Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sayfada : http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-121.html
    aytacaksel nickli bir arkadaş siyaha boyatıp resimlerini koymuş, alacağım zaman ben de jantları ve eksoz üzerindeki plakayı boyatmayı düşünüyorum,bence çok güzel duruyor
    aynen böyle olmasını istiyorum ;)
    http://img821.imageshack.us/img821/2408/6870a.jpg

Uploaded with ImageShack.us[COLOR="Silver"]

http://imageshack.us/photo/my-images/821/6870a.jpg/
    Ben de aynen böyle olmasını hayal ederek boyatmaya kara verdim. İnşallah farklı birşey çıkmaz

Yoshimura'nın takozunu ben de ebay'de görmüştüm. Türkiye'den alabileceğimiz bi yer var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anes Motorda Görmüştüm
    http://www.anesmotor.com/?kategori-1...Takozlari.html

Sizin İçin Ebay'den Birkaç Şey Baktım İlginizi Çekeceğine Eminim

Dizaynı Çok Hoşuma Giden Aynalar :

http://www.ebay.com/itm/2011-2012-Ho...item19c90c37e4

Hakanın Dediği Yoshimura Takozlar :
    http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR250...item2314f6d81a

Agresif Tasarımlı Manetler :

http://www.ebay.com/itm/2011-2012-Ho...item1c1f2ff6e4

Siyah modeli

http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR250...item1c1f2ff919

Gidon Topuzları:

http://www.ebay.com/itm/CBR1000F-CB2...item231595cd37

MRB arkadaşlar. Motor daha tam ısınmamışken hareket hallindeyken debriyajı sıkınca motor stop etti. Motoru hareket ettirdim, 3. viteste iken debriyajı asıldım gene stop etti. Motor soğukken bunu yapması normal midir. Hararet iki çizgideydi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı habbili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MRB arkadaşlar. Motor daha tam ısınmamışken hareket hallindeyken debriyajı sıkınca motor stop etti. Motoru hareket ettirdim, 3. viteste iken debriyajı asıldım gene stop etti. Motor soğukken bunu yapması normal midir. Hararet iki çizgideydi.
    1- yan ayaklığı kapatmamış olabilirsin ve ayaklık emniyeti devreye girip motoru stop ettirmiş olabilir
    2- rölanti ayarı düşük olabilir
    3- motor soğukkende ilk 5-10 dk içinde ısınana kadar böyle yapabilir,o yüzden motoru sürmeden önce çalıştırıp 2 dakika kadar rölantide biraz ısınmasını bekleyip öyle sürmenizi öneririm hem bu motorun sağlığı içinde önemlidir...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı habbili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım benim motor hiç böyle bir şey yapmadı. Bir kez olsun bile. O yüzden yol yakınken bir servise götür baktır bence. Valf ayarı bozuk olabilir belki. Servis valf ayarı bozuksa motor zor çalışır demişti bana. Başka birşey de olabilir tabi

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu cbr 125 teki arka sele üstü çanta çok sık. Top case gibi kask almaz ama dizlik eldiven ve başka şeyler için baya işe yarar.

Uploaded with ImageShack.us

görüntüsüne bakarsanız videoda dizaynı gerçekten güzel bişey

http://www.youtube.com/watch?v=cdAq-...eature=related

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Honda Türkiye'yi Sel Vurdu!
    Tayland'da yaşanan sel felaketi üzerine Honda Türkiye'den açıklama geldi.

İşte açıklama; Honda Türkiye olarak, Tayland’da yaşanan sel felaketinin Türkiye’deki üretimimize etkisi ile ilgili en güncel bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Tayland’da birkaç haftadır yaşanan şiddetli yağışlar hem bölgede büyük tahribata neden olmuş hem de bölgedeki Honda operasyonlarını olumsuz etkilemiştir. Ayuttahaya bölgesinde otomobil üretimi yapan (Honda Automobile Co) ve Bangkok bölgesinde güç ürünleri ve motosiklet üretimi yapan (Thai Honda Manufacturing) üretimlerini durdurmak zorunda kalmışlardır.

Sel felaketinden dolayı Honda’ya pek çok alt parça sağlayan firma üretimlerini maalesef sürdürememektedir. Bu sebeple Honda Kasım 2011 itibariyle otomobil üretimini yeniden düzenleyecektir.

Honda; bu süreçte oluşacak tüm istenmeyen olumsuzluklardan dolayı tüm müşteri, bayi ve ortak çalıştığı firmalardan özür dilemektedir ve etkinin minimize edilebilmesi için global ağ içerisinde acil düzenlemelere gideceğini bildirmektedir.

Honda Türkiye ise Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım 2011 tarihinden itibaren üretime ara verecektir. Oluşan hasarın net bilgilerine ulaşılamadığından üretime başlama konusunda belirli bir tarih verilememektedir. Honda Türkiye, normal üretim seviyesine bir an evvel dönmeyi hedeflemekte, oluşacak etkiyi de minimize edebilmek için elinden gelen maksimum çabayı göstermektedir. Güncellenen planlarımızı kamuoyuna aktarmaya devam edeceğimizi bildirir, bu süreç içerisinde göstermiş olduğunuz anlayıştan dolayı Honda Türkiye olarak teşekkür ederiz.

yedek parçalarda zam kokusu alıyorum...

2011 Model Makinaların Gelmesi Yılan Hikayesine Dönmüştü
    Sel Yüzünden Üretim Durdu
    2012 Modellerde Allah Yardımcımız Olsun...

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu cbr 125 teki arka sele üstü çanta çok sık. Top case gibi kask almaz ama dizlik eldiven ve başka şeyler için baya işe yarar.

http://img830.imageshack.us/img830/3492/cbr125rbag.jpg

Banada tam böyle birşey lazım, nereden buluruz bu çantayı?
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğu Batı motorda Honda'nın orjinal aksesuarları stoklarında var.Ben karbon parçaları ordan aldım.Orda vardır bence,şayet başka bir bayiden sipariş verirseniz normalde 1,1buçuk ayda gelir ama yine sel olayları filan var baya beklersiniz.

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın kendi orjinal ürettiği çantasıymış. Bayiler carbon aksesuarları ithal ediyor bu da stoklarda yoksa bile kesin temin edelir arayıp bilgi almak lazım.. Top case cbr ın racing havasını sportifliğini tamamen bozuyor. Bu çanta sportifliği bozmadan bişeyler taşımak yazın özellikle durunca insanı boğan dizlik ve eldivenleri koyabilmek açısından elzem resmen.

Birde park halinde falan bakınca Cbr ların kuyruk kısmı alıştığımız racing görüntüsüne göre biraz kısa ve alçak kalıp orantısız duruyor. YZF-R125 e Hyosung ta böyle değil. Hem bu görüntüyü önler hemde motoru daha yüksek ve heybetli gösteren bi aksesuar. siyah renkte ayrıca iyi durur

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Merhaba,

CBR 250R için Pazarbaşı honda ile bayağı bir mail trafiğim oldu. İlgilenen arkadasların işine yarar diye buraya ekliyorum. Ben çantayı sipariş vermedim D&B motorda çanta varsa bir görmek lazım fakat çanta olupta bağlantı aparatları yok ise beklemeniz gerekir.

Pazarbaşı Honda
    CBR250 icin asagıdaki linkteki canta su anda stoklarımızda mevcut degildir.Bu canta 19L kapasitedir Ve teknik acıklaması su sekildedir.Sürüş konforunu bozmadan arka seleye monte edilebilen 19 litrelik Honda Racing logolu arka çanta
    Kolay kullanım için 4 farklı ayarlama ebatı bulunmaktadır.
    Yağmur koruma kılıfı mevcuttur. Bu urun Belcika Honda’daki ana yedek parca depomuzdan gelmekte olup,Blecikada stok varsa 20-25 İs gununde gelebilir.Sayet stoklarda yoksa,bizim siparisimize istinaden yeniden uretime gececeginden,Bu sure daha uzun da olabilir.Siparisin teyidlenebilmesi icin on kaparo alınmaktadır.Ardından siparisAcılır.

Ben
    1) Çanta arka selenin üst tarafı cıkarılıp oradaki tamir kitinin oldugu demirlere mi takılıyor acaba? Yoksa arka selenin üst tarafı cıkarılmadan mı monte ediliyor? Yani cantayı cıkardıgımızda artcının oturdugu sele yerinde duruyor değil mi?
    2) Söküp takması ne kadar rahat acaba? Ek bir alet kullanmadan söküp takılabiliyor mu?
    3) Ayarlanabilen ebatlarından herhangi birine Medium boyutlarında full-face kask girecek kadar büyük oluyor mu?
    4) Canta sert bir malzemeden üretilmemi yoksa plastik falan mı dıs tarafı?
    5) Herhangi bir kilit mekanizması mevcut mu acaba cantada?

Pazarbaşı Honda
    Sizin sorularınızdan sonra,bunlara cevap aramak icin,bu cantayı daha once getiren ve satan bir bayii arkadasımı aradımVe ardından da Honda Turkiye’yi aradım.Bende sizins sayenizde yeni birseyler ogrendim. sistem kendi icinde tek olan parcayı 2’yeAyırmıs.Parcalardan biri canta,digeri ise baglantı demiri.İkisini ayrı ayrı fiyatlandırmıs.Bunu gorunce fabrikayı aradım veOlayı teyidledim.Buna istinaden ARKA CANTA :89-TL + KDV
    BAGLAMA DEMİRİ :129-TL + KDV
    TOPLAM :218-TL + KDV
    Su anda gecerli olan reel fiyat budur.Fiyata montaj dahil degildir.Sorularınızın cevapları ise su sekilde.
    1)Sele cıkmadan montaj yapılıyor.Gerektiginde canta cıkıyor ama demir kalıyor.Fakay yolcu oturabiliyor.
    2)Cantayı cıkarmak kolay ama demiri cıkarmak zor.
    3)Hicbir kask asla girmez
    4)Canta yarı hard bir malzemeden uretilmis.Ne yumusak nede sert.
    5)Kilit mekanizması yok.Fermuar sistemi var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Bir de şöyle bir alternatif var. GIVI nin V35 çantaları takılı sanırım Fotoda. Ayrıca gri renkli cbr250ra cok güzel yakışmış. Foto taylandan.
    70 litre CBR250R için fazla olur mu sizce? 1-2 sene sonra motoru büyüttüğümüzde (ben öyle düşünüyorum :D) çantaları da alıp yeni motora takılabilir. Hondanın orjinal arka çantası her motora tekrardan takılır mı acaba?

@İguven

Bilgiler için teşekkürler. Aslında böyle bişeye çok ihtiyaç var ama kdv dahil 250 lira civarı fiyatı var. Bu demir işi kafa kurcalayıcı. Demir orda dururken artçı rahat edebiliyormu demir görüntüyü bozuyormu bunlar soru işareti? görmeden alınmaz şimdilik. Ama yarı sert bir yapıya sahip olması çok iyi görüntü ve işlev açısından.

Fotodaki yan çantalar demir dahil 1000 Tl dir en az. Yani farklı bi klasmandalar. Uzun yol için ideal. Motorla eve dönerken bi paket sandviç litrelik kola falan aldığım zaman torbayı seleye asmaya çalışmak arka ahtapotla falan sabitleyip götürmeye çalışimak bi nevi işkence

Dediğim gibi demir olayı çok kasmıyorsa çanta güzel kullanışlı. park edinice yanına almak için sapı vardır. Sonuçta yarı sert malzeme ve motora özel olduğu için fiyat çok astronomik sayılmaz.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hafta sonu Michelin Pilot Active taktırdım buz motorda. Gercekten de farkı var bizim IRC lastiklerden.
    Bir 350 km kadar yaptım kuru zeminde. İlk farkettiğim arkanın artık kaymaması virajlarda veya ani frenlerde Eski lastiklerde biraz arka frene fazla basdığımda hafif arkanın sağa sola kaydığını hissediyordum. Michelinde ise lastik cok güzel bir sekilde tutunuyor ve fren performansım arttı. Virajlarda ise gayet tatmin edici lastikler yeni diye fazla da yatırmadım motoru ama fark hissediliyor.

Aklıma birsey takıldı ama bizim kitapcıkta arka ve öne 29 psi basılmalı diyor. Buz motorda arkaya 34 öne 32 psi bastılar. Lastikleri takan eleman "Abi michelin lastiklerde biraz fazla basmak gerekiyor" dedi. Bana biraz fazla gibi geldi 29 psi ile 34 psi arasında bayagı fark var. Sizce dogru mu basınclar? Başka Michelin Pilot Active kullanan arkadaşlar ne kadar basıyor lastiklere acaba?
    Dün akşam ıslak zeminde deneme fırsatım oldu lastikleri ve memnun kaldım. Hiç arka sağ sol yapmadı ve frenleme konusunda da bir sorun yaşamadım. Lastikler gerçekten çok farklı standart lastiklerden. Önümüzdeki 2-3 ay içinde sürekli kullanmayı düşünen varsa motoru standart lastiklerden en kısa sürede kurtulmalarını tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

@İguven

Bilgiler için teşekkürler. Aslında böyle bişeye çok ihtiyaç var ama kdv dahil 250 lira civarı fiyatı var. Bu demir işi kafa kurcalayıcı. Demir orda dururken artçı rahat edebiliyormu demir görüntüyü bozuyormu bunlar soru işareti? görmeden alınmaz şimdilik. Ama yarı sert bir yapıya sahip olması çok iyi görüntü ve işlev açısından.

Fotodaki yan çantalar demir dahil 1000 Tl dir en az. Yani farklı bi klasmandalar. Uzun yol için ideal. Motorla eve dönerken bi paket sandviç litrelik kola falan aldığım zaman torbayı seleye asmaya çalışmak arka ahtapotla falan sabitleyip götürmeye çalışimak bi nevi işkence

Dediğim gibi demir olayı çok kasmıyorsa çanta güzel kullanışlı. park edinice yanına almak için sapı vardır. Sonuçta yarı sert malzeme ve motora özel olduğu için fiyat çok astronomik sayılmaz.
    Sorma abi bende kaç haftadır çanta arıyorum motor için karar veremedim bir türlü.
    Dediğin gibi demir olayı benim de kafamı kurcaladı o yüzden henüz sipariş vermedim. Şimdilik ben sırt çantası ile idare ediyorum. Çok aşırı doldurunca sırt çantasıda rahatsız ediyor yolda. Ayrıca monttaki sırtta olan reflektörleri falan engelliyor. Artçının oturmasını engelliyor neredeyse.
    GIVI V35 çantalar demirleri ile beraber 1000lirayı bile geçebilir. Ama çok sağlam çantalar gibi duruyor uzun yolda çok rahat ettirecekleri muhakkak. Depo üstü çantalar ise cok şekilsiz gibi geldi bana ve göstergeleri engelliyor bayağı sanki. Sanırım en iyisi yan çantalar gibi...

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    arkadaşlar benzini aldığımda 430 kmdeydim şimdi 720 oldu biraz daha benzinim var sallayınca ses geliyo bakalım kaç km daha gidicek en kötü ihtimalle yolda kalırız

Motosikleti
    cbr250r
    selam herkese, orjinal çanta demiri bulamayınca,
    demirci arkadaşla birlite çanta demiri işini
    hallettik.resimleri sizinle paylaşmak istedim.
    http:/ /imageshack. us/photo/ my-
    images... 915141849.jpg /
    http:/ /imageshack. us/photo/ my-
    images... 915142030.jpg /

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Uzun zamandır motorsiklete yağlamak için arka sehpa arıyordum. İnternet'ten motor mağaza fiyatlarına baktım hem yüksek geldi hemde stok'ta hiç yok. 150-250 Tl aralığında fiyatlar var. Araştırmalarım neticesinde bu ön ve arka sehpaları üreten firmalardan birinin izmir ışıkkentte olduğunu keşfettim. Hemen aradım perakende satış'ta yapıyorlar. İzmir ve çevresinde varsa ihtiyacı olan arkadaş 70 Tl'ye arka sehpayı aldım. Sehpaların iki tutamaç şekli var hangisini isterseniz o aparatı veriyorlar. Şaseden kaldıranı veya aks somunundan kaldırmaçlı olanı. Tekerlekli güzel bişi. Zannedersem her boyutta motora olur çünkü ayarlamalı.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğu Batı motorda Honda'nın orjinal aksesuarları stoklarında var.Ben karbon parçaları ordan aldım.Orda vardır bence,şayet başka bir bayiden sipariş verirseniz normalde 1,1buçuk ayda gelir ama yine sel olayları filan var baya beklersiniz.

Hondanın kendi orjinal ürettiği çantasıymış. Bayiler carbon aksesuarları ithal ediyor bu da stoklarda yoksa bile kesin temin edelir arayıp bilgi almak lazım.. Top case cbr ın racing havasını sportifliğini tamamen bozuyor. Bu çanta sportifliği bozmadan bişeyler taşımak yazın özellikle durunca insanı boğan dizlik ve eldivenleri koyabilmek açısından elzem resmen.

Birde park halinde falan bakınca Cbr ların kuyruk kısmı alıştığımız racing görüntüsüne göre biraz kısa ve alçak kalıp orantısız duruyor. YZF-R125 e Hyosung ta böyle değil. Hem bu görüntüyü önler hemde motoru daha yüksek ve heybetli gösteren bi aksesuar. siyah renkte ayrıca iyi durur

Bayramdan sonra yapacağım ilk iş bu çantadan almak olacak.

Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

CBR 250R için Pazarbaşı honda ile bayağı bir mail trafiğim oldu. İlgilenen arkadasların işine yarar diye buraya ekliyorum. Ben çantayı sipariş vermedim D&B motorda çanta varsa bir görmek lazım fakat çanta olupta bağlantı aparatları yok ise beklemeniz gerekir.

http://s1.onlineoops.com/upload/1/20...34ac60663f.jpg

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Bu yan çantalar mükemmelmiş, uzun yolda müthiş iş görür.
    Arkadaşların da dediği gibi fiyatıda çok olur.

Bayramdan sonra sırasıyla yapılacaklar listesi (Paramız oldukça yani) :

1- Lastikler değişecek
    2- Arka çanta işi halledilecek
    3- Ön cama karartma film uygulanacak
    4- Kompla siyah olan motorun bazı grenajları gri folyo kaplanacak.
    5- Xenon takılacak
    6- arka sehpa alıncak
    7- Kırmızı jant şeridi çekilecek

Şimdilik aklımdakiler bunlar, baya bir masraf açacak bana sanırım
    Arıtk bunlar bir yılda mı biter iki yıldamı biter bilemiyorum

---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır motorsiklete yağlamak için arka sehpa arıyordum. İnternet'ten motor mağaza fiyatlarına baktım hem yüksek geldi hemde stok'ta hiç yok. 150-250 Tl aralığında fiyatlar var. Araştırmalarım neticesinde bu ön ve arka sehpaları üreten firmalardan birinin izmir ışıkkentte olduğunu keşfettim. Hemen aradım perakende satış'ta yapıyorlar. İzmir ve çevresinde varsa ihtiyacı olan arkadaş 70 Tl'ye arka sehpayı aldım. Sehpaların iki tutamaç şekli var hangisini isterseniz o aparatı veriyorlar. Şaseden kaldıranı veya aks somunundan kaldırmaçlı olanı. Tekerlekli güzel bişi. Zannedersem her boyutta motora olur çünkü ayarlamalı.
    sihibinden de bunları buldum, ilk görsel 80 TL, diğerleri 90 TL.
    Renk çeşitleri de mevcutmuş.

"Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    @Stepfunk.Dostum bence kaplama işine hiç girme.Orjinal carbon parçaları al orjinaliyle değiştir.Bunlar mesela mono kapak,ön çamurluk ve motor aksamının ordaki grenajlar.Emin ol daha tuzla ama çok daha şık olur ve içine siner.Bu benim düşüncem.Ben öyle yapıyorum.Motorum tri color,siyah olsa kesinlikle carbon ön çamurluk alırdım.Carbon olarak bahsettiğim bölge burası bakabilirsin ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2481547

Sanayide Bu Arka Sehpayı Yapacak Usta Çok...
    O PAraya 2 Tane Alınır Arka Ve Ön Kaldırılır
    Direk Para Bayılmaktansa Biraz Peşinden Koşun Derim
    Arkadaşınızın Sehpasını Alıp Ustaya "bunun Aynısını Çıkarabilirmisin" Diye Sorun Olumlu Yanıt Alacağınız biri Kesin Çıkar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler