdenmı alakalı ??
    senin motor da bi hayli az gitmiş...muhtemelen bitmemiştir...yeniden benzin alıp geröekte ne kadar tükettiğine baksan daha net anlaşılır...digital gösterge o kadar hassas değil...özellikle ayaklıktayken yanıp sönen alet dikelince sürekli yanar hale geliyo..sen o motoru kana benzinle bi 40-50 kilometre daha götürmeye bak

hayırlı olsun bu arada...

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bende yeni aldım o da benim dikkatimi çekmişti ama o kadar çok yakmıyor benzin göstergesini kontrol ederken kontağı kapat yeniden çalıştır ama düz bir zeminde yap bunu bazı araba modellerinde bile arabanın duruşu benzin göstergesini değiştiriyor.Arabayı kaçırdığım zaman geri bırakacakken dik rampada istop eder geri çalıştırır sonra hemen getirirdim kalan mazotu yaklaşık 5-10 litre fazla gösterirdi :D
    bende şehiriçi kullanımda 34 km gezmeyle sadece 1 diş eksiltebildim benimki nasıl normal mi acaba

Motosikleti
    CBR 250
    tek dis var aslında daha yanıp sonmedı fkat az ozce baktm 133 kmde ya ben duz hesap 150 yazdım :D AMA DEDIGINIZ DOGRU SABAH 2 DISTI BI ARA TEKE DUSTU SONRA YINE TEKE DUSTU SIMDI HALA TEKDE FAKAT YANIP SONMEDI DAHA BEN HATA BENDEMI ONU MERAK EDIYORUM ILK VITESLI MOTOR OLUNCA BIRAZ ZORLMIS OLABILIRM ACABA ONDANMIDIR ??

Daha önce ilk benzinle 300 metre gidip yolda kaldığını yazmıştı bir arkadaş, o yüzden ilk başta depo boş. 50 liraya 4,81'den 10,40 litre almışsın. Tek çizgi normal şartlarda 100 km götürmeli. Toplam 240 km diyelim. O da 4,33 lt/ 100 km yapar. Rodajda olduğu için biraz fazla çıkması normal diye düşünüyorum. 6 bin devirin üzerine çıkmamaya çalış ilk bin km.
    tugfox bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    ya motor almama daha çok var da... Mart ayında alacağım ve tamamı nakit olacak, 9900'den ne kadara düşürebilirim sizce? ben 8500 indiririm diyorum ama...

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce ilk benzinle 300 metre gidip yolda kaldığını yazmıştı bir arkadaş, o yüzden ilk başta depo boş. 50 liraya 4,81'den 10,40 litre almışsın. Tek çizgi normal şartlarda 100 km götürmeli. Toplam 240 km diyelim. O da 4,33 lt/ 100 km yapar. Rodajda olduğu için biraz fazla çıkması normal diye düşünüyorum. 6 bin devirin üzerine çıkmamaya çalış ilk bin km.
    tesekkur edıyorum ben bayag zorladım motoru bıde 97 oktan almıstım onunla bı ılgısı varmıdr sız ne onerırsınız

Ben de bir ara kullanıp denemiştim , hızlanmada az bir iyileşme oluyor ama yakıt sarfiyatı artıyor. Açıkçası hiç gerek yok, 95 oktan kullanın. Rodaj sürecinde motoru zorlamamanızı tavsiye ederim yine de.

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir ara kullanıp denemiştim , hızlanmada az bir iyileşme oluyor ama yakıt sarfiyatı artıyor. Açıkçası hiç gerek yok, 95 oktan kullanın. Rodaj sürecinde motoru zorlamamanızı tavsiye ederim yine de.
    tesekkurler yanı aslında 97 kullanında aynı yolu sadece bı nebze daha hızlı fakat o kadarda pahalıya gıtmıs oluyorum dogrumu anladım?

1 puan hızlı gidip 10 puan fazla sarfiyat yapmak gibi düşünülebilir . Bunun yerine tam sentetik yarış yağı kullanın, mesela motul 300v, hızlanmada çok daha belirgin fark var.

Motosikleti
    CBR 250
    OOO yanı desenıze sızden ogrenmem gereken cok seyler var pekı bu yagı rodajdan sonramı oncemı alsam daha ıyı olur yanı 1000 bakımında koydursam dahamı ıyı olur

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya motor almama daha çok var da... Mart ayında alacağım ve tamamı nakit olacak, 9900'den ne kadara düşürebilirim sizce? ben 8500 indiririm diyorum ama...
    100 lira inerlerse öpte başına koy

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lira inerlerse öpte başına koy
    ekrem ben tamamı peşin olmak üzere plaka ruhsat dahil otoseverden 9.750tl ye fiyat aldım para peşin olunca düşüyolar ama daha fazla düşmezler baya konustum :D
    BU ARADA
    çok az kullandığım montumu satıyorum http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2116361/detay/
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    Arkadaşlar buluşma yok mu bu aralar? Var da başka başlıkta mı konuşuyorsunuz?

Bu haftasonu gelemem ama hafta içi kadıköy veya beşiktaş merkez olacak şekilde bir buluşma ayarlasak mı?

alone_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBR 250R
    Herkese Merhaba,
    Formu uzun süreden beri ziyaretçi olarak takip ediyordum ve sonunda bu güzel yorumlara dayanamayıp bende 19.07.2012 de tri color ile aranıza katıldım. Daha önce bir motosiklet tecrübem yok. Ama uzun süreden beri hep geçen motorlara bakiyim o beni hasta eden seslerini dinliyim gibi arzuların sonunda pederden onay çıkınca startı verdim Motorum kapalı garajda durmasına rağmen geceleri psikopat gibi kontrollerden mi bahsediyim yoksa gece çıkıp saat 3 lerde 4 lerde turlardan mı bahsediyim (kaçak) bilemiyorum )) Arkadaşlar öyle bi hastalıkmış ki gece uyuyamıyorum her zaman aklımda o, hayır en sevdiğim kız arkadaşım bile bu kadar aklıma girmemişti )) Ankara da atom karıncadan eğitim aldım ve daha sonra ehliyetimi alıp cbr 250 r ile başladım. Motor belki de amatör olduğumdan bana en başlarda süper, mükemmel performans, nerdeyse uçuyorum dedirtse de bir süre sonra ayaklarım yere basmaya başladı Ama şehir içinde gerçekten çok kullanışlı ve ekonomik bir motor olduğu kanısındayım. Açıkçası ilk kilometrelerde viteslerde hiç zorlanmadım fakat sürüş olarak şeritlerde aralardan kaçmak yerine normal bi araba gibi gidiyordum ) yavaş yavaş o da geçti. Şu anda ufak tefek aralara girebiliyorum neyse ki.. Motorla ilgili benim dikkatimi çeken birkaç konu oldu sadece sizlerle de paylaşmak istedim öncelikle fren yapmadan sadece motor freni ile yavaşlamalarda arka teker çok sağ sol yapıyor bir keresinde oldu ödüm koptu sonra frenleyerek vites küçültmeye başladım, daha sonra viraj dönerken önümdeki hatunun aniden çukura girmemek için durması yüzünden panikle ne kadar yanlış olduğunu teoride bilsemde pratikte malesef ön freni sıkarak yeri öptüm ) neyseki üzerimde full koruma vardı ve bana bişey olmadı ama birazcık motorun ağzı burnu kırıldı ) Neyse ki onunda parçalar ucuzmuş yaptırdım. Şimdilik paylaşcaklarım bu kadar ) Herkese iyi forumlar diliyorum. Bu arada inanın formun 541 sayfasınıda 2 günde okudum )

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    indirirsin tabi...sebze meyve halinde satıyolar zaten motoru, çenen kuvvetliyse olur...dirayetli ol pes etme, hatta şimdiden başla pazarlığa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı alone_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,
    Formu uzun süreden beri ziyaretçi olarak takip ediyordum ve sonunda bu güzel yorumlara dayanamayıp bende 19.07.2012 de tri color ile aranıza katıldım. Daha önce bir motosiklet tecrübem yok. Ama uzun süreden beri hep geçen motorlara bakiyim o beni hasta eden seslerini dinliyim gibi arzuların sonunda pederden onay çıkınca startı verdim Motorum kapalı garajda durmasına rağmen geceleri psikopat gibi kontrollerden mi bahsediyim yoksa gece çıkıp saat 3 lerde 4 lerde turlardan mı bahsediyim (kaçak) bilemiyorum )) Arkadaşlar öyle bi hastalıkmış ki gece uyuyamıyorum her zaman aklımda o, hayır en sevdiğim kız arkadaşım bile bu kadar aklıma girmemişti )) Ankara da atom karıncadan eğitim aldım ve daha sonra ehliyetimi alıp cbr 250 r ile başladım. Motor belki de amatör olduğumdan bana en başlarda süper, mükemmel performans, nerdeyse uçuyorum dedirtse de bir süre sonra ayaklarım yere basmaya başladı Ama şehir içinde gerçekten çok kullanışlı ve ekonomik bir motor olduğu kanısındayım. Açıkçası ilk kilometrelerde viteslerde hiç zorlanmadım fakat sürüş olarak şeritlerde aralardan kaçmak yerine normal bi araba gibi gidiyordum ) yavaş yavaş o da geçti. Şu anda ufak tefek aralara girebiliyorum neyse ki.. Motorla ilgili benim dikkatimi çeken birkaç konu oldu sadece sizlerle de paylaşmak istedim öncelikle fren yapmadan sadece motor freni ile yavaşlamalarda arka teker çok sağ sol yapıyor bir keresinde oldu ödüm koptu sonra frenleyerek vites küçültmeye başladım, daha sonra viraj dönerken önümdeki hatunun aniden çukura girmemek için durması yüzünden panikle ne kadar yanlış olduğunu teoride bilsemde pratikte malesef ön freni sıkarak yeri öptüm ) neyseki üzerimde full koruma vardı ve bana bişey olmadı ama birazcık motorun ağzı burnu kırıldı ) Neyse ki onunda parçalar ucuzmuş yaptırdım. Şimdilik paylaşcaklarım bu kadar ) Herkese iyi forumlar diliyorum. Bu arada inanın formun 541 sayfasınıda 2 günde okudum )
    benim hikayeme benzi genellikle..atom karınca soner beni de motorla tanıştırdı

bu arada motor freni ile yavaşlamayı yüksek devirlerde ani olarak gazı kapatırsan arka teker kitleme yapıyo..ilk zamanlarımda benim de başıma geldi...gazı aniden kapatmamalısın ya da eşanlı olarak debriyajı çekmelisin...araçları yakından takip etmek ani frenaja neden olabiliyo...

bu arada balgat tarafında tricolor görüyorum genelde sen olabilir misin?

alone_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBR 250R
    olabilir çünkü işyerim cevizlidere de evde bilkentte bazen konya yolundan gidiyorum bazen balgattan tabi sıcak havalarda )

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    selam arkadaslar cbr 250 r siparis verdim bu gün veya yarın gelir dediler motorun lastiklerinden memnunmusunuz ?

ufukerkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F 2012
    selam arkadaşlar egzozu olanlar ve takmayı düşünenler dikkatli olsun çok sıkı kontrol başladı ve hemen bağlıyorlar en iyi ihtimalle ceza yazıp 1 hafta süre veriyorlar orijinal egzozu takmak için.

ayrıca plaka kapalı veya yoksa da aynı durum söz konusu özellikle şahin motorlu polisler ilgileniyor ve duruma göre peşinize de düşebiliyor kaçma ihtimali de biraz zayıf :D

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı ufukerkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar egzozu olanlar ve takmayı düşünenler dikkatli olsun çok sıkı kontrol başladı ve hemen bağlıyorlar en iyi ihtimalle ceza yazıp 1 hafta süre veriyorlar orijinal egzozu takmak için.

ayrıca plaka kapalı veya yoksa da aynı durum söz konusu özellikle şahin motorlu polisler ilgileniyor ve duruma göre peşinize de düşebiliyor kaçma ihtimali de biraz zayıf :D
    egzoz ve çanta derken bakalım sıra neye gelecek, ilk yardım setiyle yangın söndürücü yok diye de ceza yazmaya başlarlar yakında...
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler