Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı kasklarda uğultu olmaz.Markaya göre açılır kasklar da uğultu rüzgar azalır.Pahalı olunca uğultu olmayacağı kesin olmadığı gibi ucuz diyede illa uğultu olacak değildir?
    Çeneden açılır istiyorsan bütçe belirtmen burada tavsiyede bulunacak arkadaşlar için faydalı olacaktır
    Arainin tasarımcılarının bir videosunu izledim youtubedan işin gerçeği şu dedi boynunuzla kask arasında boşluk bırakmazsanız ses kesilir, biz ne yaparsak yapalım sesi kesemeyiz siz boynunuzu kapatmadığınız sürece gibi bir tabir kullandı.

Fuarda aklımda kalan 2 motor Ducati Monster 696, Honda CBR600F ama gönlüm monsterda. Param vardı dur alma 600 lük dediler ama monsterı 21000tlden bıraktılar aklım gitti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Caddebostana kimler geliyor. Ben yarım saate oradayim.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı Can Özcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arainin tasarımcılarının bir videosunu izledim youtubedan işin gerçeği şu dedi boynunuzla kask arasında boşluk bırakmazsanız ses kesilir, biz ne yaparsak yapalım sesi kesemeyiz siz boynunuzu kapatmadığınız sürece gibi bir tabir kullandı.

Fuarda aklımda kalan 2 motor Ducati Monster 696, Honda CBR600F ama gönlüm monsterda. Param vardı dur alma 600 lük dediler ama monsterı 21000tlden bıraktılar aklım gitti.
    hocam neden 600 lük alma dediler acaba ? zamanı geldiğinde bizde büyük motosikletlere geçeceğimiz için bilgim olsun diye soruyorum yanlış anlamayın

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Doğru.Ama o şekil kullanılmıyor kasklar.Hiç yoktan yaygın değil.En fazla bu modeller var.10 tl satılıyorlar

Uploaded with ImageShack.us

https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kask tabiiki sesi alacak içeriye makül seviyelerde.motor sesini duymanız lazım ayrıca iyi ses veren bir eksoz da kesin duyulması gerekir.))

Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tayfunbora o kadar değildi adamın bahsettiği. Bezden boyunluğu kaskın altına yaslanacak kadar koysan yeter.

s.c.e. ben yeni başlıyordum paramda vardı ama alma diye baya öğüt aldım. Gerçi doğrumuşta o öğütler. Bende başka bir arkadaşıma aldırmadım.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Pardon ben yanlış anlamışım. Siz Monster falan deyince yeni başlayan biri gelmedi aklıma. O yüzden 600 lüğü boşver 1000 lik al falan dediklerini sandığım için sordum

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    O işin kullanırlığı yok.Kaska rüzgar çarpan yerler asıl sesi çıkartan.Bir çeşit uğultu.Yoksa boyun kısmından gelen ses sadece dış ortam olur.

Tayfunbora o kadar değildi adamın bahsettiği. Bezden boyunluğu kaskın altına yaslanacak kadar koysan yeter.

s.c.e. ben yeni başlıyordum paramda vardı ama alma diye baya öğüt aldım. Gerçi doğrumuşta o öğütler. Bende başka bir arkadaşıma aldırmadım.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

bugun olan caddebostan bulusmasina gelen arkadaslara tesekkur ediyorum her ne kadar az kisi olsakta keyifli bol sohbetli gecti arasira yapalim boyle seyler hikayeler ile zaman nasil geciyor anlamiyor insan :D egzoz sesi icinde ben hic uzaktan sesini duymadim gelen arkadaslar duydu onlar online olunca yorum yaparlar artik :D
    orkosi bunu beğendi.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee birkaç foto atalım ortalık şenlensin.
    Ya ben bu akşam orda buluşulcağını unuttum

Egzozu karbon kapladım güzel oldu foto çekmeyi unuttum yarın atarım ;)

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı snake_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun olan caddebostan bulusmasina gelen arkadaslara tesekkur ediyorum her ne kadar az kisi olsakta keyifli bol sohbetli gecti arasira yapalim boyle seyler hikayeler ile zaman nasil geciyor anlamiyor insan :D egzoz sesi icinde ben hic uzaktan sesini duymadim gelen arkadaslar duydu onlar online olunca yorum yaparlar artik :D
    Aynen çok güzel bir gece oldu.Egzosunun seside gayet hoş ve toktu...

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı snake_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 adet CBR 250 1 adet CBR 125 buluşmamız çok güzeldi, inşallah ay sonuna doğru bende motorumu alınca arabayla katılmak zorunda kalmam aranıza=)
    sonradanda aklıma birşey geldi caddede turlarken keşke telefon ile arkanızdan video nuzu cekseydim egzozun gerçekten yüksek devirlerde güzel bir sesi var ve çok yüksek=)

@snake_cbr dün konustugumuz arkadaşı aradım ve motorun satılmadığını öğrendim=) ama fiyatta herhangi birşey yapamayacağını söyledi, konusuruz demiştin yanlış anlama seni sıkboğaz etmek değil amacım=) sadece eğer bir konusma sansın varsa sevinirim...
    o motor çünkü içime sindi onu almak istiyorum
    şimdiden teşekkürler...

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    arkadaşlar yeni ölçtüğüm yakıt değerleri merak edenler için;
    uzun yolda hakkaten bizim aletler az yakıyo 80-100 km aralığında gittim (uzun yol dediğimde antep çevresinde dolaştım birazda şehir içine girdim)
    25 tl benzin aldım 127 km yol aldım depoyu fulledim 10.76 lt aldı yani 2 litre daha vardı içinde onunlada 50 km gitsem = 177 km yapar
    25 tl benzin = 5.60 lt yapsa = 177 / 5,60 = 31 km 1 litre ile gittiğim yol

şimdi aklıma takılan şehir içinde 1 litre ile 25 km felan giden alet uzun yolda nasıl 31 km gider benmi yanlış hesaplıyorum acaba bi yanlışım varsa düzeltin
    daha öncede 1 depo benzin ile şehir içinde 315 km yol yaptım ama rodajda iken motor 315 km gittim
    şimdi 1800 km de motor rodajda çok yakar diye biliyorum ama bu kadar çok yakarmı?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En basit ve yanılma ihtimali en düşük yakıt sarfiyatı ölçme yöntemi:
    Önce benzinciye gidiyoruz depoyu fulluyoruz.
    Km sayacındaki Trip i sıfırlıyoruz.
    100km kadar dolaşıyoruz.
    Tekrar benzinciye geliyoruz depoyu dolduruyoruz.
    Diyelimki 100km dolaştınız ve tekrar depoyu doldurduğunuzda 3.5litre benzin aldı depo.
    o zaman 100kmde 3.5litre yakmış oluyorsunuz.
    150km gittiniz tekrar doldurdunuz 4.5litre aldı diyelim
    150km de 4.5 Litre yakıyorsa,
    100km de x Litre yakar?

20liralık aldım 2çizgi vardı 4 oldu dolaştım 3çizgi kaldı yöntemleri feci şekilde yanıltır insanı
    Bu şekilde yakıt sarfiyatı ölçümleri yaparak kullanım still inizide belirtirseniz motorun ortalama yakıt verisi hakkında doğru bir bilgi aktarmış oluruz.
    Ben 2008model enjeksiyonlu GT250R ile şehir içinde (işe git gelde) minimum 3.4litre yakmıştım.Tamamen sakin kullanımla.
    Max. sarfiyatımıda ölçmüştüm ama aklıma gelmiyo şuanda yalan söylemeyeyim.
    o da olur ve yashukawa bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En basit ve yanılma ihtimali en düşük yakıt sarfiyatı ölçme yöntemi:
    Önce benzinciye gidiyoruz depoyu fulluyoruz.
    Km sayacındaki Trip i sıfırlıyoruz.
    100km kadar dolaşıyoruz.
    Tekrar benzinciye geliyoruz depoyu dolduruyoruz.
    Diyelimki 100km dolaştınız ve tekrar depoyu doldurduğunuzda 3.5litre benzin aldı depo.
    o zaman 100kmde 3.5litre yakmış oluyorsunuz.
    150km gittiniz tekrar doldurdunuz 4.5litre aldı diyelim
    150km de 4.5 Litre yakıyorsa,
    100km de x Litre yakar?
    http://img542.imageshack.us/img542/5913/adszru.jpg
    20liralık aldım 2çizgi vardı 4 oldu dolaştım 3çizgi kaldı yöntemleri feci şekilde yanıltır insanı
    Bu şekilde yakıt sarfiyatı ölçümleri yaparak kullanım still inizide belirtirseniz motorun ortalama yakıt verisi hakkında doğru bir bilgi aktarmış oluruz.
    Ben 2008model enjeksiyonlu GT250R ile şehir içinde (işe git gelde) minimum 3.4litre yakmıştım.Tamamen sakin kullanımla.
    Max. sarfiyatımıda ölçmüştüm ama aklıma gelmiyo şuanda yalan söylemeyeyim.
    dediğin gibi de yapmıştım ama bu seferde 100 km de yaklaşık 5 litre gibi bişey çıkmıştı benden kaynaklanıyo 93 kg birazda agresif kullanınca

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kim demiş CBR Ufak diye

metci, uthec, Zippo's ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Youtube: YOL AVCISI

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    hakkaten cok fark var arada
    www.erkakurye.com

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En ve boyut farkı varda bunu abartı gösteren ilk fotoda zemin eğimi var 7-8 cm. Boy farkının çoğu ordan

Abisi VFR1200 gelirse R1 in yanın da Recep İvedik gibi kalır valla

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi donduk bugün
    Nasıl ilk izlenimler
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler