Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zeki koş , kullanıcılar geldi

Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul C4 pist için. C2'yi tavsiye ederim. Denemek için C2+ almıştım, tek farkı beyaz renkli olmasıydı. Zincirdeki yağı sadece bakarak kontrol etmek isterseniz güzel bir çözüm ama ben zincirin beyaz renkli renkli olmasını sevmedim. Tercih meselesidir, beyaz renkli zincir hoşunuza giderse 3 TL fazla vererek C2+ da alabilirsiniz.

Motul gümrük sıkıntısından dolayı şu sıralar satışta değil. Bu sebeple Würth aldım geçen hafta. Satıcı Motul'ü 500 km'de bir kullanıyorsan bunu 300 km'de yenilemen gerekir dedi. Şu ana kadar 200 km oldu. Böyle olunca pahalıya geldi tabii. Memnun kalacak olsam bile Motul'den vazgeçmeyeceğim.
    Mücahit abi görüşemedik bir türlü Sirkeci'ye yolun düşmüyo sanırım. Motul'un Race veya Offroad ibareli olan ürünleri zincire tutkal gibi yapışıyor. Fazla yapışkan. Hele ki ön dişli etrafında ısınıp da ayaklığa doğru akarsa yandınız, temizlemesi çok dert. Road yazan C2 bizim gibi kullanıcılar için idealdir. Buna dikkat etmek gerekir.

Motul'u bulamadığım için yağ değişikliği yapmıştım ben de. Würth'e bir şans vermek istiyorum.

Alıntı acemi06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba

Sizlere bişey danışmak istiyorum.
    Ben sürekli chooper/cruiser tarzı motor kullandım. Şimdi cbr250 almak istiyorum ama takılan bir soru var. Şehir içinde bir sıkıntım olmaz ama uzun yolda yorarmı insanı, bel ağrısı yaparmı acaba duruş pozisyonundan dolayı. Şimdiden teşekkürler.
    Cbr rahat motor cümlesini çok duymuşsunuzdur ama, Gv250'den geçip, uzun yolda rahatlık bekleyecek kadar konforlu olduğunu sanmıyorum. Bence hangi super sport veya sport touring modele geçerseniz geçin, yorulacaksınız :(
    Mitoqondri ve mucoist bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba

Sizlere bişey danışmak istiyorum.
    Ben sürekli chooper/cruiser tarzı motor kullandım. Şimdi cbr250 almak istiyorum ama takılan bir soru var. Şehir içinde bir sıkıntım olmaz ama uzun yolda yorarmı insanı, bel ağrısı yaparmı acaba duruş pozisyonundan dolayı. Şimdiden teşekkürler.
    Motorun tarzından dolayı bel ağrısı yapar uzun yolda.. Çünkü yatık pozisyonda sürüş yapman gerekiyor.. Birazda olsa belin bükülüyor ancak uzun yol yapılmaz diyede birşey yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeki koş , kullanıcılar geldi
    Aklıma bu geldi..

Sokollu ve qezgin bunu beğendiler.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Sonuç nedir abi şimdi onu merak ettim ben Sabırla takip ediyorum Ha bu arada ufaktan bir şeyde demek istiyorum Mayısın son haftası Isparta eğirdir de festival var belki buluşma için güzel bi tarih olabilir ?
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende zinciri motul le yagliyodum sonra bulamayinca ipone a gectim 750ml olan bitti diebilirim son yaglamayi yaptim kar yagdigi donemde motora binemedim bi 10 gun. motorun yanina gittigimde zincir paslanmisti bariz bi sekilde biraz turlayip temizliyim dedim ama turladiktan sonra gordumki zincirde hic pas kalmamis buda yapiskan ozellikli yagin yaglamaya devam edip islevini gostermesinden kaynaklaniyodu motosikletim 18 binde servis 20 bine kadar gider desede onumuzdeki hafta zincir disli setini deistiricem gergide problem olmasada singir singir ses yapio risk almamak gerek wurth te aklimda belki yeni zincirde bi denerim
    Mitoqondri bunu beğendi.

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç nedir abi şimdi onu merak ettim ben Sabırla takip ediyorum Ha bu arada ufaktan bir şeyde demek istiyorum Mayısın son haftası Isparta eğirdir de festival var belki buluşma için güzel bi tarih olabilir ?
    Ne festivali kardeşim bu ?

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne festivali kardeşim bu ?
    Abi Antalya Mototalya Kulübü ile Eğirdir belediyesinin yaptığı Egirdir gölünün çevresindeki motosiklet festivali girişler ücretsizmiş konserler yarışmalar falan varmış yani ortam baya güzel oluyormuş. Buda geçen sene yapılan haberi http://www.bugun.com.tr/son-dakika/e...haberi/1100691

Anladımm kardeşim.. Aslında böyle festivallerde sürekli dile getirilmesi gereken şeyler olduğunu düşünüyorum.. Belediye başkanları basın oralarda oluyor çünkü.. Pist yapımı gibi şeyleri dile getirmek gerekir.. Hakan gidersen bir el at kardeşim şu işe.. Her ile bir pist vs. iste.. İsteyenin bir yüzü kara vermiyen zenci demişler..
    afyonlu003 ve Safety First bunu beğendiler.

Motosikleti
    Zeki abi sende gel beraber isteyelim bu işler tek kişi olmaz
    Mitoqondri bunu beğendi.

Keşke kardeşim ama sanmıyorum gelebileceğimi..

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Allah allah bende wurth kullanirken pas yapti?? Motulde sadece sicrama sıkıntı yaratıyo o kadar, wurth temiz ama kuru ve anlaşilması zor
    Sokollu bunu beğendi.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    O zaman Kuyuya bir taş ta ben Atim Arkadaşlar bende yıllardır İpone zincir yağı kullanırdım Geçenlerde Yamaha nın Yamalube marka Zincir yağını aldım Denedim gayette memnun um beni en mutlu eden yanı rengi olmaması ( Şeffaf ) Zincirim tertemiz Gözüküyor buda insanı Mutlu ediyor
    Mitoqondri ve Safety First bunu beğendiler.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Haydarinna rinaninanayyy bide yamalube cikti :D kawasaki kullanicisi, honda basligina yamahanin yagini oneriyo saka bi yana bi denemek lazim
    EmirŞengezer, Sokollu ve Safety First bunu beğendiler.

Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah allah bende wurth kullanirken pas yapti?? Motulde sadece sicrama sıkıntı yaratıyo o kadar, wurth temiz ama kuru ve anlaşilması zor
    Würth pek suya dayanıklı değil. Kışın bende de paslanma yapmıştı. Uygulama aralarını daha sık tutmak lazım sanırım. Yada kışın macun kıvamındaki yağlara devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

valvoline ı da çok methediyorlar.
    http://www.yagpazarlama.com/product.php?id_product=304

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Höhöhöhöyyy karışmış ortalık

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Castrol de Kullandım - Württe Kullandım. İponede kullandım. Maşallahım var hepsını Kullanmısım :D İponeye devam. 300 kmde yağlıyorum. yani 300*2=600 kmde yağlıyorum. 3ncü yağlamayı yapmadan zinciri tertemiz gaz yağı ile temızlıyor tekrar devam edıyorum.

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2 sene Castrol kullandıktan sonra, hayatı motor olan bi arkadaşın tavsiyesi üzerine würthe geçtim şimdilik memnunum ama o yağsızmış gibi olan görüntüye alışmak işin cabası çünkü ilk kullandıgımda yağlamayı bitirip makinayı cilaladıktan sonra birde baktımki anaaaa zincir tertemiz ( lan biraz önce yağlamadımmı ben bunu, yoksa keklendikmi yağ diye hava gazımı sattılar acaba deyip bidaha yağladım baktım yağ var ama görünmüyo) neyse sonradan biraz araştırınca işi uyandım.
    agrasiwe bunu beğendi.

Castrol aldım, kullandım. Sevmedim. Kuru yağlama işi bana gayet mantıklı geliyor. Zaten ürünün açıklamasında da yüksek performans / yüksek devir için uygun olduğu yazılı. Elimdeki kutuyu atıp Wurth'e geçeceğim sanırım. Balata spreyi vb. için de yine Wurth kullanırım. Motor yağında ise arkadaşların ısrarlı tavsiyesi üzerine Ipone da karar kıldım. Fransız mransız ama vardır herhalde bir bildikleri.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Motul ve Ipone kullandım zincir yağlamak için ikiside yağmur gördüğü zaman pas yaptılar.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Würth alacağım,

Sanırım ..

Motosikleti
    Bir kaç gündür aklımda deli soru işaretleri vardı ama yazmayı unutup duruyordum. Motorumu çıkardıktan sonra yağ değişimi yaptırmıştım aynı ustada daha 700 km olmamıştır.. Asıl olay birinci vites ile ikinci vites geçiş arasında oluşan kemiklik ve aşırı değişik cart diye oluşan bi ses arada ise iki yerine boşa geçiyor ha bazen diyorum acaba bende mi bi sıkıntı var yoksa yağda mı ?? Yağ ipone 10/40 ama yarım litre olan yağın kapağı siyah diğer getirttiğim yağın kapağı da kırmızı idi mymotosikleti aradığımda sıkıntı olmaz kapak renkleri değişik olabiliyor demişti(?) acaba farklılık var mı ?? Birde motorum 12 bin km geldi bu km arasında ağır bakımlar yapılıyor mu balatalar vs vs vs eğer öyleyse motoru Ankara ya götürmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler