Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba
    Zincir bakımı konusunda aklıma takılan bir yer var tecrübeli arkadaşlar aydınlatabilirse çok memnun olurum.

Adını paylasmak istemediğim ama piyasada rahatlikla bulunabilen bir zincir koruyucu ve yağlayıcı sprey var.
    Kullandiktan bir süre sonra toz ile toprak ile katrana dönüşmemesi imkansiz gibi geliyor bana

Ama asıl dikkat cekmek istediğim nokta zincir baklalarınin arasindaki hareketli silindir sekilli olan parcalar onlarin ic kisimlari da bu katran ile doluyor

Hatalı biliyorsam lütfen düzeltin, onlarin rahat donme sureleri zincir disli takimini uzun kullanabilme suremiz ile dogru orantılı.

Temizlik icinde baska bir sprey satiliyormush ne kadar mantikli degilmi diye insan durup dusunmuyor diil.

Fakat mazot ile temizleyip ve elle yaglama ve zincir bakla hareketli parca kontrolu artik eski metotlar sanirim.

Babadan boyle gorunce yeniye kolay alisamiyor insan.

Beyler bu sprey takimini gönul rahatligi ile tavsiye eder misiniz?

Cbr ile ben çekingeli yaklasiyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Zincir bakımı konusunda aklıma takılan bir yer var tecrübeli arkadaşlar aydınlatabilirse çok memnun olurum.

Adını paylasmak istemediğim ama piyasada rahatlikla bulunabilen bir zincir koruyucu ve yağlayıcı sprey var.
    Kullandiktan bir süre sonra toz ile toprak ile katrana dönüşmemesi imkansiz gibi geliyor bana

Ama asıl dikkat cekmek istediğim nokta zincir baklalarınin arasindaki hareketli silindir sekilli olan parcalar onlarin ic kisimlari da bu katran ile doluyor

Hatalı biliyorsam lütfen düzeltin, onlarin rahat donme sureleri zincir disli takimini uzun kullanabilme suremiz ile dogru orantılı.

Temizlik icinde baska bir sprey satiliyormush ne kadar mantikli degilmi diye insan durup dusunmuyor diil.

Fakat mazot ile temizleyip ve elle yaglama ve zincir bakla hareketli parca kontrolu artik eski metotlar sanirim.

Bende temizlerken mazotla fircayla guzelce temizliyorum bi turda bezle siliyorum sonrada zincir spreyiyle yagliyorum motoru zincir surekli dondugu icin dier surulen yag sicrayip gidiyo bu sebeplede zincirdeki yag cabuk bitiyo ben 200 km de bir yagliyorum zinciri zaten cok zaman alan bisry deil sprey yag kullanmani tavsiye ederim
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    Alıntı rgnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

En fazla 20 km hızla motoru sağa yatırdım. Şükür ki bende bir şey yok. Motorun yürüründe de bir şey yok fakat direksiyonu düz tuttuğumda teker biraz sola bakıyor. Elcik bağlantı noktalarının sağ tarafındaki yerinden kaymıştı darbe ile, vidasını gevşetip yerine getirdim (aşağıda temsili görsel var) fakat tekerin sola bakması hala pek düzelmiş değil.

http://i.imgur.com/8edQYgq.png

Görselde kırmızı yuvarlak içindeki yer bağlantısı ileri kaymıştı, düzeldi.

Başka ne sebebi olabilir, neyden kaynaklanabilir ve tahmini masrafım ne olur?

Teşekkürler.

Bende yatırdıgımda aynı sorun vardı servıs ten mesnet bılyalarını degiştiler 140 + işçılık

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Geçmişe dönük bilgi verdiğin için teşekkürler - biyeybaraküs
    Bence vites göstergesi çok önemli diil ama flaşor önem arz ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:17 ----------

Merhaba amerikan park dan kastınız nedir daha önce duymadım biraz bilgi ve vebilirmisiniz anlayabilmem icin.

Ayrica yeri bos olan dugmecigin altinda devresinin cekilmis olduguna dair süpelerim
    Giderek artiyor elektirikci sonucta devre cekmedi.kontaklari birlestirdi.
    Cbr250 elektirik donanim devresi bulmaliyim bir yerden sanirim.

İlgilendiginiz icin teşekkürler.
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ilk defa bi motoru muayeneye götürdüm. kızıltoprakta yaptırdım rahatça geçti gitti.

alan kişi rahat edecek 2 sene 9.150ye indirdim ilanı gelen giden yok piyasa bitmiş mi ne
    hocam amerikan park genelde modifiyeli araçlarda moda sinyallerin 2 sinin aynı anda hafif yanması gibi birşey(avatarımdaki resimdede mevcut dükkatli bakınca belli oluyor forumda konusuda vardı) bence gayette şık duruyor park lambalarınıda sarı yapmıştım....
    samet kardeş artık yavaş yavaş eylül ayına girdik ve yavaş yavaş bazıları için motor sezonunun son zamankları bu yüzdende piyasa ister istemez biraz durgun olur.kaldıki ekim ayının ortası gibi tamamen durur ve birilerinin ölücü tabir ettiği dip fiyatlı satışlar gerçekleşmeye başlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorun kornası bozuldu ya da şişti 30 Ağustos Kortejinde 2dk sonra ötmez oldu.Sonrasında o gün boyunca denedim çalmadı fakat bugün denemedim açıkcası. Sizin başınıza geldi mi böyle bir durum? Ayrıca garanti kapsamına giriyor mu korna?
    sürekli olarak arka arkaya uzun süreli basılmasında meydana gelen bir olay büyük sorun degıl benımki genelde yarım saat sonra calmaya başlıyordu sanırım siz cok basmışsınız kornaya
    samet10 ve kahve bunu beğendiler.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    sizce siyaha gidecek en iyi renk nedir jant şeridinde?
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    kle 650-versys
    Merhaba

zincir yağınız belki toz vs.yabancı maddelerin kolay yapışabildiği bir ürün olabilir.
    her halükarda katranlaşma olacak ama normal dışı fazla ise yağdandır, yada uzun süre temizlemeden binmenizdendir.
    yağlama aralığı sizin kullandığınız yol şartlarına göre değişecektir, en iyisini gözlemleyerek kendiniz belirleyebilirsiniz.
    zincir temizliği için de en ucuz ve en kaliteli ürün bence gazyağı ama bulması zor olabilir. litresi 5 tl civarıdır. 1 Litresi 8-10 kez temizler.
    kahve bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba

Hocam marka vermemişsin ama keşke kullandığın markayı söyleseydin..
    Ben yaklaşık 2 aydır motul zincir yağı kullanıyorum.. Beyaz yapışkan bir yapısı var.. Ancak ön dişli muhafazasında, zincir koruma yerinde ve arka çamurlukta hatta arka karenajda bile yağ sıçrama yapmış gördüm..
    Temizlemesi gaz yağı ile mümkün ancak uğraştırıcı.. Jantı hiç saymıyorum zaten.. Oda berbat oluyor.. Tek faydası rengi beyaz olduğu için siyahta belli oluyor hemen temizleyebiliosun..
    Ayrıca yağda yapışkan özellik çok olduğu için pisliği çok tutuyor..

Ben her hafta temizlememe rağmen katran gibi yağ tabakası oluşuyor.. Açıkçası zincir zorlanıyor gibime geliyor.. Yapışkan olduğu için.. Bir çok arkadaşında kullandığı gibi motor yağı deniyeceğim.. Elimde var 10/40 geçen bakımdan artan.. Açıkcası 90 numara dişli yağıda olur diyorlar.. 200 km'de bir yağlayan 100 km'de birde yağlar.. Ki ben daha fazla dayanacağını düşünüyorum.. Ayrıca zincir daha sessiz oluyor diyenler var.. Birde yağmurlu havada kullanım yaptıktan sonra yağlama yapmak gerekiyor..

Bir de böyle denicem.. Bilgin olsun..

Ayrıca temizleme spreyleri para tuzağı.. Al sanayiden gaz yağını koy camsil şişesine güzelce sık zincire diş fırçası ile temizle.. Boya fırçası çok yumuşak kalıyor telleri dişliye sıkışıyor.. Sonra 2-3 saat bekle yağla gitsin..
    kahve bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

Zincir spreyini çok sıkıyor olabilir misiniz? Beyaza boyamak yerine, zincirin içinden az bir miktar sıkmak yetiyor. Zincir sıcakken yağlama yapmak da önemli, soğukkenki duruma göre anında yapışıyor.

Temizlik spreyiyle birlikte de zincir temizleme fırçası ya da yoksa diş fırçası kullanmanız iyi olur, toz, pislik vs. kolayca çıkarıyor. Ayrıca belirli aralıklarla ön dişli kapağı çıkarılıp, orada birikmiş yağın da temizlenmesi gerekir. Ben yağmur vb. koşullar yoksa 1000 km'de 2 zincir yağlama, 1 temizleme + yağlama yapıyorum. Ön dişli kısmını da ihtiyaç olduğunu görürsem söküp temizliyorum.
    kahve bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce siyaha gidecek en iyi renk nedir jant şeridinde?
    reflektörlü kırmızı hatta elinizden geliyorsa parçalı çekin çok şekil durur

bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar. tarz değişikliğine kesinlikle karar verdim. motorumu satıyorum. cbr arayan varsa yönlendirirseniz sevinirim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7728274/detay/

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    arkadaşlar bugün akşam 5 40 civarı gaziemirden konak istikametine doğru parmak arası terlikle (en slim inden taban yarım cm kalınlığında )ve işin acayipi üstünde motor montuyla yeni kasa kırmızı cbr 250 ye binen arkdaş buradanmı çok tuhafıma gitti önümde 100 110 arası gidiyordu kask vardı eldivene dikkat etmedim ve kot şortla kıyafet tamamlamıştı

kıyafet olayında abartan adam değilim ama o hızda (hadi sokak arası bakkala falan gidersin anlarım )terlik çok tuhafıma gitti

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam marka vermemişsin ama keşke kullandığın markayı söyleseydin..
    Ben yaklaşık 2 aydır motul zincir yağı kullanıyorum.. Beyaz yapışkan bir yapısı var.. Ancak ön dişli muhafazasında, zincir koruma yerinde ve arka çamurlukta hatta arka karenajda bile yağ sıçrama yapmış gördüm..
    Temizlemesi gaz yağı ile mümkün ancak uğraştırıcı.. Jantı hiç saymıyorum zaten.. Oda berbat oluyor.. Tek faydası rengi beyaz olduğu için siyahta belli oluyor hemen temizleyebiliosun..
    Ayrıca yağda yapışkan özellik çok olduğu için pisliği çok tutuyor..

Ben her hafta temizlememe rağmen katran gibi yağ tabakası oluşuyor.. Açıkçası zincir zorlanıyor gibime geliyor.. Yapışkan olduğu için.. Bir çok arkadaşında kullandığı gibi motor yağı deniyeceğim.. Elimde var 10/40 geçen bakımdan artan.. Açıkcası 90 numara dişli yağıda olur diyorlar.. 200 km'de bir yağlayan 100 km'de birde yağlar.. Ki ben daha fazla dayanacağını düşünüyorum.. Ayrıca zincir daha sessiz oluyor diyenler var.. Birde yağmurlu havada kullanım yaptıktan sonra yağlama yapmak gerekiyor..

Bir de böyle denicem.. Bilgin olsun..

Ayrıca temizleme spreyleri para tuzağı.. Al sanayiden gaz yağını koy camsil şişesine güzelce sık zincire diş fırçası ile temizle.. Boya fırçası çok yumuşak kalıyor telleri dişliye sıkışıyor.. Sonra 2-3 saat bekle yağla gitsin..

Merhaba,

Detaylı yazdığınız için teşekkür ederim.
    Sanırım düşündüklerimi teyit etmiş oldunuz tecrübe ederek yada tecrübe eden arkadaşlardan görerek.

Ben motoru aldığımdan beri 10/40 kullanıyorum ama 200 km sonra yağ tabakası metal baklaların üzerinden sıyrılmış oluyor ama hep bakla arasoı silindirleri rahat dönerken buluyorum elle kontrol yaptığım ve yağladığım için.

90 daha denemedim yakın zamanda uzun yola çıkıcam ardından temizlik sonrası 90 denemek istiyorum.
    konu hakkında mutlaka bilgi dönüşü yaparım.
    iyi akşamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir spreyini çok sıkıyor olabilir misiniz? Beyaza boyamak yerine, zincirin içinden az bir miktar sıkmak yetiyor. Zincir sıcakken yağlama yapmak da önemli, soğukkenki duruma göre anında yapışıyor.

Temizlik spreyiyle birlikte de zincir temizleme fırçası ya da yoksa diş fırçası kullanmanız iyi olur, toz, pislik vs. kolayca çıkarıyor. Ayrıca belirli aralıklarla ön dişli kapağı çıkarılıp, orada birikmiş yağın da temizlenmesi gerekir. Ben yağmur vb. koşullar yoksa 1000 km'de 2 zincir yağlama, 1 temizleme + yağlama yapıyorum. Ön dişli kısmını da ihtiyaç olduğunu görürsem söküp temizliyorum.

Merhaba,

Daha hiç zincir spreyi kullanmadım denemeden önce tecrübeli kullanıcılar olan sizlerden fikirlerinizi almak gerekli halde dikkat edilmesi mutlak püf noktalarını öğrenmek istedim. paylaşımınız için teşekkür ederim.
    iyi akşamlar.
    скиталец

Motosikleti
    Merhaba,

Detaylı yazdığınız için teşekkür ederim.
    Sanırım düşündüklerimi teyit etmiş oldunuz tecrübe ederek yada tecrübe eden arkadaşlardan görerek.

Ben motoru aldığımdan beri 10/40 kullanıyorum ama 200 km sonra yağ tabakası metal baklaların üzerinden sıyrılmış oluyor ama hep bakla arasoı silindirleri rahat dönerken buluyorum elle kontrol yaptığım ve yağladığım için.

90 daha denemedim yakın zamanda uzun yola çıkıcam ardından temizlik sonrası 90 denemek istiyorum.
    konu hakkında mutlaka bilgi dönüşü yaparım.
    iyi akşamlar.
    şimdi arkadaşlar bu zinciri (özellikle o ring lileri )motor yağıyla yağlamayı ben ilk AEA dan gördüm bu iş bence koruma olayını bilemem ama ben o pisliği çekemem videosunda belli zaten motoru ne halde olduğu birde elbiseye sıçratırsa (sıçratır gibi geliyor )ooo işimiz var ben würth kuru zincir yağı http://shop.wurth.com.tr/sabesto-zin...ma-sprey-400ml kullanıyorum öyle şıçratma çamur toplama falan kesinlikle olmuyor ben gazyağı ile güvenip temizliyemedim sanki ban benzin gibi solvent katkılı gibi geldi 5 gün önce 1600 km de zinciri mazot (mazot yağlı olduğu için kurularken biraz zorladı 4 defa bez attım öyle çok pis olduğundan falan değil mazot kalmaması için )ve fırça yardımı ile temizleyip bezle iyice kuruladıktan sonra iki saat açıkta bekletip yağladım mis gibi oldu yağlamayı azar azar aşağı yukarı zincir 7 8 tur yapacak şekilde sırayla zincirin içi dışı ve ön tarafına azar azar uygulayarak yaptım ince uygularsan sıcak soguk çok farketmiyor yağlayıpta hiç çıkmadım yola hep geceden yağladım

zeki şimdi senin olay gelince motulun kuru zincir yağınında öyle dandik sıçratma yapacak bir yağ olduğunu zannetmiyorum önceki sayfalarda zinciri her 200 km de bir yağladığını söylemiştin bence çok erken bizim gibi asfaltta sürülen motorlar için zincir temizliği 1000 ila 1500 den önce kesinlikle olmamalı bence senin sorun zinciri tam kurutmadan yağlama yapmak ve ince ince değilde birden zinciri bir tur da yağlaman olabilir birde mazotla temizleme iyice kurulayıp würth markayı dene istersen

kuru zincir yağı pahalıya geliyor onu daha önce söylemiştim zaten başka bir konuda o kadar yağ parası zincirin ömrünü ne kadar uzatır tereddütteyim ama paslı paslı dandik çamur toplamış toz zincirlede gezmek istemem açıkçası mecbur parayı bayılıyorum
    kahve ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkadaşlar bu zinciri (özellikle o ring lileri )motor yağıyla yağlamayı ben ilk AEA dan gördüm bu iş bence koruma olayını bilemem ama ben o pisliği çekemem videosunda belli zaten motoru ne halde olduğu birde elbiseye sıçratırsa (sıçratır gibi geliyor )ooo işimiz var ben würth kuru zincir yağı http://shop.wurth.com.tr/sabesto-zin...ma-sprey-400ml kullanıyorum öyle şıçratma çamur toplama falan kesinlikle olmuyor ben gazyağı ile güvenip temizliyemedim sanki ban benzin gibi solvent katkılı gibi geldi 5 gün önce 1600 km de zinciri mazot (mazot yağlı olduğu için kurularken biraz zorladı 4 defa bez attım öyle çok pis olduğundan falan değil mazot kalmaması için )ve fırça yardımı ile temizleyip bezle iyice kuruladıktan sonra iki saat açıkta bekletip yağladım mis gibi oldu yağlamayı azar azar aşağı yukarı zincir 7 8 tur yapacak şekilde sırayla zincirin içi dışı ve ön tarafına azar azar uygulayarak yaptım ince uygularsan sıcak soguk çok farketmiyor yağlayıpta hiç çıkmadım yola hep geceden yağladım

Evet bu şekilde bir temizlikte zorluk var katılıyorum;
    Ayrıca temizlik sonrası arka sehpada rölantide zinciri çalıştırmak faydalı olacaktır kanımca.
    çünkü zincirdeki fazla yağın atılmasında bolluğu olan zincir rölantide gerilmediği için salınımı ile fazla yağı atar diye düşünüp uygulamıştım.
    işe yaradığını da gördüm.
    Tabi ki yağ sıçrayan yerleri bu işlem sonrası temizlemek de gerekmişti :(
    скиталец

@biyeybaraküs

Hocam ben her hafta gazyağıyla temizliyorum..
    Her hafta olmasa bile 2 haftada bir temizleyip yağlıyorum..
    Şehir içi kullanımda.. 200 km de bir temizlik yapmazsam zincirin iç tarafından bir tur yağlıyorum..
    Hocam motulu kullan ve gör sıçratıyor.. Öncelerde o kadar üstüne durmuyordum şimdi temizlemek uğraştırıyor..
    Ayrıca motulla öyle kuru yağ gibi ince ince azar azar yağlanmıyor.. Çalkalayıp yağlıyosun bastığında şiddetli çıkıyor zaten ayrıca yapışkanlı bir yağ.. Asvaltta bile kullansan toz direk üstünde..
    Ben gazyağından memnunum hocam.. Mazot zararlı gazyağı zararlı diyenler var ikiside aynı şey ikisinide kullanan var.. Ayrıca hocam bende hiç ıslaklen yağlamıyorum.. 2-3 saat kurumaya bırakıp gece gidip yağlıyorum.. Sabaha kadar duruyor öyle..

Würt kuru yağ için sesli çalışıyor deniyor.. Kuru yağ bencede en iyisidir..
    Ama ben bi motor yağıyla yapayım diyorum..

90 numara zincir yağıda denenebilir tabi..

Şu gerçek bir daha yapışkan özellikli yağ kullanmiyacam..

Motosikleti
    @biyeybaraküs

Hocam ben her hafta gazyağıyla temizliyorum..
    Her hafta olmasa bile 2 haftada bir temizleyip yağlıyorum..
    Şehir içi kullanımda.. 200 km de bir temizlik yapmazsam zincirin iç tarafından bir tur yağlıyorum..
    Hocam motulu kullan ve gör sıçratıyor.. Öncelerde o kadar üstüne durmuyordum şimdi temizlemek uğraştırıyor..
    Ayrıca motulla öyle kuru yağ gibi ince ince azar azar yağlanmıyor.. Çalkalayıp yağlıyosun bastığında şiddetli çıkıyor zaten ayrıca yapışkanlı bir yağ.. Asvaltta bile kullansan toz direk üstünde..
    Ben gazyağından memnunum hocam.. Mazot zararlı gazyağı zararlı diyenler var ikiside aynı şey ikisinide kullanan var.. Ayrıca hocam bende hiç ıslaklen yağlamıyorum.. 2-3 saat kurumaya bırakıp gece gidip yağlıyorum.. Sabaha kadar duruyor öyle..

Würt kuru yağ için sesli çalışıyor deniyor.. Kuru yağ bencede en iyisidir..
    Ama ben bi motor yağıyla yapayım diyorum..

90 numara zincir yağıda denenebilir tabi..

Şu gerçek bir daha yapışkan özellikli yağ kullanmiyacam..
    würth üde ileride bir kullan derim ben çok fark olur motula göre
    Mitoqondri ve kahve bunu beğendiler.

Evet arkadaşlar internetten sipariş ettiğim yağ ve filitre geldi..
    Bu hafta sonu büyük ihtimalle değişim yaparım diye düşünüyorum.. Toplamda 80 lira ödedim kargo ücretsiz..
    Yağ ve filitre alıcak olanlara duyurulur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    würth üde ileride bir kullan derim ben çok fark olur motula göre
    Eyv. hocam kuru yağı deniyeceğim..
    kahve ve black-man bunu beğendiler.
    Hayallerime Sürüyorum.

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    madeniyağ.net sitesinden 10w40 4t castrol yağ aldım honda efeden yağ filtresi aldım dün yağı değiştirdim fakat değiştirdikten sonra motor 10km sonra stop etti yolun ortasında teker kilitledi kaydı baya kayma sesi geldi düşeceiğimi düşünüyorudum en son debriyajı sıktım kurtuldum sağa çektim motoru hemen motor çalışmadı bi süre marş basmadı çalıştıktan sonra gaz verince sıkıntı yok bırakınca rölantide biraz durduktan sonra stop ediyor neyse dedim üzerine pek durmadım. bugün yani az önce tekrar motoru çalıştırdım gaz verince cıyaklama sesi geldi kapattım motoru hemen sonra yine çalıştırdım gürültülü çalışıyor sesi hiç hoşuma gitmedi sorun ne olabilir sizce ?
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

Motosikleti
    KZGN
    http://i.hizliresim.com/32dQvO.jpg

Evet arkadaşlar internetten sipariş ettiğim yağ ve filitre geldi..
    Bu hafta sonu büyük ihtimalle değişim yaparım diye düşünüyorum.. Toplamda 80 lira ödedim kargo ücretsiz..
    Yağ ve filitre alıcak olanlara duyurulur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Eyv. hocam kuru yağı deniyeceğim..
    Mitoqondri hayırlı olsun diyorum
    Yağ ve filtre degişimiden sonra bilgi paylaşır mısın?
    Nasil yaptığın ve neyin farklilastigi adına
    Şimdiden teşekürler.
    İyi aksamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende temizlerken mazotla fircayla guzelce temizliyorum bi turda bezle siliyorum sonrada zincir spreyiyle yagliyorum motoru zincir surekli dondugu icin dier surulen yag sicrayip gidiyo bu sebeplede zincirdeki yag cabuk bitiyo ben 200 km de bir yagliyorum zinciri zaten cok zaman alan bisry deil sprey yag kullanmani tavsiye ederim
    Merak ettigim kısım baklalarin arasindaki silindirler bakima baslamdan baktiğinizda haereketli mi hatirliyor musunuz ?
    Yoksaa rahat dönmüyolar mı
    Bilgi aktarabilir misiniz?
    Tesekürler
    Not: bir dahai 200km nizi beklyebilirim. cevap icin
    ardacik bunu beğendi.
    скиталец

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mitoqondri hayırlı olsun diyorum
    Yağ ve filtre degişimiden sonra bilgi paylaşır mısın?
    Nasil yaptığın ve neyin farklilastigi adına
    Şimdiden teşekürler.
    İyi aksamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Merak ettigim kısım baklalarin arasindaki silindirler bakima baslamdan baktiğinizda haereketli mi hatirliyor musunuz ?
    Yoksaa rahat dönmüyolar mı
    Bilgi aktarabilir misiniz?
    Tesekürler
    Not: bir dahai 200km nizi beklyebilirim. cevap icin
    Yarin sabah yaglida olsa ilk isim kontrol edicem tekrardan yazarim yapiskan yag oldugu icin pek donebilicegini dusunmuyorum ama teker donerken mutlaka gorevini yerine getiriyodur die dusunuyorum...
    kahve bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler