Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen hava filt değişmiştir, zincir yağlanmıştır, motosikleti de yıkayıp vermişlerdir.

@Ramcix o cırcır lokmanın kolu kısa olduğundan dolayı kuvveti pek verememişim ondan açamamış olabilirim. Lokma için özel uzun T kol ve rico lokma ağzı aldım onunla denedim ve çıktı yağ tıpası. Yağ tıpasını sökmeden önce motorun alt kısmında tıpanın çevresinde terleme gibi yağ vardı muhtemelen onun için tıpayı çok sıkmışlar o yüzden de açamamış olabilirim.

Yağı boşalttıktan sonra tıpayı geri takarken (tekrar açarken zor olmasın diye) az sıktım. Motosikleti 2 gün kullandım ve tıpanın çevresindeki terleme gibi yağ kalıntısı eskiye göre çoğalmış yani yaygınlaşmıştı. Şimdi tıpayı biraz daha sıktım umarım terleme gibi şey geçer. Geçmezse yeni tıpa alcam.

Bu arada yağ değişimi sırasında yağı yanlışlıkla 100 ml kadar fazla koydum. O fazla yağ ses olarak olumsuz etkiledi. Bende 100 ml fazlalığı geri aldım, ses olarak düzeldi. Yağ 10-40 eni ride yarı sentetik kullandım. 2.000 km sonra tekrar değiştireceğim. Zaten performanslı kullanmadığım için yağ yorulmaz diye düşünüyorum.
    CBR 250 nin hava filtresi değişimi 16.000 km idi sanırım yanlış hatırlamıyorsam. değişim km sine gelene kadar sökülüp temizleniyor.
    I live my dream life.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Doğrudur....

Benim bakımlarda 190 lira tutan bir bakım var 7.000 bakımı, onda hava filt değişmiş...

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Hava yag filtresi ve yag degişmiş. 48 tl işçilik almıslar. Geri kalan kısmı malzeme.

Bugün 14bin km de 2013 model siyah renk bir cbr baktım. Gösterdim. Motosiklet güzel ve temiz. Pazarlık tam yapmasakta iki tarafta anlayışlı. İnşallah parasını toplayabilirsem bir iki güne el sıkışır anlaşırsak cbr 250 sahibiyim.
    Size bir şey sorsam abes olur mu?
    Siz olsanız bu alete ne fiyat verirdiniz? (ortalama bir fiyat verebilirseniz, en azından kafamda bi netlik oluşur. sizin fikirleriniz önemli)
    Teşekkür ederim.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 14bin km de 2013 model siyah renk bir cbr baktım. Gösterdim. Motosiklet güzel ve temiz. Pazarlık tam yapmasakta iki tarafta anlayışlı. İnşallah parasını toplayabilirsem bir iki güne el sıkışır anlaşırsak cbr 250 sahibiyim.
    Siz olsanız bu alete ne fiyat verirdiniz? (ortalama bir fiyat verebilirseniz, en azından kafamda bi netlik oluşur. sizin fikirleriniz önemli)
    Teşekkür ederim.
    Kozmetik ve mekanik herhangi bir kusuru yoksa yeni kasaninda cikmis oldugunu var sayarsak sahsi fikrim ben 10.500 ₺ den fazla vermem.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Ben maksimum 10.200 veririm hacım.

Kozmetik olarak sadece yan grenajda biraz çizik var. Onun dışında çiçek gibi derler ya hani aynen öyle. Şase ön düzen vs vs Mekanikte buraların en iyi ustalarından birine baktırdım. Herşeyini inceledi. Sıkıntısız dedi. Alırsan uzun (hatta baya uzun) yıllar Sorunsuz binersin dedi. (benim motosiklete nasıl baktığımı bildiğinden)

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Orjinal Tiger egzoz takan var mı CBR250R'ına?

Memnun musunuz? Trafikte farkedilme oranınız arttı mı?

Motosikleti
    Teşekkür ederim.
    alıcı olmadan başkasının malına fiyat biçmek benim huyum değildir. sizin beklentilerinizi karşılıyor ve güvendiğiniz ustanız sorunsuz diyorsa parayı vermek size kalır bende hoş geldin aramıza derim şimdiden hayırlı olsun...
    I live my dream life.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı efe-e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal Tiger egzoz takan var mı CBR250R'ına?

Memnun musunuz? Trafikte farkedilme oranınız arttı mı?
    ben taktım. kesinlikle farkedilme oranı arttı. felaket bir sesi var. yalnız sanki eski egzoz son hız bakımından daha başarılıydı. şahsen memnunum taktığıma.
    efe-e bunu beğendi.

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıcı olmadan başkasının malına fiyat biçmek benim huyum değildir. sizin beklentilerinizi karşılıyor ve güvendiğiniz ustanız sorunsuz diyorsa parayı vermek size kalır bende hoş geldin aramıza derim şimdiden hayırlı olsun...
    teşekkür ederim. Başkasının malına fiyat biçmek değil de hani ortalama kafamda pazarlık fiyatı oluşması açısından fikir edinmek istemiştim. Sonuçta bende şu anki motosikletimi satıyorum. yani hem satıcı hem alıcıyım. Normalde de inancım gereği kimsenin malının ederini düşürmek niyetinde değilim. hatta şu anki motosikletimi alırken ederinden biraz aşağı bir fiyata satıyordu satan kişi. (ben pazarlık fiyatı vermeden benim vereceğimden aşağı fiyat söyledi) bende bu motosikletin ederi şudur. sen fazla düşürdün. Gel o zaman senin istediğinden yüksek, ederinden de az aşağı olsun diyerek aldım. 1 seneyi aştı alalı ve aldığım kişi 90 km uzakta olmasına rağmen buraya ne zaman gelirsen başım üstünde yerin var diyerek uğurladı beni. ne zaman o ilçeye yolum düşse güzel karşılanır güzel muhabbet eder ayrılırım (dost edinmiş oldum) bence en güzel şey budur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Ve evet parayı inşallah toparlıyorum. aranıza katılmaya az bi zaman kaldı. Nakedtan sonra bu motora alışma sürecim nasıl olur bende çok merak ediyorum
    çok konusu olmuş topcase ve koruma takozu olayı. Koruma takozunun yarardan çok zararı olduğu noktasında yorumlar gördüm. bu konuda kararsızım. topcase içinse benim lüzum gördüğüm bir konu. Elimde kask mont vs taşımak istemiyorum. Çünkü bazen öyle yerlere giriyorum ki (Bürokrasi olan kurum amirleri vs) elimde bunlarla girmek sıkıntı oluyor. Hele birde Korumalı kıyafetleri çıkarmadan girince )) ancak altta takım elbise ile bu kıyafetleri topcase e koyunca daha mantıklı geliyor bana)
    Önereceğiniz topcase ve demiri var mıdır? (keşke meblağ yetse nc 700'e niyetlensem kendinden bagajlı )

Sizlere danışacak çok şeyim var. Sorularla sıkmak istemem. yağ ölçüsü 10 30 yazıyor klavuzda. ama 10 40 kullananlar var. bunda bir beis yoktur demi? Alınca yağ ve filtresini direk değişmeyi düşünüyorum. (her ne kadar yağ yeni değişti densede içime sinmez. bilmeliyim kaç km kullanıldığını, hangi devirlerde kullanıldığını)

elimde kendi motorum için aldığım 10w40 motul 5100 yağ var. o nedenle soruyorum. eğer işime yaramazsa moturumu alan kişiye verecem. Alacak arkadaş nasiplensin. yok yararsa ben nasipleneyim
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    teşekkür ederim. Başkasının malına fiyat biçmek değil de hani ortalama kafamda pazarlık fiyatı oluşması açısından fikir edinmek istemiştim. Sonuçta bende şu anki motosikletimi satıyorum. yani hem satıcı hem alıcıyım. Normalde de inancım gereği kimsenin malının ederini düşürmek niyetinde değilim. hatta şu anki motosikletimi alırken ederinden biraz aşağı bir fiyata satıyordu satan kişi. (ben pazarlık fiyatı vermeden benim vereceğimden aşağı fiyat söyledi) bende bu motosikletin ederi şudur. sen fazla düşürdün. Gel o zaman senin istediğinden yüksek, ederinden de az aşağı olsun diyerek aldım. 1 seneyi aştı alalı ve aldığım kişi 90 km uzakta olmasına rağmen buraya ne zaman gelirsen başım üstünde yerin var diyerek uğurladı beni. ne zaman o ilçeye yolum düşse güzel karşılanır güzel muhabbet eder ayrılırım (dost edinmiş oldum) bence en güzel şey budur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Ve evet parayı inşallah toparlıyorum. aranıza katılmaya az bi zaman kaldı. Nakedtan sonra bu motora alışma sürecim nasıl olur bende çok merak ediyorum
    çok konusu olmuş topcase ve koruma takozu olayı. Koruma takozunun yarardan çok zararı olduğu noktasında yorumlar gördüm. bu konuda kararsızım. topcase içinse benim lüzum gördüğüm bir konu. Elimde kask mont vs taşımak istemiyorum. Çünkü bazen öyle yerlere giriyorum ki (Bürokrasi olan kurum amirleri vs) elimde bunlarla girmek sıkıntı oluyor. Hele birde Korumalı kıyafetleri çıkarmadan girince )) ancak altta takım elbise ile bu kıyafetleri topcase e koyunca daha mantıklı geliyor bana)
    Önereceğiniz topcase ve demiri var mıdır? (keşke meblağ yetse nc 700'e niyetlensem kendinden bagajlı )

Sizlere danışacak çok şeyim var. Sorularla sıkmak istemem. yağ ölçüsü 10 30 yazıyor klavuzda. ama 10 40 kullananlar var. bunda bir beis yoktur demi? Alınca yağ ve filtresini direk değişmeyi düşünüyorum. (her ne kadar yağ yeni değişti densede içime sinmez. bilmeliyim kaç km kullanıldığını, hangi devirlerde kullanıldığını)

elimde kendi motorum için aldığım 10w40 motul 5100 yağ var. o nedenle soruyorum. eğer işime yaramazsa moturumu alan kişiye verecem. Alacak arkadaş nasiplensin. yok yararsa ben nasipleneyim
    Dost edinmek ve karşındaki insandan değer görmek insanı mutlu eder herşey para değil sonuçta.
    sorularına gelecek olursam
    *Topcase takmayı hiç düşünmediğim için konuyla ilgili bişi diyemeyeceğim.
    *koruma takozunu nazının geçtiği bir tornacı varsa sanayide drilling (halk arasında darling denebiliyor) denen bir malzeme var ondan yaptırabilirsin kaliteli olacağına eminim. yoksa piyasadaki 100-150 lira arası bulunanların pek faydalı oldugunu görmedim düşen arkadaşlarda.
    *Motül 5100 hiç kullanmadım ancak kullananlardan duymuştum iyi değil demişlerdi. 7100 10w-30 kullanıyorum tavsiye ederim ancak 10w-40 nasıl onu bilmiyorum kullanan arkadaşlar yorum yapacaktırlar iyi veya kötü die. Yağ yağdır die düşünüyorsan kötü olacağını düşünmüyorum.

bu arada aklıma geldi
    elindeki yağı gözden çıkardı isen, koy yağı 100-200 km gez sonra değiştir motorun içi temizlensin

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Bende var topcase, Pazartesi günü fotoğraflarını atabilirim istersen, demiri ile birlikte uygun fiyata verebilirim.

Alıntı efe-e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende var topcase, Pazartesi günü fotoğraflarını atabilirim istersen, demiri ile birlikte uygun fiyata verebilirim.
    Olabilir..

Arkadaşlar konu içerisinde gördüm bir iki arkadaş gidon yükseltme aparatı araşyırıyordu. Acaba bulup taktılar mı? uygun gidon yükseltme aparatı var mıdır?

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidon yükseltme aparati ariyorum evet. Yurtdışı forumlari falan araştırıyorum. Cb300f gidonu takıyorlar. O da ülkemizde yok.

Link var mı gidon için? (satış linki)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Tur performansı olarak arattığımda bunu buldum.
    https://www.helibars.com/products/He...R250R/616.html

Sanırım buna benzer bişeyler bulabiliriz.

arkadaşlar ilk defa motor almak istiyorum tercihim cbr 250r ilk defa a2 ehliyetim olacak 10 yıllık b sınıfı soförüm yaşım 29. 2.el bir cbr 250r 2013 almayı düşünüyorum tabi denk getirirsem 2011 ila 2013 arası anca olur. sıfır alma durumum yok. şu ana kadar karıştığım bir kaza olmadı.
    dün bir motor kullanıcısı denk geldi 150 cc (honda pcx galiba) scooter motoru için 1.000 tl zorunlu trafik sigortası ödüyormuş. sizce ben ne öderim?
    garip bir soru olmuş olabilir fakat öyle çok uçuk fiyatlardan bahsediyorlar ki ben motosikletten soğuyacağım...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı selim53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk defa motor almak istiyorum tercihim cbr 250r ilk defa a2 ehliyetim olacak 10 yıllık b sınıfı soförüm yaşım 29. 2.el bir cbr 250r 2013 almayı düşünüyorum tabi denk getirirsem 2011 ila 2013 arası anca olur. sıfır alma durumum yok. şu ana kadar karıştığım bir kaza olmadı.
    dün bir motor kullanıcısı denk geldi 150 cc (honda pcx galiba) scooter motoru için 1.000 tl zorunlu trafik sigortası ödüyormuş. sizce ben ne öderim?
    garip bir soru olmuş olabilir fakat öyle çok uçuk fiyatlardan bahsediyorlar ki ben motosikletten soğuyacağım...
    İlk motosiklet ise,Yer:İst., yaş:30 altı...minimum 1600 çıkar 2bine kadar yoluvar. Motosiklet sürmek pahalı bir HOBY kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dost edinmek ve karşındaki insandan değer görmek insanı mutlu eder herşey para değil sonuçta.
    sorularına gelecek olursam
    *Topcase takmayı hiç düşünmediğim için konuyla ilgili bişi diyemeyeceğim.
    *koruma takozunu nazının geçtiği bir tornacı varsa sanayide drilling (halk arasında darling denebiliyor) denen bir malzeme var ondan yaptırabilirsin kaliteli olacağına eminim. yoksa piyasadaki 100-150 lira arası bulunanların pek faydalı oldugunu görmedim düşen arkadaşlarda.
    *Motül 5100 hiç kullanmadım ancak kullananlardan duymuştum iyi değil demişlerdi. 7100 10w-30 kullanıyorum tavsiye ederim ancak 10w-40 nasıl onu bilmiyorum kullanan arkadaşlar yorum yapacaktırlar iyi veya kötü die. Yağ yağdır die düşünüyorsan kötü olacağını düşünmüyorum.

bu arada aklıma geldi
    elindeki yağı gözden çıkardı isen, koy yağı 100-200 km gez sonra değiştir motorun içi temizlensin
    Motul 7100 10W-30 4 litre elimde son bir adet kaldı,uygun fiyata İstanbulda elden satabilirim.
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motosiklet ise,Yer:İst., yaş:30 altı...minimum 1600 çıkar 2bine kadar yoluvar. Motosiklet sürmek pahalı bir HOBY kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Motul 7100 10W-30 4 litre elimde son bir adet kaldı,uygun fiyata İstanbulda elden satabilirim.
    tüm hevesim kaçtı
    2000 cc binek arabama bu sene 500 lira verdim 250cc motora 2 bin lira veremem ki
    Daha ucuz nasıl yaparım? Ailem aydın da mesela

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler