Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Alperciğim

nihayet muradına erdin
    Allah kazadan beladan saklasın umarım motorundan çok memnunsundur.hoşçakal cakalaz a x Ahmed e selam
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi donduk bugün
    Afero bunu beğendi.
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar kahvaltısında dönüşte alperin motora taktığımız gopronun videosu; (diğerleride gelecek)
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Arkadaslar dun bir arkadasim malesef 250r ile kaza yapti. Allahtan kendine birsey olmadi. kafa bolumunden girmis dolmus. zarar 2 adet ayna bir sinyal denge topuzlari sag grenajlar far on camurluk manetler birkac sey dAha var hatirlayamadim 1200 tl tutdu zarari carpan kisi tarafindan karsilandi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017

Bence CBR250 Uffak ebatlarda değil gercekten
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    yamaha tenere x660z
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +ılk bakım ne kadar tutuyor yetkılıde?

+ 2.kısı ıcın amortısor ayarını da yaptıracagım. esım (55kg) ve benım(85) ıcın 3mu4mu olması lazım? (5 ayar sertlıgı var dıye bılıyorum)

+egzoz olarak custom yapma sansımız yok mu?
    mesela 125-400cc arası motorlar ıcın olan egzozlardan kullanma sansımız yok mu?

+egzoz taktıktan sonra ıllakı power commander sart mı? egzoz atmosferık motorlarda cok fazla aır flowa kumanda etmedıgı ıcın ben sart degıl dıye dusunuyorum kı bızım motor en nıhayetınde 25bg lık bı alet. cok sapıtmaz kanısındayım a/f degerlerı.

+elcık ısıtması taktıran var mı? ne kadar tutuyor ve cok fazla alengırlı bır ıs mı? ızmır'de var mı yaptıran?

+ızmır'de bılınen manet-koruma takozu-elcık-egzoz vs bakabıelcegım yer bılen var mı? sahıbındende bı kac ılan gordum ama burdan verılen tavsıyeler cok daha ısık tutacak bana

arkadaslar 1-2 cevap verın , tesekkurler
    ilk bakımı 60 tl tuttu sadece yağ değişti

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Arkadaşlar selam, benim ufak bir sıkıntım var. Motor çalışırken boşa zor geçiyor.
    Direk ikiye geçiyor, bazen boşa hiç atamıyorum. Ya ben beceremiyorum yada bir sıkıntı var anlamadım.
    Motor çalışmazken çok rahat geçiyor ama. Neden olabilir sizce acaba?
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, benim ufak bir sıkıntım var. Motor çalışırken boşa zor geçiyor.
    Direk ikiye geçiyor, bazen boşa hiç atamıyorum. Ya ben beceremiyorum yada bir sıkıntı var anlamadım.
    Aynı olay bendede oluyor,galiba normal birşey:D.Sürüş esnasında bazen 1 den 2 ye atarken boşa geçiyor boşa gaz verince anlıyorum,bazen duruken boşu tutturamıyorum.Ama benden kaynaklıdğını düşünüyorum:D

Boşa geçmediği zaman debriyaj sıkılı halde biraz gaz verin ve o şekilde deneyin tık diye boşa geçecektir.Alışkanlık kazandığınızda boşa almak sıkıntısı kalmaz

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşa geçmediği zaman debriyaj sıkılı halde biraz gaz verin ve o şekilde deneyin tık diye boşa geçecektir.Alışkanlık kazandığınızda boşa almak sıkıntısı kalmaz
    Ben motoru olduğu yerde 10cm kadar ileri yada geri oynatıyorum,sonra geçiyor.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sıkıntı yeni başladı, daha önce çok rahat boşa geçiyordu tık diye. Bu sabah baya bir uğraştım ama beceremedim.
    Dediğin gibi gaz verip bir de öyle deneyeyim.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Boşa geçme sorunu genel olarak her motorda oluyor. Normal birşeydir yani. Bir de yeni modellerin alısma evresi var tabi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dun bir arkadasim malesef 250r ile kaza yapti. Allahtan kendine birsey olmadi. kafa bolumunden girmis dolmus. zarar 2 adet ayna bir sinyal denge topuzlari sag grenajlar far on camurluk manetler birkac sey dAha var hatirlayamadim 1200 tl tutdu zarari carpan kisi tarafindan karsilandi.
    Yasin geçmiş olsun forumdan mı arkadaş ? kaza nerede oldu İzmit mi ?

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun arkadaşta bişey olmaması sevindirici.
    Abi debriyaj ayarın çok yukarda mı acaba ?

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl ilk izlenimler
    rodajdayım henüz..performans incelemesi yapamadım, 5bin deviri geçmiyorum şimdilik..ama cbr125 ime göre daha konforlu, virajlarda daha iyi..
    görünüşe önem verenler için söleyeyim; dikkat çeken bir motosiklet..her park edişimde birisi gelip soruyor..hatta yolunu değiştirip yanıma gelenler bile oluyor

Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alperciğim
    nihayet muradına erdin
    Allah kazadan beladan saklasın umarım motorundan çok memnunsundur.hoşçakal cakalaz a x Ahmed e selam
    sağol Erhan abicim..motorumdan çok memnunum
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    GSR600 K9
    Geçmiş olsun çok, arkadaşın sağlının iyi olması işin en önemli tarafı. Zarar bir şekilde de olsa halledilir.

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşta bişey olmaması sevindirici.

Abi debriyaj ayarın çok yukarda mı acaba ?

Benimde aklıma geldi ama sabah sabah uğraşamadım pek. Yarın bir servise uğrayayım olmadı.

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajdayım henüz..performans incelemesi yapamadım, 5bin deviri geçmiyorum şimdilik..ama cbr125 ime göre daha konforlu, virajlarda daha iyi..
    görünüşe önem verenler için söleyeyim; dikkat çeken bir motosiklet..her park edişimde birisi gelip soruyor..hatta yolunu değiştirip yanıma gelenler bile oluyor
    Alper tadını çıkarıyorsundur motorunun bol bol. Rodajdan sonra daha da çok seveceksin motorunu.
    Sercanın demesi gibi yüksek devirlere çıkarken v-tech açıyor sanki mubarek

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    bende 2'ye geçmiyordu boşta kalıyordu götürdüm servise yaptı şimdi bi sıkıntı yok birde vitesi değiştirirken debriyajı 1-2 sn sıkılı tutup sonra vites değiştirin ben öyle yapıyorum bir abimiz tavsiye etmişti

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Beyler viteslerde sorun yasıyorsanız muhtemelen debriyaj yukarıda değil aşağıda kavrıyordur. Çünkü asağıda kavradıgında tam ayırmaz. Yukarı almak icin ayar somununu sıkma yönünde biraz çevirin ( ayar somunu debriyaj manetine debriyaj kablosunun baglandıgı yerdedir ) basit bir işlem, bunun icin servise gitmeyin bence

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasin geçmiş olsun forumdan mı arkadaş ? kaza nerede oldu İzmit mi ?
    Kaza izmir menderesde oldu arkadas forumdan ama ziyaretci olarak giriyor

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler viteslerde sorun yasıyorsanız muhtemelen debriyaj yukarıda değil aşağıda kavrıyordur. Çünkü asağıda kavradıgında tam ayırmaz. Yukarı almak icin ayar somununu sıkma yönünde biraz çevirin ( ayar somunu debriyaj manetine debriyaj kablosunun baglandıgı yerdedir ) basit bir işlem, bunun icin servise gitmeyin bence
    aynen, belki birisi park halindeyken oynamıştır manetlerle.yada düşük bi ihtimal kendi kendine kaymıştır ayarı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler