Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    anahtarlık bulusmada da vardı bı arkadasta. ben de 600-1000lerden sonra bızımkıler "alcak ucus" demıstım
    teocan94 ve rummenigge bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İzmir tayfasına duyurudur: Barış döndüğün de grubu kuruyoruz ona göre. Tabii öncesin de diğer arkadaşlarla müsait oldukça tanışalım, görüşelim.

wolrath bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anahtarlık bulusmada da vardı bı arkadasta. ben de 600-1000lerden sonra bızımkıler "alcak ucus" demıstım
    Anahtarlığı 600 RR'ı olan bir arkadaşım hediye etti zaten
    wolrath bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    @Sonpol hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

@rummenigge,dün bostancıda sizinle mi selamlaştık balıkçıların orda ?
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    mt-07
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Sonpol hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

@rummenigge,dün bostancıda sizinle mi selamlaştık balıkçıların orda ?
    Kaskın Suomi ise,ve artçı olarak kız arkadaşın var ise evet benle selamlaştın

Motosikleti
    -
    Ben de xr-1100'e aynalı vizör taktım. Görüşümü hiç kısıtlamadı ve görünüş olarak değer kattı. Gece bile çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu arada kaskım gerçekten müthişmiş. Verdiğim paraya değmiş doğrusu. Aynalı olması ışığı karşıya yansıtması bakımından çok iyi.

Bu arada turlamalarım sırasında, cbr1100xx sahibi bir arkadaşla ilk motorcu selamlaşmamıda yapmış oldum..

Ben kaçar arkadaşlar, görüşmek üzere.
    wolrath ve teocan94 bunu beğendiler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın Suomi ise,ve artçı olarak kız arkadaşın var ise evet benle selamlaştın
    Aynen bendim Kask çok iyi bu arada.Kazasız belasız sürüşler tekeriniz düz bassın.
    rummenigge bunu beğendi.

Motosikleti
    mt-07
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de xr-1100'e aynalı vizör taktım. Görüşümü hiç kısıtlamadı ve görünüş olarak değer kattı. Gece bile çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu arada kaskım gerçekten müthişmiş. Verdiğim paraya değmiş doğrusu. Aynalı olması ışığı karşıya yansıtması bakımından çok iyi.

Bu arada turlamalarım sırasında, cbr1100xx sahibi bir arkadaşla ilk motorcu selamlaşmamıda yapmış oldum..

Ben kaçar arkadaşlar, görüşmek üzere.
    Bu heyecan tanıdık geldi bana,
    ben de ilk zamanlar evde motosiklete binmek için hazırlandığımda ayağım halıya takılırdı :p
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    @Zippo's

Teşekkür ederim. Sizlerde kazasız, balasız kullanın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu heyecan tanıdık geldi bana,
    ben de ilk zamanlar evde motosiklete binmek için hazırlandığımda ayağım halıya takılırdı :p
    uheuheu yok motora binemeyeceğim maalesef. Gerekli belgeleri ancak salı gününe vereceğim takipçiye. Motoru bayiden eve getirdik araçla garaja koydum bekliyor öyle. Bu halde dolaşırsam, motoru ilk günden bağlatırım valla.. :DD

Motosikleti
    mt-07
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bendim Kask çok iyi bu arada.Kazasız belasız sürüşler tekeriniz düz bassın.
    Teşekkür ederim, aynı dileklerimle..

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    @sonpol
    hayırlı olsun arkadasım.

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam canım bankam sağ olsun, kendi hesabımdan para çekmek için gittiğim de 2 saat beni sanki kredi alıyormuşçasına bekletti.

Dün akşam Yükseliş Honda’ya vardığım da kapalıydı. Fakat güvenlik görevlisi arkadaşa istediğim model var mı bakabilir miyim diye rica ettiğimde beni kırmadı ve bayinin kapısı açıkmış içeri girdim ve bakınmaya başladım. Bir de ne göreyim? Tricolor bir cbr250r. Dedim hemen bakabilir miyim? Elbette dedi, üstüne oturdum mıncıkladım ve satıldı mı dedim? Arkadaş, her hangi bir bilgim yok dedi. Zaten üzerinde her hangi bir satılmıştır yazısıd a bulunmuyordu. Tamam dedim sabah erkenden geleceğim. Ben telefon açmadım. Kendileriyle yüz yüze görüşmeyi tercih ettim.

Aynı gün (dün gece) kardeşim iş gezisinden gece 12’de gelmişti. Hemen dedim git yat, yarın benimle geliyorsun. Yaa sabahın köründe ne yapacağız vs. dırdırlandı. Fakat dayanamadı tabii. Kardeşinle gelmeyi kabul etti…

Sabah 7’de üşenmedim kalktım. Fakat bizim tosun kalkmıyor. Onu en sonunda hadi kalk kahvaltını hazırladım dedim ve 8’de uyandırabildim.

Yükselen Honda’ya vardığımız da motor bıraktığım gibi duruyordu. Kendilerine cbr250r modeli ile ilgilendiğimi ve şu anda sergide olan motorun satılıp, satılmadığını sordum. Maalesef ki motor satılmış.. Peki dedim sipariş versem ne zaman gelir? Temmuz ayında gelir. Temmuz kaçı? Belli bir tarih veremiyoruz dedi. Peki fiyat olarak ne diyorsunuz dediğimde? Liste fiyatı olan 9.900 TL dediler. 10.250 TL plaka dahil anlaşırız fakat Temmuz da zam olursa yansıtırız dediler. İnanır mısınız 1 lira indirim yapmıyorlar.

Ben de kendilerine; Hem bana liste fiyatından peşin almama rağmen indirim yapmayacaksınız, hem de Temmuz da ki fiyat oranlarını yansıtacaksınız bu iş nasıl oluyor dediğimde ‘’rağbet gören bir model. Bu motoru diğer müşterilerimize de bu şekilde sattık, her hangi bir yansıma da olmadı. Biz sadece Temmuz da zam gelebilir diyoruz, müşterilerimizle o şekilde anlaşıyoruz dedim.

Yani arkadaşlar adamlar motoru bana Temmuz da 11.000’e kakalıyacaklar ve işinize gelirse, bizde böyle diyorlar. Ben de peki dedim iyi günler dilerim…

Bornova’nın içine girdim, aracı park ettim ve başladım internet kafe aramaya. İnternet kafeyi bulduğum da İzmir’e yakın bayi telefon ve adreslerini, Honda’nın resmi sayfasından aldım. Sonra tek tek satıcıları aradım. İlk önce Tire’de ki bayi olan Delikanlı motoru aradım. Ellerin de olduğunu ve sadece siyah renk olduğunu belirtti. Siyah renk zaten tercih etmeyeceğim bir renk. En son Kuşadasın da ki Mnr motoru aradım ve ellerinde olduğunu söyledi. Telefonda nasıl yaparız, ederiz derken tamam dedim ben geliyorum. Bazdık arabayla gittik Kuşadasına motor almaya. Tabii gitmeden telefonla fiyat konusun da anlaştık kendileriyle.

http://i47.tinypic.com/256xyqo.jpg

Mekana vardığım da dışarıda 4 tricolor, 2 tane de siyah Cbr250r vardı. Seç beğen al dediler. Hepsi 2012 üretimi. Hemen seçtim bir tane tabii (karpuz seçer gibi) . Daha sonra motorumu aşağıya servis bölmüne indirdiler. O arada tank pad ve jant şerit olayını da halledelim dedim ve kendilerine taktırdım. Kontroller, muhabbet derken birkaç saat sürdü işlerim. Hatta o sıra Barış aradı İzmir’e uğradım görüşelim diye fakat, motor işini hallettikten sonra kardeşimle diğer işlerimizi halletmemiz gerektiğinden buluşmaya katılamadım .

Mnr motora eğer denk gelir okurlarsa teşekkür ediyorum. Bayii sahibi ve siğer çalışan arkadaşlar da İlgi alaka gerçekten çok iyi olduğu gibi şansıma araçları İzmir’e gidiyormuş. Motoru aldığım da eve kadar ücretsiz bir şekilde bıraktılar. Önlü, arkalı beni takip ederek, görevli arkadaşlarla yolcuğumuzu sürdürdük.
    İzmir’e evime vardığımız da 10 km. kadar dayanamayarak plakasız şekilde aralar da turladım. Ve ne kadar doğru bir kara verdiğimi anladım.

Motor oldukça konforlu, kontrolü kolay ve performansı tatmin edici. Pazartesi tarafıma gerekli belgeleri yollayacaklar bende daha sonrasın da takipçiye vereceğim. O vakte kadar motorumu kapalı garajımıza koydum ve kepenkleri indirdim.
    Motoru peşin 9.700 TL’ye aldım. Cbr250R arayan arkadaşlar varsa, Mnr motorda bolca mevcut. Ben kendilerini çok sevdim ve bakımlarımı bile üşenmeyip İzmir’den gidip yaptıracağım.
    Neyse… Amma çok yazmışım yahu. Daha sonra devam ederim yazılarıma . Buyrun bu da benim cıbır..

http://i46.tinypic.com/10ckhfm.jpg
    HAYIRLI OLSUN ALLLAH KAZA BELA VERMESIN GULE GULE BININ INS 9700 E GERCEKTEN IYI ALMISSINIZ BEN ISTANBULDAYIM BURDADA AYNI OLAY VAR O KADAR NAKIT VERSENDE EN FAZLA BURDA 10 LIRAYA DUSURUOLAR YANI 100 LIRA GIBI BI INDIRIM YAPIYORLAR ONN 1 LIRA ALTINA DUSMUYORLAR :D

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    soner hayırlı olsun, fiyat olarak çok uyguna almışsın, bana 9900den 1 kuruş indirmediler üstüne ruhsat plaka 10300 falan demişlerdi dedim ne olur nakit keş, 10000'e bıraktılar, o da 1 ay bekledim yani gelmesini tabi bu İstanbul için böyle senin aldığın bayide fazla olduğu için kardan fedakarlık etmişlerdir diye düşünüyorum. burada olsa 10000den aşağı satmazlar kesin millet sırada şu an çünkü ) kazasız belasız kullan , hayırlı olsun ;))

lastikleri değiştirttin mi ?

Motosikleti
    -
    @Okur_tr

Teşekkür ederim.

@motosev @Spawn1984

Teşekkür ederim arkadaşlar. Büyük şehirler de ne de olsa istediğim fiyata satarım mantığı güdüyorlar ve enayi yerine koyuyorlar. Açıkçası cbr bulamasaydım gidip ninja alacaktım mecburiyetten, neyse ki nasip işte, eve kadar ücretsiz getirttirdik motoru .

Bu arada maalesef ki şakır şakır zincir sesi duyuluyor . Bu problemi çözen olabildi mi? Dediğim olay kulağı çok okşamasada, ağır vites değiştirimlerinde devirin düşmesiyle daha net anlaşılıyor . Bir de 1. vitese geçişim sert . Yani azıcık ayağımla güç uygulamak zorunda kalıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Motorun üstünde ki lastikler benim korktuğum kadar kötü değilmiş. Yani iş görür. Fakat yine de pilot activlerimi taktıracağım .

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atla Samsun'a gel abi kumsaldayim birazdan serin sulara bırakacağım kendimi 2 3 gün daha sıkı takip edemeyeceğim, herkese Samsun'dan sevgi ve saygılar
    sabah son koya gidip yüzeceğim senin ve benim çektiğim resimleri yayınlarım. k.i.b slmlr.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    soner zıncır otecek ama kask taktıktan sonra ses gelmeyecek
    1ve2 gecıslerı bıraz kemıklı ozellıkle 1e gecınce anlıyorsun gectıgını

Motosikleti
    -
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soner zıncır otecek ama kask taktıktan sonra ses gelmeyecek
    1ve2 gecıslerı bıraz kemıklı ozellıkle 1e gecınce anlıyorsun gectıgını
    Evet Barışım. Öyle dikkat dağıtacak bir ses yok zaten. Bir de ilk vitesim lokum gibi geçiyordu. Sertleşti kereta 2. binişimde. Biraz güç uygulamak zorunda kalıyorum 1'e atarken :D.

Bu arada ne yalan söyleyim ilk baş motor inş. cılız çıkmaz diyerek gittim fakat hakkını yememek lazım. Gayet dolgun bir makina görüntü olarak. Yolda giderken oldukça dikkat çekiyor ve izlendiğinizi görüyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

250'lik sınıfta gayet başarılı bir model olmuş. Darısı bu motoru isteyen arkadaşlara inş.
    wolrath bunu beğendi.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    @sonpol
    hayırlı olsun arkadaşım, kalbin temizmiş ki istediğinden de iyi gelişmeler olmuş, kazasız belasız iyi günlerde kullan
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    -
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sonpol
    hayırlı olsun arkadaşım, kalbin temizmiş ki istediğinden de iyi gelişmeler olmuş, kazasız belasız iyi günlerde kullan
    Teşekkür ederim. Sizlerde kazasız, belasız kullanın.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    arkadaşlar yarın sabah için müsait olan var mı şile tarafına gidelim.. Çağatay sen uzun yola başladın mı gelir misin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler