Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kemalpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun buyuk bir sorun cikmassa motorumu alicam zamdan dolayi ani bir karar degisikligiyle hizlandirdim bakalim nasil olucak
    Zamdan dolayi derken? Ne zammi siteye baktim smdi fiyat ayni biryerden bir duyum mu aldiniz acaba? Bende sifir beklemekteym suan cunku?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    duyum zammi degil, olagan aylik zamdir yada beklenen zam ama sunu diyeyim ben zam falan beklemiyorum, iciniz rahat olsun, ZAM YOK uzun sure

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Bence 1 Mayıs itibari ile 9750 olacaktır. Sezon tam olarak açılmış oluyor zamsiz gecmezler. Ben de tricolor olmadıgı icin bı sonraki partiyi bekliyorum. tüm bayilerin söylediği Nisan sonu gelecek , %80 zam olmayacak , %20 kura bağlı olabilir. Hayırlısı artık bu saatten sonra zaten yapacak bisey yok, siyah almaktan başka tabiki

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duyum zammi degil, olagan aylik zamdir yada beklenen zam ama sunu diyeyim ben zam falan beklemiyorum, iciniz rahat olsun, ZAM YOK uzun sure
    Valla hangi. Bayiiyi aradiysam zam gelicegni soyledi ben garantiye alimde

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Efe Şenkader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ben sana katılmıyorum. Motoru nasıl açtığınla bir alakası yok, ben kendi adıma konuşayım gayet titizlikle bir rodaj dönemi geçirdim ve aldığımdan beri var bu ses 3600 km 'deyim. Yolda kiminle karşılaştıysam hepside bende de var o ses diyor anladığım kadarıyla CBR 250 R 'ların büyük bir çoğunluğunda var bu ses aralarda tek tük çıkıyor ses olmayanlar ( belkide ses abartılacak derecede olmadığı için duymayanlarda bende yok diyor olabilir) ama çokta önemli değil zaten rahatsız etmiyor motordan ses geliyor mu diye dikkatlice motoru dinlemeyince sıkıntı yok. Birde şunu belirteyim sesin en çok belirgin olduğu vites 3 ;)
    burdan ne desem havada kalır önümüz yaz birlikte birkaç buluşma yaparız ortak bir kanıya varırız.Ses konusunda.

hoca01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sibiar ikiyüzelli ar
    Arkadaşlar elinizdeki motorsiklet gerçekten mühendislik harikası,gününü internette saçma sapan testleri ve yorumları izleyerek burada sözüm ona profesör geçinen honda düşmanlarının söylediklerine itibar etmeyin.hemen size sesle ilgili ayrıntı vereyim:sürücü basamak kopilye ve pullarına dikkat edin,onların boşlukları torkun belirgin olduğu devir aralıklarında ses yapıyor.Ayrıca bindiğiniz cihaz 1000RR ın tek silindirli teknolojisiyle üretilmiştir.İsteyen ingilizceden türkçeye çevirebilir.millet dünyada yakıt ve performans olarak öve öve bitiremiyor.bizse yerden yere vuruyoruz.İsteyen ayaklıkta iken gaz versin,sesin olmadığını görecektir,çok hafif gelen(belli bellisiz) şıngırtı sesi ise egzantrik zincir sesidir.Ve bu sesin gelmediği dohc motor henüz üretilmemiştir.Bilginize...

Motosikleti
    CBR 250R
    bugun 250r ımı almıs bulundum engec cumaya kadar elımde olucagını soyledıler bakalım ınsallah kazasız belasız gunlerde=)

hoca 01
    demek daha neler öğreneceğiz dohc motorlarda eksantirik sesi gelmeyen motor üretilmemiş, öylemi.
    azcık oku sonra yaz.
    git 3000 km de yada 5000 km ninja 250 den eksantirik zincir sesi geliyormu ? bir dinle. eksantirik zincir sesi ybr 125 lerde duyabilirsin. hatta sfırında bile. ama cbr 250 den gelen ses eksantirik sesi değildir. daha çok erken zincir biraz uazyacak sonra bu uzamayı otamatik ayarlıyacak artık otamatik ayarlayamadığı zaman bu sesden duyabilirsin.
    sen kopilyaları sıkadur. hatta sök at ama bu ses asla kesilmez.
    ama sana tavsiyem bu sesden kurtulmak mümkün. büyük motorlara bindiysen bilmelisin ki 180 üstü süratlerde rüzgar sesinden ,patlamalardan kulak zarları hasar almasın diye kulak tıkaçları satın alıp takmandır. işte ozaman bu sesi duymazsın. bilgine

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Şimdiye kadar izlediğim en tarafsız ve dürüst karşılaştırma videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=sa3zE...eature=related
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    http://www.ebay.co.uk/itm/Double-bub...d=328424070734

cbr250 için puig camlar..fena durmuyorlar..
    Youtube: YOL AVCISI

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    acun kardeş ses geliyorsa honda kullananlara geliyor bu mevzu seni neden bu kadar rahatsız etti onu anlayamadım bende. alan almış tecihini yapıp hondasını babalar gibi biniyor daha ilerisi gerisi yok işte ...
    PULSAR NS 200

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    casillas00 Nickli Üyeden Alıntı
    O dedikleri ses tamamen motorunu nasıl açtıgınla alakalı güzel abicim adamın biri gelmiş diyorki burda benim motorumdan acayıp zincir sesi geliyo.
    eee gergisini ayarla temizle bi yagla bakalım diyorum. motor daha 3000KM'de ne germesi diyor. Bu adama ne anlatabilirsin ki 3000kmde motorun zincirimi gevşermiş siz sert kullanıyorsunuz diye bilmişlik yapar üstüne birde Benim motorum 2500KM'ye geldi ve o dedikleri ses yoktur.İlk 1000kmde hep uzun yolda yaptım 5000rpm geçmeden sakin bir kullanımda 900kmde rodaj yagı deıstırıldı rodaj bitti topspeed deneme hadi demedim 2000km oldu motor ondan sonra limitlerine gittim.Sorunsuz biniyorum.

öncelikle arkadaşım olarak konuşayım yaşını bilmiyorum sende bana böyle hitap edersen sevinirim. bu durum motoru açmakla alakalı değil okuduğum ve bazı arkadaşlar ile konuştuğum kadarı ile sanırım senin motosikletinde bu ses fazla yüksek olmadığı için farketmiyorsun.. umarım sorunsuz binmeye devam edersin..

Efe Şenkader Nickli Üyeden Alıntı
    Bu konuda ben sana katılmıyorum. Motoru nasıl açtığınla bir alakası yok, ben kendi adıma konuşayım gayet titizlikle bir rodaj dönemi geçirdim ve aldığımdan beri var bu ses 3600 km 'deyim. Yolda kiminle karşılaştıysam hepside bende de var o ses diyor anladığım kadarıyla CBR 250 R 'ların büyük bir çoğunluğunda var bu ses aralarda tek tük çıkıyor ses olmayanlar ( belkide ses abartılacak derecede olmadığı için duymayanlarda bende yok diyor olabilir) ama çokta önemli değil zaten rahatsız etmiyor motordan ses geliyor mu diye dikkatlice motoru dinlemeyince sıkıntı yok. Birde şunu belirteyim sesin en çok belirgin olduğu vites 3 ;)

evet dikkat etmediğin sürece rahatsız etmiyor genelde 3 vites de homurdanma şeklinde çıkıyor 4 ve 5 de anlık hızlanmalarda fark ediliyor..

kursattekin Nickli Üyeden Alıntı
    ses geldigini soyleyen arkadaslar motosikletlerinin uretim tarihlerine bakabilirler mi acaba? 2011/2 ve 2011/3 mi? 5250-6000 devir araliginda mi oluyor? Egzosu degistiren varsa bu devir araligininda degistigini soyleyebilir mi? Bu devir araliginin cbr250 icin ani ivmelenme araligi olmasi ile iliskisi olabilir mi?Zincire ne yaparsaniz yapin, ne kadar temizlerseniz temizleyin sonucun degismemesi gerekir? Motorun gucunu gostermek icin cirpinma sesi bence bu ses devir yukselince ses gidiyor mu?

benim motosikletim 2011/ haziran partisinde almıştım ikinci üretim oluyor sanırım.. genelde 5000 ile 6500 arasında daha yüksek devirlerde pek hissedilmiyor..

casillas00 Nickli Üyeden Alıntı
    burdan ne desem havada kalır önümüz yaz birlikte birkaç buluşma yaparız ortak bir kanıya varırız.Ses konusunda.

umarım buluşur bol bol konuşuruz..

hoca01Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar elinizdeki motorsiklet gerçekten mühendislik harikası,gününü internette saçma sapan testleri ve yorumları izleyerek burada sözüm ona profesör geçinen honda düşmanlarının söylediklerine itibar etmeyin.hemen size sesle ilgili ayrıntı vereyim:sürücü basamak kopilye ve pullarına dikkat edin,onların boşlukları torkun belirgin olduğu devir aralıklarında ses yapıyor.Ayrıca bindiğiniz cihaz 1000RR ın tek silindirli teknolojisiyle üretilmiştir.İsteyen ingilizceden türkçeye çevirebilir.millet dünyada yakıt ve performans olarak öve öve bitiremiyor.bizse yerden yere vuruyoruz.İsteyen ayaklıkta iken gaz versin,sesin olmadığını görecektir,çok hafif gelen(belli bellisiz) şıngırtı sesi ise egzantrik zincir sesidir.Ve bu sesin gelmediği dohc motor henüz üretilmemiştir.Bilginize...

motosiklet ile ilgili tasarım v.b. bazı arkadaşların ki onu biliyoruz sorunu olduğunu sanmıyorum genelde kullananlar memnun bazı sıkıntı ve aksaklıkların çıkması normal sonuç olarak yeni bir model bunu alırken insanların kabul etmiş olması lazım...

LASTROMANTIC
    acun kardeş ses geliyorsa honda kullananlara geliyor bu mevzu seni neden bu kadar rahatsız etti onu anlayamadım bende. alan almış tecihini yapıp hondasını babalar gibi biniyor daha ilerisi gerisi yok işte ...

arkadaşı bırak ben yıllardır bu forumdayım takılmamak lazım...

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı kemalpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun 250r ımı almıs bulundum engec cumaya kadar elımde olucagını soyledıler bakalım ınsallah kazasız belasız gunlerde=)
    Hayırlı olsun siyah renk aldınız muhtemelen. Hangi bayiden kaça anlaştınız acaba ?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    reonur arkadasim aldigin zaman degil de motorun uretim tarhine bakma imkanin var mi? subat mart 2011 lerde oldugunu duydum cunku, zincir sesi degil ,motordan da gelmiyormus, burda da genel konu cunku tayland uretimi 250liklerde ses, elbetteki bu motoru kotu yapmaz ama honda servisleri de sesi kabul ediyor ama sorun olarak gormuyorlarmis, yani motora sakincasi yok, bir iki arkadas grenajlari sokmus, naked gibi kullanmislar ses gitmis, kimisine gore grenajla alakali ama sonraki kasalarda sorun yok deniliyor, ben cbr250 alacagim biraz sagligim duzelsin bekliyorum, herseye ragmen alinacak bir motor cunku

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Slm arkadaşlar cbr250 sine yan ve arka çanta takan arkadaş varsa fotograflarini yayinliyabilirmi.
    Tesekkurler.
    Kazasiz cezasiz surusler.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar cbr250 sine yan ve arka çanta takan arkadaş varsa fotograflarini yayinliyabilirmi.
    Tesekkurler.
    Kazasiz cezasiz surusler.
    gezi bölümünde Trabzon İzmir seyahati gibi bir başlık olacak, oradaki motorda var yan canta diye hatirliyorum

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    bende cbr almayı planlıyorum tabi inazuma da aklımda var.alacağım motor hakkında şüphem olsun istemediğim için bügün izmirdeki honda bayii ne gittim dedimki nedir bu cbr deki şıkırtı? adamda bana güzelce izah etti. ses egzantirik zincir gergi ayarından geliyor değişimle sesten kurtuluyorsun dedi tabi ne kadar doğru bilmiyorum dert edilecek şey değil dedi. bir müşteri bu şekilde gelmiş ve sorunu çözmüşler

hoca01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sibiar ikiyüzelli ar
    acun00.İnsanları bu formda saçma sapan yalan yanlış bilgilerle meşgul etme.adanaya gel sana motorsiklet konusundaki 22 yıllık deneyimimden biraz esintiler sunayım.laf değil haaaa.ciddi ciddi.bilgini (şayet varsa ki olduğuna inanmıyorum)kendine sakla.fazla konuşmada bi şeyler bildiğini zannetsinler. bu sana son yazışım.bi daha senin gibi honda ve kullanıcılarına düşmanca tavırlar takınan biriyle muhatap olmicam her ne kadar bu formda kendine muhatap aramak için ona buna saldırsanda.

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Valla arkadaşlar 3 gün oldu cbr kullanıyorum ilk vitesli motorum bundan öncesinde burgman 200 kullanmaktaydım Acuna falantakmayın gidin alın içiniz rahat olsun Ninja Ninja diye öve öve bitiremedikleri motor şahsi fikrim evlat olsa sevilmez.

250cc'lik motor zaten 10 km daha hızlı gidiyor diye öve öve bitiremediniz ve kardeşim girdim ninja kullanıcıları konusuna yok ben 190 yaptım gördüm gibi tabiri caiz ise sidik yarışı var ondan sonra neden motorcular trafikte saygı görmüyorlar diye söylenip duruyorlar buyurun bunun yüzünden 190 görsen nolucak görmesen nolucak 250cc'lk motorda hatta hiç bir motorda görmesen herkes için daha hayırlı.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eskiden ses olarak egzoslar tatmin edici gelmiyordu.
    http://www.youtube.com/watch?v=sphPq...eature=related
    Artık yeterince tatmin edici gibi videonun sonlarına doğru
    overcloud bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler