Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Yorum yapmak için biraz erken motosiklet bayilere daha sonrada son kullanıcılara bir gelsin. Biz sadece teknik veriler ve görüntü üzerine konuşuyoruz dremdark ın belirttiği gibi

" Sürüş karakteri nasıl, kullanımı rahat mı, gaz tepkisi yeterince hassas ve dengeli mi, frenleri yeterli mi, yakıt tüketimi nasıl, vibrasyon oranı nedir? "
    gibi konularda kullanıcıların verecekleri bilgiler daha doyurucu olacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir konuda daha gördüm bu resimlerinizi.Bunlar CBR 125'in resimleri diye düşünüyorum.Fuarda ben CBR 250'ye binmedim.Standın üstündeydi.Fakat bu CBR 125'e binilebiliyordu ve bahsi geçen motosikletin rengi de bu şekildeydi.İki motosiklet arasında kasa benzerliği var fakat renk farkı ve detaylar ile ayırabilirsiniz...
    Allah allah.. Hiç dikkat etmemişim. 250 olduğunu hatırlıyorum inceledim hatta ama Yanlış ise kusuruma bakmayın..
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    bu fiyata bu motor çok satar arkadaşlar!
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen 600f'i sat 250r al 0 km seni fena keser o az yakar çok kaçar hemde gökhanla rahat gezersiniz rize yollarında
    Ben bile düşünüyorum ciddi ciddi almayı ulem

Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor fena değil.. Niye fena değil derseniz.. Özellik olarak amenna bişey diyemem honda bu.. Ama tip olarak, oturuş stili olarak, tek silindir olarak dezavantajdır.. Eğer ki racing.e geçiş motoru olarak kullanılacaksa..
    Dostum senin çektiğin bu fotoğraflar CBR125R olmasın sakın?
    CBR250R'ın bu renk seçeneği yok.
    Eğer fuarda arka tarafta kalan, sahne önündeki makinaysa bu CBR125R'dır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:30 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja'dan yana tek şikayetim amortisörlerinin çok sert oluşu. cbr250r'in amortisörleri hakkında bir yorum yapamayacağım kullanmadığım için.

cbr250r'a iki kişi oturduğumuzda rahat geldi ve arkadaki artçı tutamaklarını sökerek çanta takabileceğimi düşündüm. bunun dışında 0km bir motor alabilecek olmamla birlikte (uygun fiyat ve kaliteli bir marka) güvenilir servislerinin olması benim için önemli. tabi yeni kasa bir motor olması farklı bir avantaj.

sert amortisör ve çanta takamamak dışında ninja'dan yana bir şikayetim yok.

Bu arada sert amortisör deyip duruyorum ama bunun yol tutuşundaki artısı tartışılmaz tabiki, yoksa performans olarak ninja'nın seriliği çok çok iyi - bence cbr250r ile kıyas götürmez (15sn - 160km) ama soracak olursan 160'a kaç kere çıktın diye, e-5 gibi yollarda arkamdan bir araç sıkıştırmadığı sürece yüksek süratlere çıkmıyorum.

kawasakiyle ilgili olarakta z-motor'daki ustayı gördükten sonra o servise götürmedim motoru.

ustalığı belki iyidir, kimsenin hakkını yemeyeyim ama bir ilgisizlik ve sorduğum sorulara cevap verememe durumu olunca direk sildim servisi aklımdan. yeride bana çok ters. (soğanlık)

Açıkçası Esengül gibi bir servis varken ninja'yı bile oraya götüresim geliyor.

Biraz marka fanatikliği yapar gibi oldu, yanlış anlaşılmasın. Benim için servis çok önemli. Yoksa ninja'yı ya da kawasaki'yi kötülemek gibi bir derdim yok, tam tersine ninja'yı çok seviyorum ama Honda'nın Türkiye'de ki yaygınlığı su götürmez bir gerçek.
    Doğru düşünüyorsun bence de Bulut.
    Zaten uzun yolda dahi sabit seyredilecek sürat ortalama 110-120km iken, sollama vs gibi durumlarda 140-150km'ye ivmelenmenin çok da sorun olacağını sanmıyorum.
    Bir de far konusunda da aydınlatmada sıkıntı olacağını düşünmüyorum, 38000TL'lik VFR1200'de bile aynı tip farı kullanmış Honda.
    Gelse de kullansak şu motoru.

Motosikleti
    MEGELLİ R 125
    kullanıcı yorumlarını sabırsızlıkla beklıyorum bende almayı düşünüyorum

saygılarımla.
    ::tutkuy:::cat:

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Motorun üzerinde gelen lastikler nedir bakan oldu mu acaba ? Bir de fren kaliperleri ne marka ?

Kırmızı rengi getirmemeleri anlaşılır gibi değil.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    lastikler sanırım irc marka. desenleri benim ninja'nın üzerindeki irc'lere çok benziyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    kırmızı siyah (çift renk ) seçeneği yokmu acaba

Bir kere tek silindirli o yüzden kıpraşımlı bu diyen arkadaşlar. Deyiverin hele primary balancer dedikleri nane molla ne işe yarıyo? Neden kranga eklemiş bu capon amcalar? Bi kere de ezberden konuşmak yerine araştırın biraz be :D

Aletin teknik verilerine bakan olmadı galiba hiç. Kısa bi stroke var. 250cc ve tek silindir bi alette ss kullanıcılarının isteyeceği düşük devir/hızdan yüksek devir/hız a kısa sürede çıkmaya uygun tasarlamış/yapmış capon amcalar. Yani tek silindirle de ss karakteri alabilmiş durumdalar. Tek korkum bu tip kısa stroke lu motorları kullanmayı bilmeyen ve zırt pırt hava atacam diye kırmızı ışıklarda devir ibresini sona dayayan yurdumun apaçi ss cusu "yağ yakıyo abi bu, motor hatalı" diye adını çıkarma potansiyeli. Elleşme evladım, baba parasıyla redline a girip durma boştayken diyen bu abilerini dinlerlerse yağ yakma sorunları falan olmaz. Tam tersine gayet ekonomik bir tek silindir keyfi sürerler. Üstelik güç-tork bandının nincaya göre daha alt devirlerde veriliyo olması bence daha keyiflive trafik için ve yeni ss kullanıcıları için daha iyi. Motorun paketleyen capon amca güzl bi paket yapmış. Kim kullancak, nassı kullancak falan die düşünmüş.

Bu motor büyük ihtimal emisyon zamazingosundan dolayı güçten kesilmiş biraz gibi geldi. Kat iptali falan gibi oyunlar oynanabilir. Yani tuning olayına girer bu motor.Nerde benim obdii readerım bakiim?

Honda servisleri bu motordan çok ekmek yerler. Neden? Valla sık sık sübap ayarı çekerler gibime geliyo. Hayır motorun kalitesinden değil de kullanıcıların ss motorlarını kullanma alışkanlıklarını gözlemlediğimden :D

Bakın bakalım motoru nassı tasarlamış amcalar:

http://world.honda.com/CBR250R/concept/index.html

Şekli şemali yerinde, yakışıklı bir motor. Öle uydur kaydır, o kasaya bu motoru yerleştir falan olmamış işte. Adamlar 250cc de ss görünümlü st oturuşlu bir makine yapacaz demişler ve yapmışlar. vfr1200 ebesinin örekesi bi fiyata gelince ona benzeyen ucuz bi alternatif çıkarmışlar ortaya.

Bence de çok satar. Taylandda falan düz kırmızısı ve grisi de da var burada 3 renkli ve düz siyah gelecek galiba. cıbır125 ve 600 ve bin rr turuncu renkleri de gelse güzel olurdu.

Aferin len Honda. İlla piyasadan tokat yicen ki aklına güzel çözümler gelecek. Dayak yemeden yapsan şu işi bi de piyasanın a... da neyse orasını da sen bilin gariii :D

(dip not: hyo ve nincası elinde patlıcak die tırsıp motora bok atmaya yeltenenler, hadi naşş)
    rastafariane bunu beğendi.

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    CBR250R lansmanı avrupadan önce ilk türkiyede yapıldı.Tr'ye renk olarak sadece mavi-beyaz geldi.
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Bence motor cbr 250 r değilde daha çok cbr 250 f sport gibi durmuş, birde bu adamlar 20 sene önce bu 250 liliğin 4 silidir 45 hp olanını yapmışlar (yutubede videoları var). Ben tipini pek sevmedi gidon dan dolayı birde tek silindir olması. hyosung un yaptığı gibi honda da 600 rr görüntü olarak alıp 250 r a uygulayabilirdi
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Bence eksileri apaçık ortada:

- Ön tek disk (çekme yapar)
    - Tek silidir (ivmelemede kayıp + titreşim)
    - Gidon dik (SS geçişi için handikap)
    - Aynalar boynuz gibi dik (SS ' lerin bu şekilde değil)
    - Koltuk tek parça (SS modellerde çift)

Slm lar
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

bkz. 3 mesac yukarsı be kardeşim. Yani yazmadan önce biraz da okusan

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    açıkçası fuarda gördüğümde aşırı şekilde beğendim ben bu motoru. Benim beklentilerimi bu kadar iyi karşılayan bir motor daha yok, çünkü 150 cc motorumla en büyük sıkıntım ivmelenme ile tem'de arkama yapışan (/sıkıştıran) araçlarla oran aramı açamamaktı. Ayrıca ben kaslı motordan ziyade, ince yapılı motoru daha çok tercih ediyorum (tenere gibi). 150 cc motor alana kadar bende kaslı olsun, büyük görünsün diyenlerdendim ama ince motorun güzelliğini trafikte fark ediyorsunuz, şimdi performans olarak benim aradığım sıkıntısız 100 km'e çıkabilecek, arkama biri yapıştığında yada uzun yolda sollamalarda 100'ün üstüne de çıkabilecek, ince yapılı, ekonomik bir motordu ve tam karşımda cbr250r. O yüzden nisan gelsin, kredi ile bile olsa almayı düşündüğüm tek motor bu.

Son olarak 1.90 boy 98 kilo olan bir ayı olarak kaslı motor mühim değil diyorum yine. Hız aranıyorsa daha öncede söylendiği gibi 600'lük motor bakılmalı, şehiriçi ve dışında kullanmak amaçlı bir motor aranıyorsa bu model çok mantıklı bence. Yıllarca binerim ki ben buna
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    param var motosiklete yeni başlıyorum bu işi usulune göre yapıcam diyosanız tek markayla olayı bitirebilirsiniz cbr250r-cbr600f-cbr1000rr
    1000rr a kadar rahat rahat dolaşır hem uzun yol hem keyif yaparsınız sonrasında ölüme daha yakınlaşabilmek adına 1000rr çok uygun bir tercih olur motor üstünde ölürsenizde her motorcunun istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz
    çokmu honda fanatiği bi mesaj oldu ne
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

bu fiyata 600 lük alınır . gelin yapmayın. yarın bununda foyası çıkacak
    bu fiyata alınabilecek dayanıklı 600 lükler.
    suzuki bandit 600 s
    suzuki katana 600
    honda 600 f
    er 6 n -f
    gsr 600
    gibi internette daha bir çokları var. tabi bu sözüm 125 lik motorda yeterince binmiş kişilere

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonrasında ölüme daha yakınlaşabilmek adına 1000rr çok uygun bir tercih olur motor üstünde ölürsenizde her motorcunun istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz
    Süper yorum olmuş Görev anlaşılmıştır

8750 ye gsr600 mü var?

Perti vardır bu fiyata da yürüyen, temiz, sıfır ayarında varsa 8750 ye gsr600 almayan sizin gibi olsun

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyata 600 lük alınır . gelin yapmayın. yarın bununda foyası çıkacak
    bu fiyata alınabilecek dayanıklı 600 lükler.
    suzuki bandit 600 s
    suzuki katana 600
    honda 600 f
    er 6 n -f
    gsr 600
    gibi internette daha bir çokları var. tabi bu sözüm 125 lik motorda yeterince binmiş kişilere
    2. el ve artık nasıl zorlandığı bilinmeyen makina öneriyorsunuz, sıfır motorun tadını hiç bir 2. el motorda alamazsınız, rodajı bile zevkli gelir, bakımı da...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Motosiklet Türkiye Md. Güray Yücel CNBC-e'de canlı yayında şu anda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler