Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı BuLTürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende cbr 250r 2016 kullanıcısıyım sizlere bir sorum olacaktı. Ben okul nedeniyle cok kullanmıyorum motorumu ve kışları genelde yatırıyorum şimdi ben eylül de yağ değişimi yaptım 8 bin km de şimdi motorum 10 bin km ye yaklaşıyor. Yağı ne zaman değiştirmeliyim normal periyodik bakımda 4000 km de bir diyorlar bu süre bana biraz fazla gibi geliyor. Aslındaa merak ettiğim şey eylül ayında koydugum yağ durumu ne olmuştur herhangi bir sıkıntı yaratır mı bana?
    bi sıkıntı olmaz hocam devam edin.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anilkg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı BuLTürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende cbr 250r 2016 kullanıcısıyım sizlere bir sorum olacaktı. Ben okul nedeniyle cok kullanmıyorum motorumu ve kışları genelde yatırıyorum şimdi ben eylül de yağ değişimi yaptım 8 bin km de şimdi motorum 10 bin km ye yaklaşıyor. Yağı ne zaman değiştirmeliyim normal periyodik bakımda 4000 km de bir diyorlar bu süre bana biraz fazla gibi geliyor. Aslındaa merak ettiğim şey eylül ayında koydugum yağ durumu ne olmuştur herhangi bir sıkıntı yaratır mı bana?
    1 yıl içerisinde km dolmaz ise yıl sonunda değiştirmen önerilir.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar.
    Yedek parçaları bayi harici nerelerden temin ediyorsunuz. Mesela bana yeni kasa siyah ön jant lazım bayide 1.000 küsur fiyat veriyorlar. Ikinci el veya bundan daha uygun fiyata bulabicegim bir yer varmıdır?
    Yer istanbul

Arkadaşlar merhaba. Aranıza 2012 model ile az evvel katıldım. İlk motorum oldu hayırlısıyla. Varsa önerileriniz her zaman açığız.

Bu tarz bi motor koruma aparatı arıyorum, nereden bulabilirim bilen varmı? düşmelere karşı motor kapağını koruyacak şekilde

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    km 15bin oldu. Zincir değişim zamanı gelmiş. Tavsiye ettiğiniz hatta kullandığınız (did gibi uçuk zincirlere gerek yok) zincir var mı?

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaslar sogutma suyunu degistirem motorun. 1lt yamalube radyator suyu aldim yeterli gelirmi? Degistiren arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

Ben de düşünüyorum değiştirmeyi.

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Degistiremeden kaza yaptim. Yag mi mazot mu anlamadigim yola dokulen bir madde yuzunden onumdeki jip kaldirima cikti. Bende carpmamak icin motoru sola yatirayim derken asfalta yapistim. Ekipmanlarin birkez daha onemini anladim. Neyse yedek parcalar gelsin onlari takarken suyuda degistiricem. Donus yaparim

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Dün servisten 6 aylık bakım zamanınız geldi diye aradılar. Motorunuzun garanti dışı kalmaması için bakıma getirmeniz gerekiyor dediler. Geçtiğimiz Eylül ayında bakımını yaptırmıştım. Araya kış girdi, şimdide havalar ısınmaya başlayınca yeni yeni binmeye başladım. 6 aylık bir süre geçti ama son bakım zamanından bu yana sadece 1000 km yaptım. Yağ ve filtre kirlenmediğinden teknik olarak bakıma ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bakımı biraz geç yaptırsam garanti dışı bırakmaya kalkarlar mı?

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün servisten 6 aylık bakım zamanınız geldi diye aradılar. Motorunuzun garanti dışı kalmaması için bakıma getirmeniz gerekiyor dediler. Geçtiğimiz Eylül ayında bakımını yaptırmıştım. Araya kış girdi, şimdide havalar ısınmaya başlayınca yeni yeni binmeye başladım. 6 aylık bir süre geçti ama son bakım zamanından bu yana sadece 1000 km yaptım. Yağ ve filtre kirlenmediğinden teknik olarak bakıma ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bakımı biraz geç yaptırsam garanti dışı bırakmaya kalkarlar mı?
    Normalde 1 Yıl değilmiydi ?

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde 1 Yıl değilmiydi ?
    Bakım kitabına baktım 6 ay veya 4000 km yazıyor.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım kitabına baktım 6 ay veya 4000 km yazıyor.
    Maalesef hocam yapabileceğin birşey yok motoru garantiden çıkartırlar

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    CBR250R arayışındayım beyler .

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250R arayışındayım beyler .
    Satmayı düşünüyorum benimkini yurtdışı eğitim sebebiyle... Ama motor mersinde yatıyor öyle, Hazirandan önce göremezsiniz. Haziranda da motoru tekirdağ a götürecem ve bursa üstünden götürecem, görmek iserseniz konuşuruz. İlk sahibi de almanyaya gitti o yüzden sattı bana, benim de kısmetse italya olacak...

https://youtu.be/teQ6a4jgvMk 3000-3500 devirde bi gaz veriyor sonra iniyor.Sorun ne olabilir?

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı sedataynn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/teQ6a4jgvMk 3000-3500 devirde bi gaz veriyor sonra iniyor.Sorun ne olabilir?
    kendi kendine mi gaz veriyor. Öyle ise beyindedir problem...

Selamın aleyküm bende bugün 2016 cbr 250 sahibi oldum. Bursa’da aksesuarla ilgili tavsiye edebilceğiniz bir yer var mı bilen led xenon, double cam öncelik yaptırabilceğim bir yer

Benimde aradılar geçen gün, aynı şekilde henüz, 1000 km oldu önceki bakımdan bu yana. Ben garantiyi bozmayı düşünüyorum. Parçaları servisten alıp kendim yapicam sanırım. Servisteki ustalara güvenmiyorum çünkü. Bunla ilgili daha önce ağzım yandı. Tek sıkıntı satarken garantili motorun daha çabuk satılması sanırım. Sanki bi sorun olduğunda kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkmıyorlar.
    ramcixx bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazın gelmesiyle tekrar bi kaşıntı başladı. Hiç motor almayı düşünmüyordum ama Muğla ve çevresinden cbr 250 satan varsa görüşebiliriz. İzmir, Manisa, Denizli veya Aydın da olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler