Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın aracınızı. Ben de 125R için almayı düşünüyorum Rosso'dan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Mitoqondri, maşaallah hayırlı olsun motorunuz; kazasız cezasız kullanırsınız inşaallah. Lastik hakkında şimdiye kadar ırc dışında michelin, pirelli gibi lastikleri kullanmamış olsam da değişmenizi öneririm. Çünkü virajlarda ve özellikle frenlemede çok daha iyi olabileceklerini tahmin ediyorum.
    Saolun hocam teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700tl civarında bi fiyata aldım motolastikten ordaki arkadaşlar çok ilgililer marka model sorup ona göre size seçenekleri söylüyorlar. Michelin biraz daha sert bir lastik dolayısıyla uzun ömürlü diabloya nazaran. Ben zaten çok binemiyorum okuldan dolayı uzun ömürlü olup güneşten bozulacağına çabuk bitsin daha iyi performans versin istedim ve rossoyu seçtim. Motoru çok kullanıyorsunuz michelin seçmeniz daha mantıklı. Ayrıca irc lastiklerim 2011 yapımıydı 3 yıl her türlü hava koşuluna maruz kalıp iyice lastiklikten çıkmıştı. o şekilde yaklaşık 2bin km kadar kullandım çok geç ısındığı için kısa mesefalerde sıkıntı yarattığı zamanlar oldu ısındıktan sonra çok korkunç bir lastik değil. rosso ise her halukarda yumuşacık bir lastik adeta yapışıyor yola. Tercihi yapacağınız kilometreye ve kullanım koşullarına göre yapmanız daha mantıklı olur
    Hocam cevap için teşekkür ederim..
    Ben günlük kullanıyorum motoru.. Günde 20-30 km filan yapıyorum.. Belki hafta sonları ufak bi gezinti o kadar..
    Uzun yol yapmıyorum.. Yaparsamda teecihim motor olmuyor kesinlikle.. Aracımla yapıyorum..
    Bunları düşünürsek Rosso mu almalıyım ? Yoksa michelin mi çözemedim..

Irc'ler şu anlık iyi gibi.. Bundan önce pcx'im vardı ırc'ler kışın iyi iş çıkardı.. Sıkıntı yaşamadım..

Rosso'lar ile kaç km yol yapılır ? Kaç sene kullanabilirim ?
    Günlük kullanımda ne kadar zaman dayanır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bende ninja da diablo rosso2 kullNıyorum gerçekten mükemmel tavsiye ederim güzel ülkemizin güzel yollarında iyi iş görüyor

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun hocam teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Hocam cevap için teşekkür ederim..
    Ben günlük kullanıyorum motoru.. Günde 20-30 km filan yapıyorum.. Belki hafta sonları ufak bi gezinti o kadar..
    Uzun yol yapmıyorum.. Yaparsamda teecihim motor olmuyor kesinlikle.. Aracımla yapıyorum..
    Bunları düşünürsek Rosso mu almalıyım ? Yoksa michelin mi çözemedim..

Irc'ler şu anlık iyi gibi.. Bundan önce pcx'im vardı ırc'ler kışın iyi iş çıkardı.. Sıkıntı yaşamadım..

Rosso'lar ile kaç km yol yapılır ? Kaç sene kullanabilirim ?
    Günlük kullanımda ne kadar zaman dayanır ?
    nekadar zaman dayanır bunun kesin bi açıklaması yok yıl veya km gibi cünkü bu senin kullanmana bağlı ama lastik hamuru yumuşak oldugu için prelli dede michelindede genel olarak ömrü az oluyo ha bu demek deilki hemen bitecek ben michelin pilot street taktım yumuşak hamur gayette memnunum virajlara girerken bi güven veriyo lastikleri deiştirince ırc ile aradaki ucurumu farkedeceksin pırelli taktıran arkadaşmızda hemen bunu dile getirmiş daha cok slalom yapıcam biraz daha limitlerin sonunda kullanıcam diosan prelli al virajlarda daha iyi olduğu soyleniyo ama normal kullanıcaksan michelin idealdir zaten ikiside yumusak lastik çok bi fark yok saygılar

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Lastik ömründen çok kendi ömrünüzü düşünün hiçbirşey sizden önemli değil

michelin ile aralarında 100-150 tl bir fark varsa rosso tercih etmek daha mantıklı sonuçta alınabilcek en iyi lastik. ama fiyat farkı daha fazlaysa michelin almak daha mantıklı olabilir. Karar tamamen sizin

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nekadar zaman dayanır bunun kesin bi açıklaması yok yıl veya km gibi cünkü bu senin kullanmana bağlı ama lastik hamuru yumuşak oldugu için prelli dede michelindede genel olarak ömrü az oluyo ha bu demek deilki hemen bitecek ben michelin pilot street taktım yumuşak hamur gayette memnunum virajlara girerken bi güven veriyo lastikleri deiştirince ırc ile aradaki ucurumu farkedeceksin pırelli taktıran arkadaşmızda hemen bunu dile getirmiş daha cok slalom yapıcam biraz daha limitlerin sonunda kullanıcam diosan prelli al virajlarda daha iyi olduğu soyleniyo ama normal kullanıcaksan michelin idealdir zaten ikiside yumusak lastik çok bi fark yok saygılar
    Hocam herkes bu lastik konusunda uçurumdan bahsediyor.. Aslında almadan önce denenek istiyorum ne kadar fark var.. Merak ediyorum açıkcası.. Ufaktanda olsa fikir sahibi oldum hocam.. Benim için yol tutuşu önemli zaten.. O yüzden pirelli rosso 2 mantıklı geliyor.. Zaten 2 sene kullansam çok bile..

Bu arasa ıslak yol performansı nasıldır ? Bilginiz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

michelin ile aralarında 100-150 tl bir fark varsa rosso tercih etmek daha mantıklı sonuçta alınabilcek en iyi lastik. ama fiyat farkı daha fazlaysa michelin almak daha mantıklı olabilir. Karar tamamen sizin
    Hocam siz biraz kullanın şu uzun yolunuzu yapın sonra bir deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Mantığıma yatan en iyisini almak.. Sert lastik alıp 3 sene kullanacağıma yumuşak hamur yolu daha iyi tutan lastik alır 2 sene kullanırım..

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yeni kasa cbr da cam hem daha küçük hemde yanlarından vidalama yerleri olması lazım sanırım. fotoğraf yüklerim ama bunun uyucağını hiç sanmam

buyur bu içten görünümü

http://imageshack.com/a/img849/8286/33hm.jpg

dostum ne kesicisi rodajdasın bari bi 500km ye kadar dayan. 6000 deviri geçme. ani hızlanma aniden yavaşlama zulmetme motora.

yeni kasanın siyahının fotoğraflarını görmek isteriz ???
    pardon siz 2014 kasa için sormussunuz uymaz hocam bu bır oncekı kasaya gore ..

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam herkes bu lastik konusunda uçurumdan bahsediyor.. Aslında almadan önce denenek istiyorum ne kadar fark var.. Merak ediyorum açıkcası.. Ufaktanda olsa fikir sahibi oldum hocam.. Benim için yol tutuşu önemli zaten.. O yüzden pirelli rosso 2 mantıklı geliyor.. Zaten 2 sene kullansam çok bile..

Bu arasa ıslak yol performansı nasıldır ? Bilginiz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Hocam siz biraz kullanın şu uzun yolunuzu yapın sonra bir deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Mantığıma yatan en iyisini almak.. Sert lastik alıp 3 sene kullanacağıma yumuşak hamur yolu daha iyi tutan lastik alır 2 sene kullanırım..
    ben prelli kullanmadım ama michelin lastigimi nisan ayından beri yağmur camur hergün kullanıyorum ve cok memnunum ben tavsiye ederim yumusak hamur lastiklerin tek dezavantajı yoldaki tumseklere daha dikkat etmen gerekio yoksa jantı alırsın eline tercih senin...

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben prelli kullanmadım ama michelin lastigimi nisan ayından beri yağmur camur hergün kullanıyorum ve cok memnunum ben tavsiye ederim yumusak hamur lastiklerin tek dezavantajı yoldaki tumseklere daha dikkat etmen gerekio yoksa jantı alırsın eline tercih senin...
    Eyv. Hocam aklımda zaten 2 marka var.. Araştırıcam ikisinden birini tercih edicem.. Yardımlarınız için telekkür ederim..
    Bu arada daha dikkatli oluruz artık.. ;)
    ardacik bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    700tl civarında bi fiyata aldım motolastikten ordaki arkadaşlar çok ilgililer marka model sorup ona göre size seçenekleri söylüyorlar. Michelin biraz daha sert bir lastik dolayısıyla uzun ömürlü diabloya nazaran. Ben zaten çok binemiyorum okuldan dolayı uzun ömürlü olup güneşten bozulacağına çabuk bitsin daha iyi performans versin istedim ve rossoyu seçtim. Motoru çok kullanıyorsunuz michelin seçmeniz daha mantıklı. Ayrıca irc lastiklerim 2011 yapımıydı 3 yıl her türlü hava koşuluna maruz kalıp iyice lastiklikten çıkmıştı. o şekilde yaklaşık 2bin km kadar kullandım çok geç ısındığı için kısa mesefalerde sıkıntı yarattığı zamanlar oldu ısındıktan sonra çok korkunç bir lastik değil. rosso ise her halukarda yumuşacık bir lastik adeta yapışıyor yola. Tercihi yapacağınız kilometreye ve kullanım koşullarına göre yapmanız daha mantıklı olur
    Dediklerinize göre bence de en mantıklısını yapmışsınız. Bendeki lastikler de 2012 tarihli; 14000 km'de olmasına rağmen ortalama 3/10'u erimiştir. Buna karşın lastik ısınınca, kuru yolda ve çok sert kullanmadıkça pek sorun çıkarmıyor. Yalnız daha iyi viraj ve frenleme için değişmek şart.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r
    Yeni kasa cbr ile bugün 168 i gordum dahada gider gibiydi cok rahat cikti. Gecebilen varmi yeni kasa sahiplerinden

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı Mehmet653 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yeni cbrda gaza az dokunduğunda tısır tısır gibi bir ses geliyor motordan neden yapar sizce şimdiden teşekkürler
    Arkadaslar soruma kımse cevap vermıcekı yardımcı olursanız sevinirimm ?

Yeni kasa cbr ile bugün 168 i gordum dahada gider gibiydi cok rahat cikti. Gecebilen varmi yeni kasa sahiplerinden
    Hocam sizin motor kaç km'de ? Birde 168 gayet başarılı.. 1000 bakımından sonra 1200 km'lere ulaşınca bende bir top speed deniyeceğim bakalım.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı Mehmet653 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar soruma kımse cevap vermıcekı yardımcı olursanız sevinirimm ?
    Hocam hiç dikkat etmedim ama servise yolun düşerse bir sor derim.. ;) bilen arkadaşlar varsa illaki yardımcı olacaktır.. ;)

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Şimdi de 13.500 olmuş. Nakitte indirim yapıyor mu bayiiler. Ve bayiden bayiye değişiyor mu bu pazarlık durumu.
    sizce 12'Ye falan inerler mi nakitte?
    İstanbul'Da alacağım.

Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi de 13.500 olmuş. Nakitte indirim yapıyor mu bayiiler. Ve bayiden bayiye değişiyor mu bu pazarlık durumu.
    sizce 12'Ye falan inerler mi nakitte?
    İstanbul'Da alacağım.
    Hocam ben 1 hafta önce aldım.. 12.900 nakit verdim 100 tl indirdiler.. 13.500'den nakit alırsan 13.250'ye çektirmeye bak.. 200 sigorta 200 plaka ruhsat 13.650 ye halletmiş olursun.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Bu arada yeni motor alıcaklar için..
    Sigorta: 168 tl
    Ek-1 belgesi yazımı: 20 tl
    Ruhsat için emniyete ödenen para: 163 tl
    Plaka basım ücreti: 17.5 tl

Takipçiye yaptırmaktansa kendiniz zaman ayırın daha karlı oluyor.. En azından takipçi paranız olmuyor.. ;) bilginiz olsun.. ;)
    Ayrıca sabah erken giderseniz daha rahat halledebilirsiniz.. ;)

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ramazanda herkes motorami biniyo ne servise gittim bugun bakim için taaaa haftaya randevu verdi 4000 bakimi icin gitmistim 1 hafta kullansam sıkıntı olurmu acaba

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    154 ü yalvar yakar gördüm ben
    dyavol-77 bunu beğendi.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Hayırlısıyla çektim krediyi. Bayiilere düşer düşmez alıyorum cbr 250'mi.
    samet10 bunu beğendi.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Hocam ben 1 hafta önce aldım.. 12.900 nakit verdim 100 tl indirdiler.. 13.500'den nakit alırsan 13.250'ye çektirmeye bak.. 200 sigorta 200 plaka ruhsat 13.650 ye halletmiş olursun.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Bu arada yeni motor alıcaklar için..
    Sigorta: 168 tl
    Ek-1 belgesi yazımı: 20 tl
    Ruhsat için emniyete ödenen para: 163 tl
    Plaka basım ücreti: 17.5 tl

Takipçiye yaptırmaktansa kendiniz zaman ayırın daha karlı oluyor.. En azından takipçi paranız olmuyor.. ;) bilginiz olsun.. ;)
    Ayrıca sabah erken giderseniz daha rahat halledebilirsiniz.. ;)

Hocam o sigorta işi şehirden şehire değişiyor.

Istanbulda alabildiğim en ucuz raham 405tl idi sigorta için.

Neyse ki sonra 256tl'ye bulduk. Daha ucuzuna rastlamadım.

Bilginize

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    154 ü yalvar yakar gördüm ben
    olmaz olamaz çok az kaç binde motor ? kaç devirde gördün ? kaç kilosun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısıyla çektim krediyi. Bayiilere düşer düşmez alıyorum cbr 250'mi.
    ne renk alıcan ? tricolor alma :D çoğaltmayın piyasada tricoloru hahaha :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler