Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    cbr250r far mod çok güzel olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı cngzaltn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim herzaman kullandığımız acenta Gokmen sigorta Göztepe'de 5ocakta yaptırdım. Daha önce 5 motor 2 araba aldım sattım hiç bir defa kasko sigorta bozdurmadim Allah'a şükür hiç Buyuk kazam olmadı bunun etkisi çok dediler.

Bunun dısında az önce eklediğim bir telefon aldım ve motorum artık satıliktir. Uzun bir süre yurtdışında çalışacağım belli oldu hayırlısı inşallah.
    Ah be abi oldu mu şimdi,tamda sezon açılıyordu:S

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne zaman yaptırdınız nerde hangı fırma acaba?
    ben ybr ye groupamada 50 tl ye buldum en ucuz siz baya ucuza kapatmışsınız

Motosikleti
    Honda cbr 250r - CBF 150- PCX 125-SCARABEO 2

SATILDI.

1 ay önce özenerek almış olduğum cbr 250r motorumu bugün sattım. Yerine cbf 150 aldım inanın abartmadan söylüyorum mükemmel rahat kullanımı varmış ben bukadar beklemiyordum. Cbr' de olduğu gibi silkeleme hoplama zıplama olmadan düşük devirlerde bile çok rahat yol alabiliyor. Demekki kullanımdan dolayı hatam yokmuş bunu anladım.
    Hepinize kazasız sürüşler dilerim hoşça kalın.

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Allah rahmet eylesin, çok acı bir haber. Yakınlarına başsağlığı dilerim.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Allah rahmeteylesin mekanı cennet olsun ... Sigorta bende 42 tl ye yaptırdım .

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc motorlar için sigorta 40-50 tl civarı olması lazım fazlası anormal olur bence iyice araştırın birden fazla yerden fiyat alın ve karşılaştırın axa sigorta acentelerine bakın 400 lira nedir ya arabamı bu 600cc motorun sigortası bile o kadar tutmaz

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Merhaba akadaşlar facebookta CBR 250 lerimiz için bir FAN SAYFASI hazırladım. desteğinizi bekliyorum. CBR 250 R sahibi arkadaşlar bu sayfada toplanabilirsek sık sık gezi etkinlikleri planlamayı düşünüyorum.
    Destekleriniz için şimdiden teşekkürler...

http://www.facebook.com/CBR250RFANCLUB

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 42 liraya yaptırdım sigortayı 25.01.2012'de.

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    CBR ile ilgili silkelemeden bahsediliyor. İlk kullandığım günden beri hiç silkeme yaşamadım. Vites geçişleri gayet düzgün, hele deviri tam tutturursam vites geçtiğini bile hissetmiyorum. Bu aralar hızlı ve daha yumuşak vites geçişlerini deniyorum. hangisinin doğru olduğuna karar veremedim. Debriyajı çok hızlı mı sıkıp bırakmak yoksa yavaşça mı bırakmak konusunda. Sanırım çok seri hızlanmalarda debriyajın da hızlı olması gerektiği karnısına vardım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR ile ilgili silkelemeden bahsediliyor. İlk kullandığım günden beri hiç silkeme yaşamadım. Vites geçişleri gayet düzgün, hele deviri tam tutturursam vites geçtiğini bile hissetmiyorum. Bu aralar hızlı ve daha yumuşak vites geçişlerini deniyorum. hangisinin doğru olduğuna karar veremedim. Debriyajı çok hızlı mı sıkıp bırakmak yoksa yavaşça mı bırakmak konusunda. Sanırım çok seri hızlanmalarda debriyajın da hızlı olması gerektiği karnısına vardım.
    vites atarken deviri verdikten sonra ayağınla vites koluna yukarı şiddeti ver debriajı sıktığında ise vites çok rahat ve seri geçer.yani debriajı sıkıp bekleyip atma vitesi

uygun devirde debriyaj bile kullanmadan vites geçişleri bile olur ve hissetmezsiniz bile geçtiğini.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynen katılıyorum

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Uygun devir 5-6 bin arası ama videolarda illet 8binlerde değiştiriyor vitesi

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun devir 5-6 bin arası ama videolarda illet 8binlerde değiştiriyor vitesi
    Aslında şu devir demek yanlış olur,çünkü hangi viteste olduğunuz sakin mi kullanarak çıktıgınız o devire yoksa gazlayarak yol eğimi bile fark eder.

Motor zaten hissettirir size o devirde rahat gittigini vitesi hafif yukarı çekince tık diye geçer ama sarsıyorsa yada kopararak geliyorsa yanlış bişey vardır ve zarar verir.

Bu arada şehiriçi İstanbul'un harkulede trafiğinde 4 litre yaktım.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    normal olan 5000-6000 devirde vites değiştirmek diye birşey yoktur. vites değiştireceğimiz zaman 7000-8000 devirlere çıkıp vites yükseltirsek bir üst vitese geçtiğinde motor kendini daha rahat toparlayacak torkta olur. ama 5000-6000 de vites yükseltmekte yanlış demiyorum ama normal seyir halindeyken bile devir en az 6000 olması lazım. daha düşüğünde motoru boğuluyormnuş gibi, yeterli gücü yokmuş, zorlanıyormuş gibi gider. zaten uzmanlara göre redline ın başladığı devirin yarısından biraz daha yüksek devirde gitmek en mantıklısıymış. cbr 250 de redline kaçta başlıyor bilmiyorum ama tahmini 10500 de başlasa yarısı 5250 yapar. demekki 6000-7000 devirde gitmek bence en uygunu.

bu hesaba göre vites yükselteceğimiz zaman 6000-7000 i bile geçmemiz gerekecek. çünkü zaten 6500 de gidiyor olsak vites yükselteceğimiz zaman bu devride geçicez

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    6000 devirden sonrada çok bağırıyor ama daha aşağısıda dediğiniz gibi boğuyor.
    Bu arada benim zincir sesi çok arttı şıkır şıkır gidiyorum varmıdır bi nedeni

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 devirden sonrada çok bağırıyor ama daha aşağısıda dediğiniz gibi boğuyor.
    Bu arada benim zincir sesi çok arttı şıkır şıkır gidiyorum varmıdır bi nedeni
    Gerdir,temizle yağla devam ;)

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    yağı azalırsa zincir ses yapar

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonax sampuan ıle grenajları yıkıyorum.
    ,
    gerı kalan metal aksamı wd40 ıle temızlıyorum ben.ılk gunku gıbı parlıyor.

zaten max. 1 saat alıyor detaylı temızlemek, basınclı su rıskıne gırmeyın bence.ne gerek var abı hele zıncıre felan? ben sudan bıle gecmıyorum motora su gelmesın dıye hehe
    MEtal aksam Derken nereleri temizliyorsun hocam bende deniycemde wd40 ile

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler