Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı frhtmglkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen onu unutmuşum hocam genelde 6-7 bin devirde. Ara sıra gaza gelince 9-10 bin yapıyorum.
    Motorun çok yakiyor..
    Benimki 10.000 kmde sehiricinde yani taliyollarda falan redline'a girmeden vites attiriyorum 20 kurusu gecmiyor (4.55 idi benzin hesapladigimda )
    Bir ara bir yol buldum 160 in altina hic dusmedim 4-5 dakika boyunca boyle gittim yine sehiricinde devirli kullandim 23 kurus yakmisti.
    Basmazsam 15 kurusa kadar dustugunu gordum.
    Bir tavsiye, fazla yakmasini istemiyorsan gazi aniden acma yedirerek ve yavas yavas ac motoru tanidikca yakitinda dusuyor
    Kazasiz surusler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usengecligimden bir olcemedim yakiti gecen zincir temizleyip yaglayinca sifirladim km gelmeden yaglarim tekrar diye sonra benzin hesabi karisti

Kesiciye girmeyi birakin 8-9 k bile cevirmiyorum artik, Inazuma sagolsun devirsiz surmeyi ogretti bana

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usengecligimden bir olcemedim yakiti gecen zincir temizleyip yaglayinca sifirladim km gelmeden yaglarim tekrar diye sonra benzin hesabi karisti

Kesiciye girmeyi birakin 8-9 k bile cevirmiyorum artik, Inazuma sagolsun devirsiz surmeyi ogretti bana
    beni biliyon zaten 6.000 geçmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

açıkçası cbr250r kısmı tırt bugünde katılım olmaz ise takip etmeyi düşünmüyorum.

tüm yazıları tek tek okuyamadım.
    20 binde kronik krank ve sübap vurma sorunu olduğu kanısındayım 10 tane böyle sorunlu motor gördüm bi tanesi arkadaşımındı.
    benimki reflektiyeden 2 bin km sonra patladı çogunuz bilir
    japonyaya mail attım bakalım neler olucak

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun çok yakiyor..
    Benimki 10.000 kmde sehiricinde yani taliyollarda falan redline'a girmeden vites attiriyorum 20 kurusu gecmiyor (4.55 idi benzin hesapladigimda )
    Bir ara bir yol buldum 160 in altina hic dusmedim 4-5 dakika boyunca boyle gittim yine sehiricinde devirli kullandim 23 kurus yakmisti.
    Basmazsam 15 kurusa kadar dustugunu gordum.
    Bir tavsiye, fazla yakmasini istemiyorsan gazi aniden acma yedirerek ve yavas yavas ac motoru tanidikca yakitinda dusuyor
    Kazasiz surusler
    600cc 4 silindir makine kadar yakmış.... 25 bg tek silindir 120bg lik alet kadar müsrif miş...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Bende depoyu henüz bitirdim fulleyip tribi sıfırlayacam bakalım kaç gidecek

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    herkese merhaba Arkadaşlar

bugun CBR 250R ile 150 km yaptım akşam eve geldiğimde mahallede 2 defa motor vites değişimi ardından gaz verince stop etti sonra çalıştır.Fakat garaja koydugumda motorun alt kısmına bakım dedim yağ olduğunu gordum.Yağ seviyesini kontrol ettim soğdugunda normal.Alt sakalı kopmle soktum sadece resimde gozuken bolumde yağ olduğunu gördum.Problem conta mı ya farklı bir sorunmudur

Bilgisi olan başına gelen biri varmıdır?Acap? Yarın servise gideceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

motorum 2013 model 26000 km de.Bakım 21.770 de yaptırdım.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    g.olsun akadwf
    Marş rolesi değişimi varmış benim motorunda bu değişimde herhangibir ücret alıyorlarmı işcilik felan da dahil ? varmı yaptıran bide bu değişim için randevu alıyormuyuz

Motosikleti
    Mt 07
    Alıntı akadwf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba Arkadaşlar

bugun CBR 250R ile 150 km yaptım akşam eve geldiğimde mahallede 2 defa motor vites değişimi ardından gaz verince stop etti sonra çalıştır.Fakat garaja koydugumda motorun alt kısmına bakım dedim yağ olduğunu gordum.Yağ seviyesini kontrol ettim soğdugunda normal.Alt sakalı kopmle soktum sadece resimde gozuken bolumde yağ olduğunu gördum.Problem conta mı ya farklı bir sorunmudur

Bilgisi olan başına gelen biri varmıdır?Acap? Yarın servise gideceğim.http://i.hizliresim.com/bYp4Ob.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Aynı durum mu bilmiyorum ama bende sürüşü etkilemese de böyle bir kaçak vardı. Debriyaj kapak contasından dediler garantiden değiştirdiler. Çare olmadı eve geldim yine kaçak vardı sonra başka bir servise götürdüm motoru bıraktım ertesi gün devirdaim pompasının oringleri bozulmuş dediler onu değiştirmişler şimdi sorun yok. Oraya biriken de yağ değilmiş söylediklerine göre ben pek anlamadım. Tüm işlemlerimi servis üstlendi. Garantisi var mı bilmiyorum ama söylediğim iki sorun da maliyetsiz şeyler. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    teşekkürler emrys , forumcu,
    yarın Konşuk 'a gideceğim.Bu işlem için rendevu almanıza gerek Yok.Motor,Bölumu mekanik aksam olduğu için bakmak zorundalar.
    Ayrıca istanbulda olan arkadaşlar için yazıyorum.Honda servislerinin geneline giden biri olarak evime uzak olmasına rağmen(60km) Konşuk motoru tercih ediyorum.Faruk usta on numara bir adam.içcilik çok iyi.
    yarın sonucları paylaşıcağım.
    iyi akşamalar

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    g.olsun akadwf
    Marş rolesi değişimi varmış benim motorunda bu değişimde herhangibir ücret alıyorlarmı işcilik felan da dahil ? varmı yaptıran bide bu değişim için randevu alıyormuyuz
    Ben yaptirdim servis sase den kontrol ediyor eger degisim varsa ucretsiz degistiriyorlar 15 dk surdu benim degisim sele sokuluyor altinda akunun bitisiginde kolay yani

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    Terkrardan merhaba,
    Bugun servise gittim.
    motorun devirdayım bompası ve keçe değişeceğini belirtti KONŞUK. Ellerinde olmadığı için Fabrikadan sipariş verildi.fiyatları aşağıda yazdım.
    CBR250R Devirdayım pompası fiyat :175 TL
    CBR 250R Sağ motor kapak contası 10 TL
    İşcilik 75 TL

Kötü haber benim garanti 2015 Mayıs ayında bitmiş :( normalde garantiden değişiyormuş bu parça.
    bilginiz olsun.

bilginize arkadaşlar

Gecmis olsun,

21.770 sonrasi 26bine kadar hic yag degisimi yapmadiniz mi ?

Ben yag secimi ve degisim araliginin cok onemli bir etken oldugunu dusunuyorum Cbr 250 icin.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Terkrardan merhaba,
    Bugun servise gittim.
    motorun devirdayım bompası ve keçe değişeceğini belirtti KONŞUK. Ellerinde olmadığı için Fabrikadan sipariş verildi.fiyatları aşağıda yazdım.
    İşcilik 75 TL

Kötü haber benim garanti 2015 Mayıs ayında bitmiş :( normalde garantiden değişiyormuş bu parça.
    bilginiz olsun.

bilginize arkadaşlar
    tırt konşuk
    Elinde debriyaj maneti bile olmayan servisten ne hâyır bekliyosun :D

Motosikleti
    Mt 07
    Terkrardan merhaba,
    Bugun servise gittim.
    İşcilik 75 TL

bilginiz olsun.

V
    bilginize arkadaşlar
    Söylediğim sorun doğruymuş demekki. O zaman ilave edeyim koşnuk ilk olarak contadan deyip onu değiştirdi ama çözemedi sonra anese gittim ve devirdaim pompasının oringleri değişti çok basit bir iş deyip garantiye bile sokmadan servis üstlendi. Bence bir de anese gidip oringleri kontrol ettirin.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Bugün askere teslim oluyorum hakkınızı helal edin tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli teskereler simdiden Allah'a emanet

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Başlangıç olarak 250R düşünmeye başladım.(Eğitimde alıcam hondadan) 250SL istiyordum sonra 250R ı düşünmeye başladım. 2014-2015 model filan almayı düşünüyorum 2. el tabiki. Titreşim, frenler filan nasıl önerir misiniz gerçekten başlangıç için?

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun, gule gule git gel, Allah`a emanetsin

Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç olarak 250R düşünmeye başladım.(Eğitimde alıcam hondadan) 250SL istiyordum sonra 250R ı düşünmeye başladım. 2014-2015 model filan almayı düşünüyorum 2. el tabiki. Titreşim, frenler filan nasıl önerir misiniz gerçekten başlangıç için?
    Titresim kabul edilebilir, frenler yeterli ben yine de baslangic icin 250cc onermem trafik bilginiz hic yoksa 125 cc ile en azindan bir sezon gecirebilirsiniz.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun, gule gule git gel, Allah`a emanetsin

Titresim kabul edilebilir, frenler yeterli ben yine de baslangic icin 250cc onermem trafik bilginiz hic yoksa 125 cc ile en azindan bir sezon gecirebilirsiniz.
    Absli modeli varmı peki bu motorun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler