Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr250R
    Merhaba, zincirden rahatsız edici şekilde ses geliyor şıngır şıngır yeni yağlamama rağmen. Servise gittim sordum yeni yağladın 1-2 güne düzelir o ses dedi bir de size sormak istedim 3 bin km kadar tecrübem var daha yeniyim tecrübelerden yararlanmak lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buralar bayağı sessiz kalmış

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralar bayağı sessiz kalmış
    Herkes r25 in etkisi altinda )

Motosikleti
    Bmw R 1100 R & Honda Cbr 250 R
    Arkadaşlar herkese merhaba bir süredir okuyorum geçen gün bir yere yorum yapmak isteyince farkettim eski hesabın bilgilerini unutmuşuz.
    Benim cıbırı satıyorum. tekrar 600e dönüyorum.

Sahibinden'de #196805630 belki burdan birine gider mutlu oluruz.

Onun dışında foruma tekrar döndüm
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    valla bravo en güzeli sitesinden kataloğundan gitmek ustalara pek güvenmeyin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sadece arka sehpa alsak ön tarafta da işe yaramaz mı?
    İkisinin tipi farklı diye biliyorum.BTS'den almıştım ben orada çalışanlar öyle söylemişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Alıntı SweentLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motora başlayıp başlangıç olarak ybr 125 alıp sonra cbr 250 r a geçmeyi düşünüyorum
    Boyum 1.60 bu boyla 2 moturda kullanabilir miyim ?
    Hangi motoru almadan önce üzerinde dene sele yüksekliği normal sadece ağırlığı farklı ama üzerinde dengede durmayı bilirsen hepsini kullanırsın o yüzden hangi motordan önce nasıl kullanıyorumu düşünmek daha mantıklı değil mi?
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

DoğanKartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba aranıza yeni katıldım.

Fren sorununu yaşıyorum. CBR 250 R'da. Dün balataları değiştirdim ustada. Herşey gayet güzeldi. Bugün zincir ayarı yapıldı. Sonrasında arkada fren taş gibi. Hiç aralık kalmadı ve ben yokum diyor, durdurmuyor. Bu olay havadan dolayı mı? Ayrıca kaliperdeki hangi vidayı söküp hava alıyoruz? Yardıma ihtiyacım var, iyi forumlar.

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    Herkese iyi forumlarr 30 bin ağır bakımda neler değişiyo söyleyebilir misiniz? Parçaları alıp motorcuda yaptrıcamda.

Debriyaj balatası, yağ, filtre fln...

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı DoğanKartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fren sorununu yaşıyorum. CBR 250 R'da. Dün balataları değiştirdim ustada. Herşey gayet güzeldi. Bugün zincir ayarı yapıldı. Sonrasında arkada fren taş gibi. Hiç aralık kalmadı ve ben yokum diyor, durdurmuyor. Bu olay havadan dolayı mı? Ayrıca kaliperdeki hangi vidayı söküp hava alıyoruz? Yardıma ihtiyacım var, iyi forumlar.
    Zincir ayarı sırasında WD40 sıkıldı. Bundan olabilir mi? Diski silsem bezle geçer mi? Yardımmm : )

Ayrıca motorum 36 binde yağ bakımı ve hava filtresi dışında nelere bakılmalı?

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    disk frene tazyikli su sıkın temizlenir.

Motosikleti
    CBR 250R
    Motorum 36 binde yağ bakımı ve hava filtresi dışında nelere bakılmalı?
    Radyatör suyunu neye göre kontrol ediyoruz? Alttaki bidonu ağzına kadar doldurdum.
    Far ampülünü değiştirmişler sanırım muayene sırasında. Sellektör yapıldığında belli olmuyor, hangi ampülü önerirsiniz?

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Arkadaşlar varmı ihtiyacı olan ön arka sehpa takımı
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...99140665/detay

Kaliperler degistigi icin diskin seklini alma sureci var bu surecte frenler iyi tutmaz bu gayet normal belli bi sure sonra kaliperler diskin seklini alir ve daha fazla tutarlar endiselenicek bisey yok daha dikkatli kullan
    DoğanKartal bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliperler degistigi icin diskin seklini alma sureci var bu surecte frenler iyi tutmaz bu gayet normal belli bi sure sonra kaliperler diskin seklini alir ve daha fazla tutarlar endiselenicek bisey yok daha dikkatli kullan
    Cevaplarınız için teşekkür ederim, evet biraz düzeldi bu sabah.
    Radyatör suyunu neye göre kontrol ediyoruz? Alttaki bidonu ağzına kadar doldurdum.
    Far ampülünü değiştirmişler sanırım muayene sırasında. Sellektör yapıldığında belli olmuyor, hangi ampülü önerirsiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Gösterge devir saatindeki beyaz ışık yanıp sönüyor, arada düzeliyor bazı zaman tekrar yanıp sönmeye başlıyor.
    Göstergeyi tamamen değiştirmek gerekir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Gösterge devir saatindeki beyaz ışık yanıp sönüyor, arada düzeliyor bazı zaman tekrar yanıp sönmeye başlıyor.
    Imkanin varsa servise git problemlerini anlat mutlaka yardimci olurlar biz gormeden yorum yapamayiz bence radyator suyunuda fazla doldurmussun onun bi gostergesi olmali hatta antifirizdr koyman lazim servis hepsini halleder heryerine bakarlar prob varsa soylerler

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    diske wd40 gelmiş olabilirmi o sebepten tutmamış olabilir. Birde alışma süresi var diskinizi güzelce temizleyin balata spreyleri var işinizi görür sıktıktan sonra hemen test etmeyin. Bende balataları değiştireceğim balata markası olarak ne taktınız acaba?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balataları değiştireceğim balata markası olarak ne taktınız acaba?
    Bu soruna cevap bulunca bana özel mesajdan atar mısın Daha önce de sormuştuk, bakalım az maliyetle kurtulabilecek miyiz ?

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruna cevap bulunca bana özel mesajdan atar mısın Daha önce de sormuştuk, bakalım az maliyetle kurtulabilecek miyiz ?
    uzun zamandır foruma bakmıyordum unuttum desem yeridir. Üstündekiler 1000 km daha gider denilmişti, diske zarar vermemek için limitine kadar kullanmayım diyip araştırıyordum. Sonra araba aldık motoru uykuya bıraktık. Daha 2-3 ayım var. Yaz başında balata değişimi, radyatöre antifrizli su koyulması, yağ değişimi, hava filtresi kontrolü, bujiye 24000 olunca bakarım başka da bir şey istemez sanırım?

Motosikleti
    CBR 250R

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Imkanin varsa servise git problemlerini anlat mutlaka yardimci olurlar biz gormeden yorum yapamayiz bence radyator suyunuda fazla doldurmussun onun bi gostergesi olmali hatta antifirizdr koyman lazim servis hepsini halleder heryerine bakarlar prob varsa soylerler
    Servise gideceğim ama yapılabilecek şeyleri kendim yapma taraftarıyım. Servislere fazla güvenmiyorum.

Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diske wd40 gelmiş olabilirmi o sebepten tutmamış olabilir. Birde alışma süresi var diskinizi güzelce temizleyin balata spreyleri var işinizi görür sıktıktan sonra hemen test etmeyin. Bende balataları değiştireceğim balata markası olarak ne taktınız acaba?
    Evet WD40 bu sorunu yapmış. Bir sonraki gün yağmur yağıyordu, yolda açıldı disk 5-10 km sonra düzeldi tamamen. Teşekkür ederim.
    Tanesini 40 TL ye aldım markasını tam bilmiyorum. Toplam bakımı 100 TL ye hallettim bir tanıdıkta.

Radyatör su seviyesini nasıl kontrol edebileceğimi bulamadım. Birde fren hidrolik yağı azalmış ön diskin camın tam yarısının altında. Ben eklesem bir problem olur mu? Nelere dikkat edilmelidir?

Herkese keyifli sürüşler. : )
    Bismillahirrahmanirrahim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    balıkesir ilinde wd-40 satan yer bulamadım ben, var mı bilen?

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balıkesir ilinde wd-40 satan yer bulamadım ben, var mı bilen?
    n11.com'dan alırsan hem daha ucuza gelir, hem de aramakla vakit kaybetmezsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler