Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Replika Akrapovic takan yok mu arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı efe-e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Replika Akrapovic takan yok mu arkadaşlar?
    tiger taktım. geçen yıl hyosungu sattığım arkadaşlar replika egzozlu 2012 model cbr ile gelmişlerdi istanbuldan. sesi güzeldi ama ben cesaret edip takmam.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbr250den bahsediyor sandım :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Yeni kasanın rūzgarı kesdiğini belirttin..sabah ayazında yola çıkan biriyim eski kasayı eledim..100km/h giderken rahatsız etmesini pek anlamadım tabiri caizce; motor gazı açmı yoksa yetermi diyor..eski ybr125'den geçince farkı nasıl olur..ilerde geçiş yaparsın diyemi eski kasa cbr250 al dedin? ybrden sıkılmamın tek nedeni uzun yolda kamyon sollamak vs..yoksa yeni kasa ybr alabilirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

@dyavol-77Pardon CB500den bahsediyor diyecektim
    arkadaşın cayır cayır bağırıyor die bahsettiği 6. viteste 6.000 devirde 100km hıza ulaşması cbr ın... 6.vites 6.000 devir cbr çok normal seside yüksek değil gayet normal. cbr gaz açtığında anıden 150 ye vuran bir makina. nezaman yeter diyor size söyleyim 150 den sonra yavaş yavaş yükseliyor ibre en son 175 te yeter dedi bana. yeri geliyor 160 ta yeter diyor yol,rüzgar,ağırlık vs vs vs.... bunlar etmen. ancak 6. vites sakin sakin 100 km hız ile giderken aniden 150 yi görebilirsiniz bu güç sizin sağ elinizin altında. ybr den geçince farkı zaten motor kullanmaya başladığını hissedersin. YBR gerçekten emekçi motoru ,iş motorsikleti. Motorun zevki 250cc ve üstünde.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayi cok dallandirip budaklandiriyorsunuz arkadaslar.

100 km.de dk`da su kadar cevirir, saniyede bu kadar yakar bu kadar milimetrik hesaplara gerek yok.

Cbr sinifinin en az yakan ve isletme maliyeti en az yakan motosikletlerden biri. Boyle dalga dalga zamlar tsunami olmusken, benzin zammi, Otv, kurlar derken elindekinizin kiymetini bilin.

Cbr gayet seri makine (gazi acinca aniden 150`ye vurmaz ki bunu beklemek sacma olur)

Ybr yerine alinabilir, ama 100-120 ile giderken motor `gazi ac ac` desin istiyorsaniz daha da oteye gitmeniz lazim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Su motorlara egsoz da takmayin Allah askina

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın cayır cayır bağırıyor die bahsettiği 6. viteste 6.000 devirde 100km hıza ulaşması cbr ın... 6.vites 6.000 devir cbr çok normal seside yüksek değil gayet normal. cbr gaz açtığında anıden 150 ye vuran bir makina. nezaman yeter diyor size söyleyim 150 den sonra yavaş yavaş yükseliyor ibre en son 175 te yeter dedi bana. yeri geliyor 160 ta yeter diyor yol,rüzgar,ağırlık vs vs vs.... bunlar etmen. ancak 6. vites sakin sakin 100 km hız ile giderken aniden 150 yi görebilirsiniz bu güç sizin sağ elinizin altında. ybr den geçince farkı zaten motor kullanmaya başladığını hissedersin. YBR gerçekten emekçi motoru ,iş motorsikleti. Motorun zevki 250cc ve üstünde.
    o cayır cayır mevzusunu tartışanlar @jimi_hendrix ve @dyavol-77..ben pek anlamam..ama hızlanması konusunda beni aydınlattın saol..eskimi yeni kasamı tercih edersin..max kaç bin km vs..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr yerine alinabilir, ama 100-120 ile giderken motor `gazi ac ac` desin istiyorsaniz daha da oteye gitmeniz lazim.
    iyi tamamda eski ybr'mde bile dūmdūz yolda 90-95km/h giderken rahatsız etmiyordu..nerdeyse 3 katı beygir..2 katı silindirin farkı bumu olacak?

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayi cok dallandirip budaklandiriyorsunuz arkadaslar.

100 km.de dk`da su kadar cevirir, saniyede bu kadar yakar bu kadar milimetrik hesaplara gerek yok.

Cbr sinifinin en az yakan ve isletme maliyeti en az yakan motosikletlerden biri. Boyle dalga dalga zamlar tsunami olmusken, benzin zammi, Otv, kurlar derken elindekinizin kiymetini bilin.

Cbr gayet seri makine (gazi acinca aniden 150`ye vurmaz ki bunu beklemek sacma olur)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Su motorlara egsoz da takmayin Allah askina
    aniden 150 görmesi senin için nasıl bir kavram bilemem ama ben 6. viteste giderken gaza yüklendimmi 150 görüyorum hızlanması beni tatmin ediyor mu ediyor. tabikide çok birşey beklemek saçma olur sonuçta yüksek cc bir makina değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

[QUOTE=schnitzel_34;4058479]o cayır cayır mevzusunu tartışanlar @jimi_hendrix ve @dyavol-77..ben pek anlamam..ama hızlanması konusunda beni aydınlattın saol..eskimi yeni kasamı tercih edersin..max kaç bin km vs..?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

eski kasa hiç sürmedim. Km olayına takılıyorsan 2. ellere bakma, eğer aklına yatan araç olursa baktır et sorgulat servise temiz bir araçsa üzülmessin. kendini kanıtlamış bir araç. piyasada yeni bitme ne üdüü belirsiz mallara para vereceğine kendini kanıtlamış birşey alman senin yararına olacaktır. sabah -4 derecelerde marşa basıp işe gidiyorum edirne ayazında. maşallahı var tıkır tıkır çalışıyor saat gibi.
    I live my dream life.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler bizim motosikletin rolanti ayarını biz yapabiliyor muyuz ? Cbr125 te de bu makinede de nadir de olsa düşük hızlarda motor stop ediyor. Rolanti ayarından kaynaklanıyor olabilir rolanti ayarı nerden yapılıyor ?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    O 5000-6000 arası çok iyi ama 6.000 den sonra bana rahatsız edici geliyor. Cayır cayır dan kastım titreşim vs mevzusu değil. Bağırıyor alet belli. gönül ister ki n750 gibi 100 ile giderken 3.000 devirde fıtı fıtı gitsin. İnazuma'dan sırf bu devir çevirme muhabbeti yüzünden vazgeçmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bizim motosikletin rolanti ayarını biz yapabiliyor muyuz ? Cbr125 te de bu makinede de nadir de olsa düşük hızlarda motor stop ediyor. Rolanti ayarından kaynaklanıyor olabilir rolanti ayarı nerden yapılıyor ?
    rölantiyi ecu otomatik ayarlıyor abi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    6. viteste giderken gaza yüklendimmi 150 görüyorum hızlanması beni tatmin ediyor
    Km olayına takılıyorsan 2. ellere bakma
    bu hız şehirlerarası yollarda kamyonları rahatça sollayabilmek ve normalde 100-110 rahat ve ekonomik gitmesi benim için yeterlidir...būtçem eski kasa 15-20k arasindakilere yetiyor fakat ben yeni kasa 2.el almak isterim max. 10k-15k bu 2.el piyasasında 2017de dalgalanma olurmu?

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Jimi sen motorun sessiz calismasindan keyif alan kisilerdensin. Ben tam tersi o gurultuyu sesi inanilmaz severim. Surekli redline sinirinda vites atarim. O ses inanilmaz hosuma gidiyor. Zaten uzun yolda da 150 altina pek dusmem.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    valla beyler en iyi motor elinizdeki motor değerini bilin derim... sesi çıkıyordu çıkmıyordu boşverin bunları geçen 3 gün don oldu kar atıştırdı çok sooğuktu motora binemedim. 4. gün resmen özlemişim

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jimi sen motorun sessiz calismasindan keyif alan kisilerdensin. Ben tam tersi o gurultuyu sesi inanilmaz severim. Surekli redline sinirinda vites atarim. O ses inanilmaz hosuma gidiyor. Zaten uzun yolda da 150 altina pek dusmem.

Bu şekilde kullanımda Yakıt nasıl?

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tiger egzozla beraber maximum 4 lt yakiyor.

Motosikleti
    Yohhh
    uzun yolda 90 civarı gittiğim zaman 12 kuruşa kadar iniyordu benim yakıt tüketimi...

Ya ben daha devir çevirmeyi (vites değişim vs bilmiyorum) ya da motorda bi anormallik var.
    Ful depo ile 210 km gitti. Yanıp yanıp sönmeye başlayınca benzin aldım. Tam 10 lt aldı. 100 km ye 5 lt yakmış. Vites değişim aralığı 4-6 bin devir. Zaman zaman 7 bin de. Ortalama devir 4-5 bin arası. Gazı köklemedim. Fırsatım olmadı hiç Sadece bi kere deneme yaptım çevre yolunda onda da 140 km hıza çıktım. Yaklaşık 10 km anca gittim öyle. Motorun bakımını yaptırdım. Cihaza da bağlandı herşey güzel dendi. Hatta hava filtresini değişsek mi diye sordum. Şu an gerek yok istersen değişiriz ama 18-20 bin de bi kontrol etsek yeterli dedi yine de içime sinmedi. İki gün önce depoyu doldurdum ve hava filtresini kendim değiştim. Bakalım yakıta etkisi ne olcak.
    Ama tapa gaz redline yakınken vites değişiminde 4 lt yakarken benim fıtı fıtı bu derece yakmam anarmol değil mi sizce de?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    cbr 250 kullanıcı arkadaşlara selamlar

siz servise ne kadar ödüyosunuz yağ değişimi filtre değişimi filan periyodik bakımlarda?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster

siz servise ne kadar ödüyosunuz yağ değişimi filtre değişimi filan periyodik bakımlarda?
    kendimiz yapıyoruz genelde
    ya da arkadaşa bi yemek ısmarlıyorum o kadar

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster

8.000 bakımı komple yağ ve filtre değişimi hava filtresi vs temizleme, zincir yağlama vs işçilik+yağ+yağ filtresi toplam 135tl tutmuştu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:45 ----------

Ya ben daha devir çevirmeyi (vites değişim vs bilmiyorum) ya da motorda bi anormallik var.
    Ful depo ile 210 km gitti. Yanıp yanıp sönmeye başlayınca benzin aldım. Tam 10 lt aldı. 100 km ye 5 lt yakmış. Vites değişim aralığı 4-6 bin devir. Zaman zaman 7 bin de. Ortalama devir 4-5 bin arası. Gazı köklemedim. Fırsatım olmadı hiç Sadece bi kere deneme yaptım çevre yolunda onda da 140 km hıza çıktım. Yaklaşık 10 km anca gittim öyle. Motorun bakımını yaptırdım. Cihaza da bağlandı herşey güzel dendi. Hatta hava filtresini değişsek mi diye sordum. Şu an gerek yok istersen değişiriz ama 18-20 bin de bi kontrol etsek yeterli dedi yine de içime sinmedi. İki gün önce depoyu doldurdum ve hava filtresini kendim değiştim. Bakalım yakıta etkisi ne olcak.
    Ama tapa gaz redline yakınken vites değişiminde 4 lt yakarken benim fıtı fıtı bu derece yakmam anarmol değil mi sizce de?
    bir gariplik var hocam. Yalnız E'nin önündeki tek çizginin yanıp sönmesine kadar 210 km ise 3.5 Litre yakmışsınız demektir. Tam dolu iken 10 litre alıyor. E'nin önündeki tek çizgi yanıp sönmeye başladığı zaman ise 3 litre kalmış oluyor.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimiz yapıyoruz genelde
    ya da arkadaşa bi yemek ısmarlıyorum o kadar
    yaaa bende kendim yapıyorum bakımlarıda bizim arkadaş tutturdu aman garantiden çıkmasın aman honda ustası yapsın dedi

o yüzden götürücez mecburen.

@Jimi_hendrix saol fiyat hakkında bilgimiz oldu sayende

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bir gariplik var hocam. Yalnız E'nin önündeki tek çizginin yanıp sönmesine kadar 210 km ise 3.5 Litre yakmışsınız demektir. Tam dolu iken 10 litre alıyor. E'nin önündeki tek çizgi yanıp sönmeye başladığı zaman ise 3 litre kalmış oluyor.
    şöyle ki E nin önündeki tek çizgi yanıp sönmeye başladığında gittim fulledim. 9.76 lt aldı. Sonrasında da trip sıfırladım. ve E nin önündeki tek çizgi tekrar yanıp sönmeye başlayınca tekrar fulledim. 10 lt aldı. 210 km. bu hesaba göre 105 km ye 5 lt.

Hani çok yakmasında değilim de. (yani bu motor bunu yakıyorsa eyvallah ama hiç bir yorumda yakıt konusunda böyle bişey görmedim. Sakin kullanım fıtı fıtı 5 lt çok yahu)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler