Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Gecmis olsun herkes senin kadar cesaretli olamaz, simdi keyfini cikarma sirasi sende kazasiz belasiz afyonlu
    afyonlu003 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun herkes senin kadar cesaretli olamaz, simdi keyfini cikarma sirasi sende kazasiz belasiz afyonlu
    Teşşekkürler buğra kardeş ufaktan havalar ısınmaya başladı doya doya tadını çıkartmaya başladım bende Allah kimseye kaza bela göstermesin ;)
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Küçük dostum Bile Geldiğimi Anlar anlamaz yanıma gelip Binelim diyor

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razi olsun hepimize kazasız belasız sürüşler yeniden değil kaldığımız yerden devam ediyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Afyon güzel memlekettir ama izmirden sonra burası sizi aşmaz ) afyona gelirseniz mutlaka haberim olsun dükkıma beklerim ;)
    geçerken uğrarım bigün inşallah hayırlı işler

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Cbr 250 alırken nelere dikkat etmek gerekir ? 2012-2013 modellerde tek farlı olan modellerde ?

Motosikleti
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 alırken nelere dikkat etmek gerekir ? 2012-2013 modellerde tek farlı olan modellerde ?
    Hocam en önemli kısmı motoru bakımları ne zaman yapılmış ne kadar aralıklarla rodajı nasıl yapılmış önemli olan onlar bunuda serviste ekpertise baktıracaksn yada güvendiğin bildiğin bi usta ile gidip bakmak

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

MerhabalaR Bakıyorum da forumda kimse kalmamış nirdesiniz yahuu havalar düzelmeye başladı diye motordan inmiyorsunuz anladıkta biraz da burada olun da sohbet muhabbet yapalım ;) ee nasılsınız motorunuz nasıl gün nasıl geçiyor? motoru yeni alan arkadaşların vaziyetleri nasıl sevdilermi? Birazcık bahsedelim de buralar canlansın daa
    ardacik bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    MerhabalaR Bakıyorum da forumda kimse kalmamış nirdesiniz yahuu havalar düzelmeye başladı diye motordan inmiyorsunuz anladıkta biraz da burada olun da sohbet muhabbet yapalım ;) ee nasılsınız motorunuz nasıl gün nasıl geçiyor? motoru yeni alan arkadaşların vaziyetleri nasıl sevdilermi? Birazcık bahsedelim de buralar canlansın daa
    Merhabalar

Aşırı iş yoğunluğundan rahat rahat bir turlayamadık ki.

Cumartesi günü hava iyidi
    Butun kadıköy trafiği dururken
    Sadece ikiteker sürücüleri tadını çıkardı bence günün.

Kücükmoda daydım
    Baharda yazdan çalma bir gündü
    Ama yinede iki tekerli sürücüler az gibi geldi

Bahariye de ışıklarda başka model sürücülerine denk geldim burdan onlarada selam ola

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar hepinize selamlar, uzun uğraş ve kendimle cebelleşmelerim sonucu motoru yaklaşık 15 gün denedikten sonra almaya karar vermiş bulunuyorum.

Şimdi malum ikinci el alacağım için motoru nelere dikkat etmeliyim sizce?
    benim aklımda bir kaç soru var sizler kullandığınız için onları size sorayım,
    - Bakımları kaç km de bir yapılıyor ve kaça maal oluyor,
    - Yağ değişimi kaç km de bir yapılıyor.

Motoru alırken aman şuna da dikkat et dediğiniz bir yer varmıdır? Manet demeyinde gidişiyle ilgili bir tepki ses felan..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ecarpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar, uzun uğraş ve kendimle cebelleşmelerim sonucu motoru yaklaşık 15 gün denedikten sonra almaya karar vermiş bulunuyorum.

Şimdi malum ikinci el alacağım için motoru nelere dikkat etmeliyim sizce?
    benim aklımda bir kaç soru var sizler kullandığınız için onları size sorayım,
    - Bakımları kaç km de bir yapılıyor ve kaça maal oluyor,
    - Yağ değişimi kaç km de bir yapılıyor.

Motoru alırken aman şuna da dikkat et dediğiniz bir yer varmıdır? Manet demeyinde gidişiyle ilgili bir tepki ses felan..

yeni kasa motorlarda 4 yıl garanti 1000 ve sonrasında 4000 de bir diye gidiyormuş, ama yeni kasalarda ara bakım 2000 de yağ değişimi öneriyormuş yetkili servisler, standart bakım 100 lira ila 150 lira arasında servise göre değişiklik gösteriyor. Son repsolümden kalan tecrübe ile tavsiyem almadan önce sorunsuz olduğuna inandığın bir motoru sür sonra alacağın hakkında fikir oluşur, son aldığım repsolde sürücü acemiliğinden 4000 kmde olmasına rağmen debriyajı yakmış hafiften, servis anlayamadı bile hissedemiyordun ama kalkışta hantallık olduğunu başka motor deneyince gördüm, debriyajı yetkili serviste sıfır değişmiştim, bu arada 480.tl debriyaj değişimi bilgin olsun. lastiklerin ortasına bak yenmişmi, lastik yakmış olabilir, sürekli tekere gelmiş olabilir, zinciri yağlımı ona bak. amortisörlere bak, gösterge buhar yapıyormu iyice eğil ve kontrol et içerde hafiften iz kalıyor.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Merhaba arkadaşlar motorumu satmayı planlıyorum düşünen olursa DM atabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3782271/detay/

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Çok teşekkür ederim, ilk motorum değil ama ilk 250 liğim olacağı için hem biraz heyecanlıyım hemde bir önceki CBF 150 olayından sonra tedirgin, ikinci el almak istemiyordum ama bütçe ancak buna yetiyor. Kredi çekeceğim için motorun epey bir süre bana durduğu yerde masraf çıkartmaması gerekli.
    Heleki alır almaz masrafı hiç olmamalı...
    Varsa başka Önerisi olan bu gün kredim çıkıyor ve bir motor buldum gidip ona bakacağım..

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhabalar,
    Bende motosiklet macerama 2014 model kirmizi bir cbr250r la devam etme karari alip araniza katildim en yakin zamanda fotograflarla susleyecegim.
    Tekeriniz duz bassin
    afyonlu003 bunu beğendi.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Geçen hafta sonu 10 bin kmyi devirdik. Havaların ısınmasını göz önüne alarak yağımızı 15 - 50 olarak değiştirdik..

Kazasız belasız sorunsuz dostluğumuza devam ediyoruz
    Mitoqondri ve afyonlu003 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bende motosiklet macerama 2014 model kirmizi bir cbr250r la devam etme karari alip araniza katildim en yakin zamanda fotograflarla susleyecegim.
    Tekeriniz duz bassin
    hayırlı uğurlu olsun hocam Allah kaza bela göstermesin ;) Bekliyoruz fotoğraflarını artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta sonu 10 bin kmyi devirdik. Havaların ısınmasını göz önüne alarak yağımızı 15 - 50 olarak değiştirdik..

Kazasız belasız sorunsuz dostluğumuza devam ediyoruz
    Maşallah hocam kazasız belasız tekerin düz bassın Yanlız aklıma takılan 15-50 biraz kalın değilmi ?

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    hayýrlý uðurlu olsun hocam Allah kaza bela göstermesin ;) Bekliyoruz fotoðraflarýný artýk

---------- Mesajlar birleþtirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamaný 00:02 ----------

Maþallah hocam kazasýz belasýz tekerin düz bassýn Yanlýz aklýma takýlan 15-50 biraz kalýn deðilmi ?
    @afyonlu; bende kalın diyordum.. Ancak 12 nisan pazar günü bütün millet trafikte idi.. 1 ve 4 vitesleri kullandım en fazla.. O gün hava da güzeldi biraz bol bol dur kalk, fan aça aça gittim... 1500 km önce değiştiğim yağ şıkır şıkır geçerken kıtır kıtır kemikli olmaya başladı yazın 15-50 iyidir..deneyeceğim bende..
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @afyonlu; bende kalın diyordum.. Ancak 12 nisan pazar günü bütün millet trafikte idi.. 1 ve 4 vitesleri kullandım en fazla.. O gün hava da güzeldi biraz bol bol dur kalk, fan aça aça gittim... 1500 km önce değiştiğim yağ şıkır şıkır geçerken kıtır kıtır kemikli olmaya başladı yazın 15-50 iyidir..deneyeceğim bende..
    yorumunu bekliyorum hocam

Motosikleti
    Her 2000de bir servisemi gidilir abicim honda bu, beni 6binde cagirdilar ? Icime kurt dustu simdi !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Rodajdan sonra 6kda gel dediler ben 5de gidicektim

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    @Bugraaa nasıl anlamadım? İlk 1k ya gittin 6k da gel mi dediler??

Motosikleti
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her 2000de bir servisemi gidilir abicim honda bu, beni 6binde cagirdilar ? Icime kurt dustu simdi !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Rodajdan sonra 6kda gel dediler ben 5de gidicektim
    servisten servise fark var be hocam adamlar aç gözlü paraya doğmamışlarsa çağırırlar o yüzden en güzeli servise o kadar para kaptıracağına kendin yap hem aşırı zevklidir garantiden çıkmaması içinde 6 binde 12 binde git bakım yapıp imza bassınlar
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet hocam 1k rodaj sonra 6k ya da 12 ay iste, yagda eksilme ya da vites gecislerinde sikinti yok performansta gayet iyi zaten devirli kullanmayi seviyorum finallerim bitsin gidicektim servise

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Onumuzdeki bakimda sonra dedigin gibi yapicam afyonlu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler