MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Mondial E-xtreme Max 150
    Kuba Motor RX9
    Motosiklet Online
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı yunkur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatasımı değişmem lazım ? zincirim çok bol bir arkadaş ondan yapar dedi ama ayarlatıp deniyemedim onuda.
    Debriyaj balatası gibi gördüm ben. Evet değişmesi lazım zannediyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"... (RIP NICK MENZA)

AVM Forum
    DRD Motorbikes Riders Serving Riders - Motorcudan Motorcuya Hizmet
    Motomax

Motosikleti
    cbr250/2012
    bu ibnenin bujisini değiştirmek için depoyu sökmek gerekiyor mu ?

yani ben değiştirmeye kalktığımda yaptığım inceleme sonucu sökülmesine gerek gördüm ve ancak öyle değiştirebildim. Eğer daha basit yolu varsa kendimi enayi gibi hissedeceğim . neyse en kötü tecrübe kazandık deriz.

Motosikleti
    cbr250/2012
    Lan koskoca forumda buji değiştiren yok mu bee, tuuu kalıbınıza sizin 😂😂

Şimdi anlaşıldı bu motor hakkında neden orda burda " cbr250 kronik sorunlu yaaaa, motor kitliyor, krank dağıtıyor, b.k gibi motor" dendiğini. Kimse motorola ilgilenmiyor demekki , herkes kirbaci vuruyor.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R 2016
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan koskoca forumda buji değiştiren yok mu bee, tuuu kalıbınıza sizin 😂😂

Şimdi anlaşıldı bu motor hakkında neden orda burda " cbr250 kronik sorunlu yaaaa, motor kitliyor, krank dağıtıyor, b.k gibi motor" dendiğini. Kimse motorola ilgilenmiyor demekki , herkes kirbaci vuruyor.
    İlk okuduğumda hatırlamamıştım ama şimdi yemler okuyunca hatırladım. Motorcu abinin CBR 250 kullandığı dönemin sonlarına doğru bir ağır bakım videosu vardı. Orada buji değiştiriyorlardı sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

https://youtu.be/IZ-U55y50P4 Buldum. Depoya müdahale etmeden değiştirdiler gibi gördüm.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    bu ibnenin bujisini değiştirmek için depoyu sökmek gerekiyor mu ?

yani ben değiştirmeye kalktığımda yaptığım inceleme sonucu sökülmesine gerek gördüm ve ancak öyle değiştirebildim. Eğer daha basit yolu varsa kendimi enayi gibi hissedeceğim . neyse en kötü tecrübe kazandık deriz.
    Maalesef depoyu sökmek lazım
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"... (RIP NICK MENZA)

Motosikleti
    cbr250/2012
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk okuduğumda hatırlamamıştım ama şimdi yemler okuyunca hatırladım. Motorcu abinin CBR 250 kullandığı dönemin sonlarına doğru bir ağır bakım videosu vardı. Orada buji değiştiriyorlardı sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

https://youtu.be/IZ-U55y50P4 Buldum. Depoya müdahale etmeden değiştirdiler gibi gördüm.
    eyvallah, video'da depo sökülmüyor gibi anlaşılıyor ama yeni kasa sanırım. farkılık olabilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef depoyu sökmek lazım
    işte beklediğim cevap. eyvallah dostum sağolasın.

Motosikleti
    CBR 250R 2016
    eyvallah, video'da depo sökülmüyor gibi anlaşılıyor ama yeni kasa sanırım. farkılık olabilir mi ?
    Büyük ihtimalle öyledir. Çünkü videoda depoyla ilgili bir şey yapmadılar diye hatırlıyorum. Yoksa bana sorsan buji nerede bilmem Acemi, amatör ve yeni bir motosiklet kullanıcısıyım henüz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Büyük ihtimalle öyledir. Çünkü videoda depoyla ilgili bir şey yapmadılar diye hatırlıyorum. Yoksa bana sorsan buji nerede bilmem Acemi, amatör ve yeni bir motosiklet kullanıcısıyım henüz.
    Orası belli zaten.

BENCE gayet iyi

Arkadaslar zincir ve dislileri degistirmeyi dusunuyorum. N11 de iki set buldum. Hangisini alayim n11.com'dan Honda cbr 250 zincir dişli seti oringli seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...gli-P162258828

Yoksa
    n11.com'dan HONDA CBR 250R ZİNCİR DİŞLİ SETİ ORJİNAL seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/sanziman/honda-...nal-P139459719

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar zincir ve dislileri degistirmeyi dusunuyorum. N11 de iki set buldum. Hangisini alayim n11.com'dan Honda cbr 250 zincir dişli seti oringli seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...gli-P162258828

Yoksa
    n11.com'dan HONDA CBR 250R ZİNCİR DİŞLİ SETİ ORJİNAL seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/sanziman/honda-...nal-P139459719

km kaç acaba ?

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Herkese merhaba CBR 250 ye yıl başından sonra zam gelecek diye birşey duydum bu konu hakkında bilgisi olan varmı

Motosikleti
    CBR 250R 2016
    Alıntı MotoJapon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba CBR 250 ye yıl başından sonra zam gelecek diye birşey duydum bu konu hakkında bilgisi olan varmı
    Merhaba,

Zam mutlaka gelir de asıl olay o değil. Euro 4 zorunlu olacağından şu anki model artık satılamayacak ve yerine gelecek modelde ABS gibi yenilikler olmak zorunda olacak. Bu da en az 2-3 bin₺ artış demek. O da eğer şu anki versiyonun olduğu gibi ABS lisi gelirse.

Motorun hiç gelmeme ihtimali de konuşuluyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Merhaba,

Zam mutlaka gelir de asıl olay o değil. Euro 4 zorunlu olacağından şu anki model artık satılamayacak ve yerine gelecek modelde ABS gibi yenilikler olmak zorunda olacak. Bu da en az 2-3 bin₺ artış demek. O da eğer şu anki versiyonun olduğu gibi ABS lisi gelirse.

Motorun hiç gelmeme ihtimali de konuşuluyor.
    O zaman şunu diyebilirmiyiz bu standartlarda bir motorla 2018 e girerse honda mevcut kasanın ikinci elinde düşüş yaşanır mı

Motosikleti
    CBR 250R 2016
    O zaman şunu diyebilirmiyiz bu standartlarda bir motorla 2018 e girerse honda mevcut kasanın ikinci elinde düşüş yaşanır mı
    Benim tahminim aksine artış olacağı yönünde. Çünkü Honda şu anki kasa dışında bir motor bile getirse fiyatlar aşırı fazla olacağı için ikinci ele talep artacak ve fiyatlar yükselecek. Tabi bu artış da çok uzun süreli olamaz böyle bir durumda. İnsanlar 1-2 yıla artık sıfırı gelmeyen bir motoru tercih etmemeye başlayabilir.

Şu anki modelin abs lisini getirirse de senaryo aynı şekilde olacaktır. Tek fark ikinci elin fiyatları bir süre sonra yukarıda bahsettiğim gibi bir düşüşe girmeyecektir.

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Benim tahminim aksine artış olacağı yönünde. Çünkü Honda şu anki kasa dışında bir motor bile getirse fiyatlar aşırı fazla olacağı için ikinci ele talep artacak ve fiyatlar yükselecek. Tabi bu artış da çok uzun süreli olamaz böyle bir durumda. İnsanlar 1-2 yıla artık sıfırı gelmeyen bir motoru tercih etmemeye başlayabilir.

Şu anki modelin abs lisini getirirse de senaryo aynı şekilde olacaktır. Tek fark ikinci elin fiyatları bir süre sonra yukarıda bahsettiğim gibi bir düşüşe girmeyecektir.
    Yaza bir cbr250 ile girme planımız suya düşecek gibi o zaman

Motosikleti
    CBR 250R 2016
    Yaza bir cbr250 ile girme planımız suya düşecek gibi o zaman
    Yılbaşından önce fiyatlar iyice düşük olacaktır. Acelesi olan biri de denk gelirse çok uygun fiyatlara bulunabilir. 2018 için de motorların hemen yılın başında gelmeyeceğini düşünürsek, bahar aylarından önceye kadar vakit olacaktır.

Ama sonuçta bu bütün yazdıklarımız tahmin. Umarım aklınızdaki gibi bir motosiklet alır ve keyifle binersiniz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Yılbaşından önce fiyatlar iyice düşük olacaktır. Acelesi olan biri de denk gelirse çok uygun fiyatlara bulunabilir. 2018 için de motorların hemen yılın başında gelmeyeceğini düşünürsek, bahar aylarından önceye kadar vakit olacaktır.

Ama sonuçta bu bütün yazdıklarımız tahmin. Umarım aklınızdaki gibi bir motosiklet alır ve keyifle binersiniz.
    teşekkür ederim şimdiden araştırmalara başladım 15.000 tl bütçem olacak yeni yılda
    İkinci el CBR alırken nelere dikkat etmeliyim sizce

Motosikleti
    CBR 250R 2016
    teşekkür ederim şimdiden araştırmalara başladım 15.000 tl bütçem olacak yeni yılda
    İkinci el CBR alırken nelere dikkat etmeliyim sizce
    Bu konuda maalesef yorum yapmak bana düşmez. Henüz ilk motorum ve ben sıfır bilgi ile tamamen bayiye baktırarak aldım.

Motosikleti
    cbr250/2012
    ana sayfada açılan bir konuya yazdım, buraya da yapıştıralım ;

Bu cbr 250 nin 2014 öncesi ve sonrasının tek farkı farları değil mi ? Motorda bir değişiklik yapıldı mı? Ben yapılmadı diye biliyorum. Zaten yapılmadıysa olay tam bir fiyasko.

Ben de 1 ay önce 2012 model aldım. Aldigim çocuğu sordum ; bakımları kac bin'de bir götürüyorsun diye, valla abi ben servise götürüyorum onlar yapıyor ayrıntısını bilmiyorum ama 6bin olması lazim dedi. Sonra internet sitesinden kitapçığı indirip inceledim, kitapçıkta 12bin de bir yağ değişmesi gerek yazıyor. Sonra foruma baktım kimi 4 bin kimi 2 bin yazmış. Ulan 12 bin nerde 2 bin nerde. Kitapcik mi dogru, servis mi doğru, yoksa kullanicilar mi ? Böyle saçma sapan bir bakım periyodu duymadım,görmedim. Ben de 5 bin de bir değiştiririm diye karar verdim ama bakalım ne yapacağım.

Çok boktan bir durum.

Bajaj Dominar 400
    Başlangıç için Motosiklet Modelleri

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler