Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    ohh keyifler süper beyler. ben ataturk Havalimanı'da olmasam gelmeye calisirdim. gece kaça kadar
    oralardasiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Devriм - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum işte böyle kuyuya taş atıp kaçanlara sinir oluyorum.Tamam öyle bir tecrübeli bir motorcu değilim ama çok ilgiliyim,kitaplar okuyorum,internetten takip ediyorum,sürüş teknikleri ve motosikletle ilgili pek çok şeyi,videoları inceliyorum sonra gidip bunları deniyorum ve motorla aynı zamanda işimi gördüğüm için günde 60km kullanmam gerekiyor.Ayrıca çevremde birçok bu olaya gönül vermiş insanda tavsiye alıyor ve beraber takılıyorum.Şimdi birisi geliyor kulaktan dolma yanlış bilgisini ortaya atıyor ve açıklama bile yapmadan gidiyor.Özellikle bu 125 cc ve 250 cc topiclerinde birçok yeni başlayan insan var,böyle böyle yanlış öğreniyoruz.Bu iddiaları atan arkadaşları Moto Bilgiler başlığı altındada görmek isteriz,anlatsınlar ki öğrenelim.Kaç tane şey paylaştım,bir tane bakan yok,daha dün Keith Code un altyazılı bir viraj tekniği videosunu paylaştım,yine bakan olmadı.Sonra gelip buralarda kulaktan dolma bilgilerini satıyorlar,doğrusunu söyleyince de aksini iddia ediyorlar.Ben bu yazılara önem veriyorum,sonuçta insanlar buralarda okuyup öğreniyorlar(ben de bunlara dahilim.).Şimdi istermiyiz birisi burada okuyupta yarın ani bir durumda arkaya asılıp,öndekine girsin,virajda ön fren sıksın.
    Sevgili Pain kardeşim
    Her dakika pc de online olup, "şu yazımı 10 dakikada bir takip etmeliyim!.." diyemiyorum üzgünüm
    Yapmış olduğun yorum, internetteki kirli bilgileri yapan kişilere ait, içinde kopan fırtınalardan bahsetmişsin. Lafın bana mı, anlaşılır değil. Ziraa kullanıcı adımı belirtmemişsin.
    Sana bu konu hakkında açıklama yapmak durumunda olmamama rağmen (ukala konuşma tarzın, heyecanlı, hararetli çıkışların vs.), yazıyı okuyan kişiler başka anlamlar çıkarıp, kurgular yapabilirler
    Haa ben yine de üzerime alınayım ve anlatayım

Alıntı Devriм adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren sıktığında kitleme yapması yerine göre iyidir, ki çoğunlukla da olumludur diye düşünüyorum.
    Taa ki, otobanda ya da yoğun araç trafiğinde, hızlı seyir halinde giden durumlarda başına gelmezse ..
    Mesajım bu.

yerine göre iyidir : kötü ile kötünün iyisi arasında kıyaslama yaparsan iyidir
    ki çoğunlukla da olumludur diye düşünüyorum : 1) Lastiklerden kıl kapan arkadaşın rahatlamasını sağlamak için belirttim
    2) Bu durumu yüksek hız yapmadan yaşadıysan, kullanmış olduğun aracı daha iyi tanırsın
    3) Bu durumla daha önce karşılaştığın için, azıcık da olsa deneyim sahibi olursun

Bu başlığa herkes yazı yazabilir ve yorum yapabilir illa ki.
    Sen beni tanımıyorsun, ben de seni tanımıyorum. 15 yaşında da olabilirsin, 65 yaşında da olabilirsin. Motosiklet kullandığına göre, belirli sorumlulukları olan birisin.
    Beni tanımadan, N demek istediğimi anlamadan ve uslübuyla sormadan, buraya yorum yapan kişiyi küçük düşürücü ithamlarda bulunmak hoş değil kardeşim.
    Haa yine de, ben açıklayıcı olamamışımdır affola
    Yine de ben yanlış biliyor da olabilirim, düzgün ifade eden arkadaşlar belirtirse sevinirim
    Saygılar, sevgiler
    teocan94 bunu beğendi.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısınız,ama bir açıklama yapmak istiyorum.
    Ben oradan otomobilimle geçerken ambulans olay yerine gelmiş,hatta kapısı kapanmış harekete geçiyordu.
    Yapılabilecek bir şey kalmadığı için,yol da tek şerit olduğundan arkamda bekleyen araçlar kornaya basınca devam ettim.
    Ama birlik olup,birbirini kollamak yardım etmek konusunda kesinlikle katılıyorum.
    Hepimizin başına gelebilecek bir olay.Tekrar büyük geçmiş olsun arkadaşımıza.Umarım ciddi bir şeyi yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Bizim yakıt göstergesi 5 tırnaktan oluşuyor sanırım.
    Yedeğe geçtiğini nasıl anlıyoruz? Gösterge tek tırnağa düşünce mi yedek depoya geçmiş oluyor.
    Bir de Polaris nickli arkadaş 2 dir soruyor,cevap gelecek diye ben de tekrar yapmayıp bekliyorum.
    Bakım yapan arkadaşlar(1000 veya sonraki bakımlar) hangi servise ne kadar ödediklerini söylemiyorlarsa bile;
    en azından nelerin değiştiğini ve ne kadar tuttuğunu yazarlarsa tüm kullanıcılara faydası olur.
    ben istoç aneste yaptırdım 1000 km bakımını 10/40 mobil yağ, yağ filtresi ve lastik hava kontrol 48 tl aldılar. 2 hafta oldu. servis ve fiyet fena değil.
    rummenigge bunu beğendi.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    @ruzgarsa
    aynı bakimi umraniye dogu bati honda 58 tl ye yapti.
    rummenigge bunu beğendi.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    suanda volrath le maltepe sahıldeyız,bırazdan fenerbahce tarafına gececegız,katılmak ısteyen orada volrathı numarası vaerdı heralde,oradan ulasabılır

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    suanda volrath le maltepe sahıldeyız,bırazdan fenerbahce tarafına gececegız,katılmak ısteyen orada volrathı numarası vaerdı heralde,oradan ulasabılır
    Oh ohh gezin valla ). İleri de Barış açar gezi topiğine motorumla buralara gittim diye. Ama nerdee. Gemiyle götürdü motoru oralara.. ..
    wolrath bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler selamlar...

motor ayaklıktayken bana biraz dik duruyo giib oluyo...o kadar ki ters eğimli yerlerde motoru ayaklığa almaya korkuyorum ve istikametini değiştirmem gerekiyor...acaba bu ayaklığın bi ayarı var mıdır? sizde de bu şekilde mi?

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Fotoyu en kisa zamanda yukleyecegim ancak ogretmeniz gerekiyor

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Valla gelmeyi çok istiyodum ama sen aradığında görmedim,çok geç oldu.Keşke duysaydım telefonu atlar gelirdim.Başka zaman inşallah

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoyu en kisa zamanda yukleyecegim ancak ogretmeniz gerekiyor
    kolayresim.com a gir.
    resimyukle'ye tıkla
    dosya secten fotografını bılgısayardan bulup sec.
    baslık-etıket*acıklamaya bıseyler salla.
    asagıdan resım yukleye tıkla.
    bıtınce yıne en asagıdan dırekt lınkı kopyala buraya yapıstır.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Güzel bir gece oldu,tekrarlarız artık bu gece gezmelerini:D

@Devrim Şimdi okudum yazdıklarını,içimde kopan fırtına,15 yaş saçmalıklarına filan cevap vermeyeceğim.Sözlerim çok açık,çekilebilecek bir taraf filanda yok,bende sana bunu dedim,arka fren sıkmaktan bahsediyorsun,bunun ne yararı var söylermisin dedim bak şimdi arka fren konusundaki düşünceni söylemişsin.Lafımın kime olduğunu sormuşsun,geçmiş sayfaları okursan görürsün,anlatılan yanlış viraj tekniklerini,arka freni neden sıkmamız gerektiğini açıklayana kadar bu dediğime sende dahildin.Şimdi herkes neden öyle bir dediğini biliyor,ama açıklamadan önce o yazıdan arka frene ağırlık vermenin doğru birşey olduğu çıkıyordu.Umarım anlamışsındır ne dediğimi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh ohh gezin valla ). İleri de Barış açar gezi topiğine motorumla buralara gittim diye. Ama nerdee. Gemiyle götürdü motoru oralara.. ..
    ıstanbul ızmır 100km

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla gelmeyi çok istiyodum ama sen aradığında görmedim,çok geç oldu.Keşke duysaydım telefonu atlar gelirdim.Başka zaman inşallah
    cok aradık*mesaj attık ama kacırdın valla 7kısı bulustuk

gelen herkese teskur.tanıstık*muhabbet ettık*gazladık vs kaskım tek parca kalsaydı daha hos olurdu
    Pain, enginozan, SonpoL ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fena kaçırdın:D Neyse havalar güzel,daha bol bol çıkarız...

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıstanbul ızmır 100km

cok aradık*mesaj attık ama kacırdın valla 7kısı bulustuk

gelen herkese teskur.tanıstık*muhabbet ettık*gazladık vs kaskım tek parca kalsaydı daha hos olurdu
    yaa barış sende öyle bişey yazmışsınki görende uçtun büyük kaza yaptın sanacak moral bozmak yok moral bozmak yok herkese ii geceler
    wolrath bunu beğendi.
    honda cbr 250r siyah

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    selam arkadaşlar bende geze geze geldim, bir arkadaşın yanına uğradım derken şimdi eve geldim bu akşam güzeldi, güzel arkadaşlarla tanışma fırsatı bulduk , bu arada Barış'ın kaskının arkasındaki kanatçık parçası elimde kaldı :( onun içinde ayrıca özür dilerim, telafi edicez bir şekilde

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Benzinci fotoğrafımız nerede yahu:D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Fena kıskandım ulan :(

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sercan eğer müsaitsen ben şu anda istinye parktayım musait olan butun arkadaşları bekliyorum oturup konuşuruz cebim 05065883381
    Birdahakine inş.

Ayın 16.sında Çınarcık'a kampa gidicez arkadaşlar uygun olan katılmak isteyen olursa görüşelim.
    Facebook event Link: http://www.facebook.com/events/370599086322506/

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Ben 1000km'de ümraniye doğu batı hondaya gittim. 40-45 lira gibi birşey tuttu diye hatırlıyorum. Yağ ve yağ filtresi değişti. Zincir temizlenip yağlandı ve sağı solu sıkıldı falan.
    4000km bakımında ise Esengüle gittim Kızıltoprakta. 80 lira verdim. Yağ değişti ve sağı solu sıkıldı. Zincir temizlenmedi ve yağlanmadı. Zincir temizlemiyorlarmış yağlı olduğu içinde yağlamaya gerek duymadılar.
    3. bakıma 10000kmde gitmeyi düşünüyorum. Doğu Batı Hondaya gidebilirim tekrardan var mı başka tavsiye edebileceğiniz servis?
    rummenigge bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    şu resmi yükleyin abi ya 2 tane zaten topu topu :d
    SonpoL ve wolrath bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler