Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresini değiştireyim diyorum. Orjinale 58 yan sanayi 25 e var. Orjinal alayım diyorum gerek var mı sizce
    Bir kere değiştirip uzun süre kullandığın bi parçada ucuza kaçmaya gerek yok bence.
    Diğer mesele için teşhis doğruysa debriyaj tası değişecek. Muhtemelen aynı anda yağ değişimi de olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere değiştirip uzun süre kullandığın bi parçada ucuza kaçmaya gerek yok bence.
    Diğer mesele için teşhis doğruysa debriyaj tası değişecek. Muhtemelen aynı anda yağ değişimi de olur
    Hava filtresi konusunda bende senin gibi düşünüyorum ama emin olmak istedim. Teşşekkür ederim.

Debriyaj tası meselesine gelince egzantrik gergi ayarından değilmidir o ses.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresi konusunda bende senin gibi düşünüyorum ama emin olmak istedim. Teşşekkür ederim.

Debriyaj tası meselesine gelince egzantrik gergi ayarından değilmidir o ses.
    Rica ederim.
    Eksantrik gergi otomatiği bildiğim kadarıyla görevini yapmaz ise eksantrik zinciri gerilmiyor. Dolayısıyla motor, zincirden kaynaklı ''şırıltılı'' çalışıyor. Gergi otomatiğinde başka nasıl problem olur onu bilmiyorum.

''Debriyaja basınca geçen tıkırtılı ses'' akla debriyaj tasından başka bir şey getirmiyor. Büyük ihtimal sorun budur
    Az silindir, çok iş

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı komando971 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Benim motor 40bin km’de ve devir yükseldikçe aşağıdan kabloluları tutan şeylerden zırıltı geliyor. Bu sorunu nasıl yaşayan var mı? Nasıl çözebilirim?
    Hocam göstergeyi söküp altındaki vidaları kontrol edin, zamanla gevşeme yapabiliyor.

!! Yeni üye !!
    Herkese merhabalar.Aranıza yeni katıldım.28 yaşındayım.Kocaeli/Gölcük’teyim.
    Perşembe günü ilk motorumu aldım.
    2015 model CBR250 Repsol 5.000 km.’de.Hayatımda ilk kez motosiklet sahibi oldum,ctesi günü direksiyon sınavına girdim geçtim çok şükür.Bu gün de motosikletimi ilk kez kullandım.Yaklaşık 25-30 km yol yaptım.
    Acemi hatta hiç birşey bilmeyen bir sürücü için her türlü tavsiyelerinize ihtiyacım var.Kocaeli veya Gölcük bölgesinin bir gurubu var ise katılmak isterim.
    Şimdiden teşekkürler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoş geldin Hayırlı olsun ve Allah kaza bela vermesin. Umarım uzun yıllar bilinçli, keyifli ve ekipmanlı sürüş yaparsınız.

Kesinlikle ilk önerim her fırsatta boş bir yere gidip fren çalışın. Lastikleriniz de IRC ise veya eski ise değiştirmenizi tavsiye ederim. Onun dışında bilinçli oldukça sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Lastiklerim IRC,ilk üzerinde gelen lastikler.Ne marka lastik alacağım?Hangi ölçüde alacağım?Nereden alacağım?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı DarthRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerim IRC,ilk üzerinde gelen lastikler.Ne marka lastik alacağım?Hangi ölçüde alacağım?Nereden alacağım?
    http://buzmotor.com/honda-cbr-250-lastik/

https://www.motolastik.com/cbr-250-r-pmk17564?rnd=17564

Google die bişey icat edildi. Bilir misin?

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aa hiç aklıma gelmemişti Google.Sağolun.

Debriyaj balatalarını yağ değişimi ile birlikte değiştirmek istiyorum. Bu işin incelikleri ile alakalı baya bi aradım ama çok ahım şahım bilgiye ulaşamadım. Kendi değiştiren var mı ?

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Debriyaj balatalarını yağ değişimi ile birlikte değiştirmek istiyorum. Bu işin incelikleri ile alakalı baya bi aradım ama çok ahım şahım bilgiye ulaşamadım. Kendi değiştiren var mı ?
    Şöyle birşey söyleyeyim benim motorun debriyaj balatalarını önceki sahibi değiştirmiş. Nasıl değiştirdigi hakkında bilgim yok. Soğukta ilk kalkışlarda cızırtı sesi çıkarıyor. Sorunu çözmek için tamircime debriyaj kısmını söktürdüm. Birde baktık ki debriyajlar takılmadan önce yağa batırılıp yağlandırılmamış. Bu yüzden kaçırma yapıyormuş. Tavsiyem debriyaj balatalarını gerekirse 1 gün önceden yağda bekletin yağı çeksin.

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle birşey söyleyeyim benim motorun debriyaj balatalarını önceki sahibi değiştirmiş. Nasıl değiştirdigi hakkında bilgim yok. Soğukta ilk kalkışlarda cızırtı sesi çıkarıyor. Sorunu çözmek için tamircime debriyaj kısmını söktürdüm. Birde baktık ki debriyajlar takılmadan önce yağa batırılıp yağlandırılmamış. Bu yüzden kaçırma yapıyormuş. Tavsiyem debriyaj balatalarını gerekirse 1 gün önceden yağda bekletin yağı çeksin.
    Teşekkürler değişim yaparsam mutlaka dediğinizi yaparım. Nasıl anladınız bu durumu ?

E5 de giderken bazen arkamdan gelen motorlarda deli bi ışık oluyor. Hele sellektör yapınca adam hemen yol veriyor. Hatta bir gece birinin arkasına takıldıö baya da gittik öyle. Bu arkadaş led far mı kullanıyor acaba ? Bizim cihaza led takan var mı ?

Alırsam hangisini tavsiye edersiniz.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Teşekkürler değişim yaparsam mutlaka dediğinizi yaparım. Nasıl anladınız bu durumu ?

E5 de giderken bazen arkamdan gelen motorlarda deli bi ışık oluyor. Hele sellektör yapınca adam hemen yol veriyor. Hatta bir gece birinin arkasına takıldıö baya da gittik öyle. Bu arkadaş led far mı kullanıyor acaba ? Bizim cihaza led takan var mı ?

Alırsam hangisini tavsiye edersiniz.
    Yazdığım gibi sabah ilk kalkışlarda cızırtı sesi yapıyordu, ustam söktü baktı balatalar yağsız çıktı. Takarken yağda bekletmemişler.

Arkadaşım ktm duke 200 e 25 tl lik led far taktı şimşek etkili. Kısalarda bile rahatsız ediyor. Bende takmayı düşünüyorum. Led far takıpta kullanan arkadaşlar daha faydalı yorum yapacaklardır.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Benden önceki sahibi zenon taktırmış 12model var bende de, selektöre basınca çakar vuruyor önümde kimse kalmıyor, zenon ısındığı için bide fanı var az birazda ses çıkarıyor

yağmurlar geldi malumunuz.

yağmur performansı iyi olan lastik hangisidir, var mı öneri ?

Model öneriniz var mı ? Almak istiyorum ama karar veremiyorum. Sargıya zarar verir diyen var. Isınıp plastiğe zarar verir diyen var

Debriyaj balatalarını değiştirmek istiyorum. Marka olarak ne önerirsiniz. Hmc önerdiler. Birde new frenler iyiymiş. Fiyat çok farklı değil. Birde saclarıda değiştirmek gerekir mi ?

Konu ölmüş be

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Cbr 250 2015 model almayı düşünüyordum bi baktım herkesin motoru bozuluyormuş aga vazgeçtim

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 2015 model almayı düşünüyordum bi baktım herkesin motoru bozuluyormuş aga vazgeçtim
    Bozulmadan sonsuza kadar çalışan bir şey gördün mü?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler