Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6bin km o devirleri çeviren motorun içinde çalışan 20tl lik yağ 6bin km sonra motorun içinde sidik olur. çıkan şeye bakarsanız artık yağ olmadığını zaten göreceksiniz.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax

mrb arkadaşlar . bu yazıyı yazarak aranıza katılmak için ilk adımı atmış bulunuyorum . Kendimi tanıtmak gerekirse adım mehmet Ailem Tekirdağda ben Sakaryada üniversitede okuyorum 21 yasındayım boyum 1.77 kilom 70. ilk adımı attım ama daha motor sahibi değilim . Aklımdaki motor honda cbr ama 125 cc mi yoksa 250 cc mi olmalı sizin düşüncelerinizi istiyorum. Motoru ayda bir uzun yolda yani tekirdağ sakarya arası ( 350 km ) kullanıcam ve şehir içinde . hız olarakta 120 - 130 giderim diye düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı bana yakıt maliyeti ne kadar olur. ayrıca kısın kullanırken çok sıkıntı yaşarmıyım düşüncelerinizi bekliyorum .

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr800x
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden hayir gelmesin ki? Bu motorun kitapciginda bakim araliklari kac bin biliyormusun sen? 12 bin kmde bir.
    Birseyi arastirinda yazin sallamayin hemen mesaneden.
    fabrikanın motor yağını test ettiği labaratuvar ortamını %100 tutturuyorsan kardeşim hiç düşünme. devam et.tekerin düz bassın.yolun açık olsun.

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı sık sık kontrol edildikten sonra neden sorun olsun..alıştırdılar 2 binde bir servise gitmeye
    sedat_57. bu mesajım sadece sanadır.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-nelerdir.html

8ekim2008 saat 20:10 da neler dediğine bir bak kardeşim. ethemm76 da cevap yazmış üşenmemiş.

saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

Alıntı mehmet-çmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar . bu yazıyı yazarak aranıza katılmak için ilk adımı atmış bulunuyorum . Kendimi tanıtmak gerekirse adım mehmet Ailem Tekirdağda ben Sakaryada üniversitede okuyorum 21 yasındayım boyum 1.77 kilom 70. ilk adımı attım ama daha motor sahibi değilim . Aklımdaki motor honda cbr ama 125 cc mi yoksa 250 cc mi olmalı sizin düşüncelerinizi istiyorum. Motoru ayda bir uzun yolda yani tekirdağ sakarya arası ( 350 km ) kullanıcam ve şehir içinde . hız olarakta 120 - 130 giderim diye düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı bana yakıt maliyeti ne kadar olur. ayrıca kısın kullanırken çok sıkıntı yaşarmıyım düşüncelerinizi bekliyorum .

ailen motor sürmene izin verecekse eğer hyosung iyidir. GT 250 R . ikinci el al. düşsende çizsen de acıma motora. şekil olayı göreceli bir kavram ama daha kaslı durduğu için biraz da şeklin olur.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı mehmet-çmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önceden motor tecrüben varsa senin için 250 cc lik bir motor daha uygun olacaktır çünkü 125 cc lik bir motor alırsan 350 km gibi bir yolu 120-130 km hızla gidebilmek için hep dip gaz yapman gerekecek ve hem hız hemde güç olarak bu uzun yolda sana güvenli ve yeterli gelmeyecektir.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı kindar_martı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikanın motor yağını test ettiği labaratuvar ortamını %100 tutturuyorsan kardeşim hiç düşünme. devam et.tekerin düz bassın.yolun açık olsun.

fabrika, zaten gerizekalı ya, bilmem kaç ülkede bütün motorların labaratuar ortamında sürüleceğini varsayarak o ifadeyi kitapçığa koymuş zaten...burada herkez zaten o km nin çok olduğunu konuştu, herkes 3000-4000 de bir değiştiriyo...6000 de çok değil bence...

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    zincir disli takımı ve lastik değişince 0 gibi oldu. nasıl akıyo yolda süzülüyo cok fena :D

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kaymakam
    iyide ybr ye ben açık yağ kullanıyorum 7 lira litresi 2 binde bir değiştiriyorum..sizin motorlar 2 litreye yakın yağ alıyor ve litresi 30 lira olan yağı kullanıyorsunuz..adeletmi bu
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    CBR 250 R
    tugfox bana da özel mesajla fotografı atman mümkün mü ?
    tugfox bunu beğendi.

Merhabalar arkadaşlar; Elf marka motorsiklet yağı ile Gulf marka motorsiklet yağı hakkında bilgisi olan var mı ? nasıl yağlardır. bizim motorlara uygun mudur ? Bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi ?

Merhabalar arkadaşlar; Elf marka motorsiklet yağı ile Gulf marka motorsiklet yağı hakkında bilgisi olan var mı ? nasıl yağlardır. bizim motorlara uygun mudur ? Bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu ? vereceğiniz bilgiye göre akşam motorun yağını değiştireceğim.

Motosikleti
    Kaymakam
    Alıntı halil_ibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu ? vereceğiniz bilgiye göre akşam motorun yağını değiştireceğim.
    elf i bi kaç kere kullandım ybr 125 te özellikle 15-50 si motora çok iyi geldi vitesler yağ gibi geçiyordu..gulf ü de sadece duydum hiç kullanmadım..

Yorumun için saol arkadaşım ama cbr 250r için uygun olan yağ 4 T 10 40 diye biliyorum.

Motosikleti
    Kaymakam
    Alıntı halil_ibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumun için saol arkadaşım ama cbr 250r için uygun olan yağ 4 T 10 40 diye biliyorum.
    önümüz kış dediğin gibi 10-40 daha etkili olur..2 litre yağım var onalr bitince castrol 10-40 yağını buldum madeni yağ 4 litre 50 gayme..

elf hakkında kararsızım o yüzden sormak istedim.

Bugün sabah orjinal egzozu geri taktım. Çünkü dönemin başlamasıyla her gün kullanmaya başladım. Gürültülü hali fazla dikkat çekiyordu. Yüksek sese karşı hassas biriyim, hatta sırf bu yüzden en sessiz kasklardan birini kullanıyorum. Two bros egzozun sesi rüzgar sesini bastırıyor. Bu da uzun yolda insanı yoruyor. Egzoz değiştirecekler kendi maruz kalacakları gürültüyü de düşünsün .

Neyse tabi orjinale dönünce hızlanma zayıfladı , attan inip eşeğe binmiş gibi oldum. Alışkın olduğum için bu kadar fark olduğunu düşünmemiştim. Ses azalması da yine anında fark etti, sol şeritteki araçlar yol veriyordu, bugün 1-2 istisna hariç yol veren olmadı .
    RuzgarSA, anildurmaz ve wolrath bunu beğendiler.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sabah orjinal egzozu geri taktım. Çünkü dönemin başlamasıyla her gün kullanmaya başladım. Gürültülü hali fazla dikkat çekiyordu. Yüksek sese karşı hassas biriyim, hatta sırf bu yüzden en sessiz kasklardan birini kullanıyorum. Two bros egzozun sesi rüzgar sesini bastırıyor. Bu da uzun yolda insanı yoruyor. Egzoz değiştirecekler kendi maruz kalacakları gürültüyü de düşünsün .

Neyse tabi orjinale dönünce hızlanma zayıfladı , attan inip eşeğe binmiş gibi oldum. Alışkın olduğum için bu kadar fark olduğunu düşünmemiştim. Ses azalması da yine anında fark etti, sol şeritteki araçlar yol veriyordu, bugün 1-2 istisna hariç yol veren olmadı .
    Dostum egzozu nerden ve ne kadara aldın sorabilirmiyim?
    Birde Fotograf varsa koyabilirmisin?
    Counter-Steering Always Works !..

Motosikleti
    Kymco xl 125 & Kymco mx 150 (1 ay sonra CBR 250R)
    ben honda cbr 250r alıcam pesin fiyata sizce kaca verirler 9900 liste fiyatı

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Alıntı mertgoren1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben honda cbr 250r alıcam pesin fiyata sizce kaca verirler 9900 liste fiyatı
    Bence max. nakitte 100 lira bilemedin 150 düşerler,zor gibi.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ahahahah İstanbul da insanlardan birşey istiyorsan,kafasına vura vura alacaksın:D.Kulaklarını patlatmadan yol vermiyorlar:D

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    sonunda ehliyeti aldım rahat rahat sokaklara çıkabildim cbr 250r ile :D
    tecrübe ister dediler kayar dediler felanda dikkatli kullandım biraz sadece 3 gün küba çita sürmüşlüğüm var toplamda 4-5 saat. cbr 250'ye binince hiç sorun yaşamadım ki yaşadığım yerde de şu anda tek cbr 250 bende olduğu için hatta kaliteli motor olmadığı için hepsi çin malıdır dikkat çekiyor ve yanıma gelenleri 6000 devirden 6000 devire vites atarak çok rahat ezebiliyorum :D
    frenlemesi bana göre bayağı iyi geldi rahat kullanılıyor ilçe içinde 40 km gezmişim sadece zevk verdi bir sorun yaşamadım tabii ki forumda paylaştığınız bilgiler sayesinde bir sorun yaşamadım oturuş pozisyonu hakkında bilgiler olsun motor hakkında bilgiler olsun tecrübelerinizi paylaşmanız olsun gerçekten çok faydalı oldu hepinize teşekkür ediyorum bu arada allah kaza bela vermesin her zaman dikkat edin aman

ANES MOTOR
    Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler