Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar yarın 17.00 de bostanlı ege park girişinin orada buluşuyoruz. İzmir de olupta, katılmayan arkadaşların isimlerini not alacağım. Bu isimler hakkında yasal işlem başlatarak, daha sonra egzozlarına patates tıkayacağız . O yüzden gelseniz iyi edersiniz..
    wolrath bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OGS takılan yer, siperlik üzerinde bu şekilde duruyor. OGS takılı resim bulamadım . Park halindeyken çıkarıyorum.

http://a1209.hizliresim.com/11/y/dj48k.png

Bu arada bu resim eski, camı değiştirince ceketin cebinde taşımaya başladım ogs'yi. O şekilde de okuyor ama gişeye yaklaşırken cepten çıkarıp, elimle gösterip geçiyorum şu aralar . Bir umut HGS'ye geçmiştim ama pişman oldum. O yüzden yarın çift taraflı bant alıp yine OGS'yi yapıştıracağım.
    HGS benim için de pişmanlık oldu. Bugün ne girişte ne çıkışta okumadı. Neyse ki plakama entegre olduğu için hesaptan düşer diye umuyorum. Çok sık otoyol kullandığım için OGS'ye geçmek zorundayım. Fotoğraf için teşekkürler. Ön cam haricinde alternatif yer arayışına gireyim bakalım neresi olur acaba

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    konuyla alakası yok ama kgs devam edıyor mu ıstanbulda
    salı gelıcem de

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bugün Barışım ve diğer arkadaşlarımla bir araya geldik. Aramıza katılamayan diğer arkadaşları da diğer etkinliğimize bekliyoruz. İlerleyen zamanlar da bowling partileri yapacak, boğazımız için ufuklara gaz açacağız ..

seigen ve wolrath bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    ve beklenen oldu. 9 ağustos da aldığım motorumu satmak zorundayım yada evlatlıktan atacaklar beni.
    kaskımı da hediye ediyorum.ilan sahibinden.com da var.
    http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphoto...11058336_n.jpg

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    seigen, metci ve avcagatay bunu beğendiler.
    Youtube: YOL AVCISI

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kindar_martı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve beklenen oldu. 9 ağustos da aldığım motorumu satmak zorundayım yada evlatlıktan atacaklar beni.
    ilan kodunu atsan daha iyi olurdu üstat :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Ömer.Halil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    Çok hızlı filan kullandığınız için mi acaba ? :D
    enjoy mod:ON

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    Alıntı Ömer.Halil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hızlı filan kullandığınız için mi acaba ? :D
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilan kodunu atsan daha iyi olurdu üstat :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0922192/detay/

artık işime yaramayacağı için kaskımı , eşşek heybesi gibi olan arka yan (soft) çantamı ve motoru kilitlediğim MASTER LOCK kilidi de hediye ediyorum.

ilgilenen arkadaşlar duyurulur.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Bazen ilgi odağı olmak kaçınılmaz

wolrath ve Yuce123 bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Barışım ve diğer arkadaşlarımla bir araya geldik. Aramıza katılamayan diğer arkadaşları da diğer etkinliğimize bekliyoruz. İlerleyen zamanlar da bowling partileri yapacak, boğazımız için ufuklara gaz açacağız ..
    http://i47.tinypic.com/5ocef7.jpg
    guzel & kısa bır bulusmaydı.daha guzellerıne ınsallah

motorun maasallahı var sonerım.bekledıgımden ıyı cıktı

gt250r nın deposu dıyoum baska bısey demıyorum.o ne abı oyle dısardan bakan 30lıtre alır der

Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2gun once yapiskan tip HGS aldim. Goruntuyu etkilemesin diye camin en altina icten yapistirdim. Yavas gectigim surece sorun yok. Gecen gun iki giseden de 30la gectim sorun olmadi okudu.

Bugun Kurtkoy giseden 80-90 gectim okumadi. Cikista 30-40km hiza dustum okudu. Giriste okumadigi icin bu test bana 15TL'ye mal oldu. Yapiskan tip HGS alacaklar dikkat etsinler benim gibi camin en altina yapistirirsaniz yavas gecmek gerekiyor.

Arabada OGS'ye alisik oldugum icin KGS'de durmayi hic sevmiyordum. HGS iyi oldu.
    yahu plakaya tanıtılı ıse ceza yemessın kı.anlamadım ceza ısını?
    SonpoL bunu beğendi.

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Dün adana otobanında 172yi gördüm

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yahu plakaya tanıtılı ıse ceza yemessın kı.anlamadım ceza ısını?
    Giriste okuyup cikista okumasaydi problem olmazdi, kayitli plaka oldugum icin bakarlardi uygun ucreti duserlerdi. Ama giriste okumadi cikista okudu, giris olmadigi icin en uzak mesafeden girmisim muamelesi yapti 15tl dustu. Hatirlarsaniz eski giseli zamanlarda, eger ilk giristen girip son cikistan cikacaksak giriste bilet almazdik nasil olsa en uzak mesafeyi odeyecegiz dusuncesiyle...

Belki muracaat edip kamera kayitlarina baktirip Kurtkoy'den girdigimi kanitlarim ama ugrasacak vaktim yok acikcasi. Gecen gun de ne giriste ne cikista okumadi. Muhtemelen yine en uzak mesafeyi keserler. Neyse ben OGS alana kadar KGS'ye geri dondum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakası yok ama kgs devam edıyor mu ıstanbulda
    salı gelıcem de
    Istanbul'un butun giselerinde KGS mevcut problem yasamazsiniz.
    wolrath bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giriste okuyup cikista okumasaydi problem olmazdi, kayitli plaka oldugum icin bakarlardi uygun ucreti duserlerdi. Ama giriste okumadi cikista okudu, giris olmadigi icin en uzak mesafeden girmisim muamelesi yapti 15tl dustu. Hatirlarsaniz eski giseli zamanlarda, eger ilk giristen girip son cikistan cikacaksak giriste bilet almazdik nasil olsa en uzak mesafeyi odeyecegiz dusuncesiyle...

Belki muracaat edip kamera kayitlarina baktirip Kurtkoy'den girdigimi kanitlarim ama ugrasacak vaktim yok acikcasi. Gecen gun de ne giriste ne cikista okumadi. Muhtemelen yine en uzak mesafeyi keserler. Neyse ben OGS alana kadar KGS'ye geri dondum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Istanbul'un butun giselerinde KGS mevcut problem yasamazsiniz.
    Bugün canlı gördüm senin lastiği hocam,gerçekten beklediğimden büyük duruyo Çok çok yakışmış.Kazasız belasız sürüşler
    tugfox bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    lastik ne takıldı? foto var mı?

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar merhaba,

CBR 250'nin orjinal lastikleriyle ilgili görüşlerinizi almak istiyorum.

Lastiklerle ilgili bazı yorumlarda lastiklerin kötü olduğundan bahsedilmiş ancak buna karşılık bazı kişiler de lastiklerin gayet iyi olduğunu, yaşanan sorunların acemilikten kaynaklandığını söylemiş.

Ben de acemiyim sonuçta o yüzden yorum yapamıyorum, ancak arka lastik cidden kayıyor arkadaşlar. Yokuş aşağı inişlerde hafif hafif fren yapsam da kayıyor, virajlarda yan yatırırken de arada kaydığı oldu, sert frenlerden hiç bahsetmiyorum bile... Motor 6000 km.de belki onun da payı var bilmiyorum.

Şimdi ben yüksek ihtimal michelin pilot active lerle değiştireceğim. Sonuçta benim acemiliğimden de kaynaklansa, lastiklerin kötülüğünden de kaynaklansa güvenliği mümkün olduğunca artırmalıyım. Ama yine de yorumlarınızı almak istiyorum. Bende hata varsa ne gibi hatalar yapıyor olabilirim bunları öğrenmem gerek.

Şimdiden herkese teşekkürler...

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Tecrübeli arkadaşlara benimde bir sorum var

Motorumu alalı 300 km oldu.

+100 km hızlarda rüzgar beni çok tedirgin ediyor zaman zaman yalpalar gibi oluyorum. Bu sorun;

-Benim acemiliğimden yani yanlış duruş pozisyonumlamı alakalı ?

-Motorun hafifliğindenmi bana öyle geliyor?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı durango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli arkadaşlara benimde bir sorum var

Motorumu alalı 300 km oldu.

+100 km hızlarda rüzgar beni çok tedirgin ediyor zaman zaman yalpalar gibi oluyorum. Bu sorun;

-Benim acemiliğimden yani yanlış duruş pozisyonumlamı alakalı ?

-Motorun hafifliğindenmi bana öyle geliyor?
    zaman zaman ylapalıyosan yan rüzgarlardandır, onun için yapacak bişey yok...karşı rüzgar ise 130 km civarı kendini iyice hissettirir...motora oturduğunda kolların hafif kırık ve rahat olsun..dik değil hafif öne eğik oturman gerekir 100km ye kadar..sonrasında ise daha az etkilenmen için öne yatman faydalı olacaktır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

CBR 250'nin orjinal lastikleriyle ilgili görüşlerinizi almak istiyorum.

Lastiklerle ilgili bazı yorumlarda lastiklerin kötü olduğundan bahsedilmiş ancak buna karşılık bazı kişiler de lastiklerin gayet iyi olduğunu, yaşanan sorunların acemilikten kaynaklandığını söylemiş.

Ben de acemiyim sonuçta o yüzden yorum yapamıyorum, ancak arka lastik cidden kayıyor arkadaşlar. Yokuş aşağı inişlerde hafif hafif fren yapsam da kayıyor, virajlarda yan yatırırken de arada kaydığı oldu, sert frenlerden hiç bahsetmiyorum bile... Motor 6000 km.de belki onun da payı var bilmiyorum.

Şimdi ben yüksek ihtimal michelin pilot active lerle değiştireceğim. Sonuçta benim acemiliğimden de kaynaklansa, lastiklerin kötülüğünden de kaynaklansa güvenliği mümkün olduğunca artırmalıyım. Ama yine de yorumlarınızı almak istiyorum. Bende hata varsa ne gibi hatalar yapıyor olabilirim bunları öğrenmem gerek.

Şimdiden herkese teşekkürler...
    arka lastik evet kayıyor...onun için fren anında ilk önce önü hemen akabinde arkayı sıkıyorum..bu kayma olasılığını ya da şiddetini baya azaltıyor...tabi en güzeli ani frene ihtiyaç duymayacak şekilde motoru kullanmak ama mümkün olmuyo...ilk zamanlar beni de çok tedirgin ederken, şimdi o kadar çok takmıyorum...
    durango ve Nathan bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben değil ama dostlarımdan biri yakında aranızda..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Erro , cevabın için teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler