Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ufukerkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben su an sile imrenlideyim ama arabayla geldim ağavaya 10 dk mesafedeyim buralara gelirseniz haberim olsun

05322974903
    ok imrenliyi gecince bozgaca köyünde olacağım sabah en gec beş gibi cıkacağım. 11 den sonra ararım. maviköyde misin ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufukerkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F 2012
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok imrenliyi gecince bozgaca köyünde olacağım sabah en gec beş gibi cıkacağım. 11 den sonra ararım. maviköyde misin ?
    Karacakoy bozgacadan 1 once

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ufukerkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karacakoy bozgacadan 1 once
    ben alti buçuktan önce bozgacaya geldim saat bes gibi dönüş yoluna çıkınca uğrarim görüşürüz

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karacaköy güzel yer geçen sene kampa gitmiştik denizi çok hırçın

ufukerkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F 2012
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karacaköy güzel yer geçen sene kampa gitmiştik denizi çok hırçın
    Evet cok guzel buralar ben cocuklarla geldigim icin henuz motorla gelmenin zevkini yaşayamadım

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    artık kimse hondada parça sıkıntısı yok diyemez herhalde..2 haziranda sipariş verdim 3-4 haftaya gelir dediler ama dün aradım temmuz sonuna gelecekmiş..
    Youtube: YOL AVCISI

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık kimse hondada parça sıkıntısı yok diyemez herhalde..2 haziranda sipariş verdim 3-4 haftaya gelir dediler ama dün aradım temmuz sonuna gelecekmiş..
    Geçmiş olsun. Bazen böyle sıkıntılar olabiliyor. Maalesef gerçek olan şu ki; Honda Türkiye'de hizmet veren en iyi şirket bence. En iyinin durumu buysa, gerisini siz hesaba katın. Fakat gerçekten uzun bir süreçten geçmişsiniz. Yani Ducati olsa motor anlayacağım da, ayıp gerçekten.

Parça neydi bu arada?
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bazen böyle sıkıntılar olabiliyor. Maalesef gerçek olan şu ki; Honda Türkiye'de hizmet veren en iyi şirket bence. En iyinin durumu buysa, gerisini siz hesaba katın. Fakat gerçekten uzun bir süreçten geçmişsiniz. Yani Ducati olsa motor anlayacağım da, ayıp gerçekten.

Parça neydi bu arada?
    sol grenajlar..

Motosikleti
    -
    sol grenajlar..
    Anladım. Umarım kısa sürede ulaşırsın parçalarına. Tekrar geçmiş olsun.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bu kadar ayıp olmaz bence...honda merkeze bir şikayet maili göndermelisin bence...
    insanın hiç gerek yokkken yedekte durması için sipariş veresi geliyor valla...

Arkadaşlar merhaba
    Foruma her gün giriyorum ve sizleri ilgi ile takip ediyorum. Forumda neredeyse her yazıyı okuyorum.
    Şu an motosikletim yok (1/12 ölçekli maket olan 7 taneyi saymaz isek : )
    Kursa yazıldım Eylül de sınava girip ehliyeti , sonra kaskı , sonra montu en son CBR 250 mi alacağım inşallah.
    İstanbul Maltepe de oturuyorum.
    Kısmetse seneye internetten değilde eğer kabul ederseniz birebir gezilerinize katılmayı düşünüyorum.
    Herkese hayırlı sürüşler diliyorum.
    wolrath ve teocan94 bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBr250 alçaltılıp üzerine 1.55 metre sürücü oturunca sanki hayabusa gibi geldi gözüme Haksızmıyım?

Rahmi Barutçu CBT eğitiminden Tuzla otodrom

Volkan Serezli, Yuce123, wolrath ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba, yaklaşık 1 aydır cbr250r kullanıyorum. İlk motorum olarak sıfır aldım. Tamamı İstanbul içinde ve bir kez Şile olmak üzere 1000kilometredir kullanıyorum. Gayet memnunum. Güven veren, gerçekten ekonomik ve dikkat çeken bir motosiklet. Depoyu dolduruyorum, 290-300km sonra daha ışık yanmadan tekrar dolduruyorum 35lira civarı pompa atıyor. Gerçekten çok ekonomik.

Fakat orjinal lastiklerinden hiç memnun değilim. Geçenlerde Bağdat Caddesinde önüme bir araç atladı ani fren yapmak zorunda kaldım arka lastik 1-1buçuk metre kadar kaymıştır diye tahmin ediyorum. Bir kere yokuş inerken viraj içinde vites küçültmem gerekti motorun arkası gitti geldi. Lastiklere pek güvenemiyorum. Tabi bunda benim tecrübe eksikliğimin de etkisi vardır ama lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.

Aramızda Michelin Pilot Activ için yakın zamanda fiyat alan var mıdır?

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bende orjinal lastikleri 5000 km dir kullanıyorum lastik üzerinde ciddi çatlaklar oluştu güvende vermiyor zaten.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    avcagatay, Yuce123, wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, yaklaşık 1 aydır cbr250r kullanıyorum. İlk motorum olarak sıfır aldım. Tamamı İstanbul içinde ve bir kez Şile olmak üzere 1000kilometredir kullanıyorum. Gayet memnunum. Güven veren, gerçekten ekonomik ve dikkat çeken bir motosiklet. Depoyu dolduruyorum, 290-300km sonra daha ışık yanmadan tekrar dolduruyorum 35lira civarı pompa atıyor. Gerçekten çok ekonomik.

Fakat orjinal lastiklerinden hiç memnun değilim. Geçenlerde Bağdat Caddesinde önüme bir araç atladı ani fren yapmak zorunda kaldım arka lastik 1-1buçuk metre kadar kaymıştır diye tahmin ediyorum. Bir kere yokuş inerken viraj içinde vites küçültmem gerekti motorun arkası gitti geldi. Lastiklere pek güvenemiyorum. Tabi bunda benim tecrübe eksikliğimin de etkisi vardır ama lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.

Lastikler yeterince iyi değil ama panik fren yapma yateneginizin oturması için 1000 km çok erken.. Vites küçültürkende arkanın kitlenmesinin %70 i sizden kaynaklı.

Vites küçültürken debriyajı kavrama noktasında yarım saniye bekletin devir ve lastik hızı eşitlensin sonra bırakın. Ben bunu refleks haline getirdim. 1000'lik ve 600'lük SS lerdeki kaydırmalı debriyajın çalışma sistemi aynıdır. Ayrıca arka fren hafif sıkılıyken vites küçültürseniz yine anlık kilitler. burda kilitlememesi içinde frenin basıncını biraz düşürmeniz lazım

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler yeterince iyi değil ama panik fren yapma yateneginizin oturması için 1000 km çok erken.. Vites küçültürkende arkanın kitlenmesinin %70 i sizden kaynaklı.

Vites küçültürken debriyajı kavrama noktasında yarım saniye bekletin devir ve lastik hızı eşitlensin sonra bırakın. Ben bunu refleks haline getirdim. 1000'lik ve 600'lük SS lerdeki kaydırmalı debriyajın çalışma sistemi aynıdır. Ayrıca arka fren hafif sıkılıyken vites küçültürseniz yine anlık kilitler. burda kilitlememesi içinde frenin basıncını biraz düşürmeniz lazım
    Debriyaj tavsiyenize uyacağım. Bazen gerçekten de arka freni fazla kullandığımı farkediyorum. Sorunun ana kaynağı benim orası kesin O yüzden iyi bir lastik alırsam acil durumlarda benim az tecrübeli halimi tolere edebilir diye düşünüyorum. Hızlı cevabınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    -
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorunuz hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanın. GP500 çok güzel özetlemiş. Dediklerine katılıyorum. Ben orjinal lastiklerimi 1.000 km. de değiştirdim. Sadece kuru zemin de kullanabildim. Buna rağmen performansı ortalamalardaydı. 1.000 km. sonra pilot activ taktırdım. Doğal olarak motorum da gözle görülür bir iyileşme oldu. Özellikle arka lastiğim hemen kitlenmemeye ve fren performansımın bir nebze de olsa daha çok iyileştiğini gözlemledim. Bunun yanında virajlara daha bir güvenle girdiğimi söyleyebilirim.

Ben feyizoğlundan yanlış hatırlamıyorsam peşin olarak 630 TL'ye almıştım. Ön ve arka set olarak. GP500'ün de dediği gibi, motora alıştıkça yaşamış olduğunuz sıkıntılar, bir süre sonra motorunuzun üstünde orjinal lastik olsa dahi ortadan kayboluyor. Fakat ne olursa olsun, lastiklerini değiştirmeniz, her şartta daha güvenli hareket etmenizi sağlayacaktır.

Michealin pilot activ kullanıcısı olarak, ben bu lastikleri size tavsiye edebilirim.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Forum renklensin biraz gerçi siyah nasıl renklendircekse

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    marefb, GP500-1st, pol@ris ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım. Umarım kısa sürede ulaşırsın parçalarına. Tekrar geçmiş olsun.
    teşekkür ederim...

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar ayıp olmaz bence...honda merkeze bir şikayet maili göndermelisin bence...
    insanın hiç gerek yokkken yedekte durması için sipariş veresi geliyor valla...
    sipariş vereli 1 ayı geçince bende şikayet ettim merkeze..aynı gün döndüler bana ve temmuz sonuna gelecek dediler..üstüne birde yapacak hiçbir şeyimiz yok diyor..deli ettiler beni..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler