Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mwehaba size bi sorum okucaktı zinciri yağlamak istiyorum bayadır yağlamadım 2 gün falan daha dükkan kapalı elim boş ama şöyle bi sıkıntım var arka sepha demiri bulamadım afyon da internetten baktım 1 haftaya anca gelir dediler yağlamak için arka tekerin havada olması şart mı veya da takoz vs. koysak altına olurmu ??
    Ben motoru ilerleterek yağlıyorum zinciri. Arkadaki boşlukta kalan kısmı 30'ar santimlik arayla yağlıyorum. Her 30 santimde motoru itmek zor gelmezse bu yöntemi de kullanabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    @Mucoist hocam dediğiniz şekilde de olabilir bide Şöyle bisey de geldi aklıma motoru birisinin yardımı ile yan yatırıp viteside bire atıp o şekilde yağlasak olurmu

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    @Mucoist hocam dediğiniz şekilde de olabilir bide Şöyle bisey de geldi aklıma motoru birisinin yardımı ile yan yatırıp viteside bire atıp o şekilde yağlasak olurmu
    Olmaaaaazzzzzzz olamaaazzz. Unutun bunu. Motor kapalı olacak.
    Ya bi de nasıl kıyacaksınız kurbanlık koyunlar gibi yatırmaya.

Motosikleti
    Bide bi ara buluşma falan yapalım demiştik kimseden ses çıkmadı Isparta Eskişehir Ankara o bölgeler den kimler var veya da istanbul Kocaeli gibi yerlenden gelecekler olursa kamplı falan ayarlaya biliriz ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Hocam yatırma derken ayaklık üstünde hafif yatirmadan bahsetmiştim yoksa içim el vermez yatirmaya bakalım artık sabah olsun da bi çaresini buluruz

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta kaza yaptım.
    50-60 km kullandıktan sonra evin alt sokağında, ışıklarda yol kenarlarında mantara benzeyen taş yuvarlak şeyler olur ya, onlara girdim. Hızım 20 bile değildi, zaten kalkış esnasında hakimiyeti kaybettim.
    Motordan anlamayan biri o halde görünce aa ne güzel motor dedi ama. Disk kırıldı, jant ezildi, amortisörler yamuldu, sol gidon değişecek. Sol ayaklık değişecek. 3900 lira masraf çıktı. Gereksiz olanları listeden çıkarınca 2000 liraya düştü. Eşekliğime yanmayayım. İşin en kötüsü de model yeni olduğu için parçaların gelmesi 1 ayı bulacak. Çıldırmak üzereyim.
    https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...60823445_n.jpg
    Çok geçmis olsun Allah beterinden korusun masrafta biyandan ama beklemekte moral bozuyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

2 kişi yeterli biri motoru ayak açıkken ayaklik tarafina arka teker kalkana kadar yatirsin sende motoru çalıstirmadan boşa duşen tekeri çevirerek zinciri yaglayabilirsin

Motosikleti
    Öyle yapıcaz artik samet abi aklıma takilip duruyo zincire bi zarar gelecek diye

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle yapıcaz artik samet abi aklıma takilip duruyo zincire bi zarar gelecek diye
    Kardeşim bu arada sen bi orta sehpa sipariş et en azından 1 haftaya elinde olur..

Motosikleti
    Orta sepha + motul zincir yağı da sipariş edecem abi bulamadım ufak yerde yaşamanın sıkıntısı çok zor

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bişe olmaz yahuu eger ses felan yapiyosa sıvı gresler var gecici olarak onlardan sık motul yaglayici gelince zinciri iyice temizlersin gergisinide kontrol et sıkıntı olmaz. Arka sehpa iyi oluyo tek basina temizlik v.s herseyi yapabilirsin

Motosikleti
    Dün birisinde motul zincir yağı buldum gaz yağı ile temizleyip güzelce sıktım biraz zor oldu ama yine hallettik

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi saat önce Denizliye girerken, yeni kasa bi cbrlı arkadaş kaza yapmış, ambulans falan olay yerine gelmişti. burdansa çok geçmiş olsun.

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi saat önce Denizliye girerken, yeni kasa bi cbrlı arkadaş kaza yapmış, ambulans falan olay yerine gelmişti. burdansa çok geçmiş olsun.
    İnşallah önemli birşey yoktur..
    Renk görebildiniz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Dün birisinde motul zincir yağı buldum gaz yağı ile temizleyip güzelce sıktım biraz zor oldu ama yine hallettik
    En güzelini yapmışsın kardeşim.. Motuldan bende memnunum.. ;) ilk kullanmada biraz janta sıçrıyo ama sonradan sıkıntı olmuyo.. ;)

Motosikleti
    1 saat önce az kalsın yolla sevişiyodum.. belediyenin sorumsuz(!!) çalışanları yeni yapılan yolda rögar kapaklarını açmak için kazı yapmışlar ve çıkan asfalt kalıntılarını yanlarına saçmışlar bi güzel!! yolda sola doğru hafif viraj var tam ortada kocaman bi kalıntı son anda fark etmeme rağmen üstünden geçtim zor toparladım ardından durup polisi aradım olayı anlattım zabıta yı ara dedi kapattı zabıtayı aradım telefonu acmadılar tekrar polisi aradım yapacak birşey yok dedi kapattı 10 dk falan bekledikden sonra polis geliyodu durdurup konuştuk bilgi verdiler ve yarım saat sonra belediye görevlisi arkadaşlar ve zabıta geldi temizlediler yolu. Sordum adamlara neden almadınız burda bıraktınız diye unuttuk diye cevap verdiler utanmadan !! Bakalım daha neler görecez...
    qezgin bunu beğendi.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tricolordi kaza yapan. burdan degil sanirim, insallah biseyi yoktur.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Amin inşallah bişeyi yoktur allah tüm motorcu familyasını kazadan beladan yurdumun Asfaltı ve sorumsuz insanlardan uzak tutsun.
    Birde yeni motor alacak arkadaşlar bu motor 250 cc dahi olsa sakaya gelcek makine deil bnm bile o kadar yıl tecrübe var arada afallıyorum aman dikkat...

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Arkadaşlar, Türkiye'de hele ki böyle bir dönemde her şeyin tesadüfen yürüdüğü bir zamanda,

Hepimiz tesadüfen hayattayız her şeye inat.

İnadına yaşamak için çok dikkatli olmamız gerek. Gerekli tüm korunma giysilerini üşenmeden takalım,

Yolda olabilecek her şeyi önceden sezmeye çalışalım. En kötü senaryoya hazırlayalım kendimizi.

Unutmayın ki iyi şöför kazadan yırtan değil, kaza pozisyonunu sezip, o ihtimale hiç girmeyendir.

Bizim makineler şaka maka hızlı makineler. Nolcak en fazla ölürüz ama yazın ortasında milleti üzmeyelim.

Herkese iyi sürüşler ;)

1 saat önce az kalsın yolla sevişiyodum.. belediyenin sorumsuz(!!) çalışanları yeni yapılan yolda rögar kapaklarını açmak için kazı yapmışlar ve çıkan asfalt kalıntılarını yanlarına saçmışlar bi güzel!! yolda sola doğru hafif viraj var tam ortada kocaman bi kalıntı son anda fark etmeme rağmen üstünden geçtim zor toparladım ardından durup polisi aradım olayı anlattım zabıta yı ara dedi kapattı zabıtayı aradım telefonu acmadılar tekrar polisi aradım yapacak birşey yok dedi kapattı 10 dk falan bekledikden sonra polis geliyodu durdurup konuştuk bilgi verdiler ve yarım saat sonra belediye görevlisi arkadaşlar ve zabıta geldi temizlediler yolu. Sordum adamlara neden almadınız burda bıraktınız diye unuttuk diye cevap verdiler utanmadan !! Bakalım daha neler görecez...
    Geçmiş olsun Hakan, Allah'tan kaza bela gelmemiş başına ucuz atlatmışsın..
    İyi bari yoldan geçen ekipler yardımcı olmuş.. Bu ülkede telefonla arayıp bir iş halletmek imkansız..
    Bu arada unuttuk diye bi mazeretmi var arkadaş ya.. Ayıptır.. Tam dayaklık bu millet..

Motosikleti
    Evet abi ucuz yırttım bu olaydan biraz şans biraz da eğitimden kaptığım bilgi.. Bu arada ufak bi bilgi vermek isterim Honda nın güvenli sürüş eğitiminde söylemişler di kasis, çukur, taş vb dandik yerlerden hızlı geçerken ayağa kalkın diye. Buda Barkın abinin yaptığı video : http://www.altinelbiseliadam.com/kasis-ve-cukurlardan-gecerken-motorda-nasil-oturmaliyiz/

Evet abi ucuz yırttım bu olaydan biraz şans biraz da eğitimden kaptığım bilgi.. Bu arada ufak bi bilgi vermek isterim Honda nın güvenli sürüş eğitiminde söylemişler di kasis, çukur, taş vb dandik yerlerden hızlı geçerken ayağa kalkın diye. Buda Barkın abinin yaptığı video : http://www.altinelbiseliadam.com/kasis-ve-cukurlardan-gecerken-motorda-nasil-oturmaliyiz/
    Bunu izledim kardeşim.. Çukur kasis vs. geçerken seleden kalkıyorum bende.. Ayrıca ben amortisörü 3. Ayara getirdim baya bi sert oldu o yüzden ayağa kalkmam daha iyi oluyor.. Yoksa çok zıplatıyor.. :D

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu izledim kardeşim.. Çukur kasis vs. geçerken seleden kalkıyorum bende.. Ayrıca ben amortisörü 3. Ayara getirdim baya bi sert oldu o yüzden ayağa kalkmam daha iyi oluyor.. Yoksa çok zıplatıyor.. :D
    Ayar demişken nasıl yapılıyo abi yav o kadar baktım ettim aradım bulamamıştım ufak bi bilgi verirsen iyi olur bide 3. ayara getirince ne gibi farklılık oldu ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler