Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı deadmau34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Lastiğim bayatladığından dolayı, yarın bir çift lastik almaya karar verdim. Aklımda 2 tane lastik markası var. İlki Pirelli Diablo Rosso 2, diğeri ise Michellin Pilot Street. Lastikçiyle konuştum ikisine de benzer fiyatlar çekti.
    Lastiklerin bildiğim ve araştırdığım kadarıyla özelliklerine gelirsem;
    -Diablo Rosso 2, yol tutuşu çok iyi fakat 7000km'de bitiyormuş. (Lastikçi 15000km gidersin dedi bunun için.)
    -Michellin, yol tutuşu daha zayıf fakat daha uzun ömürlüymüş.

Bu iki lastiği bilen arkadaşların yorumlarını merakla bekliyorum.

Arkadaşlar birde benzin tankı taraflarına action cam takan oldu mu hiç? Kafama takınca rüzgardan kafam geri gidiyor. Ayrıca teletubbies gibi gözüküyorum dışardan.

Teşekkürler.
    Herkese önerileri için teşekkür ederim.
    Bugün lastikleri michellin marka lastiklerle değiştirdim. Üzerinde mum olmasına rağmen eskisinden çok daha iyi bir yol tutuşu sergiliyor.

Lastikçiden aldığım bilgiler;(Pirelli diablo rosso vs. Michellin Pilot Street)
    -Kuru zeminde Pirellinin yol tutuşu daha iyiymiş.
    -Islak zeminde Michellin biraz daha iyiymiş. Nedeni ise su kanallarının daha çok olması.
    -Michellinin kullanım ömrü biraz daha çokmuş Pirelliye nazaran.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen hocam.
    bende bunu bi 10 bin geri sarsam o zaman bu fiyat eder bu motor mu diyecekler bilmiyorum.
    bence 10 bin km ile 20 bin km arasında pek bi fark yok. zaten şu anda tüm bakımları yapılmış durumda.
    bi tek keyfi olarak yağı değiştirilebilir, çünkü en son Nisan 2016 da 20 bin km de iken değişti.

pahalı diyen arkadaşlar, bu motor kendinizin olsa kaç liradan satarsınız merak ediyorum?

Şurada aynı model 25 bin km de motora 12.750 TL diyebiliyorlarsa, benim verdiğim fiyat da gayet normal bence.
    Hayırlısı...

Arkadaşlar merhaba bişey soracağım. ben arkadaşımla birlikte 4 ay önce sıfır cbr 250 aldık motorlar su anda 3 bin km ye yaklaştı. arkadaşın motorunun zincirinde bu zamana kadar hiç yağlamamasına rağmen hiç bir şekilde paslanma yok fakat ben bu zamana kadar zincirimi toplamda 4 kere temizleyip yağlamama rağmen zincirde paslanmalar olduğunu görüyorum. nedeni nedir acaba? bilgisi olan var mıdır?

teşekkürler...

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen hocam.
    bende bunu bi 10 bin geri sarsam o zaman bu fiyat eder bu motor mu diyecekler bilmiyorum.
    bence 10 bin km ile 20 bin km arasında pek bi fark yok. zaten şu anda tüm bakımları yapılmış durumda.
    bi tek keyfi olarak yağı değiştirilebilir, çünkü en son Nisan 2016 da 20 bin km de iken değişti.

pahalı diyen arkadaşlar, bu motor kendinizin olsa kaç liradan satarsınız merak ediyorum?

Şurada aynı model 25 bin km de motora 12.750 TL diyebiliyorlarsa, benim verdiğim fiyat da gayet normal bence.
    Ben kendimden yola cikiyim 9500 km de almistim motorumu yanlis hatirlamiyosam. 9250 tl ye aldim. 2 sene bindim butun bakimlarini yaptim. 26000 de 9000 e sattim. Bu boyle olmali bence ama herkesin gorusune saygim var.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendimden yola cikiyim 9500 km de almistim motorumu yanlis hatirlamiyosam. 9250 tl ye aldim. 2 sene bindim butun bakimlarini yaptim. 26000 de 9000 e sattim. Bu boyle olmali bence ama herkesin gorusune saygim var.
    hocam 2011 de 8.800 liradan alınan motorlar 2013 te 10-11 bin tl den satılmaya başlandı.
    şimdi sıfırı 14.700 TL, bunun plakası ruhsatı derken 15.000 i geçiyor.
    eğer ki motorumu bilmesem derim ki fiyat çok yazdım tamam, ama tüm bakımlarını özenle yaptığım, en iyi malzemeleri kullandığım bi makinenin fiyatını öldürmek istemedim açıkçası.
    bu arada yazdığım fiyat da zaten herkesin yaptığı gibi pazarlık olsun diye küsuratlı, 12.000 liradan vermeyi düşünüyorum, pazarlığa ve takas durumuna göre değişiklik olabilir.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam 2011 de 8.800 liradan alınan motorlar 2013 te 10-11 bin tl den satılmaya başlandı.
    şimdi sıfırı 14.700 TL, bunun plakası ruhsatı derken 15.000 i geçiyor.
    eğer ki motorumu bilmesem derim ki fiyat çok yazdım tamam, ama tüm bakımlarını özenle yaptığım, en iyi malzemeleri kullandığım bi makinenin fiyatını öldürmek istemedim açıkçası.
    bu arada yazdığım fiyat da zaten herkesin yaptığı gibi pazarlık olsun diye küsuratlı, 12.000 liradan vermeyi düşünüyorum, pazarlığa ve takas durumuna göre değişiklik olabilir.
    Beni yanlis anlamani istemem ben km ye takilmadim hic. Modelden dolayi oyle dusundum. Ama sizinde kendinize gore hakli yonleriniz var tabi. Umarim gonlunuzdeki rakama satarsiniz.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı kaanyuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sahibinden öyle aldım kendiside söyledi orası aldığımda öyleydi dedi gidon topuzu,egzoz,grenajda en ufak cizik yok
    Hmm o zaman arkadaş sıfır alırkende öyleydi. Honda galiba bazı modellerini bu şekilde satıyor.

Sormamış mı o vatandaş da bu manetin hali ne kardeşim? diye. oyy oy...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı teknocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bişey soracağım. ben arkadaşımla birlikte 4 ay önce sıfır cbr 250 aldık motorlar su anda 3 bin km ye yaklaştı. arkadaşın motorunun zincirinde bu zamana kadar hiç yağlamamasına rağmen hiç bir şekilde paslanma yok fakat ben bu zamana kadar zincirimi toplamda 4 kere temizleyip yağlamama rağmen zincirde paslanmalar olduğunu görüyorum. nedeni nedir acaba? bilgisi olan var mıdır?

teşekkürler...
    Kardeşim eğer motosikletini yağmurlu havalarda kullandıysan veya yağmura maruz kaldıysa yağmur suyu zincirin paslanmasında ve benek benek lekeler oluşmasında büyük etken.

Zincirin baklalarında kırılma bükülme ve sertleşme yoksa 300 km de bir temizleyip yağlamaya devam edersen bir sıkıntı olmaz.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Tartışmayın beyler 13.000 e benim motor satılık bunu alın

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı teknocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler...
    temizlerken kullandığınız malzemelerden olabilir şahsi görüşüm zinciri çok sık temizlerseniz aşınabilir 1000km de bir idealdir. bir de en son temizledikten sonra su ile yıkıyorsanız mutlaka zincirinizi kurulayıp öyle yağlayın ıslak şekilde yağlamak ta paslanmaya neden olabilir.

Motosikleti
    günaydın arkadaşlar...

zinciri temizledikten sonra ( üzerindeki yağı çıkardıktan sonra) zincir tamamen korumasız kalıyor. eğer ki zincire su teması oldu ise kesinlikle kurulamanız gerekmektedir. Ayrıca yağı zincirden ayırmak için mazot kullandı iseniz mutlaka yıkayıp kurulayınız. havanız varsa hava ilede kurulaya blirsiniz. ( ben temizleyip kuruladıktan sonra 1-2 saat bırakıyorum motoru sonra tekrar inip bi bezle zinciri kurulayıp yağlıyorum... her hafta bu işlemi yapıyorum 300-400km felan oluyor) zincir nekadar temiz ve yağlı olursa okadar iyi. siz yeterki işinizi doğru yapın... iyi forumlar..
    ramcixx bunu beğendi.

teşekkürler arkadaşlar cevaplar için fakat yaptığım işlem şu şekilde. ilk önce motoru yıkayıp temizliyorum sabunlu suyla. sonra zinciri gaz yağı ile temizliyorum üzerindeki pis yağ akması için sonrasında zinciri kuru bir bezle siliyorum ve motul c2 zincir yağıyla yağlıyorum. ama yine de arkadaş hiç yağlamamasına ragmen zinciri yeni gibi ama benimkinde belli noktalarda paslanmalar var :S

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Selamlar herkese,

2012 Model, 2013 trafik çıkışlı 17.000km'de bir Siyah CBR 250 R ile aranıza katılmış bulunuyorum.

Zincirim biraz paslı, zincir tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

Sevgiler,

Efe

Motosikleti
    Alıntı efe-e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,

2012 Model, 2013 trafik çıkışlı 17.000km'de bir Siyah CBR 250 R ile aranıza katılmış bulunuyorum.

Sevgiler,

Efe
    . D.I.D.
    ramcixx bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    yarın tiger egzoz taktırıyorum.

Motosikleti
    Selamlar herkese,

Sevgiler,

Efe
    hoş geldin efe-e kazasız belasız kullanman dileği ile LynXMaSTeR olması gereken markayı söylemiş zaten
    ramcixx bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    2014 model kazasiz motorumu satiyorum. (Mt-07 alacagim icin)
    Yag pompasi calismadigi icin garantiden sifir motor yapildi. Rodajin yarisini istanbul izmir yolunda yaptim. Motor suan izmirde. Yeni motor yapilali 1500 km oldu kazasi belasi yok. Arka balata ve zincir disli yenisiyle degisti orjinal olarak butun servis bakim kagitlari,kullanma klavuzu,yedek anahtariyla verilecek.
    Pazarliksiz 11.000 tl
    Kirmizi manet ve kirmizi elcik ekstralari

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Selamlar herkese,

Sevgiler,

Efe
    Motorun orjinal zinciri DID 520VF dir.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10'a ver alayım reyiz

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10'a ver alayım reyiz
    niyetin varsa pazarlık yaparız, önce gel bi motoru gör istersen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler