Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı DoğanKartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gideceğim ama yapılabilecek şeyleri kendim yapma taraftarıyım. Servislere fazla güvenmiyorum.

Evet WD40 bu sorunu yapmış. Bir sonraki gün yağmur yağıyordu, yolda açıldı disk 5-10 km sonra düzeldi tamamen. Teşekkür ederim.
    Tanesini 40 TL ye aldım markasını tam bilmiyorum. Toplam bakımı 100 TL ye hallettim bir tanıdıkta.

Radyatör su seviyesini nasıl kontrol edebileceğimi bulamadım. Birde fren hidrolik yağı azalmış ön diskin camın tam yarısının altında. Ben eklesem bir problem olur mu? Nelere dikkat edilmelidir?

Herkese keyifli sürüşler. : )
    Yanlış hatırlamıyorsam devir daim kutusunun önünde kapak var vida tutuyor onun ortasında boşluk var oradan kontrol edilmesi gerekiyor aşağıda kullanım kılavuzunun linkini veriyorum. Okumanda fayda var. Ön fren hidroliği kolay kolay bitmez. Ön fren balatası da yenimi değişmişti? Değişmedi ise ön balata bitmek üzere olabilir.

http://www.dosya.tc/server38/FtSUym/cbr25011omtr.PDF.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Selamun Aleyküm arkadaşlar acil yardım edermisiniz ?
    Motorla eve döndükten sonra farkettim motorum yağ akıtıyor ama istop edince duruyor çalıştırıyorum akıtmaya başlıyor neden bilen varmı

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n11.com'dan alırsan hem daha ucuza gelir, hem de aramakla vakit kaybetmezsin.
    hizlial.com da buldum fiyatlar da ucuzdu ancak 5-6 lira kargo ekliyor, n11 de aynı şekilde kargo ekliyor ve hizlial a göre pahalı

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    motorun bakımlarını yaptırıcam ama daha parçaları almadım. fuarda daha mı ucuz oluyo yoksa daha mı pahalı kime sorsam başka diyor geçen seneden giden birileri söyleyebilir mi?

michelin lastik alıcam mesela 140/70-17 pilot street nette baktığım 3 sitede fiyatları ; 350, 370, 400 olarak değişiyor.

arkadaslar buff almak ıstıyorum ama 45 ıle 80 lıra arası degısıyor benım sorum su polar buff yazıyo genelde bunları yazında kullanbılrmıyız yoksa cok mu sıcak yapar

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Beyler şunu bi dinleyebilir misiniz benim motordan ses geliyo sessiz mekanda dinlerseniz anlaşılıyo
    https://www.youtube.com/watch?v=LtJNXBrEOxo&feature=youtu.be
    Sizce sorun nedir

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Direksiyondaki yağ seviyesi neyi gösteriyordu? kontrolü motor düz dururken mi yapmalı yoksa ayak açık yan dururken mi?
    eksik mi değil mi anlayamadım.

ardacik bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.Akn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyondaki yağ seviyesi neyi gösteriyordu? kontrolü motor düz dururken mi yapmalı yoksa ayak açık yan dururken mi?
    eksik mi değil mi anlayamadım.

http://imagizer.imageshack.us/v2/320...537/34UlP3.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/320...538/FCAsgf.jpg
    Benimkide aynen boyleydi serviste eklettirdim bugun...
    Mr.Akn bunu beğendi.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı melihbebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar buff almak ıstıyorum ama 45 ıle 80 lıra arası degısıyor benım sorum su polar buff yazıyo genelde bunları yazında kullanbılrmıyız yoksa cok mu sıcak yapar
    Dostum polar buffı yazın kullanamazsın kurdeşen döktürür mazallah :D normal buff yazın ve bahar aylarında işini görür. Ama ben kışın buffla beraber begerenin boyunluklu rüzgar geçirmez balaklavasını kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Selam arkadaslar. Motorum 3.000 km de. 1.000 km.de rodaj sonrasi bakimi yapildi yagi degisti. Az once servisi aradim. Ne zaman yag degistirmem gerekir diye. 3 bin km.de ara yag degisimi gerekiyor dedi. Bu aralik cok kisa degil mi? Ne dersiniz?

Selam , forumdaşlar 38-39 arka dişlinizin iç göbek çapı , havşa yatakları arası mesafe gibi bilgi verebilecek varmıdır?

Netten aradım ancak ölçü veren bir resme rastlayamadım buradan sorayım belki bilen, hazırda sökülü 38-39 arka dişlisi olup bu ölçümleri yapabilecek olanınız varmıdır?

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    arkadaşlar selamlar,

3 aydır cbr125 r kullanıyorum. 250r almak istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99303129/detay

sizce yaş ve km konusunda uygun mudur?
    önümüzdeki yıl sıfır almak kaydıyla bununla tecrübe edinmek istiyorum.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar. Motorum 3.000 km de. 1.000 km.de rodaj sonrasi bakimi yapildi yagi degisti. Az once servisi aradim. Ne zaman yag degistirmem gerekir diye. 3 bin km.de ara yag degisimi gerekiyor dedi. Bu aralik cok kisa degil mi? Ne dersiniz?
    Kardeşim 3 bin km uzun bile. Ben yağ değişimini kendim yaptığım için 2 bin km demeden yağ ve flitlereyi değiştiririm hem böylece motorun daha sağlıklı olur
    Mitoqondri bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yağa bakıma bu kadar para kaptırmayın arkadaşlar. Ne diyorsa o. 3bin az. Min 4bin olmalı

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 3 bin km uzun bile. Ben yağ değişimini kendim yaptığım için 2 bin km demeden yağ ve flitlereyi değiştiririm hem böylece motorun daha sağlıklı olur
    Hocam araba alırken ortalama sene başına 15.000 km yapmış ataç ideal olarak bakılır.. Motorlar için de bunun yarısını yaz alırsak seneye göre km normal diyebiliriz.. Fiyatta ideal sayılır pazarlıkla aşağılara çekebilirsen alınır.. Hayırlısı olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam servis yağ değişimine ücret, işçilik vs yazacağı için 3000'de gel demiş..
    Ben her 2000 km'de bir kendim değiştiriyordum.. 1000-6000-12000 periyodik bakım zamanında sadece servise gidicektim.. Ara bakımları kendim yapıcaktım.. Öylede yaptım ama taki motoru satana kadar

Yüksek devir çeviren motorlar olduğu için her 2000'de kendiniz yağ ve filitre değiştirirseniz periyodik zamanlarda da kendi yağınızı alıp servise giderseniz motorunuz tertemiz kalır..

Gereksiz diğen arkadaşlara ben katılmıyorum, kendin yapınca pek masraflı olan birşey değil 1.5 litre yağ ve yağ filitresi.. Önemli olan motorun sağlığı.. Vücuttaki kan ne kadar temizse insan o kadar sağlıklı olur motor içinde yağ kan gibidir ne kadar temizse o kadar iyi.. Aklınızda bulunsun.. Bunu bu şekilde yapmamı honda'da çalışan ustam söylemişti.. Elinden geliyosa kendin yap, periyodik bakımları hallederiz demişti.. Bilginiz olsun..

Yağ olarak tavsiyem her zaman olduğu gibi İPONE 10/40 YARI SENTETİK..[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam , forumdaşlar 38-39 arka dişlinizin iç göbek çapı , havşa yatakları arası mesafe gibi bilgi verebilecek varmıdır?

Netten aradım ancak ölçü veren bir resme rastlayamadım buradan sorayım belki bilen, hazırda sökülü 38-39 arka dişlisi olup bu ölçümleri yapabilecek olanınız varmıdır?
    Güncell ....

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağa bakıma bu kadar para kaptırmayın arkadaşlar. Ne diyorsa o. 3bin az. Min 4bin olmalı
    İpone yağ 2L 50 küsür yağ flitresi 13 tl işçilik bedava toplam 63 Tl. Şahsen o kadar pahalı değil. Sonuçta motora yüklü miktarda para bağlıyorsun.
    Mitoqondri bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Fuarda MT-07 alacağımdan motosikletim satılıktır. Mayıs/2013 model 19.000km de. Konşuktan satın alınmış ve tüm bakımları konşukta yapılmıştır. istanbul anadolu yakasında görmek isteyen olursa 5327361763 tel.i arayabilir msj atabilir. Piyasasını bilmiyorum ama forumdan talibi olursa pazarlıksız 8.500,00 TL ye alabilir. Herkese fuarda gönlündeki motosiklete sahip olası dileklerimle...

Bir yardımsever yokmudur koca yonda başlığında?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir yardımsever yokmudur koca yonda başlığında?
    Kimse bilmiyo demekki servisi arasan yada bu disliyi satan bi dukkani arasan derdine careyi bulursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler