Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Kakare

Hocam km ilerlemesede max 12 ayda içindeki yağı değiştirmen lazımdı. Motor zarar görmüşmüdür? eğer 2 yıllık yağ ile gaz gelip 10 bin devir sürdüysen özelliğini yitirmiş yağ yüzünden biraz motoru aşındırmış olabilirsin aman tikkat!
    kakare ve ismo61 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Hepinize teşekkür ederim , alırken aslında bu soruyu ustaya sormuştum. Ben öyle sık binemem büyük ihtimalle getirmem gereken zaman aralığı var mı dediğimde adam km'si dolunca getirirsin demişti. Ya tahmin edemedi bu kadar az kullanılcağını ya da ben sakata geldim :D

Ama anladığım tek şey 1 hafta içinde bana servis yolu gözüktü..

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    3700 km oldu yag degistirmeyeli yagin rengi hafiften camur rengine donmus normaldir degil mi

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3700 km oldu yag degistirmeyeli yagin rengi hafiften camur rengine donmus normaldir degil mi
    Normal tabiki 1000 km snra bile siyaha donuyo rengi

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize teşekkür ederim , alırken aslında bu soruyu ustaya sormuştum. Ben öyle sık binemem büyük ihtimalle getirmem gereken zaman aralığı var mı dediğimde adam km'si dolunca getirirsin demişti. Ya tahmin edemedi bu kadar az kullanılcağını ya da ben sakata geldim :D

Ama anladığım tek şey 1 hafta içinde bana servis yolu gözüktü..
    eğer kendiniz yapabilirseniz, sadece yağ ve yağ filtresini değiştirmeniz yeterli olur.
    bi de garanti olsun diyosanız hidrolik sıvılarını da değiştirin derim.
    kakare bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    beyler bayanlar hafta sonu ehliyeti alıyorum cbr 250r alayım mı? boy 1.84 kilo 78. öneriler?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustafan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bayanlar hafta sonu ehliyeti alıyorum cbr 250r alayım mı? boy 1.84 kilo 78. öneriler?
    Bence ust tarafin biraz zayif kalir gibi 5-6 ay solana git sonra al.

nooluyoz arkadaş herkes cbr250 katalog mankenimi olacak? Nedir bu boy kilo mevzusunu 1. siraya koyan

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Büyük görünümlü orta sınıf motor isteyen ninja 300 alsın arkadaşlar.
    Bu motorun eti budu belli.

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar bu hafta trafik sigortasını yeniledim (yaş35 makina 2013 model)
    geçen sene ergo sigortadan 310 lira olan sigorta, bu sene en ucuz mapfre sigortadan 521 liraya yaptırdım bayağ bi zam gelmiş

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Arkadaşlar Cbr 125R kullanıcısıym ama sizlerede danışmak istiyorum Lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum sizlerden de marka tavsiyesi bekliyorum ama biraz daha kalın olsun diyorum Acaba 250R Lastikleri taksam olur mu..? Performans egzoz kullanan var mı ses benim için önemli biraz daha havalı ses çıkaracak bir egzoz arıyorum tiger egzoz nasıl sizce TRI-780 modeli

Motosikleti
    CBR 250R '13
    Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu hafta trafik sigortasını yeniledim (yaş35 makina 2013 model)
    geçen sene ergo sigortadan 310 lira olan sigorta, bu sene en ucuz mapfre sigortadan 521 liraya yaptırdım bayağ bi zam gelmiş
    yarama bastın hocam. fiyat araştırması yapıyorum bir kaç gündür 500den aşağı bulamadım (2013 model), geçen sene axa dan 300e yaptırmıştım. Pazartesi son olarak bi yerden daha fiyat alıp birinden yaptıracağım artık

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8000 km bakımı yaptırdım arkadaşlar yeni kasa için Honda Efe'de,bilgi olması açısından 230 lira tutuyor.Bunun dışında ön fren diskinin de bittiği ve değişmesi gerektiği söylendi, fren olunca riske atamadım 120 lira da o tuttu.Toplamda 350 lira ödeyerek büyük bir "huzur" içerisinde ayrıldım. Bu arada yağ olarak Ipone'un 10w 40 yağı koyulmuş bakımda sanırım önceden başka bir yağ koyuluyordu,şimdilik pek bir farklılık hissetmedim bakalım.Durum bu şekilde.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Alıntı mertcancbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000 km bakımı yaptırdım arkadaşlar yeni kasa için Honda Efe'de,bilgi olması açısından 230 lira tutuyor.Bunun dışında ön fren diskinin de bittiği ve değişmesi gerektiği söylendi, fren olunca riske atamadım 120 lira da o tuttu.Toplamda 350 lira ödeyerek büyük bir "huzur" içerisinde ayrıldım. Bu arada yağ olarak Ipone'un 10w 40 yağı koyulmuş bakımda sanırım önceden başka bir yağ koyuluyordu,şimdilik pek bir farklılık hissetmedim bakalım.Durum bu şekilde.
    On fren diskinin bittigini nasil anlamis, belki bizim de bitiktir, oyle kullaniyoruzdur, var mi bilgin, neler soyledi?

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Cok vermissin usta, bende yaptirdim 150 lira tutmustu. Neler degisti tam olarak yazar misin?
    8000 de balata bitmesi imkansiz banada 8000 deyken servis arka balatan az kalmis 10000 de getir degiselim dediler 11850 km oldu daha tık yok

Alıntı fthaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On fren diskinin bittigini nasil anlamis, belki bizim de bitiktir, oyle kullaniyoruzdur, var mi bilgin, neler soyledi?
    Hocam 10 bin veya 12 bin gibi bazen daha erken bitebildiğini söylediler, ben de telefondan onay verdim değişim için o sırada orada değildim, fakat gözle görülür bir farklılık yoktu.Şu an farkettiğim değişiklik daha az sıkmam gerekiyor freni yavaşlaması için o da ayardan olabilir bilemiyorum.
    Cok vermissin usta, bende yaptirdim 150 lira tutmustu. Neler degisti tam olarak yazar misin?
    8000 de balata bitmesi imkansiz banada 8000 deyken servis arka balatan az kalmis 10000 de getir degiselim dediler 11850 km oldu daha tık yok
    Evet bencede çok ama bu garanti meseleleri yüzünden artık mecbur yaptırdık hocam.Değişenler şu şekilde:

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Hocam 10 bin veya 12 bin gibi bazen daha erken bitebildiğini söylediler, ben de telefondan onay verdim değişim için o sırada orada değildim, fakat gözle görülür bir farklılık yoktu.Şu an farkettiğim değişiklik daha az sıkmam gerekiyor freni yavaşlaması için o da ayardan olabilir bilemiyorum.
    Evet bencede çok ama bu garanti meseleleri yüzünden artık mecbur yaptırdık hocam.Değişenler şu şekilde:
    http://i68.tinypic.com/314e4b4.jpg
    Yag 1.5 litre aliyor, yarim litre sana teslim ettiler mi?
    Normalde 40 lira 1 saatlik iscilik, gerci orada yarim saat bos bos bekletiyolar sogusun diye orasi ayri bi olay. Balata degisim isciligi cikmis bide

Yag 1.5 litre aliyor, yarim litre sana teslim ettiler mi?
    Normalde 40 lira 1 saatlik iscilik, gerci orada yarim saat bos bos bekletiyolar sogusun diye orasi ayri bi olay. Balata degisim isciligi cikmis bide
    Yok teslim edilmedi zaten yarım litreyi verse de kullanabileceğim bir yer yok kenarda dururdu,eski çıkan parçaları verelim mi diye sordular almadım bende ,neredeyse bir otomobilin servis/bakım parasıyla aynı malesef ve gitgide artıyor.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok teslim edilmedi zaten yarım litreyi verse de kullanabileceğim bir yer yok kenarda dururdu,eski çıkan parçaları verelim mi diye sordular almadım bende ,neredeyse bir otomobilin servis/bakım parasıyla aynı malesef ve gitgide artıyor.
    Boyle bi haklari yokki ya ? Nedemek 2 litre yag parasi almak ? Temizleme spreyine para almak nedir ya ? Yada balata deisim isciligi ? Ben servise gidip sunlari sunlari deistirin diorum mesela adamlar abi bildigin periyodik bakim oldu direk periodik bakim yazalim diolar arti zincirde temizleyip yagliyolar sen onuda yapin desen onada iscilik alicaklar heralde... gecmis olsun

Adamlar neredeyse içtiği çayı bile faturaya yazacakmış, bence ucuz kurtulmuşum.El mahkum verdik artık, bu aralar başka 8000 bakımı yaptıran var mı acaba fiyatlar hep aynı mı merak ettim?

Motosikleti
    CBR 250R '13
    Salı günü bende 8000 bakımı için Bora'daydım. Benim makina 2013 model fiyat 175 lira tuttu. Yılı gereği tüm sıvıları değişimi gerekiyor fakat binmeyeceksen kışın gerek yok sezon başı değiştirelim dedi öyle yaptık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler