Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angel yolda kardeşim geliyor. Şuanda Shanghai'de
    Yarın yola çıkıyor inşallah. Sabırsızlanıyorum. 8000K H4 Ampulu var, Slim Balastlı
    Ben tarif ettim adamlar topladı. Ama biraz tuzlu oldu kargo yüzünden.
    Karbonları satmadın dimi, alacağım aybaşında

Ben 1.000 bakımına gittiğimde birdahaki servisin 6.000'de olduğunu söyledi.
    Bana çok uzun gelmişti. Ama ben riske girmeyip 3.000'de yağı değiştireyim diyorum.

Hadi hayırlı olsun ilk bakımın, Güngör'de mi yaptıracaksın?

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

Erhan Bey, güzel olmuş çok sırıtmamış bence çanta. Uzun yola çıkıyorsan böyle bir çanta muhakkak olmalı.
    Ledleri siz kendinizmi yaptınız? Bağlantısını anlatırmısınız? Enerjiyi stoplardan aldınız sanırım.
    Hayırlı olsun abi,nasıl olacak bakalım Karbonları satmadım duruyo.Angel'ı bende sabırsızlıkla bekliyorum.İlk sende görücez,sorunsuz olursa anında siparişi vermeyi düşünüyorum bende abi.Fakat işte anlamıyorum ilanlardan filan,o zaman bi gelsinde bi tanede bana sipariş ederiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merabalar arkadaslar.
    barıs ben ızmır-foça'dan.
    cuma ıtıbarıyle ben de bır cbr'cıyım artık.
    gercekten ayrı bır zevk motor kullanmak.
    forumu aktıf olarak takıp ederım bundan sonra.

motorumda sadece tankpad var sımdılık.
    keıtı mavi jant serıdıni de sıparıs ettım.

*ılk motorum oldugu ıcın koruma takozu dusunuyorum ama kararsızım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62610360/detay
    bu var mesela.tankpadım de karbon oldugu ıcın uyumlu olur hem 125lık ıcın ama grenajları aynı oldugu ıcın uyar dedı satıcı arkadasımız.
    ayrıca gıdon takozu var sanırım takmam gereken.yalnız sahıbınden.de bulamadım.var mı aramızda satan ya da yardımcı olabılecek olan?

**300km'de bir temızleme-yaglama ıcın castrol cleaner ve oil aldım set olarak. bunu uygulamak ıcın ılla arka sehpa almak zorunda mıyım yoksa yan sehpa ve arkadas yardımıyla yapma ımkanım var mı?

***motorum her daim branda altında, çok hafıf kırlenıyor & yagmur-camurda cıkarmadıgım ıcın. sadece grenaj temızlıgı ıcın neler kullanayım?

tesekkurler.

motor ve benden ufak 4 kare

(arkadaki 159 da benim ;))

http://www.kolayresim.com/up/10_IFeK.jpg
    http://www.kolayresim.com/up/13_0XT9.jpg
    http://www.kolayresim.com/up/16_dNUr.jpg
    http://www.kolayresim.com/up/19_Pj9f.jpg
    dostum boyun kaç?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Angel yolda kardeşim geliyor. Şuanda Shanghai'de
    Yarın yola çıkıyor inşallah. Sabırsızlanıyorum. 8000K H4 Ampulu var, Slim Balastlı
    Ben tarif ettim adamlar topladı. Ama biraz tuzlu oldu kargo yüzünden.
    Karbonları satmadın dimi, alacağım aybaşında

Bana çok uzun gelmişti. Ama ben riske girmeyip 3.000'de yağı değiştireyim diyorum.

Hadi hayırlı olsun ilk bakımın, Güngör'de mi yaptıracaksın?

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

Erhan Bey, güzel olmuş çok sırıtmamış bence çanta. Uzun yola çıkıyorsan böyle bir çanta muhakkak olmalı.
    Ledleri siz kendinizmi yaptınız? Bağlantısını anlatırmısınız? Enerjiyi stoplardan aldınız sanırım.
    Abi bu arada toplamda ne kadar patladı.Belli bi miktarın üzerinde olunca gümrüğe takılıyo muhabbeti filan duydum.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img259.imageshack.us/img259/8...topkase001.jpg

Uploaded with ImageShack.us CBR 250 R sine Topkase, Çakmaklık , Ledli Firen ve park lambaları takmak isteyen arkadaşları aydınlatacak bir kaç fotoğraf

Fotoğrafta görüldüğü gibi dişi çakmaklı prizini avatar lastiğinin altına sıkıştırarak sabitledim ve ve prizden çıkan iki kablo ucunu akünün + ve - uclarına bağladım. kamplarda yatak şişirmek için hava komresörü ,fotoğraf makinesi pillerinin ve telefonun şarzında büyük kolaylık oldu.

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

http://img40.imageshack.us/img40/864...topkase002.jpg

Uploaded with ImageShack.usmotokurthttp://img687.imageshack.us/img687/5...topkase003.jpg

Uploaded with ImageShack.usElçekler sökülerek yapılan demir elçeklerin yerine monte edilir.
    Çok iyi olmuş elinize sağlık abi.Telefon şarjı için çok iyi olur 1 gün zor giden telefona iyi çözüm olur :D

Yarın Anes Motora gidiyorum halledersek motoru alıp döncem en karasından

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu arada toplamda ne kadar patladı.Belli bi miktarın üzerinde olunca gümrüğe takılıyo muhabbeti filan duydum.
    Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim Açma kapama anahtarı koyacağım.
    Angelları da parka bağlayacağım, yani kontağı açınca sadece angellar yanacak.
    Ben bir yapayımda sanada alırız bir tane. Benimki toplamda 91$ tuttu. 150 Avro'ya kadar takılmıyor.
    Kargo yüksek biraz. EMS ile geliyor. 48$ sadece kargo tuttu. Yani aslında sadece xenon kit 43$.
    Gayet iyi fiyat. Ah şöyle biraz param olsa direk Çin'e gidip bunlardan ithal ederdim.
    Aslında far tasıda bulsam onuda mat siyaha boyayacağım. Nereden bulurum bilmiyorum?
    Servise bir sormak lazım ama pahalı olur galiba.

Karbonlarıda taktıkmı alsana KARA ŞİMŞEK
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana servis 1000 - 4000 - 8000 km lerde geleceksin demişti her servis kafasına göre bir şey söylüyor
    bence 2.bakım için 6000 km fazla gibi 4000 de yağı değiştirebilirsiniz

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında 3500 deyim
    ben biraz motoruma fazla titrediğimden birde uzun yol yapıcağımdan yaptırdım bakımımı
    xenonun lambası sorunluymuş beyin aynı kaldı memnunum artık yapıcak bişey yok

hava filtresi 8000 bakımında
    yağ filtresi sürekli değişiyor
    benim 1000 bakımda sadece yağı değiştirdiler o kadar filtre değiştirmediler
    heralde 4000 de değiştirirler

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Evet Can, Sabah erkenden Güngöre götüreceğim oradan işe geçeceğim.
    Yarım saate hallederiz dediler.

6bin km de bir bakım bence normal, benim piaggio'yu her 6bin de yağ değiştirip bakım yaptırıyordum. Zaten Honda'nın servis kitapçığında 6bin'de bir bakım periodu yazıyor.
    Ben piaggio'nun yağını her 6bin de değiştirdiğimde bakıyordum yağ özelliğini kaybetmemiş ve eksilmemiş oluyordu. dolayısı ile 3bin veya 4binde yağ değiştirmek sadece keyfi olur.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Filtre yağ kadar önemli motorun rodajda attığı çapaklar birikebilir filtreye.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi olmuş elinize sağlık abi.Telefon şarjı için çok iyi olur 1 gün zor giden telefona iyi çözüm olur :D

Hadi hayırlı olsun şimdiden, kazasız belasız binin inşallah.
    Kaça anlaştınız acaba diye sorsam?

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:54 ----------

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Can, Sabah erkenden Güngöre götüreceğim oradan işe geçeceğim.
    Yarım saate hallederiz dediler.

6bin km de bir bakım bence normal, benim piaggio'yu her 6bin de yağ değiştirip bakım yaptırıyordum. Zaten Honda'nın servis kitapçığında 6bin'de bir bakım periodu yazıyor.
    Ben piaggio'nun yağını her 6bin de değiştirdiğimde bakıyordum yağ özelliğini kaybetmemiş ve eksilmemiş oluyordu. dolayısı ile 3bin veya 4binde yağ değiştirmek sadece keyfi olur.
    Ustaya sormuştum 6.000 çok uzun değilmi diye,
    verdiği cevap: ''Araba gibi yapmışlar mereti''

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim Açma kapama anahtarı koyacağım.
    Angelları da parka bağlayacağım, yani kontağı açınca sadece angellar yanacak.
    Ben bir yapayımda sanada alırız bir tane. Benimki toplamda 91$ tuttu. 150 Avro'ya kadar takılmıyor.
    Kargo yüksek biraz. EMS ile geliyor. 48$ sadece kargo tuttu. Yani aslında sadece xenon kit 43$.
    Gayet iyi fiyat. Ah şöyle biraz param olsa direk Çin'e gidip bunlardan ithal ederdim.
    Aslında far tasıda bulsam onuda mat siyaha boyayacağım. Nereden bulurum bilmiyorum?
    Servise bir sormak lazım ama pahalı olur galiba.

Karbonlarıda taktıkmı alsana KARA ŞİMŞEK
    Kargo fiyati iyiymis gercekten ama olsun Kac gunde geliyo peki ?
    Karbon tutkusu var bende valla,egzostuda karbona kaplamistim cok guzel olmustu ama cikardim,bidaha yapicam.Dort gozle bekliyorum su angel'i abi

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı alphertunga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum boyun kaç?
    1.82cm 87kg

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdiden hayırlı olsun
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargo fiyati iyiymis gercekten ama olsun Kac gunde geliyo peki ?
    Karbon tutkusu var bende valla,egzostuda karbona kaplamistim cok guzel olmustu ama cikardim,bidaha yapicam.Dort gozle bekliyorum su angel'i abi
    Vallahi bende çok sabısızlanıyorum. Gelsede bir an önce taksak. Yan park lambalarınıda 1W High Power SMD led yapacağım.
    Kargo sanırım haftaya elime geçer diye düşünüyorum. Bugün Shanghai'den çıktı. Sanırım yarın veya haftasonu Türkiye'de olur.
    Ledler bunlar,

Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun
    teşekkürler.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Sabah 1000km bakımı yapıldı,
    Zinciri biraz yağsız bırakmışım daha sık yağlamak gerekiyormuş
    sanırım artık 300km de bir yağlarım.
    1.6lt yağ + Yağ filtresi (İşçilik free) = 58.48TL tuttu.
    Ben hala 4bin de mi yoksa 6bin de mi yağ değiştirilmeli karar veremedim biraz yabancı forumları karıştırıp bulduklarımı paylaşırım sizle.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    R25
    bir video paylaşmak istiyorum top hız videoları çekip yayınlamaktan ve ninjamı hızlı cbr mı hızlı tartışmalarındansa bunları nasıl yaparızları tartışsak ve videolarımızı çekip paylassak yada bunlar bizim için imkansız şeyler mi hiç heves bile etmesek mi?(birde korumalara dikkat ederseniz takozdan daha iyi duruyor gibi ,takozun motoru havaya yükselteceğinden bahsetmişti bir arkadaş istanbulda bulunurmu bu korumalardan )http://www.youtube.com/watch?v=XCGaQMgkzw8

Alıntı alphertunga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir video paylaşmak istiyorum top hız videoları çekip yayınlamaktan ve ninjamı hızlı cbr mı hızlı tartışmalarındansa bunları nasıl yaparızları tartışsak ve videolarımızı çekip paylassak yada bunlar bizim için imkansız şeyler mi hiç heves bile etmesek mi?(birde korumalara dikkat ederseniz takozdan daha iyi duruyor gibi ,takozun motoru havaya yükselteceğinden bahsetmişti bir arkadaş istanbulda bulunurmu bu korumalardan )http://www.youtube.com/watch?v=XCGaQMgkzw8
    korumalardan çok adamın sürüşüne hayran kaldım

Motosikleti
    R25
    ben bu ve bunun gibi birkaç video daha var haftalardır bunları izliyorum nasıl yapıyorlar diye ama motoruma kıyamıyorum koruma yok diye

bende aynı valla takoz da çok para bilmiyorum ne yapıcaz yavaş yavaş öğreneceğiz artık

Efe Şenkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah 1000km bakımı yapıldı,
    Zinciri biraz yağsız bırakmışım daha sık yağlamak gerekiyormuş
    sanırım artık 300km de bir yağlarım.
    1.6lt yağ + Yağ filtresi (İşçilik free) = 58.48TL tuttu.
    Ben hala 4bin de mi yoksa 6bin de mi yağ değiştirilmeli karar veremedim biraz yabancı forumları karıştırıp bulduklarımı paylaşırım sizle.
    Bir çok ustaya danıştım çoğu 3000 km gibi yağını değiştir. 6000 km de bakımına git diyorlar ki bencede doğru olan bu şekilde yapmak. 1000 bakımından sonra 6000 'de yağ değiştirmek bana biraz mantıksız geliyor çünkü 5000 km boyunca yağ özelliğini kaybedecektir. En sağlıklısı 3000 - 3500 km 'de bir yağı değiştirmek gerektiğini düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler