Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...Darısı başımıza kardeş. Bizimki de ilanda. Satıp 4 silindire atlamayı düşünüyorum. Bakalım artık...
    Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Zaman zor geçecek gibi xj6 çok hoşuma gidiyor ama o kadar deneyimim yok diye düşünüyorum. Araya gene sakin bir çift silindir koymak daha mantıklı duruyor. Siz de motorunuzu gönlünüzden geçen rakama satarsınız umarım.
    Yahu naptiniz forumda kimse kalmadi Arda sen de sattin mi motoru ilani goremiyorum

Hayirli olsun, umarim kazasiz belasiz keyifle binmeye devam edersiniz. 4 silindiri isletme maliyeti ve genel agirligi nedeniyle kendime gereksiz ihtiyac olarak goruyorum. 500r cook pahali haklisiniz. Umarim bir an once iki tekere donup, toplu tasimada yasadiginiz cileden kurtulursunuz.

Aha bu da benim ilanim ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8914854/detay/

Not : Doner dukkani , dondurma makinesi , tuhafiye dukkani ile takas teklif etmeyiniz
    ramcixx, ardacik ve forumcu bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar bizim cbrin garanti kapsaminda kalmasi icin periyodik bakimlari tam nedir ? Net bilgisi olan cevap verebilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Kitapcikta 12k da bir diyo ben 4kda bir gidiyorum burda bi yanlislik var :D

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bizim cbrin garanti kapsaminda kalmasi icin periyodik bakimlari tam nedir ? Net bilgisi olan cevap verebilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

O kitapciktan bitanede bize cikarttir :D
    6000 kmde bakimi. 4000 idealdir

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehpadan var bende.
    O yuvarlak aparat varya sehpayi soktugumuz onu diyorum
    ne demek istediğini tam olarak anlayamadım hocam?

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000_07

Genel bakımlar için 12 bin ve 24 bin km de bir gideceksin. Hava filtresi, Yağ filtresi, Buji değişimi, zincir değişimi genel kontroller v.s. 3-4 bin km de bir yağ değişimi yapsan yeterli olur. Zincirinide 300 km de bir yağladın mı gerisi servisin işi zaten.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu naptiniz forumda kimse kalmadi Arda sen de sattin mi motoru ilani goremiyorum

Hayirli olsun, umarim kazasiz belasiz keyifle binmeye devam edersiniz. 4 silindiri isletme maliyeti ve genel agirligi nedeniyle kendime gereksiz ihtiyac olarak goruyorum. 500r cook pahali haklisiniz. Umarim bir an once iki tekere donup, toplu tasimada yasadiginiz cileden kurtulursunuz.

Aha bu da benim ilanim ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8914854/detay/

Not : Doner dukkani , dondurma makinesi , tuhafiye dukkani ile takas teklif etmeyiniz
    Ben sattim ferhat yenisinide aldim... umarim kisa surede sende satarsin gonlundeki motoru alirsin...
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam dediklerinizi biliyorum zaten benim sordugum garantiden cikmamasi icin gitmemiz gereken araliklar, kendim yagini degistiririm :D

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Hocam dediklerinizi biliyorum zaten benim sordugum garantiden cikmamasi icin gitmemiz gereken araliklar, kendim yagini degistiririm :D
    Yagi kendin degistirde motor blok kirarsa bitarafa kacsin 2-3 bin lira :D

Motosikleti
    Motor neden blok kirsin ? Yagini degistirirken yagi unutmam heralde :D

Motosikleti
    Motor neden blok kirsin ? Yagini degistirirken yagi unutmam heralde :D
    Eski yağı boşalttıktan sonra, tapasını takmayı unutmayın. Üstten kattığınız yağ alttan iner. (Bu da servis bakımına dahil değildir.)
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Mt 07
    Arada bir şehir dışı ve çoğunlukla şehir içi kullanım için cbr 250 harika ama şehir dışı çok kullanıyorum hatta yaptığım km'nin %70'i şehir dışı olunca çift silindir ve üstü şart oldu. 16 bin civarı cbr 500 bulursam yapışacağım daha 3 ay önce 14-15 arası satılan motosiklet şimdi 18 - 19 olmuş o fiyatlara çıkınca iş değişiyor başka alternatifler de giriyor işin içine.

Konusu geçmiş motorumu bakıma 4 bin km 'de bir götürüyordum. Aslında kitapçık yağ değişimini 2 bin km şeklinde vermiş ama servisler 4 binde çağırıyor ve garantiyle 2 kere işim oldu sorunsuz bir şekilde hallettiler.

Motosikleti
    cbr 250 r
    160-70-17 lastik arkadaşlar taktırdım böyle rahatlama görmedim irc ye at arabası lastiğine binmiş resmen 3 sene şimdi nerdeyse 1 katı daha fazla yatıyor ve farkına bile varmıyorsunuz yrın detaylı resim atarım

ramcixx bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalarrrr foruma bayadır giremiyorum malum askerlik yaklaşık 5 aydır motora binemiyorum hasret sardı bu arasa birşey de sormak istiyorum Cbr kullanıcılar arasında Ankara da olan var mı ?

Motosikleti
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalarrrr foruma bayadır giremiyorum malum askerlik yaklaşık 5 aydır motora binemiyorum hasret sardı bu arasa birşey de sormak istiyorum Cbr kullanıcılar arasında Ankara da olan var mı ?
    Geçmiş olsun bakalım;
    Ankarada ki cbr cı arkadaşlara buradan ulaşabilirsin;

http://www.motosiklet.net/forum/baris-susut-mt-il-gruplari/10125-%5Bankara-mt%5D.html
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaay afyonlu :D eskilerden kim kaldi be, hayirli görevler
    afyonlu003 bunu beğendi.

Herkese merhabalar,
    1-2 hafta içinde 2013 model cbr 250 alacağım inşallah. Ancak gözümü korkutan bir konu var ki o da trafik sigortası. Motoru babamın üstüne yapıp sigortayı biraz düşürmeyi planlıyorum ama fiyat aralığı o kadar büyük ve internette bilgi kirliliği o kadar fazla ki bir türlü kafamda rakam aralığı belirmiyor. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olablir mi? Bi aydınlatsanız beni? 34 plaka düşünebiliriz plakayı. Ama imkan olursa istanbul dışı plaka bulmaya çalışıyorum.

Motosikleti
    cbr 250 r
    160 lık lastik takılırmı merak edenler vardı 15k km irc ye bindim harbiden bu kadar kötü olduğunu tahmin etmemiştim. dün michelin 160-70-17 arka ve 120-70-17 ön olarak takım taktırdım.

ilk başta motor ağırlaştı gibi geldi okudğum kadarıyla balonlaşr yol tutmaz motoru yorar diyorlardı buna rağmen taktırdım ve inanılmaz oldu yatıyorsun yattığın bile belli değil firene korkarak değil cesaret ederek basıyorsun oysa ircde ön frene dokunmaya korkardım.

gelelim yorma olayına gelince bence motor dahada rahatladı. topspeed 168-170 de takılırken dün 175 net gördüm hızda düşme olmadı. yorma olayına gelince yine aynı şekil vites değişmleri yapıyorum bi zorlanma birşey yok rampa yukarı yine aynı

buda yakıp bitirdiğim lastik irc :D

ramcixx ve buberk bunu beğendiler.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Vaay afyonlu :D eskilerden kim kaldi be, hayirli görevler
    Eskileri yaşatmaya çalışıyoruz dayıcım
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı f3rh4t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 lık lastik takılırmı merak edenler vardı 15k km irc ye bindim harbiden bu kadar kötü olduğunu tahmin etmemiştim. dün michelin 160-70-17 arka ve 120-70-17 ön olarak takım taktırdım.

ilk başta motor ağırlaştı gibi geldi okudğum kadarıyla balonlaşr yol tutmaz motoru yorar diyorlardı buna rağmen taktırdım ve inanılmaz oldu yatıyorsun yattığın bile belli değil firene korkarak değil cesaret ederek basıyorsun oysa ircde ön frene dokunmaya korkardım.

gelelim yorma olayına gelince bence motor dahada rahatladı. topspeed 168-170 de takılırken dün 175 net gördüm hızda düşme olmadı. yorma olayına gelince yine aynı şekil vites değişmleri yapıyorum bi zorlanma birşey yok rampa yukarı yine aynı

http://i.hizliresim.com/rMDaPP.jpg
    http://i.hizliresim.com/7gLpRl.jpg
    http://i.hizliresim.com/g8GDmN.jpg
    http://i.hizliresim.com/Zkqa8g.jpg

buda yakıp bitirdiğim lastik irc :D

http://i.hizliresim.com/PkVAX8.jpg
    Hocam yeni lastiklerin hayırlı uğurlu olsun, Yalnız ben şöyle düşünüyorum 41 numara giyen bir insanın ayağına 43 numara ayakkabı giydirip ondan hızlı bir şekilde koşmasını istersen performans alamazsın. İnş iyi olur motorun için benim bakış açım bu sadece

Bu arada IRC den fena intikam almışsın

Motosikleti
    cbr 250 r
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yeni lastiklerin hayırlı uğurlu olsun, Yalnız ben şöyle düşünüyorum 41 numara giyen bir insanın ayağına 43 numara ayakkabı giydirip ondan hızlı bir şekilde koşmasını istersen performans alamazsın. İnş iyi olur motorun için benim bakış açım bu sadece

Bu arada IRC den fena intikam almışsın
    hocam inan bana normalde dediğin doğru evet 43 numara ayakkabı ile 41 giyen zorlanır ama cidden eğer deneme imkanın olsaydı derdinki lastikçiye gidiyorum. ilk önce bi traktör gibi geldi ilk bindimde sanki yükseldi biraz irc ile suan 30 la bile girerken düşündüğm viraja bugun 75 ile girdim ve cıktım manevra vs. o kadar değişiyorki sanki altınızda 600 lük var

çok yorum yapıldı cok konuşuldu bu konuda cok araştırdım yabancı forumlardan vs. dedim ben bu işi yapacağım ne olursa olsun. lastikleri zaten 200 tl ye aldım arkada içten 1 yama var ve belli bile değil satan kişi her 4000-5000 de lastik değiştiren bi vatandaş parası cok lastikler 2015 üretimi faturası dahi duruyor

irc olayına gelince göz gözü görmedi yaktım yerde bitik değildi lastik

ANES MOTOR
    Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler