Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı bigo59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aradılar geçen gün, aynı şekilde henüz, 1000 km oldu önceki bakımdan bu yana. Ben garantiyi bozmayı düşünüyorum. Parçaları servisten alıp kendim yapicam sanırım. Servisteki ustalara güvenmiyorum çünkü. Bunla ilgili daha önce ağzım yandı. Tek sıkıntı satarken garantili motorun daha çabuk satılması sanırım. Sanki bi sorun olduğunda kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkmıyorlar.
    Kardeş ben sıfır 2012 CBR250R aldım zamanında. Yani 2012-2013-2014 senelerinde bu motosiklet ile iyi kötü anılarım oldu. GARANTİ; dediğimiz olay yetkili servislerin belirli dönemlerde para kazanmak amacıyla sisteme koymuş olduğu bir uygulama ki olması gereken de bu. Zaten servis motosikletden çok servisten para kazanmayı amaçlamıştır, bir. İkincisi eğer elinizden geliyorsa zincir bakımı, yağ değişimi filtrelerin değişimi rutin balata kontrolleri hidrolik fren yağı antifiriz radyatör suları v.s işlemleri hiçbirşey bilmeyen bir insan kitapçığını biraz okuyup halledebilir.Ben motosikletimin bütün bakımlarını kendim yaptım, yapıyorum da. Dediğiniz gibi serviste ki vatandaş da bir insan nasıl işine geliyorsa öyle yaklaşıyor motosiklete. Sonra servisten çıkınca motosiklette beklemediğin istemediğin bir durumla karşılaştığında defalarca servise gidip "usta bu böyle değildi önceden yada servisten sonra şurasından ses gelemeye başladı" dediğin an gerilmeye başladığın andır. Motora binesinde gelmez.

Servise giderdim, ne zaman? Yedek parça için. Kuyrukda ki plastik çatladı sipariş verdim. Grenaj değişimi için sipariş verdim. Motor olduğu yerde devrildi gidon kolu sipariş verdim. Lastik değişimi yaptırdım, Gidon denge topuzlarını yeniledim sipariş verdim, eksoz muhafazası çizildi sipariş verdim v.s v.s. Servise bu tür şeyler için gitmekte fayda var. Ama motor blok veya aktarma organları, diğer aksamların kontrolünü sende yapabilirsin.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    iyi günler arkadaşlar cbr ve crf rally arasında kaldım uzun yolda artçılı üzer mi beni cbr çok kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum
    ramcixx bunu beğendi.

Cbr artcili kullanacaksan arka seleye bi operasyon yapacaksin. Sisme yastik, jel sele yada dosemeciye gidip yaptiracaksin. Birde arka canta sart, artcinin arkada daha guvenli olmasi icin. Crf rally kullanmadim ama onun selesi daha rahatsiz bildigim kadariyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben sıfır 2012 CBR250R aldım zamanında. Yani 2012-2013-2014 senelerinde bu motosiklet ile iyi kötü anılarım oldu. GARANTİ; dediğimiz olay yetkili servislerin belirli dönemlerde para kazanmak amacıyla sisteme koymuş olduğu bir uygulama ki olması gereken de bu. Zaten servis motosikletden çok servisten para kazanmayı amaçlamıştır, bir. İkincisi eğer elinizden geliyorsa zincir bakımı, yağ değişimi filtrelerin değişimi rutin balata kontrolleri hidrolik fren yağı antifiriz radyatör suları v.s işlemleri hiçbirşey bilmeyen bir insan kitapçığını biraz okuyup halledebilir.Ben motosikletimin bütün bakımlarını kendim yaptım, yapıyorum da. Dediğiniz gibi serviste ki vatandaş da bir insan nasıl işine geliyorsa öyle yaklaşıyor motosiklete. Sonra servisten çıkınca motosiklette beklemediğin istemediğin bir durumla karşılaştığında defalarca servise gidip "usta bu böyle değildi önceden yada servisten sonra şurasından ses gelemeye başladı" dediğin an gerilmeye başladığın andır. Motora binesinde gelmez.

Servise giderdim, ne zaman? Yedek parça için. Kuyrukda ki plastik çatladı sipariş verdim. Grenaj değişimi için sipariş verdim. Motor olduğu yerde devrildi gidon kolu sipariş verdim. Lastik değişimi yaptırdım, Gidon denge topuzlarını yeniledim sipariş verdim, eksoz muhafazası çizildi sipariş verdim v.s v.s. Servise bu tür şeyler için gitmekte fayda var. Ama motor blok veya aktarma organları, diğer aksamların kontrolünü sende yapabilirsin.
    Cevap icin saolasin. Bende senin gibi dusunuyorum.

Motosikleti
    Alıntı atasun10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar cbr ve crf rally arasında kaldım uzun yolda artçılı üzer mi beni cbr çok kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum
    Kardeş biz iki cbr250 ile artçılı Denizli > Nazilli > Denizli yaptık. Artçıların yorumu tamamen olumsuz. Bel ve boyun ağrısı, ayaklarda uyuşmalar gibi problemlerin olduğunu saptadık. Sürücü içinde sırtına almış olduğun bir yük. Manevralarda zayıflamalar... v.b CRF Rally'de uzun yol için ideal bir motosiklet değil açıkcası. Kısa mesafelerde hafif enduro/onroad/offroad. Mesela bi 70 80 km kadar... 100 km ve üstü için sıkıntı yaşayablirsin.

Marka takıntın yoksa Mondial RX3i veya 500 600 cc segmentine bakman gerekecek.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmayı düşünüyorum benimkini yurtdışı eğitim sebebiyle... Ama motor mersinde yatıyor öyle, Hazirandan önce göremezsiniz. Haziranda da motoru tekirdağ a götürecem ve bursa üstünden götürecem, görmek iserseniz konuşuruz. İlk sahibi de almanyaya gitti o yüzden sattı bana, benim de kısmetse italya olacak...
    Hocam o dönemi bekleyemem

kendi kendine mi gaz veriyor. Öyle ise beyindedir problem...
    gaz vermiyor devir düşerken 3000-3500 devirde bi gaz verip öyle düşüyor

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o dönemi bekleyemem
    problem değil hocam. Motorun yanına gitmediğim için henüz ilan koyamadım. Motoru da her alan biryerlere gidiyor, alırsanız sizi de bi isveç norveç e gönderir 2 sene kullanamadan :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı sedataynn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz vermiyor devir düşerken 3000-3500 devirde bi gaz verip öyle düşüyor
    hocam o zaman beyinde olay... Bu ecm sıfırlama işi işe yarıyor arada bir yaptırırım serviste...
    lifegoeson13 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar merhaba,
    2017 cbr 250 alınır mı ? herhangi bir kronik problemi var mı ?
    2017 1-5 bin km arası olan motorların fiyat ortalaması nedir kazıklanmayalım

Motosikleti
    Kardeş biz iki cbr250 ile artçılı Denizli > Nazilli > Denizli yaptık. Artçıların yorumu tamamen olumsuz. Bel ve boyun ağrısı, ayaklarda uyuşmalar gibi problemlerin olduğunu saptadık. Sürücü içinde sırtına almış olduğun bir yük. Manevralarda zayıflamalar... v.b CRF Rally'de uzun yol için ideal bir motosiklet değil açıkcası. Kısa mesafelerde hafif enduro/onroad/offroad. Mesela bi 70 80 km kadar... 100 km ve üstü için sıkıntı yaşayablirsin.

Marka takıntın yoksa Mondial RX3i veya 500 600 cc segmentine bakman gerekecek.
    yani benim tarzım kullanıma gelmez diyorsunuz cbr çanta takıp ve koltuğa müdahele etsek bi rahatlık sağlayabilirmiyim acaba yüksek cc düşünmüyorum malum bu yakıt fiyatları ile çiftsilindir dahi düşünemiyor insan
    ramcixx bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Fiyat olarak bir şey söyleyemem. Kazasına göre, çiziğine göre her şeyine değişebilir. Ben Cbr serisinin hiç bir kronik problemi yok. Cbr 125 2014'te sıfır aldım 2016 da ise Cbr250 aldım sıfır. Hiç bir problem yaşamadım Allah'a şükür

Arkadaşlar şu yağ konusunda sayfaları okuyorum okuyorum net kafamda bir şey oluşmadı yeni cbr250 aldım yağ değişimi geldiğinde ne koyucağımla ilgili birisi 10w 40 övüyor birisi 10w30, 10w50 koyanda var castrol’ü öven motul’u öven ıpone’yi öven..?
    ramcixx bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ahmettfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu yağ konusunda sayfaları okuyorum okuyorum net kafamda bir şey oluşmadı yeni cbr250 aldım yağ değişimi geldiğinde ne koyucağımla ilgili birisi 10w 40 övüyor birisi 10w30, 10w50 koyanda var castrol’ü öven motul’u öven ıpone’yi öven..?
    Hocam, kitapçıkta yazanı koyun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

yani benim tarzım kullanıma gelmez diyorsunuz cbr çanta takıp ve koltuğa müdahele etsek bi rahatlık sağlayabilirmiyim acaba yüksek cc düşünmüyorum malum bu yakıt fiyatları ile çiftsilindir dahi düşünemiyor insan
    tek kişi olarak hiç sıkıntı yaşamadım. Hiç artçı almadım arkama ama cbr artçı alınacak motor değil. Arkaya çanta bağlayarak rahatlıkla gidiliyor ben çok gittim...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

problem değil hocam. Motorun yanına gitmediğim için henüz ilan koyamadım. Motoru da her alan biryerlere gidiyor, alırsanız sizi de bi isveç norveç e gönderir 2 sene kullanamadan :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

hocam o zaman beyinde olay... Bu ecm sıfırlama işi işe yarıyor arada bir yaptırırım serviste...
    teşekkürler hocam

Motosikleti
    Yanlara çanta alabilirsin ama tek yolculuk yapacaksan. Mevzu çantada değil, artçı ve senin o anki pozisyonun. Arka koltuğa nasıl müdahale edeceksin. Altına yumuşak bir şey koyayım desen yolcu biraz daha yükselecek sırtına daha fazla ağırlık verecek. Ha şu olabilir. Arkaya topcase alırsan biraz biraz sport touring e çevirebilirsin artçıda sırtını yaslar, bu seferde motosikletin yüksek hızlarda savrulması daha fazla sürtünmeye maruz kalması hızını düşürecek + yakıt tüketimin artacak. Yani senin oturduğun sele alçak yolcu selesi yüksek. Problem tamamen bu.

Senin tarzın yüksek direksiyon alçak sele. Yüksek sele alçak direksiyon Super Sport bir kavram içeriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Alıntı ahmettfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş yağların hepsi farklı, hepsi birbirinden iddalı. CBR ın kitapçığında değer 10/30 ama sen 10/40 koyabilirsin 10/50 ye gerek yok. Yağların hepsi kaliteli. Ben hep Castrol kullandım mesela. İphone, Motul, Repsol, Eneos v.b

Motosikleti
    Honda CBR 500r
    cbr 250 motosikletimin aküsü bitti. yenisi almam gerekiyor. internetten beklemek istemediğimden anadolu yakasında satın alabileceğim bir yer önerebilir misiniz? honda servisinde 500 tl fiyat verdiler.

Alıntı avatar11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 motosikletimin aküsü bitti. yenisi almam gerekiyor. internetten beklemek istemediğimden anadolu yakasında satın alabileceğim bir yer önerebilir misiniz? honda servisinde 500 tl fiyat verdiler.
    direk şuraya git diyemem ama hasanpaşada illaki bulunur.

denimoto var bir de, istersen bir ara.

Motosikleti
    Yanlara çanta alabilirsin ama tek yolculuk yapacaksan. Mevzu çantada değil, artçı ve senin o anki pozisyonun. Arka koltuğa nasıl müdahale edeceksin. Altına yumuşak bir şey koyayım desen yolcu biraz daha yükselecek sırtına daha fazla ağırlık verecek. Ha şu olabilir. Arkaya topcase alırsan biraz biraz sport touring e çevirebilirsin artçıda sırtını yaslar, bu seferde motosikletin yüksek hızlarda savrulması daha fazla sürtünmeye maruz kalması hızını düşürecek + yakıt tüketimin artacak. Yani senin oturduğun sele alçak yolcu selesi yüksek. Problem tamamen bu.

Senin tarzın yüksek direksiyon alçak sele. Yüksek sele alçak direksiyon Super Sport bir kavram içeriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Kardeş yağların hepsi farklı, hepsi birbirinden iddalı. CBR ın kitapçığında değer 10/30 ama sen 10/40 koyabilirsin 10/50 ye gerek yok. Yağların hepsi kaliteli. Ben hep Castrol kullandım mesela. İphone, Motul, Repsol, Eneos v.b
    artçı selesine jel uygulatıp topcase ile binmeyi düşünüyorum aslında ben cbrda çok rahat ettim tek kişi olarak yakıt gidiş rahatlık olarak 500 km’lik yolda mutlu etti beni tek düşüncem artçıyla uzun yolada çıkmak istemem

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    o soba borusu gibi egzoz sapsarı oluyor ve eski rengine döndürmek çok zor diye biliyorum.
    kronik bi sorun olarak bunu diyebilirim
    ramcixx bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o soba borusu gibi egzoz sapsarı oluyor ve eski rengine döndürmek çok zor diye biliyorum.
    Pasta ile çok basit 5 dakikalık bir işlem aslında ya ne zoru

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu konuda 2014 ve sonrası üretimlerde neden böyle bir eksoz kullanıldı halen anlamış değilim. Muadillerinde bile teflon koruma veya eksoz aksesuarı var iken honda dan böyle bir eksiklik...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler