Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım, dün iptal olunca biraz kızmıştım ama sorun değil. IRC ile devam .

Yağ konusunda Motul 300V gerçekten çok fark ediyormuş. Dün yağı değiştirdim, 40 km kadar sürdüm, anında fark etti. Bu sabah da Şile'ye gidip geldim. Sanki farklı motora biniyorum, hızlanmada gerçekten fark var, soluksuz 150'ye çıkıyor. O kadar viraj arasında 165 gördüm, 160'ın üzerine çıkılabilecek düzlük yok, o yolda ilk defa bu hızı gördüm. Gerçi biraz abarttım galiba, karşı şeritten gelen jandarma trafik beni görünce tepe ışıklarını açıp kavşaktan döndü ama yetişemedi . Hiç gerek yok böyle şeylere .
    Eryaman ile Akıncılar arası TEM'den tam 15 km'dir (Ankara) az evvel öğle arasında gidip geldim otobandan, soluksuz düz ara 160, negatif eğimde ise max 175 km/s gördüm Yağ güzel ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kindar_martı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka lastiği 150/60*17 yapan arkadaş varsa aramızda resimlerini koyabilir mi? bir de kullanım açısından herhangi bir sıkıntı/dengesizlik yaşatıyor mu?
    160-60-17 kullaniyorum. Virajlar, kontralar, cok dengeli. Frenler de olumlu etkilendi. Islak asfalt performansi da cok iyi. Gorunus tamamen degisti. Arkadan 600cc gibi gorunuyor. 150-60-17de problem yasayacaginizi sanmiyorum ben lastigi buyuttugum icin cok memnunum. Disaridayim simdi gonderemem ama kisa zamanda ozel mesaj atarim fotografi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hadi bakalım 181 görecek olacak mı aranızda çok merak ediyorum.
    Ben tam 180 gördüm 1 kere. Göstergede en fazla 188 var dikkat ettiyseniz.
    Motordaki herşey orjinal hiç bir ekstra yok. Hafif yokuş aşağı otobanda görmüştüm bir kaç ay evvel ( Tem Kartal Çıkışı )
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sizin yolunuz yol değil arkadaşlar, başınıza iş alacaksınız !!
    jakiyamayess bunu beğendi.

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    yapıştıran yapıltırıyor valla kullandıgınız kaskı yazar mısın rica etsem özelden ve şu fotoğrafı 160/60*17 yapan beyfendi bizimlede paylaşın lütfen
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160-60-17 kullaniyorum. Virajlar, kontralar, cok dengeli. Frenler de olumlu etkilendi. Islak asfalt performansi da cok iyi. Gorunus tamamen degisti. Arkadan 600cc gibi gorunuyor. 150-60-17de problem yasayacaginizi sanmiyorum ben lastigi buyuttugum icin cok memnunum. Disaridayim simdi gonderemem ama kisa zamanda ozel mesaj atarim fotografi.
    teşekkür ederim. merakla bekliyorum fotoları.

Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı rapcib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapıştıran yapıltırıyor valla kullandıgınız kaskı yazar mısın rica etsem özelden ve şu fotoğrafı 160/60*17 yapan beyfendi bizimlede paylaşın lütfen
    -Alpinestars mont
    -Nolan N62 Marco Melandri
    -Prohell dizlik
    -Revit Comet eldiven

Doğru bir şey değil elbette lakin TEM Ankara tarafı dümdüz ve boş olunca bazen insan kendini durduramıyor. Hem kaskı boşverin, IRC'lerle bile bu hıza çıkmak aptalca.

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordaki herşey orjinal hiç bir ekstra yok. Hafif yokuş aşağı otobanda görmüştüm bir kaç ay evvel ( Tem Kartal Çıkışı )
    Sürat konusunda bir iddiam yok, sanırım vücut ölçülerim de pek izin verecek durumda değil

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üst hızda benim de hiç iddiam ve deneme arzum yok. Daha çok ivmelenmesini seviyorum ve yüksek hızda rahat bir şekilde viraj almaya çalışıyorum. Zaten irc lastiklerin S hız değeri var, yani 180 km/h. Onun üstünde lastik parçalanır falan, hiç gerek yok .

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    daha ehliyeti alamadık.bir alaydıkta bizde cbr ile gezmeye başlasaydık iyidik.kaç haftadır garajda öyle yatıyor. :(
    bu arada deryali abi gösterge 199'a kadar çıkabilir ama rekor sende galiba 180 gören başka biri yok sanırım

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu motor 180 görse titreşimden eller kopar herhalde...

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    size bişey sorayım 120 160kmh arası ivmelenmesi nasıl motorun? örneğin 80 den 120 çıktığı gibi 120den 160a çıkabiliyormu? yoksa 120den sonra tin tin mi? şimdiden teşekkürler cvplarınız için

Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size bişey sorayım 120 160kmh arası ivmelenmesi nasıl motorun? örneğin 80 den 120 çıktığı gibi 120den 160a çıkabiliyormu? yoksa 120den sonra tin tin mi? şimdiden teşekkürler cvplarınız için
    Muhtemelen hemen hemen her taşıtın 80-120'si 120-160'ından daha iyidir

Yani hayır

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorlu araçlar son süratlerine yakın hızlarda çok zor hızlanırlar buna cbr 250 de dahil. 160 km cbr 250 nin yaklaşık son hızı bu yüzden 140-160 arası tın tın diyebilirsin.

Ama 120 km ile sollamaya çıkabilirsin yani 120-140 ta ani olmayan bi akselelrasyon sözkonusu.

Aynı şekil son hızı 190 civarı olan 1.6 arabalarda 150-190 arası hızlanma bekleyemessin çok keyifsiz hızlanır
    tugfox ve çelikatlı bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym adx 125
    mehmet yürük diye bir arkadaş face den paylaşmış bu fotoğrafı

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...14469728_n.jpg

Motosikleti
    sym adx 125

Motosikleti
    CBR 250R
    Kardeşim hayırlısı olsun. Yazık olmuş biraz bi sürü masraf da yapmışsındır üst baş v.s. 3000 km de çiçek gibi de motor.

Bu arada forum sandığımdan daha sessiz sakinmiş, hareketlenir diye umuyorum.

@hakanerdogan, teşekkür ederim yanıtın için. İzmirden karadenize giden bi abi var forumda ara sayfalarda baktım da bulamadım, istemekle alakalı galiba biraz bu iş. Birkaç arkadaş daha dedi benzer şeyler ama 150-200 kmde bir dinlene dinlene giderim diye düşünüyorum. Güvenlik için kuralları ihlal etmeden, dikkati dağıtmadan gidilir o yol, 600 km aşağı yukarı. Bir de, tecrübe denen şey eninde sonunda kilometre yapılarak ediniliyor, çok da elimi korkak alıştırmak istemiyorum. Gün içinde trafikte 20-30 km ile tadı çıkmıyor motorun, kısa geziler v.s. yapmak lazım o da zaman istiyor. 15 km gidiyosun motor tam ısınıyor gideceğin yere varıyosun falan.

Bugün Michelin Pilot Active lastik taktım ben ön arka takım. 600 lira montaj dahil. Az mı çok mu demedim artık uğraşmadım, e-bay'den gelirse nasıl geleceği belli değil koca lastik, gümrüğü de biner onun. İnternetten al gelsin eve, götür yükle git montaj yaptır derdi var, araştırdım biraz yerli yabancı forumları herkes aşağı yukarı benzer şeyler söylüyor. Pirellicisi var Michelin'cisi var, Dunlop diyen var, orjinali de iyi diyenler de var. Her kafadan ses çıkmış. 15 bin km binenler var orjinal IRC'lere, kaza bela da yaşamadan. Saygı duyuyorum onlara da. Nasıl kullanıldığıyla alakalı anladım kı bu iş. Ne yapacaksan ona göre lastik bakmak lazım anladığım kadarıyla.

Orjinal IRC'lerle 1700km sonuda hislerim ise lastiklerin hayatı asfaltla rüzgar arasında tutan önemli bir donanım olduğu yönünde. Birkaç kez ani fren yapmak ve gazı biraz fazla açmak durumunda kaldığımda motosikletin tepkisi bana güven vermedi, araştırınca bunun daha çok lastikle alakalı olduğu sonucuna vardım. Şu cümle yeterince açık benim için : "-150-200 liranın hesabını yapma, bir gün olmadık bir durum olur, az yatarsın çok yatarsın suya hızlı girersin, lastiğin kalitesine kalır işin, o gün öder bedelini lastik için rahat olsun".

Istoç Anes Pirelli Sport Demon'a 570 lira istedi montaj dahil ön arka. Arkadaş tavsiyesiyle Buz motorda Ferhat abiyle tanıştım, çok düzgün bi izlenim bıraktı bende. 3 tip lastik var, 1000 küsur fiyatı varmış Michelin Power Pure'ün. 750 ye takalım dedi kampanya varmış. 600 e de Pilot Active var, 460 küsura da bir michelin daha vardı, param yok diyorsan da bunu vereyim dedi. Çok gidip gelsem düşünsem de Pilot Active'i seçtim. Bütçemi o bile aştı üstelik yarışmıycam. Extreme sürücüler için üretilmiş gibi geldi bana. 750 yi de veremezdim. Taktılar 20 dakikada. Sirkeciye'de baktım karar vermeden önce. Seçenekler belli 3 aşağı beş yukarı. Motor leş gibi yıkayıp resmini çeker gönderirim bi ara.

Kafama takıldı, izmirde fiyatlar nasıldır acaba?

teşekkürler bilgiler için. yakın tarihte motorumu satıp cbr bakacağım. arkadaşın linkini attığı motorda iyiymiş motorumu satmış olsaydım bi görüşürdüm arkadaşla.nasip

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu motor sizinmiydi bende yarım saattir ilana bakıyorum hemde tuzladaymış falan filan hayallere daldım..aydıntepe mahallesindeyim bende..takas düşünüyormusunuz.. aileniz belki 125 lik motora bişey demez
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

sedat sendemi cbr bakıyosun?. ben galiba haftaya alıcam benim motora müşteri var hafta içi satarsam satar satmaz alıcam bi cıbır.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    sedat sendemi cbr bakıyosun?. ben galiba haftaya alıcam benim motora müşteri var hafta içi satarsam satar satmaz alıcam bi cıbır.
    ben aslında cbr mıbır farketmez 250 cc olsun ilan verdim3-4 gün oluyor takaslar geldi fiyat veren olmadı henüz..takas edebilirsem takasla verip 250 cc alıcam yoksa satıp bi 250 cc şart..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler