Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz.

1- Motor satanları aradığınızda motordan hiç anlamadığınızı, yetkili servise götürmek istediğinizi, o sebepten motorun neyi var neyi yok düzgünce anlatmasını isteyin. Bilmiyorum diyen, götürmek istemeyen ve yan çizen motorları eleyin.
    2- Adam her şeyi anlattıktan sonra eğer motor kafanıza yatarsa görmeye gidin.
    3- Motoru şeklende beğenirseniz adama sorun; " söylediklerin dışında bişey yoksa motoru alacağım."
    4- Yok derse Ok o zaman yetkili servise gidelim expertiz yaptıralım. dediklerinizden başka çıkmazsa motoru alacağım çıkarsa orda bırakır giderim diyin.
    5- Motor sahibine detaylı expertiz ücretinin 100 tl olduğunu bişey çıkmazsa sizin ödeyeceğinizi, çıkarsa motor sahibinin ödeyeceğini söyleyin.
    Bu saatten sonra adam herşeye ok derse bence motoru experitze götürmeden alabilirsiniz. İçine sinmeyen kullanıcılar için;
    6- Expertize götürün Çıkmazsa motoru alın, ,ıkarsa zaten hiç sizin olmamıştır.
    Saygıla
    Hızlı cevap için teşekkürler öncelikle. Cevabınızdan anladığım kadarıyla buralarda expertiz kaça yapılır önce onu öğrenmek şart ki ona göre kozumuz olsun.

Bir de aklıma takılan husus, 2011 model ABS'li modelde 28bin km iyi midir? Sorun çıkarma olasılığı var mıdır? Hemen hemen aynı fiyatlara Abs olmayan 10-15km mi tercih edilmeli?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    ben olsam abs siz düşük km tercih ederim.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öğlen gümüşler ışıklarında selamlaştığım kırmızı cbr ı olan arkadaş buralarda ise takrardan selam olsun.

Motosikleti
    Honda pcx150>>Honda cbr250r
    Arkadaşlar pazartesi 16 bin bakımı için yetkili servise gidicem.Ne kadar tutar sizce? neler değişir?Fazladan para vermek istemiyorum teşekkürler.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizao adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlı cevap için teşekkürler öncelikle. Cevabınızdan anladığım kadarıyla buralarda expertiz kaça yapılır önce onu öğrenmek şart ki ona göre kozumuz olsun.

Bir de aklıma takılan husus, 2011 model ABS'li modelde 28bin km iyi midir? Sorun çıkarma olasılığı var mıdır? Hemen hemen aynı fiyatlara Abs olmayan 10-15km mi tercih edilmeli?
    Bizim motorun abs lisi turkiyeye gelmiste bizim mi haberimiz yok ?

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorun abs lisi turkiyeye gelmiste bizim mi haberimiz yok ?
    Yurtdışındayım, Türkiye'de var mı yok mu pek bilgim yok.

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    2014 modele göre arka ve yan canta icin demir varmi bilginiz varmi uzun yola gittigimde lazim oluyor

Motosikleti
    Cbr 250, Xj6 Diversion F, Cbr 600 RR

31.000 km Bakımı

Merhabalar Arkadaşlar Ben yaklaşık 4 aydır 2012 model cbr 250 kullanıcısıyım. Motoru Servise götürmeyi düşünüyorum Aklımda zincir dişli seti , Yağ ve yağ filtresini değiştirmek var ama 31.000 km lik bir motorda başka bakım yapmaya gerek var mı ? Ben aldığımda 27.600 km de idi yağını bir günce değiştirdim demişti. Benim şimdi zincir, dişli set , yağ yağ filtresinden başka bakım yapmam gereken bir şey var mı acaba ? Yada tavsiye edeceğiniz bir bakım...

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar 1000km bakımına sokmak üzereyim makinayı, ıpone 10-40 yarı sentetik yağ serviste varmıdır yoksa nerden bulcam, bulamadım.. Tam sentetik olsa sıkıntı olurmu?

arkadaşlar beni de aranıza alın.Benim neyim eksik

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı mmn26kslr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1000km bakımına sokmak üzereyim makinayı, ıpone 10-40 yarı sentetik yağ serviste varmıdır yoksa nerden bulcam, bulamadım.. Tam sentetik olsa sıkıntı olurmu?
    Bunu al Keyfıne Bak. 4000 km sonra değiştir. Esterli Sentetik yani Yarı sentetik.

Motosikleti
    CBR250R 2014
    Alıntı mmn26kslr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet serviste var disarida arama bulmak da zor zaten

cbr 250 ve ses sorunları 5500 6000 devir arasındaki zırıltıya alıştım ama gazı kesip kompresyona girdiğinde 4000 3500 devir aralığında "karrsss" diye bir uğuldama geliyor. Bu normal mi? Gülmeyin :D

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı Şuayyip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 modele göre arka ve yan canta icin demir varmi bilginiz varmi uzun yola gittigimde lazim oluyor
    Şu anda takipçinim Ben de uzun yola giderken sürekli bagaj sıkıntısı çeken birisiyim ve şu sıralar givi ve kappa sert yan çantaların motora olup olamayacağıyla ilgili araştırmalar yapıyorum. İki markanın da başka motorlar için kitleri mevcut en mantıklı olanı bizim motora yakın bir motor seçip onun kitini alarak herhangi bir demircide biraz torna ve kaynak işleri ile güzelce halledebilir kanısındayım. Maliyet 1000TL lere geliyor güzel çanta alınca ki zaten CBR dan sonra da o çantalar kullanılabileceği için açıkcası yaz sıcağında o sırt çantasını takmamak için değer bence :D

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda takipçinim Ben de uzun yola giderken sürekli bagaj sıkıntısı çeken birisiyim ve şu sıralar givi ve kappa sert yan çantaların motora olup olamayacağıyla ilgili araştırmalar yapıyorum. İki markanın da başka motorlar için kitleri mevcut en mantıklı olanı bizim motora yakın bir motor seçip onun kitini alarak herhangi bir demircide biraz torna ve kaynak işleri ile güzelce halledebilir kanısındayım. Maliyet 1000TL lere geliyor güzel çanta alınca ki zaten CBR dan sonra da o çantalar kullanılabileceği için açıkcası yaz sıcağında o sırt çantasını takmamak için değer bence :D
    Besiktas Anes Motorda var diye hatirliyorum. Bende sormustum. Demir + normal bir arka canta 450 tl gibi bir fiyat vermislerdi.
    Siz yan sormussunuz sanirim, ben sadece arka icin bilgi almistim.

Motosikleti
    CBR250R 2014
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Besiktas Anes Motorda var diye hatirliyorum. Bende sormustum. Demir + normal bir arka canta 450 tl gibi bir fiyat vermislerdi.
    Siz yan sormussunuz sanirim, ben sadece arka icin bilgi almistim.
    Teşekkür ederim ilginiz icin.
    Bir ara gördüm bir yerde de bulamiyorum arka ve yan canta demiri bir arada

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Bayramda Antalya tarafına gidecek varmı?

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Arkadaşlar iyi geceler.

8 Hazirandan beri İstanbul'dayım stajımı yapıyorum. İzmir'de gelirken motorumu getirmeyi çok istedim ancak çalınma durumlarına karşı açıkçası korktum ve yol arkadaşımı tıpkı bir bebek gibi sarıp sarmalayıp İzmir'de bıraktım. 1 aya yakın zaman oldu burnumda tütüyor hele ki İstanbul'un trafiğinde boğuşurken. Havalar güzelleştikçe derin bir ahh çekiyorum keşke motorum yanımda olsa diye.. En erken tarih 7 Ağustos'ta stajımı bitirip geri döneceğim ve ilk işim güzelce bir bakım ve temizlik olacak. Hasret gidereceğiz. Sonra da kısmetse uzun yol düşünüyorum. Lafı daha uzatmayayım. Motorlarınızın kıymetini bilin ve sağlıcakla kalın.

Hepinize kazasız belasız ve keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    CBR 250R
    Motor yağı konusunda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Yarın götürüyorum nasipse servise. Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Selamun aleyküm dostlarım arada debriyaj yapıp yanlız bu bahsettigim anlık saliseler yani bırakmak hani viteste devri arttirip birden bırakmak şanzıman a zarar verir mi yoksa honda bu yapıştır hafiften yanlamalara devam mı dersiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler