Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    https://youtu.be/SkHBUYixM_E
    Selamlar akü bitince böyle olur deyin nolur.. Eğer değilse sigorta statör eyvahlı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbr250r 2015
    Selamlar arkadaşlar. Uzun süredir forumu üye değilken takip ediyordum. Bugün 2015 model 7000km' de İlk motorum (çok az cbf150 tecrübesi vardı.) olan Cbr250r' ı aldım.
    İlk dikkatimi çeken yüksek devirlerde rüzgarlıktan zırıltı geldiğini farkettim onu da bir şekilde halledicem.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    cbr 250 için telefon tutucu lazım tavsiyesi olan varmı ? 5 inch telefon

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/SkHBUYixM_E
    Selamlar akü bitince böyle olur deyin nolur.. Eğer değilse sigorta statör eyvahlı
    öncelikle geçmiş olsun. sigorta kutusuna ulaşıp önce bi sigortaları kontrol edebilirsiniz gözle gözükür zaten sigortanın sağlam olup olmadığı. daha sonrada akünün voltaj değerini ölçme şansınız varsa onu ölçün.Diyebileceklerim bukadar. Bana akü gibi geldi arıza ama telaşlanmanıza gerek yok. Olacak la öleceğe çare yok

Kendi tecrübelerimden söylüorum;
    Hiç çalışmadığı için arızayı bulmaları kolay olur ve çok maliyetli birşey olacağını sanmıyorum. Anormal çalışan birşeyde arıza bulması daha zordur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı HkanMt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Uzun süredir forumu üye değilken takip ediyordum. Bugün 2015 model 7000km' de İlk motorum (çok az cbf150 tecrübesi vardı.) olan Cbr250r' ı aldım.
    İlk dikkatimi çeken yüksek devirlerde rüzgarlıktan zırıltı geldiğini farkettim onu da bir şekilde halledicem.
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dile ile aramıza hoşgeldin...

Motosikleti
    Cbr250r 2015
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dile ile aramıza hoşgeldin...
    Hoşbulduk,teşekkürler

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkadaşlar 2016 model neon sarı cbr alasım var depoya mat siyah plasti dip yapsak nasıl olur ? Neon sarı modeli ne gibi sorunlar çıkarabilir grenaj vs fiyatları nasıldır ? Tricolor veya neon sarı alcam beyaz herkeste var değişiklik olsun diye neon sarı almak istiyorum cbr sesleri gün geçtikçe daha çok yükseliyor. Birden yazabilirim cbr alıp aranıza katıldım diye :-)

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2016 model neon sarı cbr alasım var depoya mat siyah plasti dip yapsak nasıl olur ? Neon sarı modeli ne gibi sorunlar çıkarabilir grenaj vs fiyatları nasıldır ? Tricolor veya neon sarı alcam beyaz herkeste var değişiklik olsun diye neon sarı almak istiyorum cbr sesleri gün geçtikçe daha çok yükseliyor. Birden yazabilirim cbr alıp aranıza katıldım diye :-)
    HRC al maceraya gerek yok. Yada r25 kırmızı beyaz. Bence sıfır cbr250 almak mantıklı değil artık.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HRC al maceraya gerek yok. Yada r25 kırmızı beyaz. Bence sıfır cbr250 almak mantıklı değil artık.
    neden mantıklı değil, açıklayabilir misin?

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden mantıklı değil, açıklayabilir misin?
    r25 daha estetik , 2 silindir, 14.000 devir , yol bilgisayarı , top speed , hızlanma her konuda daha iyi. Başlangıç motoru değil ama.1. viteste 65 görüyor makina. Nereye gidersek gidelim herkes r25 e hayran . fotoğraf çekinmek için sıraya giriyorlar. CBR da hiç böyle bir durum görmedim. Ama 2. el cbr250 almak halen en mantıklı seçim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

14200 yeni fiyat almış bir arkadaş sakın alma dedim ikinci el bak dedim. Sonra r25 i gördü onu alacak. Aklı olan r25 varken sıfır cbr250 almaz. cbr 250 esnaf motoru işe gidip gelme, az yakıt harcayarak işleri halletme, uygun yedek parça ve bakım maliyeti demek. Ama piyasa yapıcam, mahallenin sevgilisi olcam diyorsanız R25 .

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    r25 daha estetik , 2 silindir, 14.000 devir , yol bilgisayarı , top speed , hızlanma her konuda daha iyi. Başlangıç motoru değil ama.1. viteste 65 görüyor makina. Nereye gidersek gidelim herkes r25 e hayran . fotoğraf çekinmek için sıraya giriyorlar. CBR da hiç böyle bir durum görmedim. Ama 2. el cbr250 almak halen en mantıklı seçim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

14200 yeni fiyat almış bir arkadaş sakın alma dedim ikinci el bak dedim. Sonra r25 i gördü onu alacak. Aklı olan r25 varken sıfır cbr250 almaz. cbr 250 esnaf motoru işe gidip gelme, az yakıt harcayarak işleri halletme, uygun yedek parça ve bakım maliyeti demek. Ama piyasa yapıcam, mahallenin sevgilisi olcam diyorsanız R25 .
    Her motorun kendi döneminde tavan yaptığı zamanlar olmuştur. 2011-2012 de cbr gözde bir motor iken bugün r25 in tutulur olması gayet doğal.
    Tabi r25 in güç ve görüntü olarak avantajlı olduğu kabul edilebilir. Yalnız R25 inde az kaldı yıldızı kayacak. Pek yakında...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

hocam honda fanatiği olduğumdan değil de, cbr ın kırmızısı r25 ten daha çok dikkat çeker bence.
    birinci viteste 50 yapması ile 65 yapması çok farketmez bence.
    r25 bi balon gibi şişti ve patlamak üzere gibi geliyor bana. çünkü cbr dan çok r25 görülmeye başladı.
    obarey bunu beğendi.

Selam arkadaşlar, bende aranıza 2016 cbr 250r repsol alarak katıldım. sıfırını 14.000tl ye kadar alabiliyorsunuz. bazı bayiler daha ucuza bile bırakabiliyor. Neden r25 almadım; aradaki 2.000 tl fark, uygun yedek parça, yakıt masrafı bir de şu son zamanlardaki r25lerde ki kronik sorunlar beni tekrardan cbr'a yönlendirdi. Bir de motora yeni başlamam Honda almamda önemli bi etken oldu. Şimdilik hiç bi sıkıntım yok çokta memnunum umarım böyle devam eder.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı SadeVatanda$ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, bende aranıza 2016 cbr 250r repsol alarak katıldım. sıfırını 14.000tl ye kadar alabiliyorsunuz. bazı bayiler daha ucuza bile bırakabiliyor. Neden r25 almadım; aradaki 2.000 tl fark, uygun yedek parça, yakıt masrafı bir de şu son zamanlardaki r25lerde ki kronik sorunlar beni tekrardan cbr'a yönlendirdi. Bir de motora yeni başlamam Honda almamda önemli bi etken oldu. Şimdilik hiç bi sıkıntım yok çokta memnunum umarım böyle devam eder.
    yeni başlıyorsan tabiki cbr 250 hatta 125 dahi alınır. Ben 125 le başladım 9.000 km yaptım. cbr 250den çok daha güzel motor sesi ve devir aralığı vardı . 2010 model 600rr kafalı.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Aramıza hoşgeldin cbr250 yi seçmek için gerekli bütün özellikleri söylemişsin zaten uzun yıllar kazasız binmen dileği ile tekrar hoşgeldin.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    NAPTINN SENN!! R25 ALSAYDIN YA!! BİRİNCİ VİTESTE 65 (REDLINE) YAPIYOO ŞEKİL ŞEMAL VAR CBR DA NE VAR Kİ ESNAF MOTORU OOO SEN ESNAF MISIN NAPTIN SEENNN!! Mencezzz öleydimde görmeyeydim bugünlerii... huuuuuuuuuu huh!

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NAPTINN SENN!! R25 ALSAYDIN YA!! BİRİNCİ VİTESTE 65 (REDLINE) YAPIYOO ŞEKİL ŞEMAL VAR CBR DA NE VAR Kİ ESNAF MOTORU OOO SEN ESNAF MISIN NAPTIN SEENNN!! Mencezzz öleydimde görmeyeydim bugünlerii... huuuuuuuuuu huh!
    r25 alayım dedim bi ara ben de; ama devir saatinde yazan 14.000 rpm yi gördüm ve almadım. ne kadar düşük devir; o kadar fazla ömür. 7 yıllık motor kullanıcısıyım bu arada...

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    R25 çok güzel motor cidden ama alış sonrası maliyetleriyle baş edemem en başta yakıt öğrenci işi en güzel motor cbr250r fazlası öğrenciyi üzer

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 çok güzel motor cidden ama alış sonrası maliyetleriyle baş edemem en başta yakıt öğrenci işi en güzel motor cbr250r fazlası öğrenciyi üzer
    Ayrıca performans egzozu takılınca daha az yakan tek motor cbr250 dir herhalde Tiger ile kükreye kükreye gidiyorum kokluyor ve çekişi daha da arttı.
    Bide 2014 öncesi 250 ler tam ESNAF motoru puahhahaha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Bu arada 2014 500r da esnaf motoru . Bi yeni 500r şekil işte.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD

Kim demiş R25 ile resim cektirmek ıcın sıraya giriyorlar? R25 ile yan yana koydukta Gerçekleri gördük
    ramcixx ve MoRFy bunu beğendiler.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

bir şey soracağım. yeni başladım motor serüvenine, o yüzden teknik bilgim sıfır.
    bugün sert bi fren yapmam gerekti ve yaptım durmak için değil ama yavaşlamak için. lastik falan kaydı hissettim, ama sonra toparladığımda farkettim ki motor stop etmiş. bu gibi durumlar neden olur? hızım yaklaşık 70 km/s ve 4.vitesteydim sanırım.

4.vitesteyken birden yavaşladığımdan dolayı mı acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler