Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sahinsancak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese hayırli akşamlar. Bir kararsızlığımdan, daha doğrusu arkadaşlarımım kafamı karıştirmasından bahsetmek istiyorum: cbr 125r almak için yola çıktım. Daha önce tecrübem çok az. Istanbulda sıfır 125r bulamadim. Fakat birkaç arkadaşım inatla "sıfır 125 yerine 2. El 250 al çünkü daha uzun süre kullanırsın. Biraz da gücü olsun." Diyorlar. 30 yaşındayım, hız ile işim yok, Istanbulda yaşıyorum, tiyatro oyuncusuyum. En az 2 sene kullanmak istiyorum. Motor almak için param elimde ekipmanımı aldım. Karar veremiyorum. Birde sizlerin fikrini almak isterim. Teşekkurler.
    Hele iki sene kullanacaksanız, kesinlikle 250r.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yaw millet 9.000 de iken esengüle 8.000 bakımına gitsem sıkıntı çıkarmazlar di mi? 2200 km lik gezi yaptım o da araya kaynadı. 7000 km de iken zaten servise götürmüştüm motoru...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw millet 9.000 de iken esengüle 8.000 bakımına gitsem sıkıntı çıkarmazlar di mi? 2200 km lik gezi yaptım o da araya kaynadı. 7000 km de iken zaten servise götürmüştüm motoru...
    7000 de bakıma sokmuşsun zaten parasını verip yaptırıyorsun, yani sorun olacağını zannetmiyorum.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    jimi merhaba. bursa servisinin söylediğini söylüyorum. spacy alphanın bakım aralıkları da 1000-4000-8000 diye gidiyordu. veya 6 ay hangisi erken dolarsa gibi. ben 6 ayda 4000'e ulaşamadım. 2000'de bakıma götürdüm. bir daha ne zaman geleceğimi sorduğumda 6000'de veya 6 ay hangisi dolarsa dediler. bakım periyotu bu şekilde oldu yani. sen 7000'de bakıma götürdüğün için bir sonraki bakım 11000'de olacak diye düşünüyorum. ama yine de servisine bir sor.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 de servise goturdugunde ne yaptilar ? 8 bin bakimda pek bise yapilmiyo sonucta yag deisicek yag filtresi ve hava filtresi. 10 binde gitsende olur sonucta motorun servis kayitli.

Alıntı teknocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 4 gün önce sıfır cbr 250 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. fakat bilmediğim konularda sizden yardım almak istiyorum.

1. rodaj da olduğu için 5 6 bin devri elimden geldiği kadar geçmemeye çalışıyorum ama yinede geçtiğim oluyor bunun zararı var mıdır?
    2. motoru sürerken ayaklarımı koyduğum peglerin orası çok ısınıyor ve bu sıcaklığı ciddi anlamda hissediyorum. yani resmen kışın ayağım üşümez o derece:D. bu normal midir yada geçici bişey midir?
    3. bu egsoz için ne yapabiliriz aşırı derecede ısınıyor ve şimdiden bi arkadaşımın ayakkabısını erittik bile:D. dolayısıyla orda lastik izi kaldı bunu nasıl çıkarabiliriz?

şimdiden teşekkür ederim. kısmet olursa resim de paylaşacağım.
    arkadaşlar yardım edebilecek kimse yok mudur?

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    arkadaşlar yardım edebilecek kimse yok mudur?
    Selamlar,
    1.Rodajda oldugunuz icin 6k 7k deviri gecmeden sık sık vites degistirerek ve ani hizlanmadan surus yapmalisiniz, arada sirada gecsen bi sorun teskil etmez.
    2.Havalar cok sicak normaldir, oturus pozisyonuna daha cok dikkat et ayaklarinin ortasiyla degil on tarafiyla peglere bas(aya deniyo sanirim...)
    3.Ezgost cok isinir normaldir, birde sifir almissin bunun sayesinde kokmada yapar, rodajdayken arkaniza artci almak rodaj icin sorundur, ayrica artcinizin ayakkabisinin erimesi normal degil acemilikten, egzosta degil peglere sizin gibi basmasi gerektigini soyleyin, temizleme kisminda ise yikadintan sonra wd40layip silin gecer. Mobilden yazmaya calistim, okunmayabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Bu arada ben servisi saldim arkadaslar, 15 dakkalik isi beklete beklete 1.5 saat yapip iscilik aliyolar, yerler artik.
    teknocuk bunu beğendi.

çok teşekkür ederim detaylı bi şekilde cevapladığınız için. peki bu peglerin orasının ısınma muhabbeti zamanla geçen bişey mi yani yeni olmasıyla alakalı bişey mi yoksa hep olan bişeymi?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba 4 gün önce sıfır cbr 250 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. fakat bilmediğim konularda sizden yardım almak istiyorum.

1. rodaj da olduğu için 5 6 bin devri elimden geldiği kadar geçmemeye çalışıyorum ama yinede geçtiğim oluyor bunun zararı var mıdır?
    2. motoru sürerken ayaklarımı koyduğum peglerin orası çok ısınıyor ve bu sıcaklığı ciddi anlamda hissediyorum. yani resmen kışın ayağım üşümez o derece:D. bu normal midir yada geçici bişey midir?
    3. bu egsoz için ne yapabiliriz aşırı derecede ısınıyor ve şimdiden bi arkadaşımın ayakkabısını erittik bile:D. dolayısıyla orda lastik izi kaldı bunu nasıl çıkarabiliriz?

şimdiden teşekkür ederim. kısmet olursa resim de paylaşacağım.
    çok teşekkür ederim detaylı bi şekilde cevapladığınız için. peki bu peglerin orasının ısınma muhabbeti zamanla geçen bişey mi yani yeni olmasıyla alakalı bişey mi yoksa hep olan bişeymi?
    Ozelikle sag ayak pegi (egsozun oldugu taraf) ayak ayasi ile peglere basiyorsaniz ve ayaginiza ince tabanli bir ayakkabi var ise isinma hissetmeniz normal.

Bu aralar hava cok sicak, ve ozellikle dur kalk trafikte motorun isinmasi normal, gectigimiz aylarda disk kilidini arka tekere takmaya calisirken elim egsoza degmisti, bildigin yapisti deri uzerine

Eylul ekim ayi gibi havalar serinlediginde hic hissetmezsiniz. Ara gaz verme aliskanliginiz var ise vazgecin.

Egsoz sogudugunda bir kagit zimpara ile lastik izini cikarabilir, sonrasinda bi bez ile silebilirsiniz.

Koctas gibi yapi malzemeleri satilan yerlerde krom parlaticilar var, ise yariyormus onceki sayfalara goz atabilirsiniz.

Yeni motorun hayirli olsun, kazasiz belasiz
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı sahinsancak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese hayırli akşamlar. Bir kararsızlığımdan, daha doğrusu arkadaşlarımım kafamı karıştirmasından bahsetmek istiyorum: cbr 125r almak için yola çıktım. Daha önce tecrübem çok az. Istanbulda sıfır 125r bulamadim. Fakat birkaç arkadaşım inatla "sıfır 125 yerine 2. El 250 al çünkü daha uzun süre kullanırsın. Biraz da gücü olsun." Diyorlar. 30 yaşındayım, hız ile işim yok, Istanbulda yaşıyorum, tiyatro oyuncusuyum. En az 2 sene kullanmak istiyorum. Motor almak için param elimde ekipmanımı aldım. Karar veremiyorum. Birde sizlerin fikrini almak isterim. Teşekkurler.
    Hocam bi kaç ay ybr125 ile acemiliği atıp , cbr 250 alın derim . cbr 250 ömür boyu kullanılacak özellikte bir motor. Sıkılma değişme gerektirecek bir motor değil şehir içinde herzaman işinizi görecektir.
    ramcixx bunu beğendi.

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bi kaç ay ybr125 ile acemiliği atıp , cbr 250 alın derim . cbr 250 ömür boyu kullanılacak özellikte bir motor. Sıkılma değişme gerektirecek bir motor değil şehir içinde herzaman işinizi görecektir.
    teşekkür ederim. Sanırım gerekli bilgileri ile donandım. Ekipmanlarımın eksiklerini tamamlayıp 250R yi alıcam. Haftaya aranıza katılmış olurum. Tabii 2. El temiz bir motosiklet bulduğumda. Kazasız sürüşler.
    trancexp bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    iyi forumlar arkadaşlar. Daha önce açlmış yazılmış çizilmiş şeyleri okudum ancak bi çkış bulamadım. işte o güzel soruyu sormak istiyorum....

-Mono kapak nereden bulabiliriz_?

bulan, yapan yada yapılmış gören varsa bilgi verebilirmi_?
    ramcixx bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi forumlar arkadaşlar. Daha önce açlmış yazılmış çizilmiş şeyleri okudum ancak bi çkış bulamadım. işte o güzel soruyu sormak istiyorum....

-Mono kapak nereden bulabiliriz_?

bulan, yapan yada yapılmış gören varsa bilgi verebilirmi_?
    Kardeşim bir ara bende baktım da büyük motorlar için var cbr 250 içinde EBAY dan getirtiyor arkadaşlar;

http://www.ebay.com/itm/Rear-Seat-Co...FUf0~U&vxp=mtr

Ebay'ın arama kısmına "cbr250r mono cover" yazarsan çıkıyor.

Motosikleti
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bir ara bende baktım da büyük motorlar için var cbr 250 içinde EBAY dan getirtiyor arkadaşlar;

http://www.ebay.com/itm/Rear-Seat-Co...FUf0~U&vxp=mtr

Ebay'ın arama kısmına "cbr250r mono cover" yazarsan çıkıyor.
    çok teşekkürler ramcixx mono kapaklar güzel ancak 2011 diyor ve 50 dolar biraz tuzlu sanki
    ramcixx bunu beğendi.
    I live my dream life.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler ramcixx mono kapaklar güzel ancak 2011 diyor ve 50 dolar biraz tuzlu sanki
    Bende zamanında şöyle demiştim kendimce "Türkiye'de olsa belki düşünürdüm ama yurt dışı için bu kadar para ödemeye gerek yok".

Bu kapağın kendisini göstermesi için kuyruğu kesip sivri spor bişe yapacaksın arkayı o zaman tam spor oluyor. Misal CBR250 için yapmış adam ama kuyruk işi bozmuş - &;

MoRFy bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    türkiyede o fiyat olsa alırım dediğin doğru yurt dışından mantıksız o fiyata getirmek. plakalık gerçekten işiberbat etmiş...
    I live my dream life.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    rr versiyonunda kuyruk sivri tasarlanmış, plakalığı sökünce çok güzel bi görüntü olacak gibi
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Merhaba geçen http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/168207-honda-cbr-2r50-hakkinda.html konusunda soruldu ama muhatabı çıkmadı. Cbr 250rr ın gelmesiyle 250r üretimi durdurulur mu sizce?

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Archidraw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba geçen http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/168207-honda-cbr-2r50-hakkinda.html konusunda soruldu ama muhatabı çıkmadı. Cbr 250rr ın gelmesiyle 250r üretimi durdurulur mu sizce?
    250r günlük kullanım motoru, 250rr gazlama ve piyasa motoru kulvarlar farklı.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozelikle sag ayak pegi (egsozun oldugu taraf) ayak ayasi ile peglere basiyorsaniz ve ayaginiza ince tabanli bir ayakkabi var ise isinma hissetmeniz normal.

Bu aralar hava cok sicak, ve ozellikle dur kalk trafikte motorun isinmasi normal, gectigimiz aylarda disk kilidini arka tekere takmaya calisirken elim egsoza degmisti, bildigin yapisti deri uzerine

Eylul ekim ayi gibi havalar serinlediginde hic hissetmezsiniz. Ara gaz verme aliskanliginiz var ise vazgecin.

Egsoz sogudugunda bir kagit zimpara ile lastik izini cikarabilir, sonrasinda bi bez ile silebilirsiniz.

Koctas gibi yapi malzemeleri satilan yerlerde krom parlaticilar var, ise yariyormus onceki sayfalara goz atabilirsiniz.

Yeni motorun hayirli olsun, kazasiz belasiz
    çok teşekkür ederim sağolun :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler