Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 2014 model cbr 250 almıştım ve almadan önce servise götürmeye vaktim olmaması sebebiyle motoru ekspertiz için servise götüremedim. (Serviste de doğru düzgün ekspertiz yapıldığına inanmıyorum zaten orası ayrı bir konu)

Ben motorun heryerine baktım bindim ettim beğendim. Temiz motordu ve mamba09 nickli arkadaşımız da geldi motorun heryerini kontrol etti baktı o da bana motor alınır diye onay verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum bu arada Şimdilik motordan memnunum.

1-) Soruma gelecek olursak motorun 4.000-7.000 km bakımlarının bakım kağıtları var. 1.000 km de bakıma girip girmediğine dair Honda servisinden evrak istesem verir mi? Yani 1.000 km bakım kağıdı yok. Ya kayıp ya da girmemiş yani aldığım kişi girmiş dedi ama kontrol etmedim. Servise gidip bu motorun değişen parçası veya herhangi bir tamir görüp görmediğini ve bu 1.000 bakımını öğrenebilir miyim ?

2-)Şuan motorda bir zırıltı var ve motosiklet garanti dahilinde mi bilmiyorum, onu öğrenip garantiden bu zırıltı için çözüm isteyebilir miyim ?

Motosiklet şuan 10.400 km de. 1.000 bakımı serviste yapıldıysa muhtemelen garanti dahilindedir, sanırım diğer bakımı 11.000 km de. Bugün pazar olduğu için servisi arayamadım. Bu konularda bilgisi olan varsa sevinirim. Tekerimiz düz bassın, az yakıtla çok gezmeyi sevenlere Selam olsun ��
    düz yolda 2. viteste 6.000 deviri geçin büyük ihtimal zırıltıyı duyacaksınızdır. sol elinizle öndeki siperliğin sol veya sağ köşesinden tutun ses kesilecektir. eğerki bahsettiğiniz zırıltı bu ise 5 alyan anahtarla sıktınızmı sorun çözülür... Bu arada servisin verdiği tek garanti her türlü parayı alıyor senden :D :D :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Selamun Aleyküm abilerim kardesşlerim. Ben bundan 2 hafta önce Honda Cbr250r satın aldım. 2011 model 61binde. Mersinde yaşıyorum. Dün akşam gezme amaçlı Adanaya gidiyordum. Yolda giderken motor ilk başta teklemeye başladı ondan sonrra birden stop etti. Tekrar kontağa basıp çalıştırdım. 2 km gittikten sonra tekrar stop etti. Sağda durdum. Marşa bastım fakat motor çalışmadı. Marşa bastığımda motor bütün elektiriği kesiyor. Sonra bir motorcu kardeşim bana vurdurma da yardım etti. Yinede vurdurarak çalıştıramadık. Marşa bir daha basmayı denedim. Motor çalıştı fakat az bir şey gaz verdikten sonra motordan (gıjj) diye bir ses geldi. Aynı kayış kayar gibi bir sesti. Sizce ne olmuş olabilir. Yarın servise götüreceğim motoru. Bu gece uyku tutmicak bu konudan ötürü. İyi akşamlar.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı cumalisahinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm abilerim kardesşlerim. Ben bundan 2 hafta önce Honda Cbr250r satın aldım. 2011 model 61binde. Mersinde yaşıyorum. Dün akşam gezme amaçlı Adanaya gidiyordum. Yolda giderken motor ilk başta teklemeye başladı ondan sonrra birden stop etti. Tekrar kontağa basıp çalıştırdım. 2 km gittikten sonra tekrar stop etti. Sağda durdum. Marşa bastım fakat motor çalışmadı. Marşa bastığımda motor bütün elektiriği kesiyor. Sonra bir motorcu kardeşim bana vurdurma da yardım etti. Yinede vurdurarak çalıştıramadık. Marşa bir daha basmayı denedim. Motor çalıştı fakat az bir şey gaz verdikten sonra motordan (gıjj) diye bir ses geldi. Aynı kayış kayar gibi bir sesti. Sizce ne olmuş olabilir. Yarın servise götüreceğim motoru. Bu gece uyku tutmicak bu konudan ötürü. İyi akşamlar.
    motor çok zorlanmış ve yatak kitlemiş olabilir diye düşündüm ama sonrasındaki marşta çalışmış. Pardon yağın durumu nasıl hiç baktınız mı yağa?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Baktım tam yağı. Evet motoru biraz zorladım ama 4 veya 5 km fazla değil.

Motosikleti
    Yohhh
    Baktım tam yağı. Evet motoru biraz zorladım ama 4 veya 5 km fazla değil.
    yok 61.000 km boyunca diyorum ben

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Beyler 2014 model cbr 250 almıştım ve almadan önce servise götürmeye vaktim olmaması sebebiyle motoru ekspertiz için servise götüremedim. (Serviste de doğru düzgün ekspertiz yapıldığına inanmıyorum zaten orası ayrı bir konu)

Ben motorun heryerine baktım bindim ettim beğendim. Temiz motordu ve mamba09 nickli arkadaşımız da geldi motorun heryerini kontrol etti baktı o da bana motor alınır diye onay verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum bu arada Şimdilik motordan memnunum.

1-) Soruma gelecek olursak motorun 4.000-7.000 km bakımlarının bakım kağıtları var. 1.000 km de bakıma girip girmediğine dair Honda servisinden evrak istesem verir mi? Yani 1.000 km bakım kağıdı yok. Ya kayıp ya da girmemiş yani aldığım kişi girmiş dedi ama kontrol etmedim. Servise gidip bu motorun değişen parçası veya herhangi bir tamir görüp görmediğini ve bu 1.000 bakımını öğrenebilir miyim ?

2-)Şuan motorda bir zırıltı var ve motosiklet garanti dahilinde mi bilmiyorum, onu öğrenip garantiden bu zırıltı için çözüm isteyebilir miyim ?

Motosiklet şuan 10.400 km de. 1.000 bakımı serviste yapıldıysa muhtemelen garanti dahilindedir, sanırım diğer bakımı 11.000 km de. Bugün pazar olduğu için servisi arayamadım. Bu konularda bilgisi olan varsa sevinirim. Tekerimiz düz bassın, az yakıtla çok gezmeyi sevenlere Selam olsun ��
    Artıkın şu şikayet için bir görsel hazırlamanın vakti geldiğini düşündüm. Bu sorunu tespit etmek bi hayli zor. İnsana kafayı yedirdir derecede rahatsız ediyor. Beyler sorununuz bu olabilir. Arkadaşları bilgilendirmek amaçlı bir görsel hazırladım."MOTOSİKLETİNİZDE ZIRILTI ve ŞINGIRTI MI VAR! ÇÖZÜM!;

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Evet beyler an itibariyle motoru sevise söktürdüm ve 2500 tl gider çıktı. Krank üstündeki pul sarmış o da parça parça talaş yapmış. Değişen parçalar. Bilgi amaçlı aklınızda bulunsun diye yazıyorum. Hepsi orjinal parçadır.

Krank: 740 TL
    Piston Sekman Yatak 250 350 arası
    Yağ pompası 194 TL
    Conta takımı 150 tl
    Aklımda kalanlar bunlar yağı bilyeleri bier kolu, debriyaj baskı balata, aklınıza gelecek motorun içinde ne parça varsa 2500 tl tuttu. Ve üstüne soğuk su içtim.
    Aman motoru servisten başkasına ellettirmeyin!!!!

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artıkın şu şikayet için bir görsel hazırlamanın vakti geldiğini düşündüm. Bu sorunu tespit etmek bi hayli zor. İnsana kafayı yedirdir derecede rahatsız ediyor. Beyler sorununuz bu olabilir. Arkadaşları bilgilendirmek amaçlı bir görsel hazırladım."MOTOSİKLETİNİZDE ZIRILTI ve ŞINGIRTI MI VAR! ÇÖZÜM!;

http://i.hizliresim.com/VEjm9V.jpg
    Bu yazıyı okurken eve gidiyordum "aha sorunu çözdük heralde." dedim ve heycanla eve gittim. Direk garaja girdim motora baktım, resimdeki o vidalar sımsıkı ve ses zaten ön tarafa yakın bir yerden geliyor.

İnceledim ettim titreyecek bir yer yok granaj, vidalar, aynalar falan herşeyi tutup gazladım ama ses hala var. Boşta gazlıyorum sesi duyamıyorum. Vitese alıp ilerliyorum hız arttıkça sesin farkedilirliği artıyor. Benim motora binseniz farkına varırsınız muhtemelen.

Bu yazıyı okurken eve gidiyordum "aha sorunu çözdük heralde." dedim ve heycanla eve gittim. Direk garaja girdim motora baktım, resimdeki o vidalar sımsıkı ve ses zaten ön tarafa yakın bir yerden geliyor.

İnceledim ettim titreyecek bir yer yok granaj, vidalar, aynalar falan herşeyi tutup gazladım ama ses hala var. Boşta gazlıyorum sesi duyamıyorum. Vitese alıp ilerliyorum hız arttıkça sesin farkedilirliği artıyor. Benim motora binseniz farkına varırsınız muhtemelen.
    Konuyla pek alakam yok ama geçen CBR250R ile ilgili bir video izlerken arkadaş anlatmıştı, sanırım deponun üzerindeki küçük plastik bir parçadan ve onun altındaki bir yerden geliyor o ses. Konsol ile depo arasında kalan plastik grenaj parçası. Söküp sıkmış bir yerleri ses gitmiş diyordu.

Motosikleti
    @Larnon.Dediğiniz yere bakacağım .

Bu zırıltı-şıkırtının sebebini bir şekilde bulacağım ama ne zaman bilmiyoum Birkaç kişide daha olmuş ama sonuç yok galiba.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-zirilti.html

Boştayken ses yok. İlerledikten sonra hızlandıkça ses daha duyulabilir oluyor. Gazı veriyosun ya sonra bırakınca bi takırtı-şıkırtı-zırıltı karışımı ses geliyor Motoru ön arka olarak ortadan 2 ye bölelim, önde kalan yarım taraftan bir yerden geliyor ama çözemedim. Motor kısmından gelir diye korkuyorum.

Motosikleti
    plastik aksam dan geliyor olabilir. grenajın içinde sinyalin bağlandığı bağlantı vidalarında gevşeme yada kırılma mevcut ise oradan da yapabilir koruma takozundan yapabilir hatta önde radyatörün orada kornanın bağlantısı gevşedi ise oradan bile gelebilir. kaskı takıp yüksek viteste yüksek devir çevirdin mi zaten sesi duymassın ancak düşük viteslerde ciddi anlamda sinir bozucu olabiliyor. Bende cok takılıyorum ufak seslere...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Dediğiniz yerlerin hepsine bakmıştım elimle salladım dediğiniz yerlerde ses ve titreme yok eminim. Dediğiniz yerlerin vidaları sıkı, boşluksuz.

Motorun her yerini kurcaladım diyebilirim ama sallanıpta ses yapan yer bulamadım. Vidalara baktım ettim yok. Boşta gazladım bastım bulamadım, giderken geliyor ses gazı verirken ve bırakınca artıyor. 100 ve üzeri hızlarda ses iyice artıyor, servise gitsem çözerler mi bilmiyorum bu c tesi gitsem mi acaba[COLOR="Silver"]

Bu sesle ilgili çeşitli şikayetler ve konular var yani bu ses çözülebilen birşey olsa bulunurdu sanırım.

http://www.motordelisi.com/forum/for...gelen-şıngırtı

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1235.html

Bu sayfada da muhabbeti dönmüş hatta.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Dediğiniz yerlerin hepsine bakmıştım elimle salladım dediğiniz yerlerde ses ve titreme yok eminim. Dediğiniz yerlerin vidaları sıkı, boşluksuz.

Motorun her yerini kurcaladım diyebilirim ama sallanıpta ses yapan yer bulamadım. Vidalara baktım ettim yok. Boşta gazladım bastım bulamadım, giderken geliyor ses gazı verirken ve bırakınca artıyor. 100 ve üzeri hızlarda ses iyice artıyor, servise gitsem çözerler mi bilmiyorum bu c tesi gitsem mi acaba[COLOR="Silver"]

Bu sesle ilgili çeşitli şikayetler ve konular var yani bu ses çözülebilen birşey olsa bulunurdu sanırım.

http://www.motordelisi.com/forum/for...gelen-şıngırtı

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1235.html

Bu sayfada da muhabbeti dönmüş hatta.
    Uzun lafın kısası "KRONİK" yani...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    4.5k ve 5.5k da yapiyo o ziriltiyi, bi ara bende duyuyodum, egzantirikten geliyo falan diyolardi, suan duymuyorum. Boştata yapiyodu, sanki bozuk para misali.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    @Larnon.Dediğiniz yere bakacağım .

Bu zırıltı-şıkırtının sebebini bir şekilde bulacağım ama ne zaman bilmiyoum Birkaç kişide daha olmuş ama sonuç yok galiba.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-zirilti.html

Boştayken ses yok. İlerledikten sonra hızlandıkça ses daha duyulabilir oluyor. Gazı veriyosun ya sonra bırakınca bi takırtı-şıkırtı-zırıltı karışımı ses geliyor Motoru ön arka olarak ortadan 2 ye bölelim, önde kalan yarım taraftan bir yerden geliyor ama çözemedim. Motor kısmından gelir diye korkuyorum.
    5,5-6,5 devir arası motordan gelen bi şıngırtı var bende bi kere o tamam.. birde ekstradan bir ses daha var ben onu buldum kendi motorumda devir saatinin şeffaf camına bastırın içeri doğru bende kesildi.. oraya ekstra conta mı bişi attırmak lazım galiba..

Motosikleti
    Hareket halindeyken her devirde var diyebilirim. Boştayken gaz veriyorum sesi duyamıyorum. Giderken gaz verince ve gazı bıraktığım anda ses hissedilir derecede artıyor. 5.000 devir ustu zaten bariz duyuluyor, sabit 8.000-9.000 devirlerde gidince dahada net duyuluyor. Fullface kask kullanmama rağmen duyuyorum.

Seta34 nickli kullanici da bu durumu şıkırtıyı foruma yazmış. Forumdan gördüğüm kadarıyla onda 2014 cbr250 var ve makine kitlemiş sanırım. Ondan korkuyorum açıkcası.

11.000 bakımını serviste yaptırmayı düşünmüyordum garanti dışı kalması benim için önemli değildi ama seta nın konusunu görünce tedirgin oldum elimde patlamasın diye.
    Bide Allah korusun artçı ile yolda 130 km hızda giderken falan makinede sorun çıksa bir kaza bela olsa ne yapcam yani kendimi de geçtim artçıya birşey olursa nolcak o yüzden tedirgin oldum bu şıkırtıdan.

Motosikleti
    Yohhh
    Hareket halindeyken her devirde var diyebilirim. Boştayken gaz veriyorum sesi duyamıyorum. Giderken gaz verince ve gazı bıraktığım anda ses hissedilir derecede artıyor. 5.000 devir ustu zaten bariz duyuluyor, sabit 8.000-9.000 devirlerde gidince dahada net duyuluyor. Fullface kask kullanmama rağmen duyuyorum.

Seta34 nickli kullanici da bu durumu şıkırtıyı foruma yazmış. Forumdan gördüğüm kadarıyla onda 2014 cbr250 var ve makine kitlemiş sanırım. Ondan korkuyorum açıkcası.

11.000 bakımını serviste yaptırmayı düşünmüyordum garanti dışı kalması benim için önemli değildi ama seta nın konusunu görünce tedirgin oldum elimde patlamasın diye.
    Bide Allah korusun artçı ile yolda 130 km hızda giderken falan makinede sorun çıksa bir kaza bela olsa ne yapcam yani kendimi de geçtim artçıya birşey olursa nolcak o yüzden tedirgin oldum bu şıkırtıdan.
    Hayır, seta34'ünki yatak kitleme değil sadece yağ pompası durmuş... Bu arada motor yağı olarak İpone 10w30 veya Motul 7100 10w30 kullanmayı deneyebilirsiniz. İpone 10w30 kullanıyorum ben. Gerçekten fark var.

Motosikleti
    5.000 km oldu daha tık yok maşallah. bi ara çay kaşığı sesi geliyordu çok aradım koruma takozundan geldiğini buldum. ufak tefek tıkırtılar oluyor ara sıra. onlarda tamamen vida gevşemeleri yada plastik aksam sesleri. bunun yanında aynı motorun 2015 modelinden de kullandım 6000 den 8000 km ye kadar 2000 km yol yaptm ondada sizin bahsettiğiniz sesten yoktu. bence ters giden birşey varsa bunu serviste servis formuna yazdırarak baktırmanız olacaktır. yarın öbürgün birşey olursa elinizde yazılı begeniz olur...
    jimi_hendrix e katılıyorum, motul 7100 10w - 30 kullanıyorum gayet memnunum yağ konusunu dikkate almanız faydalı olacaktır..
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    MoRFy ile beraber 10w30'cuyuz.
    MoRFy bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Zincir yagsiz kaldigi icinde olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler