Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D & B motor hakikaten övüldüğü kadar varmış. Arda haklıymışsın, adamlar çok iyi ilgilendiler.

Periyodik bakım sonrası temizlik ile alet nalet karşimmm

http://i.hizliresim.com/OAN71D.jpg

Bir çılgınlık yapıp satılığa koyabilirim, yaz ortasında otobüslerde meleyeceğimi bilsem de
    Tesekkur ederim kardesim bende bugun sabah ordaydim memnun kalmana sevindim kazasiz belasiz nice kmlere...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka sehpa kaldirma aparati nerden bulabiliriz?
    http://urun.n11.com/modifiye-urunler...arka-P87866195

http://urun.n11.com/modifiye-urunler...onda-P87870924

şu ikisinden birini almayı düşünüyorum ben de ama karar veremedim.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arada 20 tl fark var ve verdiğin para 100 Tl az değil, 119 Tl olanda 100 lira olandan pek farklı değildir. Boyası biraz daha iyidir 20 tl fark o dur. 100 Tl olanı ben olsam alır geçerdim zaten kullancdıkça görselliğini pek önemsemiyorsun. İşlevsel olsun yeter.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada 20 tl fark var ve verdiğin para 100 Tl az değil, 119 Tl olanda 100 lira olandan pek farklı değildir. Boyası biraz daha iyidir 20 tl fark o dur. 100 Tl olanı ben olsam alır geçerdim zaten kullancdıkça görselliğini pek önemsemiyorsun. İşlevsel olsun yeter.
    görsellikten ziyade yamulma felan olur mu diye, çünkü 99 luk model yamulmaya daha meyilli duruyo, ayrıca o kıvrım noktasındaki demirler çok ince göründü gözüme o yüzden.
    bi kere alıcaz, almışken fazla verip iyi görüneni mi almalı, yoksa zaten fazla kullanılmayacak diyip ucuzuna mı kaçmalı.

Motosikleti
    görsellikten ziyade yamulma felan olur mu diye, çünkü 99 luk model yamulmaya daha meyilli duruyo, ayrıca o kıvrım noktasındaki demirler çok ince göründü gözüme o yüzden.
    bi kere alıcaz, almışken fazla verip iyi görüneni mi almalı, yoksa zaten fazla kullanılmayacak diyip ucuzuna mı kaçmalı.
    aklında deli sorular... İçin nasıl rahat edecekse o şekilde al. Alıp da "hahh işte ucuza alırsan olacağı bu" demektense...

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    250cc lik bir motora tiger yoshimura akrapoviç egsoz takan arkadaşlara anlam veremiyorum. Motor zaten" FITI FITI" çalışıyor. Bırakın kendi sesinde herşey daha güzel, daha kibar. Egsoz bir değişiyor aman yarabbi!! FITI FITI CIBIR doping almış, "POTO POTO" çalışmaya başlıyor. Yolda bazen denk geliyor, len diyom heralde 100 lük bi apaçi geçiyor bi bakıyorum CBR250.

Yapmayın arkadaşlar, motorunuzun kalitesini düşürmeyin, komik hale düşmeyin. Havam oluyor zannediyorsunuz ama arkanızdan sağlam sövülüyor 1, gürültü kirliliği 2, Örnek motorcu imajınızın zedelenmesi 3.

Yazık verilen paralara. Arkadaşım geçen takmış gelmiş. 750 tl para vermiş. Benimkini çalıştırdım yanında sonra istop ettim birde sen çalıştır dedim. Çalıştırdı, sonra dedi ki; "yaw eski hali daha mı iyiydi, çok kaba göründü ve ses de çok çıkıyor dedi." 1 hafta sonra baktım sokmüş orjinali takmış.

Bu tür heveslere kapılıp, paranızı çarçur etmeyin. İnanın geriden görüntünüz, Hani mobiletin sesi geriden hızlıymış gibi gelir yanından bir geçer bu ne len dersin ya, aynen öyle oluyor. Gitmeye çalışan ama kendini yırtıp bi türlü hızını gösteremeyen bir motor oluyor, motorunuz.

Bir diğer savunma; Trafikte farkedilmek için takıyorum egsozu edalarında kimisi, sonra köşeyi döndü mü polis farkediyor, bi öpücük 154 TL

600 lük 1000 lik motorlara takılır performans egsozu, Allah için ona birşey diyemem. Ses hemen farkediyor.
    Kulağa küpe olsun bu yazı,

Alemi cihan egzost taksanız da 250 cc'den gerçekten tatlı bir ses gelemiyor.

Arkadaşlar motorumu saklıyayım düşürdüm ve aynası kırıldı.kısa ayna yada sinyalli ayna kullanan varmı aranızda?görüş nasıl?avrupa yakasında uygun fiyata nerden bulabilirim?tesekkurler

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Ben de stock eksozdan memnun değilim. Sesi kulak tırmalıyor resmen. Eksoz değişimini yapacak olsam sırf o yüzden yaparım ama tabii sesi çok yükseltmemesi gerekiyor. Yoksa o da çok rahatsız ediyor. Yani şöyle tam kıvamında normal ses seviyesine sahip güzel bir eksoz bulmak lazım.
    Öte yandan kalibrasyonu bozması, yakıt sarfiyatını arttırması endişelendiriyor. Büyük ihtimalle bu sebepten hiç taktırmayacağım.

Geçenlerde motoru sultanbeylideki tüvtürk'e muayeneye götürdüm. 2015 Kasımda mercekli bi-xenon uygulamıştım (4300K renk, 55watt)muayeneden sorunsuz geçti. hatta önceki muayenenin raporuyla karşılaştırdım, ışık miktarında halojene göre hem kısa hem uzunda %50 artış olmuş. Tavsiye ederim, halojen çok yetersiz kalıyor gece. ($55 dolara hala sipariş edilebilir ebayde var,http://www.ebay.com/itm/AC-55W-2-5-M328-MOTORCYCLE-BIKE-HID-BI-XENON-PROJECTOR-LENS-KIT-HALO-ANGEL-EYE-/181909698854?hash=item2a5aa9b926)
    Uygulaması tabii bilmeyen için uzun sürüyor, ben ilk açtığımda 7-8 saat uğraşmıştım ama şimdi 2 saatte halledebiliyorum.

Motosikleti
    Alıntı Subat78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu saklıyayım düşürdüm ve aynası kırıldı.kısa ayna yada sinyalli ayna kullanan varmı aranızda?görüş nasıl?avrupa yakasında uygun fiyata nerden bulabilirim?tesekkurler
    Arkadaşım Cbr ın tek aynası zannedersem 70-80 tl olacak. Ama ucuz takayım dersen kısa aparatlı aynalar var. Sahibindende cbr600 aynası adı altında satılıyor.

http://www.sahibinden.com/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning?newSearchMode=withStandardMode&query_text=C br+ayna&hideSearchFilter=false

Işıkla aynalar konusunda bilgim yok.

Motosikleti
    Mt 07
    2. Cbr 250 maceram da az önce son buldu. Motoru satıp eve yayan dönerken kendimi inanılmaz boşlukta hissettim. Neyse motoru alan kardeşimin yolu hep açık olur inşallah. Şaşırtıcı bir şekilde iki motorum da ilk gün satıldılar. Artık çift silindir bir şey bakma zamanı geldi tavsiyelerinizi esirgemeyin. CBR 500 R ilk sıradaydı ama motor zam yeyince ikinci elde en az 2 bin tl zam yedi o paralar etmez gibi duruyor. Kafam karışık ama acelem yok uzun uzun düşünüp araştıracağım. Yolunuz açık olsun.
    ramcixx ve Malatya CBR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Cbr 250 maceram da az önce son buldu. Motoru satıp eve yayan dönerken kendimi inanılmaz boşlukta hissettim. Neyse motoru alan kardeşimin yolu hep açık olur inşallah. Şaşırtıcı bir şekilde iki motorum da ilk gün satıldılar. Artık çift silindir bir şey bakma zamanı geldi tavsiyelerinizi esirgemeyin. CBR 500 R ilk sıradaydı ama motor zam yeyince ikinci elde en az 2 bin tl zam yedi o paralar etmez gibi duruyor. Kafam karışık ama acelem yok uzun uzun düşünüp araştıracağım. Yolunuz açık olsun.
    Geçmiş olsun...Darısı başımıza kardeş. Bizimki de ilanda. Satıp 4 silindire atlamayı düşünüyorum. Bakalım artık...
    Sokollu bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014

Sehpadan var bende.
    O yuvarlak aparat varya sehpayi soktugumuz onu diyorum

Motosikleti
    Mt 07
    Geçmiş olsun...Darısı başımıza kardeş. Bizimki de ilanda. Satıp 4 silindire atlamayı düşünüyorum. Bakalım artık...
    Teşekkürler. Zaman zor geçecek gibi xj6 çok hoşuma gidiyor ama o kadar deneyimim yok diye düşünüyorum. Araya gene sakin bir çift silindir koymak daha mantıklı duruyor. Siz de motorunuzu gönlünüzden geçen rakama satarsınız umarım.
    Sokollu ve Malatya CBR bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Zaman zor geçecek gibi xj6 çok hoşuma gidiyor ama o kadar deneyimim yok diye düşünüyorum. Araya gene sakin bir çift silindir koymak daha mantıklı duruyor. Siz de motorunuzu gönlünüzden geçen rakama satarsınız umarım.
    Yahu naptiniz forumda kimse kalmadi Arda sen de sattin mi motoru ilani goremiyorum

Hayirli olsun, umarim kazasiz belasiz keyifle binmeye devam edersiniz. 4 silindiri isletme maliyeti ve genel agirligi nedeniyle kendime gereksiz ihtiyac olarak goruyorum. 500r cook pahali haklisiniz. Umarim bir an once iki tekere donup, toplu tasimada yasadiginiz cileden kurtulursunuz.

Aha bu da benim ilanim ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8914854/detay/

Not : Doner dukkani , dondurma makinesi , tuhafiye dukkani ile takas teklif etmeyiniz
    ramcixx, ardacik ve forumcu bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar bizim cbrin garanti kapsaminda kalmasi icin periyodik bakimlari tam nedir ? Net bilgisi olan cevap verebilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Kitapcikta 12k da bir diyo ben 4kda bir gidiyorum burda bi yanlislik var :D

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bizim cbrin garanti kapsaminda kalmasi icin periyodik bakimlari tam nedir ? Net bilgisi olan cevap verebilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

O kitapciktan bitanede bize cikarttir :D
    6000 kmde bakimi. 4000 idealdir

Motosikleti
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehpadan var bende.
    O yuvarlak aparat varya sehpayi soktugumuz onu diyorum
    ne demek istediğini tam olarak anlayamadım hocam?

Motosikleti
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Genel bakımlar için 12 bin ve 24 bin km de bir gideceksin. Hava filtresi, Yağ filtresi, Buji değişimi, zincir değişimi genel kontroller v.s. 3-4 bin km de bir yağ değişimi yapsan yeterli olur. Zincirinide 300 km de bir yağladın mı gerisi servisin işi zaten.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu naptiniz forumda kimse kalmadi Arda sen de sattin mi motoru ilani goremiyorum

Hayirli olsun, umarim kazasiz belasiz keyifle binmeye devam edersiniz. 4 silindiri isletme maliyeti ve genel agirligi nedeniyle kendime gereksiz ihtiyac olarak goruyorum. 500r cook pahali haklisiniz. Umarim bir an once iki tekere donup, toplu tasimada yasadiginiz cileden kurtulursunuz.

Aha bu da benim ilanim ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8914854/detay/

Not : Doner dukkani , dondurma makinesi , tuhafiye dukkani ile takas teklif etmeyiniz
    Ben sattim ferhat yenisinide aldim... umarim kisa surede sende satarsin gonlundeki motoru alirsin...
    Sokollu bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Hocam dediklerinizi biliyorum zaten benim sordugum garantiden cikmamasi icin gitmemiz gereken araliklar, kendim yagini degistiririm :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler