Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Alıntı asi3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu motorun vergısı ne kadr bılen varmı
    110 gayme...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Ampülün yanmış olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 179 gördüm.
    170 i rahat rahat yapıyor.
    184 gören varmış hedefim o
    Hızınızı GPS aygıtlarıyla ölçüp gerçek hızınıza bakın. CBR250'nin gerçek hızının 150'yi geçeceğini sanmıyorum.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı akteni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ampülün yanmış olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Hızınızı GPS aygıtlarıyla ölçüp gerçek hızınıza bakın. CBR250'nin gerçek hızının 150'yi geçeceğini sanmıyorum.
    Yok artık daha neler. GPS ölçümü ile maksimum hızım 166 km. GPS %5 farklı gösteriyor sadece.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok artık daha neler. GPS ölçümü ile maksimum hızım 166 km. GPS %5 farklı gösteriyor sadece.
    O zaman siz 10500 devire çok yaklaşıyorsunuz demek oluyor. gearingcommander'da 10500 devir için 169.6km/h yazıyor. Fakat bunu nasıl yaptığınız da önemli, ben 100kg'yim düz yolda kadranda 150'yi görmek için çok zorluyor motor

Motosikleti
    Mt 07
    Arkadaşlar 2013 model aracımı satmıştım. Şimdi 2014 yeni kasa aldım ancak bunun titreşimi inanılmaz fazla ve örneğin 100 ile giderken gazı bıraktığımda egzozdan patırdama geliyor sanki motor stop edecekmiş gibi. Benzer bir deneyimi olan var mı acaba. Motorun garantisi devam ediyor ancak servis bir şey yok diyip gönderdi ama ben önceki motorundan biliyorum bir sıkıntı var. Fikir verirseniz sevinirim.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Ampülün yanmış olabilir?

HOCAM 3 5 SAPMA KADRANDA MUTLAKA VARDIR + VEYA - ANCAK ARABAYLA YAPTIK ÖLÇÜMÜ BMW (2015 1.16 D OTOMATİK) İKİMİZDE 160 LA GİTTİK. YAN YANA 1 DK FALAN GİTTİK 1 DAKİKA SONUNDA TOPLAMDA BMW 1 METRE ÖNDE GİTTİ. NİYE ARABA ÖRNEĞİNİ VERİYORUM ARABALARIN KM SAYICILARI VE KADRANLARI DOĞRU GÖSTERİTOR. SİZİN İÇİN 175 İ DE DENİYİP BURAYA ATACAĞIM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

O zaman siz 10500 devire çok yaklaşıyorsunuz demek oluyor. gearingcommander'da 10500 devir için 169.6km/h yazıyor. Fakat bunu nasıl yaptığınız da önemli, ben 100kg'yim düz yolda kadranda 150'yi görmek için çok zorluyor motor
    Hocam sizin motor kaç model kaçıncı sahibisiniz zincir gerginliği motor bakımı ve yağı ne durumda?
    2015 model repsolü olan arkadaşım var 130 kilo 160 falan rahat yapıyor.
    bu arada 10500 devir dedinizde zaten top speed ölçmek için ilk 4 vitesi yüksek devirde gitmek, 5. vitesde kesiciye girmden heemn önce 6 ya geçmek gerekior ki top speede ulaşılsın. 5000 6000 devirde vites değiştiriseniz normal max 150 fln.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 model aracımı satmıştım. Şimdi 2014 yeni kasa aldım ancak bunun titreşimi inanılmaz fazla ve örneğin 100 ile giderken gazı bıraktığımda egzozdan patırdama geliyor sanki motor stop edecekmiş gibi. Benzer bir deneyimi olan var mı acaba. Motorun garantisi devam ediyor ancak servis bir şey yok diyip gönderdi ama ben önceki motorundan biliyorum bir sıkıntı var. Fikir verirseniz sevinirim.
    motorunuzda sıkıntı var hocam başka bir servise götürün.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takma kafana o patirdama sesi benimkindende geliyor ama bayirassagiya giderken. Titresim birazcik bende hissettim aynalardan yoksa yuksek suratlara cikinca pek anlamiyorum ben ne var ne yok

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Araçların kadranı da %5'e kadar yanlış gösteriyor genel olarak. Daha az da daha fazla da olabilir. Benim Seat Leon'da %4 civarında mesela. Dergilerde araç testlerini kontrol edin bu sapmaları da ölçüyorlar.
    Bu yasalarla zaten korunmuştur. Motorlarda %10'a kadar çıktığına şahit oldum.

Kadran fazla göstermesine rağmen ECU'da aslında doğru ölçüm yapılıyor. Bunu da ECU girişine bağladığım OBD scanner ile gördüm. Sadece kadranda gerçek hızdan daha fazla gösterilmesi ayarlanıyor.

En doğru ölçüm kaliteli bir GPS aygıtıyla yapılan ölçümdür.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Motora angel far taktırmak istiyorum daga önce bu girişimde bulunan varmı?? Aküde falan sıkıntı çıkartırmı? http://m.aliexpress.com/item/3231102...bilesitedetail
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    ampul saglam bir suru ampulle denedim gene ayni sikinti acaip kontagi actiginda kisa yanmasi lazim kisa yanmiyo sade parkler yaniyo .uzunlari yakinca uzunlar yaniyo uzun kisa dugmesini soktum oksitlrnmistir die oda deil sikinti uzun yaniyo kisa far yanmiyo anamadim gitti ..baska neden olabilir...

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora angel far taktırmak istiyorum daga önce bu girişimde bulunan varmı?? Aküde falan sıkıntı çıkartırmı? http://m.aliexpress.com/item/3231102...bilesitedetail
    Fiyat çok uygun. Internette yapan görmüştüm güzel de durmuş ama akü için bi şey diyemem aynı malzeme olmayabilir. Bence risk almaya değer fiyatı uygun olduğu için
    afyonlu003 bunu beğendi.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

beyler motor almayı dusunuyorum en guzel renk hangısı acaba beyaz olsa olur ama deponun oradakı maavı yada kırmızı renkler hosuma gıtmıyor ama kırmızı ıle sıyah arasında kaldım onerıler nrdir ??

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Alıntı asi3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motor almayı dusunuyorum en guzel renk hangısı acaba beyaz olsa olur ama deponun oradakı maavı yada kırmızı resonraduma gıtmıyor ama kırmızı ıle sıyah arasında kaldım onerıler nrdir ??
    Siyah al çünkü siyah cizilsede belli olmuyor Kırmızının uzerinde boya var cizilince altindaki siyah orataya cikiyor her tarafi cizik doluyor sonra

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat çok uygun. Internette yapan görmüştüm güzel de durmuş ama akü için bi şey diyemem aynı malzeme olmayabilir. Bence risk almaya değer fiyatı uygun olduğu için
    Orijinal farından hiç memnun değilim bunu o yüzden düşünüyorum fiyat banada uygun geldi olmazsa alıp denerim burayada yazarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı splex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ampul saglam bir suru ampulle denedim gene ayni sikinti acaip kontagi actiginda kisa yanmasi lazim kisa yanmiyo sade parkler yaniyo .uzunlari yakinca uzunlar yaniyo uzun kisa dugmesini soktum oksitlrnmistir die oda deil sikinti uzun yaniyo kisa far yanmiyo anamadim gitti ..baska neden olabilir...
    Belki bağlantısını yanlış yapmış olabilirsin
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

[IMG][/IMG]

camurluk boyle daha hoş değilmi beylerr
    mustafaaytar bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Motor devirli kullanimda 18 krs yakiyor. Benzin isigi yanip sonmeye basladiginda yine fulledim depoyu 3 litre daha vardi yani. Sakin kullanimda 15 krs yakar.
    Benzin:4,66 TL

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    arkadaşlar cbf kullanıyorum büyütmek istiyorum 2015 cbr 250 r var arkdaşımda 2 hafta önce aldı satmak zorunda kaldı 12 750 tl ye bırakıyor enson plaka ruhsatta çıkardı sizce uygunmu mantıklımı yada rengi siyah

birolbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba bende de 2014 model yeni kasa olandan var. ben motorun yağını sadece bakımlarda değiştiriyorum yani 1.000 ve 4.000 de değişti. ama herkes 1-2 bin km de değiştirin diyor. yazın 15-50 kışın 10-40 kullanayım diyorum ne dersiniz ve hangi markayı önerirsiniz ?

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Alıntı ahmetttttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf kullanıyorum büyütmek istiyorum 2015 cbr 250 r var arkdaşımda 2 hafta önce aldı satmak zorunda kaldı 12 750 tl ye bırakıyor enson plaka ruhsatta çıkardı sizce uygunmu mantıklımı yada rengi siyah
    Boşver cbryi cbf den saşma hic rahat değil arada bir biniyorsan alabilirsin amma rahat degil kollarin agrir durur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı splex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisa lamba patlamis olamaz mi yani ölçü aleti bulabilirsen ölçmeyi dene

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Güzel olmuş. Sinyaller de biraz daha geride duruyor sanki..
    Plakalık iptali de güzel bu şekilde..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler