Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

benzer bit olay daha ceketimi almamıştım o zaman başıma geldi: 90-100le giderken kolun dirsekten büküldüğü yere arı veya benzeri bir böcek çarptığını düşünüyorum, çünkü öyle acıdı ki ilk başta anlayamadım birisi yola kızgın demir parçası mı attı dedim. öyle feci yanıyor ki o an kolunuzu oynatamıyorsunuz. ekipmanlarının koruma dışında amaçları olduğunu da anladım o gün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250
    basta paiın olmak uzere cevap veren arkadaslara teskkr edıyorum bu formu kuruldugundan berı takıp edıorm burda yazdıgımın cevabını cok okudum zaten neden kucuk cc de buyuk olmaz mı hee buyukle baslayıp dewam edenınıde gordum duydum 1 hafta bınıp komalık olanıda tabı bu hemen hemn butun motorlar ıcın gecerlıde buyuk cc nın sıkıntısıda buyuk oluyor ne yazıkkı arkadaslar yazdıklarınız gercekten guzel fakat buraya yazamıycam sebeplerde var pramı bırıktırıp buyuk ıhtımal gsr alıcam bende farkındayım ya 1 haftada korkucam yada hastanelık olucam ama bunlar benı pk korkutmuyor acıkcası sıze zıt dusmek ıcın yazmıorm bunları sız sonuna kadar haklısınz ama dedıgım gıbı bunu yapmak ıcın bırcok sebebım var tekrar teskkrler
    ( bu arada motoru 3,4 aya alırsam paiın arkadasımızın bana yardımcı olacıgını dusunuorm ondan ogrenecegım cok sey var saygılar
    Pain bunu beğendi.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı motosev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basta paiın olmak uzere cevap veren arkadaslara teskkr edıyorum bu formu kuruldugundan berı takıp edıorm burda yazdıgımın cevabını cok okudum zaten neden kucuk cc de buyuk olmaz mı hee buyukle baslayıp dewam edenınıde gordum duydum 1 hafta bınıp komalık olanıda tabı bu hemen hemn butun motorlar ıcın gecerlıde buyuk cc nın sıkıntısıda buyuk oluyor ne yazıkkı arkadaslar yazdıklarınız gercekten guzel fakat buraya yazamıycam sebeplerde var pramı bırıktırıp buyuk ıhtımal gsr alıcam bende farkındayım ya 1 haftada korkucam yada hastanelık olucam ama bunlar benı pk korkutmuyor acıkcası sıze zıt dusmek ıcın yazmıorm bunları sız sonuna kadar haklısınz ama dedıgım gıbı bunu yapmak ıcın bırcok sebebım var tekrar teskkrler
    ( bu arada motoru 3,4 aya alırsam paiın arkadasımızın bana yardımcı olacıgını dusunuorm ondan ogrenecegım cok sey var saygılar
    Estağfurullah,elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,dost acı söyler ama çok yanlış bir karar veriyorsun.Kendi önceliklerini daha dikkatli berlirle bence.Motosiklet süren arkadaşın yokmu şöyle düşük hacimli motoru olan,kısa süre sürebilceğin.Ya da yakın zamanda buluşalım bir yerde,yanlış hatırlamıyorsam yakın oturuyoruz,bakalım neler yapabiliriz.Direk gsr üzerine binmeni istemem.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    14 binleri bulursa tabi bence de verilmez o kadar 250 lik bir makinaya gerçi bu cbr 250 olunca değmez mi diye de düşünüyor insan ama.. kırmızı rengi gelirse direk bayinin kapısındayım öyle yada böyle gider alırım ))

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Drifter61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 binleri bulursa tabi bence de verilmez o kadar 250 lik bir makinaya gerçi bu cbr 250 olunca değmez mi diye de düşünüyor insan ama.. kırmızı rengi gelirse direk bayinin kapısındayım öyle yada böyle gider alırım ))
    motosiklette abs candır:D

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Günaydın Arkadaşlar, benim motorun benzin dökümü 430,51 TL YE 100,37 LT benzin almışım. Ortalama Litre fiyatı 4,29 TL. Yaptığım yol 3.450 KM. NET OLARAK KM. DE 0,125 kuruş yakmış bulunuyorum. Bu ölçüler abartısız net tutulmuş rakamlardır

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    bu cbr ı napmışlar ne koymuşlar motoruna adamlar ya ne arasan var motorda Arkadaş şekil desen on numara parça kalitesi desen süper yedek parça sıkıntısı yok ve uygun e yakıt da tamam km.ye 12 krş. sessiz atak da motor zaten. Bu motor emsallerinde en iyisi gibi geldi bana son 1 hafta araştırmalarım sonucunda

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    km'de 12 kuruş bende biraz hayal

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Şehir içi tüketimim 13-14 kuruş

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim cbr'imin da sehirici tuketimi ortalama 13kurus dolaylarinda. Sehiricinde isiklardaki seri kalkislar disinda pek fazla surat yapmayi sevmiyorum.

Haftasonu cumartesi Sapanca, pazar Sileye gittim. CBF500u olan arkadasimin tam yarisi kadar yakit harcadim Otobanda gidisi farkli tabi cbf500 180-190 rahat goruyor, kiyaslamak da mantikli degil ama CBF500un tam yarisi kadar yakit harcadim. Ayrica daha 2500kilometrelik bir motosiklet surucusu olarak motosikletimin 150-160i gecmemesi isime de geliyor. 200 yapan bir motosiklet olsaydi mutlaka yapardim Bu yuzden kucuk cc ile baslamak cok onemli. GSR600 almayi dusunen arkadasima ufak bi tavsiye olsun

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı Drifter61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cbr ı napmışlar ne koymuşlar motoruna adamlar ya ne arasan var motorda Arkadaş şekil desen on numara parça kalitesi desen süper yedek parça sıkıntısı yok ve uygun e yakıt da tamam km.ye 12 krş. sessiz atak da motor zaten. Bu motor emsallerinde en iyisi gibi geldi bana son 1 hafta araştırmalarım sonucunda
    yedek parça sıkıntısı yok mu?
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    maliyet anlamında yok pardon ) Umarım çözerler bu sorunu ben alana kadar çünkü çok sabırsız olurum bişeyi almaya karar verdiğim zaman ))

az yakması biraz da kötü bi durum, yakmıyo diye hep dip gaz gidiyorum. bu arada dizlerimizin kaymaması için tankın yanına yapıştırılan padlerle ilgili bilgi verebilecek var mı? önceki sayfalarda birinin motorunda vardı ama bulamadım.

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    K&N hava filtresi takan varmı
    wolrath bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı TheIt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az yakması biraz da kötü bi durum, yakmıyo diye hep dip gaz gidiyorum. bu arada dizlerimizin kaymaması için tankın yanına yapıştırılan padlerle ilgili bilgi verebilecek var mı? önceki sayfalarda birinin motorunda vardı ama bulamadım.
    bende bekliyorum bu sorunun cevabını
    wolrath bunu beğendi.

Türkiye'deki servisler Hava filtresini kaç binde değiştirmeyi öneriyor? Kitapçıkta 24 bin ama 6 binde bir bakıma çağırdıklarına göre bunu da 12 binde bir değiştiriyorlarsa şaşmam. Ama hava filtresi değişiminde ben de K&N filtre taktırmayı düşünüyorum.

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Bu ABS li modele nasıl bir ekstra vergi biniyor anlamış değilim, arkadaşımın Almanya Honda bayiden aldığı fiyat 0 ABS li model için 4600 Euro ve nakitte 3660 Euro ya anlaşmış. Sonrasında su sekilde bir döküm çıkıyor ortaya, 660 Euro peşin geri kalanı 24 ay taksitle ve aylık 130 Euro gibi bir fiyata. Vergi falan hikaye, Türkiye de para kazanmıyoruz diyenlere inanmayın. Almanya'da adam 4600 Euroluk motosikleti 3660 Euro ya verebiliyorsa demek ki hala kar ediyor, (3660x2.30=8418tl) , ABS li modeli 15000 tl ye satacaksa nasıl bir edecektir siz düşünün. Bunu da şuna dayanarak söylüyorum , Anes motordan alırken motoru oradaki eleman abi biz motordan hiç kazanmıyoruz aksesuardan kazanıyoruz ancak diyerek saçmalıyordu. ( tabi bende içimden sallama lan 200 300 tl için 10000 tl lik motor mu satılır, bunla dükkan mı döner diyordum hala da diyorum.)

"ABS'li modelin fiyatı 15 bin lira olur" zaten külliyen yalan. İki model arasındaki fark İngiltere'de 150 pound (423 lira), Amerika'da 500 usd (898 lira), Almanya'da ise 265 euro (584 lira). Hadi diyelim İngiltere iklimi sürekli yağmurlu olduğu için ABS'de indirim yaptığı için oldukça düşük. Amerika'da da lojistik sebeplerden ötürü biraz pahalı. Ortalama 600 lira pahalı olması gerekir ABS'li modelin. 100% vergi olsun 1200 lira fark olsun. Bunların dediği 5 bin lira fark, el insaf.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ABS'li modelin fiyatı 15 bin lira olur" zaten külliyen yalan. İki model arasındaki fark İngiltere'de 150 pound (423 lira), Amerika'da 500 usd (898 lira), Almanya'da ise 265 euro (584 lira). Hadi diyelim İngiltere iklimi sürekli yağmurlu olduğu için ABS'de indirim yaptığı için oldukça düşük. Amerika'da da lojistik sebeplerden ötürü biraz pahalı. Ortalama 600 lira pahalı olması gerekir ABS'li modelin. 100% vergi olsun 1200 lira fark olsun. Bunların dediği 5 bin lira fark, el insaf.
    Yuh!! Farkı biliyordum da, diğer ülkelerde bu kadarken,Türkiye 'de bu kadar olduğunu bilmiyorum,olay ne?

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı motosev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu karari vermek zorunda kaldigim icin uzuldum lutfen dikkatli olun. Butcenizin onemli kismini kask ve koruma ekipmanlari icin ayirmanizi oneririm birbirimizi tanimiyor olsak da kararinizi bir kez daha dusunmenizi rica ederim ikinci el temiz ybr, cbf alip 500 km kullanip gsr ye gecmeniz size en fazla 500-700 tl kaybettirecektir. Tekrar tekrar dusunun ve lutfen cok dikkatli olun teorik bilgileri mutlaka okuyun pain adli kullanicinin dediklerine katiliyorum en azindan bir arkadasinizdan bir motor odunc alin sonra gsr ustune oturun. Simdiden zevkli surusler dilerim ama dedigim gibi bu karari almak zorunda kalmaniza uzuldum
    ufukerkut bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler