Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladım hocam teşekkürler.. Demek istediğiniz aslında torna makinesinde yapıyorlar.. Si-en-si makinası :D
    Cnc diye aradım bir kaç tane buldum akşam pc'den bakarım mobildeyim teşekkürler.. ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bugün motorun yağını değiştirdim 1000 km bakına gittim.. 932 km'de bakıma girdim..
    Motul 5100 aldım motor yağı olarak.. Serviste ki ustada yağın iyi olduğunu söyledi..
    Rodajda ki motorda olan yağı boşaltonca motorun yağının ne kadar inceldiğini gözümle gördüm.. Elimden geldiğince her 2000 km'de bir yağı değiştiricem çünkü böylesi daha iyi olur düşüncesindeyim..

100 km kadar kullandım.. Vites geçişleri tam istediğim gibi.. Tak tuk ses yok gayet yumuşak ve güzel..
    Bilginiz olsun..
    Şu anlık memnunum.. ;)

Ayrıca motorda ufak bir titreşim vardı şu an yapı değiştirdikten sonra titreşim kesildi.. Motordaki bütün bağlantı vidalarını sıktılar.. Motoru tutan vidaları sıktılar gevşeyebiliyormuş bilginize.. Kontrol ettirin.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Hocam kulladığınız marka ve modeli söyler misiniz ? Ayrıca link varsa yurt dışından alabilmem için.. ?
    rodaj yağı her motorda ince olur bilginize 4000 km den önce cbr 250 ye yağ değişimi gereksiz

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende manetlerimi ebayden aldim. Türkiyede 3 katı fiyatina satıyorlar aynı ürünü. Ayrıca ebayde çeşit daha fazla. Ebayde "cbr250r clutch brake lever" yaz.. renk renk çeşit çeşit hangisi hoşuna giderse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Hocam o manetler cnc tezgahinda kendileri imal ettikleri için cnc clucth brake set vs vs diye ilana veriliyor. Markaları yok yani.
    CBR 125 varken CBR 250 R motorumda vardı. Redline Manetler CBR 125 R de idi. Bu CNC yazanlarda CBR 250 Rde idi. CBR 125 R deki manetten en ufak bi farkını hıssetmedim. hata Redline rengi soldu bunun halen solmadı
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj yağı her motorda ince olur bilginize 4000 km den önce cbr 250 ye yağ değişimi gereksiz
    Hocam motorun yağ filitresi ve yağı görmen gerekirdi.. Yağ filitresine gerek yok diyordum ama görünce anladım.. İmkanım olduğu sürece 2000-3000 arası yağ filitre değişimi yapıcam.. Sonuçta devirli kullanılan motorlar motor ömrünü düşünerekten söylüyorum.. ;)

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorun yağ filitresi ve yağı görmen gerekirdi.. Yağ filitresine gerek yok diyordum ama görünce anladım.. İmkanım olduğu sürece 2000-3000 arası yağ filitre değişimi yapıcam.. Sonuçta devirli kullanılan motorlar motor ömrünü düşünerekten söylüyorum.. ;)
    Yagi deistiricegin zaman mutlaka filtreyide deistirmen lazim ama suerkli motoru ayni devirde kullanma bu durumda motoru yorarsin surekli dusuk devir kullanmak yada sabit devir kullanmak makineyi yorar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Bende bayramda gunubirlik ciger yemeye edirneye gittim 320 km de isik yanmaya basladi ilk karsima cikan istasyon opet oldugu icin durup benzin aldim normalde 280 km ustunu gormemistim yeni bi rekor oldu sonuna kadar kullansam 350 km gorurdum rahat

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yagi deistiricegin zaman mutlaka filtreyide deistirmen lazim ama suerkli motoru ayni devirde kullanma bu durumda motoru yorarsin surekli dusuk devir kullanmak yada sabit devir kullanmak makineyi yorar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Bende bayramda gunubirlik ciger yemeye edirneye gittim 320 km de isik yanmaya basladi ilk karsima cikan istasyon opet oldugu icin durup benzin aldim normalde 280 km ustunu gormemistim yeni bi rekor oldu sonuna kadar kullansam 350 km gorurdum rahat
    Yakıt konusunda hem fikir olmak lazım artık. Bu makıne şehir içi dur kalkta boktan. Uzun yola çakınca harbi yakıtı süper. iki kişi 100 kmde 3,5 litre benzin tükettim. 100-120 ortalama hızım. ara sıra ışıklı yerlerde kalkarken 9bin 10 bin devirde kalktığım halde çok iyi yakıt.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Yağ değişimi konusunda bence ne kadar ince o kadar sessiz diyorum.

Ben Iphone 10-30w yağ kullanıyorum. Hatta bugün 6bin bakımında değiştirttim. Makine çok sessiz, daha atak ve motor freninde daha dengeli oldu.

Fiyatlar dışarısıyla aynı serviste. Fahiş fiyat da yok. O da hoşuma gitti.

Sadece benden önceki sahibi sola yatırmış motoru yavaş giderken sol elciğin orası yamulmuş, onu da değiştirdim çok tatlı oldu şimdi.

Pist günlerine para olsa da gitsek..

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Geçen hafta kaza yaptım.
    50-60 km kullandıktan sonra evin alt sokağında, ışıklarda yol kenarlarında mantara benzeyen taş yuvarlak şeyler olur ya, onlara girdim. Hızım 20 bile değildi, zaten kalkış esnasında hakimiyeti kaybettim.
    Motordan anlamayan biri o halde görünce aa ne güzel motor dedi ama. Disk kırıldı, jant ezildi, amortisörler yamuldu, sol gidon değişecek. Sol ayaklık değişecek. 3900 lira masraf çıktı. Gereksiz olanları listeden çıkarınca 2000 liraya düştü. Eşekliğime yanmayayım. İşin en kötüsü de model yeni olduğu için parçaların gelmesi 1 ayı bulacak. Çıldırmak üzereyim.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta kaza yaptım.
    50-60 km kullandıktan sonra evin alt sokağında, ışıklarda yol kenarlarında mantara benzeyen taş yuvarlak şeyler olur ya, onlara girdim. Hızım 20 bile değildi, zaten kalkış esnasında hakimiyeti kaybettim.
    Motordan anlamayan biri o halde görünce aa ne güzel motor dedi ama. Disk kırıldı, jant ezildi, amortisörler yamuldu, sol gidon değişecek. Sol ayaklık değişecek. 3900 lira masraf çıktı. Gereksiz olanları listeden çıkarınca 2000 liraya düştü. Eşekliğime yanmayayım. İşin en kötüsü de model yeni olduğu için parçaların gelmesi 1 ayı bulacak. Çıldırmak üzereyim.
    https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...60823445_n.jpg
    Geçmiş olsun. Kalkış sırasında arka teker patinaja geldiyse dengeni bozmuş olabilir. Ayrica anlattığın hasarlı parçalara göre sağdan mantar betona sürtüp sol yana düşmüşsün dostum. High-side düşüş yapıp Allah korusun bi taraflarını kırabilirdin. Cana geleceğine mala gelsin boşver.

Yeni başlayan arkadaşlar aman dikkat. Bu sıcakta erimiş asfalt bu tür durumlarda büyük tehlike. Mümkün olduğunca yavaş kalkmaya sakin sürmeye özen gösterin.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Geçen hafta kaza yaptım.
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kalkış sırasında arka teker patinaja geldiyse dengeni bozmuş olabilir. Ayrica anlattığın hasarlı parçalara göre sağdan mantar betona sürtüp sol yana düşmüşsün dostum. High-side düşüş yapıp Allah korusun bi taraflarını kırabilirdin. Cana geleceğine mala gelsin boşver.

Yeni başlayan arkadaşlar aman dikkat. Bu sıcakta erimiş asfalt bu tür durumlarda büyük tehlike. Mümkün olduğunca yavaş kalkmaya sakin sürmeye özen gösterin.
    Teşekkür ederim. Tam da dediğin gibi oldu. Arka teker patinaj yapmamıştı ama böyle garip bi şeyler oldu işte. Sağ taraftan girdim sola düştüm. Hızım yok denecek kadar az olmasına rağmen gayet hasarlı çıktım. Motivasyonumu, psikolojimi, dengemi altüst etti. 1 haftadır mal gibiyim resmen.
    Nası öyle bi hata yaptım anlamadım. Her zaman kalkarken bi şeyler oldu, dönemedim duramadım çarptım. 1 Ay bekle şimdi. Bu kaza motoru yükseltirken çok etkiler mi satış esnasında. Hoş ben buna hiç takılmıyorum ama etrafımdaki herkes satarken şöyle böyle muhabbetine giriyor, acayip sinir oldum. Satamazsın falan diyorlar.

cbr250r clutch brake lever denen kısa manetlerden alayım dıyorum ne zamandır aklımda var ama renkte kararsızım 2013 beyaz renge hangisini almalıyım fikirleriniz nelerdir...

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Öncelikle çok geçmiş olsun boşver mala gelsin cana geliceğine.
    Satamazsın diyeni boşver adamlar piyasada ne motorlar satıyorlar emin ol sende çok rahat satarsın ama 2013 motor fiyatından biraz üste satarsın sen takma rahat ve kazasız binmen dileğiyle. ...
    sebzelicorba bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Teşekkür ederim. Tam da dediğin gibi oldu. Arka teker patinaj yapmamıştı ama böyle garip bi şeyler oldu işte. Sağ taraftan girdim sola düştüm. Hızım yok denecek kadar az olmasına rağmen gayet hasarlı çıktım. Motivasyonumu, psikolojimi, dengemi altüst etti. 1 haftadır mal gibiyim resmen.
    Nası öyle bi hata yaptım anlamadım. Her zaman kalkarken bi şeyler oldu, dönemedim duramadım çarptım. 1 Ay bekle şimdi. Bu kaza motoru yükseltirken çok etkiler mi satış esnasında. Hoş ben buna hiç takılmıyorum ama etrafımdaki herkes satarken şöyle böyle muhabbetine giriyor, acayip sinir oldum. Satamazsın falan diyorlar.
    Dostum geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Üzülecek bir şey yok. Hatta yara almadığınız için sevinmelisiniz bile. Şahsen bindiğim motor pert olsa dahi bana bir şey olmamışsa, ne psikolojim ne de motivasyonum bozulurdu.

Ayrıca sana motoru satamazsın diyen arkadaşa sahibinden.com'un adresini ver. Baksın bakalım elde kalan CBR 250 var mıymış hiç.

Motosikleti
    600rr
    Tekrar selamlar,

2.180 kmlik istanbul samsun ordu gezimi tamamladım ve istanbula döndüm. Merak edenler için de bir kaç fotoyla özetledim buyrunuz

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3410331
    samet10 ve zsturkmen bunu beğendiler.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Mwehaba size bi sorum okucaktı zinciri yağlamak istiyorum bayadır yağlamadım 2 gün falan daha dükkan kapalı elim boş ama şöyle bi sıkıntım var arka sepha demiri bulamadım afyon da internetten baktım 1 haftaya anca gelir dediler yağlamak için arka tekerin havada olması şart mı veya da takoz vs. koysak altına olurmu ??

Motosikleti
    600rr
    Ben konuya oldukça hakimin sanirm motorunuzu düz bir zeminde ayakcagina alin. Sağ arka şase demirinin altına uygun yükseklikte bir takoz koyun dikkat edin yere sağlam bassin. Daha sonra yavaşca motoru dik konuma getirin bu sirada motor takozlarin üstüne bitecektir ancak sol taraf boşta kalacagi için ayakcagin altina 3-4 cmlik birşeyler koymaniz gerekir. Ben jantlarimi bu şekilde sokup takiyorm ve zincir bakimini bu şekilde yapiyorm.

Motorun uzun sağlam bastigina dikkat edin tereddutte kalirsanz vazgecin. Ve ilk seferde tek basiniza denemeyin terletir

Samette fotograflar vardi goruyosa paylassin

Geçen hafta kaza yaptım.
    Hocam geçmiş olsun.. Allah daha beterinden saklasın.. Kimseye kulak asma yaptır motorunu satacağın zamanda kazasını söyle alan adama fiyatında da ona göre ayarlama yap bindiğine sayıp geç git.. Hiç kafana takma derim.. Tabi demesi kolay ama sıkıntı yapmak yersiz olsn olmuş bi kere..

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Paylaşsında görelim merak ettim şimdi şöyle bi dediğiniz yere baktım anlamaya calıştım sonuçta ilk defa yapıcam artık yarın deneyecem dukkanın önü de pek düz değil nasıl olacak nasıl yapacam bilmiyorum

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Hiç takma arkadaşlarında dediği gibi öyle diyenlere. satacağın zaman böyle böyle bir olay geldi başıma diye belirtirsin. Ben sahibinden.com'da bildiğin perte ayrılmış motorunu satan gördüm. Sen motorunu yaptır sonra bey gibi paşa gibi bin. Zamanı gelincede satılır o.

Alıntı Pasali1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250r clutch brake lever denen kısa manetlerden alayım dıyorum ne zamandır aklımda var ama renkte kararsızım 2013 beyaz renge hangisini almalıyım fikirleriniz nelerdir...
    Senin motora MAVİ yada KIRMIZI manet gayet güzel gider gibime geliyor :D
    Pasali1921 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler