Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    12.000 bakimina goturucem 1 haftaya.
    Bir arkadas ipone full katana yag koyup cok memnun kalmisti.
    Servis normalde castrol koyuyor bu bakimda ipone full katana yag koyulmasini isteyecegim, varmi deneyen tavsiye eden yada etmeyen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.000 bakimina goturucem 1 haftaya.
    Bir arkadas ipone full katana yag koyup cok memnun kalmisti.
    Servis normalde castrol koyuyor bu bakimda ipone full katana yag koyulmasini isteyecegim, varmi deneyen tavsiye eden yada etmeyen?
    Ipone`un full sentetik yaglarindan hic memnun degilim, bu konuda gecmis sayfalarda cok yorum yazildi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Herkese iyi günler.
    Malum havalar soğuyor arkadaşlar ve motorumda antifirizli su var mı yok mu bilmiyorum. Kullanım kitapçığında yedek depodan ekleme yapın yazılmış ve benim şuan yedek depomda hiç sıvı yok gözüküyor. Çift farlı kasasına sahip arkadaşım var,onun motora da baktık onun da hiç sıvı yok bu yedek depo haznesinde. Demek istediğim,şuan antifirizli su var mı yok mu bilmiyorum ve yedek depoda da hiç sıvı yok. Geçen kış hiç dikkat etmemiştik bu hususa ve bi problem olmadı ama koca yaz geçti aradan... Acaba diyorum,saf su ve antifirizli su alıp yedek depodan eklesem işe yarar mı ?

Servisi aradım sordum,yüzde doksan vardır zart zurt dediler ama güven olmuyor bir de sizlere sorayım dedim

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Merhaba arkadaslar Sair Sigortadan cbr250r icin kasko fiyati aldim. 1.100 tl civari. 2013 model icin. Sizce uygun mu?

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar Sair Sigortadan cbr250r icin kasko fiyati aldim. 1.100 tl civari. 2013 model icin. Sizce uygun mu?
    2014 modeline yaptirdi arkadas 1100 liraya
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Sigorta fiyatları uçmuş. Ortalama bişey söylemek zor ben R6 ya 700 TL ye yaptırdım yeni. Tüm acentelerden en ucuza aldığım Doğa idi. Bi bakın isterseniz
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ipone`un full sentetik yaglarindan hic memnun degilim, bu konuda gecmis sayfalarda cok yorum yazildi.
    Motul 7100 10w40 : 50 tl 1 litre
    Ipone full power katana : 50 tl 1 litre

Bu durumda motul mu tavsiye edersin?

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motul 7100 10w40 : 50 tl 1 litre
    Ipone full power katana : 50 tl 1 litre

Bu durumda motul mu tavsiye edersin?
    Hocam cbr250 için full sentetik olan hiçbir yağı önermiyorlar. Debriyajda kaçırma gibi problemler olduğu söyleniyordu.

Kendim bizzat Motul 5100 denedim ve memnun kalmadığım için, Ipone 10-40 kullanmıştım.

Tavsiye edecceğim tek yağ, Ipone 10-40 yarı sentetik olanı. Alın koyun motorun çalışması bile değişiyor.
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cbr250 için full sentetik olan hiçbir yağı önermiyorlar. Debriyajda kaçırma gibi problemler olduğu söyleniyordu.

Kendim bizzat Motul 5100 denedim ve memnun kalmadığım için, Ipone 10-40 kullanmıştım.

Tavsiye edecceğim tek yağ, Ipone 10-40 yarı sentetik olanı. Alın koyun motorun çalışması bile değişiyor.
    Tesekkurler

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Merhaba arkadaşlar,
    Çarşamba günü işe giderken trafik kurallarını hiçe sayan bir araba sürücüsü sebebiyle yaptığım panik freninden sonra ön tekeri kaymasıyla düşük hızda da olsa motordan düştüm. Tüm ekipmanları giyiyordum. O sebeple sol bacağımda ve bileğimde doku zedelenmesi haricinde bir hasar almadım.
    Motorun vites levyesi eğildi, dolayısıyla vites değiştiremiyorum şu an. O gün de şehir içinde 6. viteste eve götürmüştüm motoru. Sanıyorum bir de gidonda hafif bir yamulma var ama emin değilim. Olayın şokuyla tam kontrol edemedim.

Sormak istediğim; serviste vites levyesi (pedalı) değiştiren ve fiyatını hatırlayan var mı? Yedek parça olarak alabileceğim bir site var mı?
    Yurtdışında $25'a satılıyor. Alıp kendim değiştireceğim.

Aslında bu olayda ABS'nin neden önemli olduğunu anlıyorsunuz. Panik frenini her ne kadar pratik yapıp geliştirme şansınız olsa bile her olumsuz durumda fren yapmayı çok düşünmemenizi sağlıyor. O sebeple bu hafta ABS'li motor bakmadım değil. Halbuki motorumu seviyorum. 2 hafta önce mercekli xenon falan uygulamıştım kendim (bir ara başlık açıp paylaşacağım detayları). Güzel de bir eksoz taktırmayı düşünüyordum ama önümüzdeki sene fırsatım olursa 2016 kasa CBR500R bakacağım gibi duruyor. Geçmişken çift veya 4 silindire de geçmek var aklımda. Bu konuda tavsiyenizi duymak isterim CBR250 sahibi olarak.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Vites pedalını çekiçle çekerek düzeltebilirsin. Esnek malzemedir, yenisiyle değiştirmene gerek yok.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar dağıtım iznine geldikten sonra motora devamlı bineceğim diye zinciri dişliyi değiştirdim. Makine şöyle bi kendine geldi ama bi sıkıntı oluştu şimdi de 1. viteste dururken altında boşluk var hissede biliyorum vede vites geçişleri acayip zor oldu acaba takarken bi sıkıntımı oluşturdu yoksa ben 20 gündür binmediğim den mi böyle hissediyorum ki ?
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı akteni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Çarşamba günü işe giderken trafik kurallarını hiçe sayan bir araba sürücüsü sebebiyle yaptığım panik freninden sonra ön tekeri kaymasıyla düşük hızda da olsa motordan düştüm. Tüm ekipmanları giyiyordum. O sebeple sol bacağımda ve bileğimde doku zedelenmesi haricinde bir hasar almadım.
    Motorun vites levyesi eğildi, dolayısıyla vites değiştiremiyorum şu an. O gün de şehir içinde 6. viteste eve götürmüştüm motoru. Sanıyorum bir de gidonda hafif bir yamulma var ama emin değilim. Olayın şokuyla tam kontrol edemedim.

Sormak istediğim; serviste vites levyesi (pedalı) değiştiren ve fiyatını hatırlayan var mı? Yedek parça olarak alabileceğim bir site var mı?
    Yurtdışında $25'a satılıyor. Alıp kendim değiştireceğim.

Aslında bu olayda ABS'nin neden önemli olduğunu anlıyorsunuz. Panik frenini her ne kadar pratik yapıp geliştirme şansınız olsa bile her olumsuz durumda fren yapmayı çok düşünmemenizi sağlıyor. O sebeple bu hafta ABS'li motor bakmadım değil. Halbuki motorumu seviyorum. 2 hafta önce mercekli xenon falan uygulamıştım kendim (bir ara başlık açıp paylaşacağım detayları). Güzel de bir eksoz taktırmayı düşünüyordum ama önümüzdeki sene fırsatım olursa 2016 kasa CBR500R bakacağım gibi duruyor. Geçmişken çift veya 4 silindire de geçmek var aklımda. Bu konuda tavsiyenizi duymak isterim CBR250 sahibi olarak.
    Degistireceksen servisten 80 lira civari biseydi.
    Yaparim dersen cok kolay
    Bi uzun duz tornavida birde bezi al bezi ikiye katla ve vites pedalinin arkasina koy duz tornavidayi oraya sok ve kendine cek duzelecektir. Icine sinmezse degistir.
    Gidonu yamulttuysan 60 lira sifiri ama duzeltmek kolay herhangi bir motorcuya gotur boru takar oraya kendine cekince duzelir icine sinmezse degistirebilirsin
    akteni bunu beğendi.

selselas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-bakimli-ve-uygun-cbr250-242018146/detay bu ilana bakip bana yorum yaparmisiniz almak konusunda baska ilanlar onerirsenizde sevinirim

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı selselas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-bakimli-ve-uygun-cbr250-242018146/detay bu ilana bakip bana yorum yaparmisiniz almak konusunda baska ilanlar onerirsenizde sevinirim
    Selam,
    Fiyat inanılmaz ucuz. Kaza durumuyla ilgili de bilgi verilmediği için kazalı olduğu kesin. Xenon far olayı, lenssiz olduğu için trafikte çok küfür yersiniz. Tek avantajı lastikleri gibi duruyor
    Bakımlarının serviste, kazalıysa/düşmeliyse parçalarının orijinaliyle değişmiş olması önemli. Bunları öğrenebilirseniz servisinden belki denenebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Degistireceksen servisten 80 lira civari biseydi.
    Yaparim dersen cok kolay
    Bi uzun duz tornavida birde bezi al bezi ikiye katla ve vites pedalinin arkasina koy duz tornavidayi oraya sok ve kendine cek duzelecektir. Icine sinmezse degistir.
    Gidonu yamulttuysan 60 lira sifiri ama duzeltmek kolay herhangi bir motorcuya gotur boru takar oraya kendine cekince duzelir icine sinmezse degistirebilirsin

Teşekkürler, deneyip düzeltmeye çalışacağım. Olmazsa değiştiririm.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orjinal gidon 120 TL, düzeltilecek bir şey değil, değiştirmenizi öneririm.

Ne soğudu hava be İstanbulda 10 dk ısınmıyor motor.

Bu gece çiy vardı yine dikkat edin ben patates oldum geçen ay, yaya şeriti üzerinde direk bırakıyor teker.
    ardacik bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F

Bu gece çiy vardı yine dikkat edin ben patates oldum geçen ay, yaya şeriti üzerinde direk bırakıyor teker.
    hocam ben 30 tl ye düzelttirdim, 3 aydır herhangi bir sıkıntı yok.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Beyler aklıma takılan bi konu var.

Benim motor 2012 model, 2012 çıkışlı, 2012'den beri sürüyorum yani kısacası motor 2012'den beri 5.000km yaptı

1.000 bakımını teee yaklaşık 2 sene evvel yaptırdım. Motor bu süre zarfında hiç bi şekilde servise gitmedi. Yani artık 6.000 bakımını erkenden yaptırıp yağını ve zamanı gelen herşeyi değiştirtmeli miyim?
    Bu aralar vites geçişleri sertleşti. Sıkıntısız 1'den 2'ye atarken artık genelde boş vitese geçer oldu. (Tam emin değilim ama buna sebep bu aralar yeni ayakkabılar giydiğim için olabilir mi emin değilim)

Fikirlerinizi bekliyorum.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim motor 2012 model, 2012 çıkışlı, 2012'den beri sürüyorum yani kısacası motor 2012'den beri 5.000km yaptı

1.000 bakımını teee yaklaşık 2 sene evvel yaptırdım. Motor bu süre zarfında hiç bi şekilde servise gitmedi. Yani artık 6.000 bakımını erkenden yaptırıp yağını ve zamanı gelen herşeyi değiştirtmeli miyim?
    Bu aralar vites geçişleri sertleşti. Sıkıntısız 1'den 2'ye atarken artık genelde boş vitese geçer oldu. (Tam emin değilim ama buna sebep bu aralar yeni ayakkabılar giydiğim için olabilir mi emin değilim)

Zamani gelmis bence motor bi servis gorsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Hava fena ya... bu havada lastik ne olursa olsun heran hersey olur. sende soguklara kaldin lastigi deistirsen rodaj doneminde sancili olucak... ama deistirdiginde tekrardan yeni motor almis gibi olucaksin
    kakare ve Sokollu bunu beğendiler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2 yıldır yağının değişmediğine inanmak istemiyorum belki 4bin km kabul edilebilir ama öyleyse marşa bile basmadan değiştir o yağı acıdım motora yahu.
    kakare ve ismo61 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler