Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikametgahın varsa alabilirsin, baya fark eder
    1 hafta daha geçti alamadın motoru.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    41 plaka çok farkettiriyor mu? Motorum 34 plaka 125 cc 78 yaşında dedemin üstüne kayıtlı 530 lira ödedik. Ben kocaelide öğrenciyim sanırım kendi üstüme alıp plaka değiştirme imkanım olabilir böyle. Arada bu işlerle uğraştığımıza değecek fark olur mu? (21 yaşındayım ilk aracım ehliyetim 1 aylık)
    Ben gecen sene 380 TL`e Inazuma`yi sigortalattim. Bu sene trafik deneyimi ve yasi benden cok olan abilerim 150 tl altina yaptirdiklari sigortayi ayni motora bu sene 500 kusur TL`den yaptirdilar.

Ben 210 Tl oduyorum 34 plaka olsaydi eminim 500 altina inmezdi.

Ikametgah olayi yalan, bana da aynisini soylediler artik farketmiyor sistem degisti diye. Yalova,izmit,sakarya gibi illere daha ucuz cikiyor.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar merhaba,

bu ay içerisinde cbr 250 alacağım nasipse... son kasa almayı düşünüyorum... mt25 bekle falan diyenler oldu ama gelip gelmeyeceği meçhul olan motosikleti 3 4 ay bekleyemem... önceki motosikletimi 0 km almıştım... cbr da 0 km almayı düşünüyorum ancak bir arkadaşım vasıtasıyla 1000 km civarında son kasa bir cbr 250 buldum... lastikleri rosso... fiyatı da en fazla 14000 tl olur diye düşünüyorum ama pazarlık da olur muhtemelen... sizce 2. el az kmli bir motosiklet almak sıkıntı yaratır mı... bana TVS Apache alacağım diyenlere boşu boşuna 0 km alma... sahibi apaçi olmayan az kmli bi motosiklette sıkıntı olmaz diyorum... aynı şey cbr için de geçerli midir... 0 km için fazladan 1200 - 2000 tl vermeye gerek var mıdır... 2. el almaya karar verirsem özellikle nelerine dikkat etmem gerekir...

zaman ayıran arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar cbr 125 kullanıyorum 2015. satıp yazın cbr 250 almayı düşünüyorum da merak ettiğim 130-140 ile sabit giderken kaç litre yakıyor? bir de o hızlarda hangi devirde oluyor 6.viteste? titreşim nasıl?

cbr 125 ile çanakkale izmir gelirken 110 civarı geliyorum yaklaşık 8-9 bin falan arası belli bi saatten sonra titreşim insanı mahvediyor. cbr da da durum böyle mi? böyleyse r25 alıcam cünkü.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

bu ay içerisinde cbr 250 alacağım nasipse... son kasa almayı düşünüyorum... mt25 bekle falan diyenler oldu ama gelip gelmeyeceği meçhul olan motosikleti 3 4 ay bekleyemem... önceki motosikletimi 0 km almıştım... cbr da 0 km almayı düşünüyorum ancak bir arkadaşım vasıtasıyla 1000 km civarında son kasa bir cbr 250 buldum... lastikleri rosso... fiyatı da en fazla 14000 tl olur diye düşünüyorum ama pazarlık da olur muhtemelen... sizce 2. el az kmli bir motosiklet almak sıkıntı yaratır mı... bana TVS Apache alacağım diyenlere boşu boşuna 0 km alma... sahibi apaçi olmayan az kmli bi motosiklette sıkıntı olmaz diyorum... aynı şey cbr için de geçerli midir... 0 km için fazladan 1200 - 2000 tl vermeye gerek var mıdır... 2. el almaya karar verirsem özellikle nelerine dikkat etmem gerekir...

zaman ayıran arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler...
    Bildigim kadariyla mt25 in lansmani bu haftaici olucak muhtemelen gelicek ama cbr 250 almak icinde kararliysan 1000 km rodajinin duzgun yapildigina eminsen lastiklerde pirelli diosun alinir gayet mantikli dier turlu sifirina 2000 tl fazladan para harcayip bide rodaj yapicaksin bu karari senin vermen gerekiyo 1000 km makinede bi skinti yoktur die dusunuyorum eger expertiz yaptirmak istiyosanda honda servisine goturmen kafi
    quattromeb bunu beğendi.

Kis uykusuna tam yatmak uzereydi kalk lan dedim

Les gibi ama motoru zirt pirt yikamayi sevmiyorum, her zincir temizligi ile yikiyorum .

Bu arada ;

Feshaneye inen baglanti yolundan anayola 60 km ile atlayan bir de sag seritte kalmak yerine en sol serite bodoslama gecmeyi akil eden kulustur Hyundai minibuse selam ederim. Sen ne yuzsun adammissin be. O kadar ana avrat kufur ettim camin acikti duydunn pismis kelle gibi sirittin sadece.
    ardacik, samet10 ve mucoist bunu beğendiler.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/Nrl7WN.jpg

Les gibi ama motoru zirt pirt yikamayi sevmiyorum, her zincir temizligi ile yikiyorum .

Bu arada ;

Feshaneye inen baglanti yolundan anayola 60 km ile atlayan bir de sag seritte kalmak yerine en sol serite bodoslama gecmeyi akil eden kulustur Hyundai minibuse selam ederim. Sen ne yuzsun adammissin be. O kadar ana avrat kufur ettim camin acikti duydunn pismis kelle gibi sirittin sadece.
    Olur oyle biara makinenin yanina ziyarete geliyim

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur oyle biara makinenin yanina ziyarete geliyim
    Abi seninle iki sene oldu ayni yerlerdeyiz gorusemedik bi turlu

Taaa Antalya`dan Zeki abi ile bile gorusebildim halbuki

Barodi`nin mekanda bulusalim bi ara.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbr 125 kullanıyorum 2015. satıp yazın cbr 250 almayı düşünüyorum da merak ettiğim 130-140 ile sabit giderken kaç litre yakıyor? bir de o hızlarda hangi devirde oluyor 6.viteste? titreşim nasıl?

cbr 125 ile çanakkale izmir gelirken 110 civarı geliyorum yaklaşık 8-9 bin falan arası belli bi saatten sonra titreşim insanı mahvediyor. cbr da da durum böyle mi? böyleyse r25 alıcam cünkü.
    130 - 140 arası gidersen ortalama yazıyorum. 3,5 civarı yakarsın . 8-8.500 devir civarında gider gelirsin. 125 ve 250 sürdüm rahatsız edici bir titreşim hatırlamıyorum ama uzun bir sürüşte hissedilebilir belki. Uzun seneler bisiklete binen biri olduğum için motor koltuğu çok rahat bana göre

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 - 140 arası gidersen ortalama yazıyorum. 3,5 civarı yakarsın . 8-8.500 devir civarında gider gelirsin. 125 ve 250 sürdüm rahatsız edici bir titreşim hatırlamıyorum ama uzun bir sürüşte hissedilebilir belki. Uzun seneler bisiklete binen biri olduğum için motor koltuğu çok rahat bana göre
    140 in assagisina dusmezse min 4 litre

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

140 sabit hiz 6. Vites 8.500 devir.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/Nrl7WN.jpg

Bu arada ;

Senin aynalar neden değişik? Görüş açısı için falan mı?
    Ben de en son Ağustos ya da Eylül'de yıkadım motoru. Bakım için servise götürdüğümde, disk deliklerini bari temizle dediler de orayı temizledim.

Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin aynalar neden değişik? Görüş açısı için falan mı?
    Ben de en son Ağustos ya da Eylül'de yıkadım motoru. Bakım için servise götürdüğümde, disk deliklerini bari temizle dediler de orayı temizledim.
    Kısa aynalar onlar ama orjinale döneceğim tekrar, kör nokta alanı büyüdü rahatsız oluyorum geniş açıyı kaybetmemek lazımmış.

Senin rekorunu kıramam abi, motosiklet gıcır gıcır olsun istemiyorum ama balata kaliperleri ve zincir leş gibi olunca aklım kalıyor, malum Eyüp yolunda her gün bir su borusu patlıyor, bir balçığın çamurun içinden geçiliyor.

Zincir temizleme ve ve motor yıkama işini aynı gün yapıyorum en sonra kurutup yağlayıp bir iki ay daha devam

Disk deliklerini silmeyi bana da önerdi bir arkadaşım, yıkamasam bile balata spreyi sıkıyorum , pabuçlardan akan kiri görünce rahatlıyorum

Herkese kazasız belasız sürüşler

overprotec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler orjinal gidon topuzunu nerden bulabilirim site ismi verebilirmisiniz

Merhabalar. Dun islak zeminde ilerlerken guzelce motoru yere biraktim. Sol yandaki buyuk garenajda ufak bir catlak olustu. Garenaj olayini yurtdisindan cozebilir miyim? Yoksa serviste degistirip zevk almaya mi bakmaliyim?

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Dun islak zeminde ilerlerken guzelce motoru yere biraktim. Sol yandaki buyuk garenajda ufak bir catlak olustu. Garenaj olayini yurtdisindan cozebilir miyim? Yoksa serviste degistirip zevk almaya mi bakmaliyim?
    bence sticker falan yapıştır geç . zevk almaya devam et.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadariyla mt25 in lansmani bu haftaici olucak muhtemelen gelicek ama cbr 250 almak icinde kararliysan 1000 km rodajinin duzgun yapildigina eminsen lastiklerde pirelli diosun alinir gayet mantikli dier turlu sifirina 2000 tl fazladan para harcayip bide rodaj yapicaksin bu karari senin vermen gerekiyo 1000 km makinede bi skinti yoktur die dusunuyorum eger expertiz yaptirmak istiyosanda honda servisine goturmen kafi
    ben de sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum ama işte içim rahat olur mu ona emin olamıyorum... apachemi 0 km almıştım ve muazzam rodaj süresi geçirdim... 13 bin km kullanıp sattım ve alan arkadaş da baya memnum bu nedenle rodaj önemli bir konu... 10 bin 20 bin kmler bu motorlar için önemli şeyler değil de insanlar ne yapıp edip canını çıkarmayı başarıyorlar işte... ekspertize de götürsem motosikletin dışı hakkında bilgi verecektir yani motor performansında yorum yapabileceğini düşünmüyorum... o nedenle sizlere sormak istedim... daha önce cbr kullanmadım... 150 cc apachemi de 5 6 ay önce sattım... yani deneme yaptığım zaman en kötü en ölü cbr bile bana çok performanslı gelebilir... nelerine dikkat etmeliyim... lastik çanta bunlar masraflı ama yenisi alınarak halledilebilecek şeyler... ama motorun kendisinde bi sıkıntı varsa insanın hevesi kaçar diye düşünüyorum... teşekkürler...

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol Grenaj vergiler dahil 120 TL. Bakım zamanı yakınsa bakım için gidip işçilik parasını da ödemeden halledebilirsin. Yurtdışı falan uğraşma.

üzerinde cbr250 yazan buyuk parcadan bahsediyorum. 300 küsür bir sey demişti servis.. dediğin fiyatsa gider taktırım sıkıntı değil. Teşekürler.

Mazda 323 hb 93 model kirmizi temiz aracimla 250 cc cbr takas dusunuorum.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    20 tl benzin 130 km ve yolda kalis = 4.30 dan hesap edersek 15 kurus yakmis oluyor, ara ara sıktım bazende 120-130 gittim sehirici mukemmel bir deger.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler