Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet tekrardan soruyorum; hiç garantiyi 4 yıla çıkarmak için check up yaptıran var mı aranızda...
    telefonla servisi arayıp 1.ağızdan detaylı bilgi alabilirsiniz aslında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Benimde garanti 23 haziranda bitti bu2+2 davasinada girmemeyi dusunuyorum, bi yag degisimine 200 kagit para vermekten biktim abi, kendimde yapabiliyorum zaten

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefonla servisi arayıp 1.ağızdan detaylı bilgi alabilirsiniz aslında.
    aradım servisi garanti bittikten sonra herhangi bir zaman olabiliyormuş. Asıl amacım motorun tam olarak durumunu görebilmek; Bildiğiniz expertiz yapıyormuş adamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde garanti 23 haziranda bitti bu2+2 davasinada girmemeyi dusunuyorum, bi yag degisimine 200 kagit para vermekten biktim abi, kendimde yapabiliyorum zaten
    usta 2+2 olayını yaparsın. Yaw maksat motorun temiz olduğunu göstermek; sonra istediğin gibi kendi yağını değiştir... Zaten bişey olsa karşılamayacaklar.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    ramcixx senin tecrübeli olduğun bir yerden soru sorucaktım

yakıt göstergesindeki tek çizgi yanıp söndümü nekadar yol gidiyor_?
    yakıt göstergesindeki çizgi hiç yanmadığında nekadar yol gidiyor_?

Burak Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Telefon iPhone olunca otomatik yazmış 😊 Bende dikkat etmedim olsun okunuşu aynı kapı 😉

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

tek çizgi ışık yanıp sönmeye başlayınca düşük devirlerde kullanırsan 70 km yapıyor "denedim"
    MoRFy ve ramcixx bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı Burak Çetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon iPhone olunca otomatik yazmış �� Bende dikkat etmedim olsun okunuşu aynı kapı ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

tek çizgi ışık yanıp sönmeye başlayınca düşük devirlerde kullanırsan 70 km yapıyor "denedim"
    Evet, "Burak Çetin" kardeşimin dediği gibi tek tırnak yanıp sönmeye başladıktan sonra bi 70 km denedim bende.

Full depo gösterdiğinde ben 400 km yapmıştım. İdeali ve diğer kullanıcıların ortalaması 330-350-380 km'lerde.
    MoRFy bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, "Burak Çetin" kardeşimin dediği gibi tek tırnak yanıp sönmeye başladıktan sonra bi 70 km denedim bende.

Full depo gösterdiğinde ben 400 km yapmıştım. İdeali ve diğer kullanıcıların ortalaması 330-350-380 km'lerde.
    tek tırnak iyice söndümü olduğu yerde kalıyor mu _?

Motosikleti
    tek tırnak iyice söndümü olduğu yerde kalıyor mu _?
    işte onu tecrübe edinmedim henüz
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    emin olamayınca depoyu sallıyorum çıkan sese göre tahmin yapıyorum. 1 kere kaldım biliyorum . Artı depoyu açıpta çok rahat tahmin yapabiliyorum. aMA ÇOK İLGİNÇTİR DEPO dolu iken çekiş ve tutunma değişiyor mecbur kalmadıkça dip depo ile dolaşmayın. Ayrıca daha az aktif yerlerden yada geceleri alın benizini dinlenmiş benzini tavsiye ediyor herkes. Benim aldığım yer sapa genelde kamyonlar - minibüsler alıyor benzin fazla gitmiyor haliyle. Şans eseri aldım baktım çekiş değişti yahu neden oldu derken oklar benzinliğe döndü , pompacıda teyid etti herkes öyle diyor diye. Falan filan işte.
    MoRFy bunu beğendi.

Motosikleti
    aradım servisi garanti bittikten sonra herhangi bir zaman olabiliyormuş. Asıl amacım motorun tam olarak durumunu görebilmek; Bildiğiniz expertiz yapıyormuş adamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

usta 2+2 olayını yaparsın. Yaw maksat motorun temiz olduğunu göstermek; sonra istediğin gibi kendi yağını değiştir... Zaten bişey olsa karşılamayacaklar.
    Nasil oluyo bu check up? Aldigimiz yerin servisine goturuyoruz heralde, cunku ben normalde gittigim yere; garantisi devam ediyormu ? Diye sordugumda -hayir 23 unde 2.senesini dolduruyor, alirken size bir belge vermeliydiler bunu vermediler ise gidin alin dediler... net bi bilgide bulamadim, sen ogrendiysen anlatabilirmisin?

Motosikleti
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil oluyo bu check up? Aldigimiz yerin servisine goturuyoruz heralde, cunku ben normalde gittigim yere; garantisi devam ediyormu ? Diye sordugumda -hayir 23 unde 2.senesini dolduruyor, alirken size bir belge vermeliydiler bunu vermediler ise gidin alin dediler... net bi bilgide bulamadim, sen ogrendiysen anlatabilirmisin?
    Motosikleti alırken verilen evraklar arasında 1 adet kitapçık vardı aşağıya resmini koyuyorum. o kitapçık ile servis bakımına geleceksin bu kitapçıga ve sisteme servis bakımların işlenecek. 2 yılın sonunda tekrar bu kitapçıkla geleceksin motoruna burada check up yapacağız eğer uygun görür isek motorunun garantisini 2 yıl daha uzatacağız dediler. Önemli olan 2 nokta var;
    1- bu kitapçığın size verilmiş olması ve bakımlarınızın buraya işlenmesi.
    2- kitapçığın içinde bulunan bir sözleşme sayfası var bunun imzalanması ve 1 nüshasının honda servisinde bulunması.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    likewhat ve Bugraaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motosikleti alırken verilen evraklar arasında 1 adet kitapçık vardı aşağıya resmini koyuyorum. o kitapçık ile servis bakımına geleceksin bu kitapçıga ve sisteme servis bakımların işlenecek. 2 yılın sonunda tekrar bu kitapçıkla geleceksin motoruna burada check up yapacağız eğer uygun görür isek motorunun garantisini 2 yıl daha uzatacağız dediler. Önemli olan 2 nokta var;
    1- bu kitapçığın size verilmiş olması ve bakımlarınızın buraya işlenmesi.
    2- kitapçığın içinde bulunan bir sözleşme sayfası var bunun imzalanması ve 1 nüshasının honda servisinde bulunması.
    http://<a href="http://hizliresim.co...Aa.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...q5.jpg</a></a>
    Iste benim aldigim yerde "halkalo Anes motor" boyle birsey vermediler... hatta kullanma kilavuzunu vermediler ben arayip kargolattim... simdi napsam bilemedim.

Motosikleti
    Size bunu vermekle mükellefler hatta bunun yanında kullanım cd si, honda güvenli sürüş kitabı ve 1 poşet içinde türkçe bulunmayan 4-5 dilde kullanım klavuzu. Hatta şöyle bir durum var Honda Türkiyeden arayıp bu evrakların motoru satın alırken (tek tek sayıyor sana telefonun ucundaki kişi) bunlar verildimi size die.

Motosikleti
    Size bunu vermekle mükellefler hatta bunun yanında kullanım cd si, honda güvenli sürüş kitabı ve 1 poşet içinde türkçe bulunmayan 4-5 dilde kullanım klavuzu. Hatta şöyle bir durum var Honda Türkiyeden arayıp bu evrakların motoru satın alırken (tek tek sayıyor sana telefonun ucundaki kişi) bunlar verildimi size die.
    Bunların hepsi Türkiye'ye bir arada gelir, ama marka desteği dışında ayrı ayrı satılır. Bir Türkiye gerçeği

Motosikleti
    Evet arkadaşlar aracıma ilk 1000 bakımı yapılmıştır. Bakım için servise giden arkadaşlara özellikle söylemek istiyorum. sizin servis randevunuzu alan kişiye sorun motora nasıl yağ konuyor die. Bana 3 çeşit yağ saydı shell-honda (kendi yağı)-bir marka daha söyledi ancak bizim buraların yağlarından değil. 3 çeşit yağı neye göre koyuyorsunuz dedim? Aynen şu cevabı aldım, müşteri fiyat olarak hangisini isterse onu koyuyoz dedi. Ve kesinlikle shell falan koydurmayın diğer 2 markaya göre fiyatı uygun olabilir ama atla deve yok arasında 10 lira felan oynuyor. imkanınız varsa kendi yağınızı götürün içiniz rahat etsin. Ben kendi yağımı gödürdüm hık pık yaptı ancak üsteleyince ve zorlayınca yağı koymayı kabul ettiler. Hatta servis kaytlarına yağ çıkışı yapmam lazım dedi yağ satmaya kalkt. yağ parasıda vermedim servise sadece yağ filtresi parası verdim. Ustası bile piyasada ki en kaliteli yağ markası derken içeride işlem kaydı yapan çok bilmiş arkadaş dünyada en iyisi shell diyo şaştım kaldım. bakalım birdahaki bakımda nelerle karşılaşacağım heyecanla bekliyorum.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet arkadaşlar aracıma ilk 1000 bakımı yapılmıştır. Bakım için servise giden arkadaşlara özellikle söylemek istiyorum. sizin servis randevunuzu alan kişiye sorun motora nasıl yağ konuyor die. Bana 3 çeşit yağ saydı shell-honda (kendi yağı)-bir marka daha söyledi ancak bizim buraların yağlarından değil. 3 çeşit yağı neye göre koyuyorsunuz dedim? Aynen şu cevabı aldım, müşteri fiyat olarak hangisini isterse onu koyuyoz dedi. Ve kesinlikle shell falan koydurmayın diğer 2 markaya göre fiyatı uygun olabilir ama atla deve yok arasında 10 lira felan oynuyor. imkanınız varsa kendi yağınızı götürün içiniz rahat etsin. Ben kendi yağımı gödürdüm hık pık yaptı ancak üsteleyince ve zorlayınca yağı koymayı kabul ettiler. Hatta servis kaytlarına yağ çıkışı yapmam lazım dedi yağ satmaya kalkt. yağ parasıda vermedim servise sadece yağ filtresi parası verdim. Ustası bile piyasada ki en kaliteli yağ markası derken içeride işlem kaydı yapan çok bilmiş arkadaş dünyada en iyisi shell diyo şaştım kaldım. bakalım birdahaki bakımda nelerle karşılaşacağım heyecanla bekliyorum.
    Oooooo adam SHELL diyorsa SHELL dir aga. Onlar hep en doğrusunu bilir, bilmez misin sen? KODUMUN!

Böylesi dangalak çok. Geçen de biri yanıma gelmiş Daelim 250 motoru var siyah. diyor ki yavrum;

- Kardeşim Daelimde kullandım Kawasaki 250R da. Benim motorun aynısını yapmış kawasaki, aynısı bak. Benimkinin frenleri daha iyi tutuyor, Aynalar daha iyi gösteriyor. Kawasakiyi beğenmedim ben. (BOKUM... Ettiği yoruma bak)

- Evet kardeşim Daelim her zaman iyisidir. Üretimi durdu zaten onların SL modelini çıkardılar dedim, savuşturdum.

Haa konu nereye gelecek. Bunlar çok bilir. Haaa öyle mii?? Eee sonra deyip verecen gazı verecen gazı...

Servise sadece ya ekipman bakmaya giderim yada yağ almaya, geri işimi kendim hallederim.

Motosikleti
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooooo adam SHELL diyorsa SHELL dir aga. Onlar hep en doğrusunu bilir, bilmez misin sen? KODUMUN!

Böylesi dangalak çok. Geçen de biri yanıma gelmiş Daelim 250 motoru var siyah. diyor ki yavrum;

- Kardeşim Daelimde kullandım Kawasaki 250R da. Benim motorun aynısını yapmış kawasaki, aynısı bak. Benimkinin frenleri daha iyi tutuyor, Aynalar daha iyi gösteriyor. Kawasakiyi beğenmedim ben. (BOKUM... Ettiği yoruma bak)

- Evet kardeşim Daelim her zaman iyisidir. Üretimi durdu zaten onların SL modelini çıkardılar dedim, savuşturdum.

Haa konu nereye gelecek. Bunlar çok bilir. Haaa öyle mii?? Eee sonra deyip verecen gazı verecen gazı...

Servise sadece ya ekipman bakmaya giderim yada yağ almaya, geri işimi kendim hallederim.
    Bu arada söylemeyi unuttum arkadaşlar adam bidahaki yağ değişimine sizin yağı koyamayız şirket sıkıştırıyor bizde çalışanız falan dedi. tmm falan dedim. 1.5 saat Sonra motorun işi bitti, ewrakları ve faturayı yine çok bilmiş masa başı adamı verirken aynen şu şekilde dedim. Birdahaki bakıma benim kullandıgım yagı koymayacaksanız şimdiden kesin bişi söyleyin yağımı koyduracağım honda servisleri var tanıdığım oraya giderim hiç randevu ile uğraşmayım sizden dedim. Adam 180 derece çark etti. ''KM YAKLAŞINCA Bİ TELEFONLA ULAŞIN BELKİ ŞARTLAR DEĞİŞİR'' dedi. peki dedim ve çıktım. biz nekadar kararlı olursak servis okadar esniyor arkadaşlar. Önemsiz yaklaşmayın böyle konulara mal bizim para bizim...

Ramcixx dostum garanti bitsin dediğim gibi kapısından geçmem. En iyisini sen yapıyorsun.
    ramcixx bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    millet şu an yağ tapasını açacak aletim yok ve motorda 140-150 mililitre yağ fazlalığı var bunu fazlalığı nasıl geri alabilirim... nereye gitsem bişey olmaz diyip geçiştiriyor 3 gündür gitmediğim yer kalmadı. ben de bu fazlalığı almadan yola çıkmayacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

neyse millet yağ işini hallettik de... yaw ben yorulursam diye konyada tanıdığımın yanında kalacaktım. Tanıdıklar yan çizdi. şimdi yolum konya üstünden geçiyor acaba nerede kalabilirim

Motosikleti
    millet şu an yağ tapasını açacak aletim yok ve motorda 140-150 mililitre yağ fazlalığı var bunu fazlalığı nasıl geri alabilirim... nereye gitsem bişey olmaz diyip geçiştiriyor 3 gündür gitmediğim yer kalmadı. ben de bu fazlalığı almadan yola çıkmayacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

neyse millet yağ işini hallettik de... yaw ben yorulursam diye konyada tanıdığımın yanında kalacaktım. Tanıdıklar yan çizdi. şimdi yolum konya üstünden geçiyor acaba nerede kalabilirim
    Güzel soru; Bu konuda forumda sana Konya'da nerede kalacağın konusunda kimse akıl vermez kardeşim Ya motelde kalırsın yada otelde.
    Bizimde seni tanıyan akrabamız da yok ki işin kötüsü. Olsa kapımız her zaman açık olur yada akraba olurduk.

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    arkadaşlar bu yağ konusuna neden çok takıyorsunuz forum almış gitmiş başını aynı konuları tekrar hortlatiyorsunuz anlıyorum yeni arkadaşlar merak ediyor ama googleda arattığınız zaman bu forumun geçmiş sayfalarında bahsedildiği için orada çıkıyor oradan okuyabilirsiniz. lastik konusu da aynı şekilde. kitapçığı açıp okumayanlar var abicim neden okumazsınızki orada herşey yazıyor onları uygula bitti gitti. motorda ses var demiş biri biri bloktan ses geliyordur sıkıntı eyvah falan kendi kendinize moral bozuyorsunuz burada servisteki ustadan daha iyi bilen anlayacak adam yok o yüzden bu tür şeyleri burada sormayın sorarsanız da bu tür cevaplara moralinizin bozulmasına hazır olun saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler