Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Işıklar filan çalışıyor. Çok ilginç. İnşallah büyük bir sorun değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    merhabalar cbr250r motoruma motul 7100 yağ koymaya karar verdim seçimim doğru mudur? acaba 10w-40 olanını mı yoksa 10w-30 olanını mı koymalıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akün bitmis, aküyü beslemiyor motorun.
    akü bitmiş diye düşündüm ben de yalnız motorun sigorta röle vs sine de bi baktır.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Aklıma bi soru takıldı, kişisel zevk için biraz ses biraz da farkedilebilirlik için egzoz taktırmayı düşündüm ama aklıma şu soru geldi; egzozu takarken orjinal egzoz sanırım kesilerek çıkarılıyor ve yerine takılan kaynak ile takılıyor. Her sene doğal olarak muayeneye giderken egzoz sıkıntı çıkarıyor mu? Çıkarıyorsa her seferinde kesip orjinali takıp tekrar kaynak mı yapılıyor Konuyu hiç bilmediğimden soruyorum

Motosikleti
    CBR 250R
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

7100 harika bir seçim. 10w40 koy, çok rahat edersin.
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar cbr250r motoruma motul 7100 yağ koymaya karar verdim seçimim doğru mudur? acaba 10w-40 olanını mı yoksa 10w-30 olanını mı koymalıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:24 ----------

Motorun altına eğilip bakarsan kelepçe göreceksin, oradan sökülerek çıkartılır ve yerine yeni uyumlu egzoz yine kelepçe ile monte edilir. Kesme biçme yoktur. Ben Tiger ve Akrapovic kullandım. Tek silindirli makinelerde ikisi de oldukça rahatsız edici, Hangi egzozu takarsan tak yine rahatsız edici. Helikopter gibi gezersin. Ayrıca test edip onayladım ; Kesinlikle son hızım düştü ve yakıt tüketimim arttı. Ayrıca tork ve hızlanma düştü. Bağırıyor ama gitmiyor. Orjinal egzoz takılı iken 177-178 gidebiliyor iken (aynı gün - aynı yol içinde) tiger ile 163 kmh yi geçemedim. Bunlara ek olarak Egzoz sesinden ceza yedim. Şu an orjinal egzozum takılı mutluyum
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma bi soru takıldı, kişisel zevk için biraz ses biraz da farkedilebilirlik için egzoz taktırmayı düşündüm ama aklıma şu soru geldi; egzozu takarken orjinal egzoz sanırım kesilerek çıkarılıyor ve yerine takılan kaynak ile takılıyor. Her sene doğal olarak muayeneye giderken egzoz sıkıntı çıkarıyor mu? Çıkarıyorsa her seferinde kesip orjinali takıp tekrar kaynak mı yapılıyor Konuyu hiç bilmediğimden soruyorum
    kakare ve Malatya CBR bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Elinde ikinci el yada çıkma DENGE TOPUZU olan arkadaşım var mı?

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı deadmau34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bu akşam şile'ye giderken başıma kötü bir olay geldi. 110-120 ile giderken motor bir anda istop etti ve sağa çektikten sonra çalıştırmaya çalıştığımda, çalışmadı. Yolun ortasında kaldım.Allah'tan abim geldi aldı beni ve motoru. Video'da görüldüğü gibi start'a basınca, motor bütün elektriği kesiyor ve elimmi çekince sanki yeniden kontağı açmışım gibi oluyor. Gece olduğu için Honda Servis'i de arayamadım. Eğer bilgisi olan varsa neden böyle yaptı motor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Bu gece bana uyku yok. İyi akşamlar

https://youtu.be/pH2GLDcfu0c
    Honda D&B servis'e götürdüm motoru. Bir usta baktı motora krankı kilitlemiş dedi. Motor açılacakmış. Garantisi var motorun. Yarın haber vereceklermiş garanti mi karşılayacak yoksa ben mi vereceğim parasını.2. el almıştım motoru 1500 km kullandıktan sonra başıma gelen işe bak. Soğudum resmen motordan.

Küçük olduğuna aldanmamak lazım, CBR 250R alıp götürür adamı

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Pursik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

7100 harika bir seçim. 10w40 koy, çok rahat edersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:24 ----------

Motorun altına eğilip bakarsan kelepçe göreceksin, oradan sökülerek çıkartılır ve yerine yeni uyumlu egzoz yine kelepçe ile monte edilir. Kesme biçme yoktur. Ben Tiger ve Akrapovic kullandım. Tek silindirli makinelerde ikisi de oldukça rahatsız edici, Hangi egzozu takarsan tak yine rahatsız edici. Helikopter gibi gezersin. Ayrıca test edip onayladım ; Kesinlikle son hızım düştü ve yakıt tüketimim arttı. Ayrıca tork ve hızlanma düştü. Bağırıyor ama gitmiyor. Orjinal egzoz takılı iken 177-178 gidebiliyor iken (aynı gün - aynı yol içinde) tiger ile 163 kmh yi geçemedim. Bunlara ek olarak Egzoz sesinden ceza yedim. Şu an orjinal egzozum takılı mutluyum
    kitapçıkta 10w-30 yazıyor o sebeple 10w-30'u düşündüm. takılmayıp 10w-40 mı koyayım?
    ramcixx bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Honda D&B servis'e götürdüm motoru. Bir usta baktı motora krankı kilitlemiş dedi. Motor açılacakmış. Garantisi var motorun. Yarın haber vereceklermiş garanti mi karşılayacak yoksa ben mi vereceğim parasını.2. el almıştım motoru 1500 km kullandıktan sonra başıma gelen işe bak. Soğudum resmen motordan.
    vay anasini, bizim motorlarda sikintili zaten kranklar bozuk para sesi var bendede istedigim zaman sifir motor yaptiricam garantiden. Satilirsa yeni sahibine soylerim satilmazsa garanti bitmeden yapistiririm.
    Gecmis olsun motor kac kilometrede suan?

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay anasini, bizim motorlarda sikintili zaten kranklar bozuk para sesi var bendede istedigim zaman sifir motor yaptiricam garantiden. Satilirsa yeni sahibine soylerim satilmazsa garanti bitmeden yapistiririm.
    Gecmis olsun motor kac kilometrede suan?
    O bozuk para sesini bir arkadaşım demişti motoru kontrol ederken ama Servis'e gidip sorduğumda bana arkadaşının maşallahı var gelsin bizimle çalışsın filan demişlerdi.
    Motor 20000'de. Bakımları herzaman Honda'da yapıldı. Haber bekliyorum. Garanti mi karşılayacak diye. Bu arada aynı sorundan geçenlerde bir motor daha görmüştüm aynı problemden motoru sökülmüştü Honda B&B serviste. Kırmızı bi CBR250 yeni kasa. Kronik olabilir mi diye düşünmüyor değilim.

Motosikleti
    Yohhh
    O bozuk para sesini bir arkadaşım demişti motoru kontrol ederken ama Servis'e gidip sorduğumda bana arkadaşının maşallahı var gelsin bizimle çalışsın filan demişlerdi.
    Motor 20000'de. Bakımları herzaman Honda'da yapıldı. Haber bekliyorum. Garanti mi karşılayacak diye. Bu arada aynı sorundan geçenlerde bir motor daha görmüştüm aynı problemden motoru sökülmüştü Honda B&B serviste. Kırmızı bi CBR250 yeni kasa. Kronik olabilir mi diye düşünmüyor değilim.
    hocam hangi devirde yapıyor o sesi??? belki bizde de vardır...

Motosikleti
    cbr 250 r
    hocam hangi devirde yapıyor o sesi??? belki bizde de vardır...
    2 cbr 250 min ikisindede bu sorunu yaşadım ilkini garantiden değiştirttim komple motoru değiştirttim birde yani tamir ettirtmedim 2. cisindede aynı sorunu yaşadım bu sefer bana sentetik yağ katmışın ondan olmuş diyerek 1840 tl hesap çıkardılar ve tamir ettiler anlamadıgım cocuklar var 125 in dibini çıkarıyor banamısın diyen yok daha arızalı görmedim hangi servise gitsem krank sorunlu cbr 250 dolu madem bu motorda hata var neden toplamıyor bunu geriye

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı f3rh4t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 cbr 250 min ikisindede bu sorunu yaşadım ilkini garantiden değiştirttim komple motoru değiştirttim birde yani tamir ettirtmedim 2. cisindede aynı sorunu yaşadım bu sefer bana sentetik yağ katmışın ondan olmuş diyerek 1840 tl hesap çıkardılar ve tamir ettiler anlamadıgım cocuklar var 125 in dibini çıkarıyor banamısın diyen yok daha arızalı görmedim hangi servise gitsem krank sorunlu cbr 250 dolu madem bu motorda hata var neden toplamıyor bunu geriye
    peki hocam nasıl anlaşılıyor krank milinin arızalı olduğu? sadece sesi mi problem?

Motosikleti
    CBR250R
    peki hocam nasıl anlaşılıyor krank milinin arızalı olduğu? sadece sesi mi problem?
    Dediğim gibi ben fark etmedim o bozuk para sesini. Bi arkadaşım ver bi bakim dedi motora öyle aldı gitti, gezdi, geldi. Ses var dedi motorda. Ama dediğim gibi bundan 1 ay önce Honda d&b ye de dedim. Bakın arkadaş ses var dedi, bi kontrol edin motoru dedim. Baktılar bisey yok taş gibi dediler. Şimdi böyle oldu. Merkezden hala haber gelmedi. Motor öyle yatıyor serviste. Bu öğleye kadar haber veririz dediler. Besinler yazarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:01 ----------

Alıntı f3rh4t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun 20000 yağı değişimi için gittiğimde bi tane Cbr250 gormustum yukarda da dediğim gibi. Artık kronik olduğuna neredeyse eminim. Bu arada bana öyle sentetik yağ katmissin filan diyemezler çünkü yağ değişimini her zaman onlara yaptiriyorum. Motoru gerçekten degisiyorlar mi? Bunun sürecinden biraz bahsederseniz sevinirim. 0 olması motorun yarılmış olmasından çok daha iyi. Satarken problem yasayacagima eminim.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    5-7 bin devir arasi gazi sabit tutup birakin surekli motor bloguna dogru egilin ve dinleyin..
    Ben aylardir anlatiyorumda dinleyen yok. Servisin kendisi soyledi bana bunun kronik oldugunu motoru garantiden sifirlatsam satarkende oluculer yapisacak 'he bu motor sifirlanmis' diyerek sirf ondan goturmuyorum garantiden degismeye.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    Merkezden cevap geldi. Motor tamamen yenilenecekmis garanti kapsamında. Sadece koyacakları yağa vb. Şeyler için para verecekmisim. Eğer supheleniyorsaniz bence bi göstermekte fayda var. Bende 110 la şile yolunda başıma geldi gecenin köründe. Lastik bi anda kitlemisti Allahtan bisey olmadı . Artık motoru beklemekten başka yapacağım birşey kalmadı.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    arkadaşlar bu sorun 2016 model demi yoksa 2015-2014 veya eski kasalardamı mevcut_? çünkü 0 cbr250 sahibi olucam bu hafta içerisinde. şuan ürktüm resmen.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    başka birinin daha başına geldi bu olay konusunu görmüştüm mühendis gelmiş ona da kullanıcı hatası demiş adama kitlemişler bilginiz olsun biraz araştırsanız bulursunuz belki ''cbr250r krank'' diye bulunur belki onda da krank sorunu vardı

Motosikleti
    CBR250R
    Benim motor 14 model yeni kasa

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    bende 2013 model var aynı sorunu yaşadım. Honda ya yazı yazdım dönerlermi bilmiyorum. Tamircide adamlar hiçbirşey anlayamadı nolduğuna dair.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler