Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Fardan lambadan alacaktımda hiç tesisatını kesmek istemedim aküden soketli kabloyla çıkış aldım ısıtmaların kablosunada soket lehimledim bagajda duruyor soketler. indiğimde disk kilidini alırken soketleri çıkarıyorum garanti temis iş 2 gündür kullanıyorum ısıtmalı elcikleri elin içi sıcak parmak uçlarına doğru soguk yazı kışı bir yaşıyom ısıtmalı elcik taktıracak arkadaşlar varsa 30 35 dklık sürüşlerde iş yapıyor bence. ama uzun yolda pek iş yapcağını sanmıyorum şahsi görüşümdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi kardeş cevaplasana hem bi foto değil iki foto attım 2 kere cevapla
    32606-gev-761
    https://www.motosport.com/motorcycle/oem-parts/honda/2017/cbr300r/wire-harness/

Buradan baktığım kadarıyla o soketin gittiği yer biraz tehlikeli hocam. Dokunmayın bence sinyal bozulmasına neden olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kablo arıza tespit cihazı soketi olabilir mümkün mertebe müdahale etme, kontak, parklardan veya far kablosundan alabilirsin.
    hocam arıza tespit cihazı soketi biraz iri bişey.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

zincir dişli değiştirmem lazım.

honda servisi 420 tl set için 120 tl de montaj için toplam 540 tl para istiyor.

internette did ve esjot dişli bakıyorum, ortalama fiyatlar 600 tl civarı ve montaj parası da var.

250 cc bir motor için did zincirin gereksiz olduğunu düşünüyorum. orjinal zincir ortalama 25-30k kadar dayanıyor. did kaç gidecek 50k mı ?

bu motor için ideal zincir dişli seti nedir sizce ?

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Did zincire gerek yok normal bişey taksanızda olur altı üstü 250cc motor

http://www.motosikletsitesi.com/hond...gelebilir.html

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ben de cuma gunu 2.kez sifir cbr aliyorum. Bu sefer repsol degil kirmizi

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan koskoca forumda buji değiştiren yok mu bee, tuuu kalıbınıza sizin 😂😂

Şimdi anlaşıldı bu motor hakkında neden orda burda " cbr250 kronik sorunlu yaaaa, motor kitliyor, krank dağıtıyor, b.k gibi motor" dendiğini. Kimse motorola ilgilenmiyor demekki , herkes kirbaci vuruyor.
    hocam lullanım kılavuzuna bakarsanız norma kullanımda 40 küsür binde sanırım bujı değişimi kimsede pek o kmleri görmediği için değiştirmiyır.bende mecburi olmadıkca orjınal bujiyi değiştirmeyi düşünmüyorum piyasadaki bujılerden kaliteli

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam lullanım kılavuzuna bakarsanız norma kullanımda 40 küsür binde sanırım bujı değişimi kimsede pek o kmleri görmediği için değiştirmiyır.bende mecburi olmadıkca orjınal bujiyi değiştirmeyi düşünmüyorum piyasadaki bujılerden kaliteli
    24 binde değiştirilmesi lazım.

kitapçıkta yazan bujiyi aldım, 100 tl.

ne yazıkki bu motosikletin kullanıcı profili bu işlerle pek ilgilenmiyor sanırım. Bundan önce nc vardı, kimseye sormadan yazılanlardan okuyarak çoğu şeyi yapıyordum. ama maalesef bunda yazılanları bırakın sorduğum sorulara bile cevap alamıyorum ne face'te ne burda.
    fearlesboyy bunu beğendi.

2012 model 65 bin km de alınır mı? cevaplarınızı bekliyorum.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli bir kısım atlanmış, ne kadara alınır mı? Motorun kazası, boyası, tamir-bakım ihtiyacı var mı gibi sorular muadillerine göre fiyatını belirleyecek olan şeydir.
    Kilometre kısmına gelirsek 15 bin kilometrede elime aldığım motor da oldu, 60 bin km ye kadar sadece yağ değişimi ile gelen de. Geçmişi önemli
    Az silindir, çok iş

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli bir kısım atlanmış, ne kadara alınır mı? Motorun kazası, boyası, tamir-bakım ihtiyacı var mı gibi sorular muadillerine göre fiyatını belirleyecek olan şeydir.
    Kilometre kısmına gelirsek 15 bin kilometrede elime aldığım motor da oldu, 60 bin km ye kadar sadece yağ değişimi ile gelen de. Geçmişi önemli
    Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz tebrik ediyorum sizi
    BatuhanK bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Alıntı BatuhanB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı acayip düşük olmalı yoksa 1-2 bin daha eklenip düşük km alınır bea :D 60 bin km lere gelmiş bi cbr nin mutlaka debriyaj balatası bujisi zinciri hidrolik ıvır zıvırları aküsü değişmesi, dişlinin lastik takoz ıvır zıvır bisürü şeyi değişmesi gerekiyor bence. herşeyi eskimiş aşınmış değişmesi gerek bunlar servisde yapılırsa baya pahalıya gelir. uzun yolda kullanılmış bi motorsa durumu 60 bin km değil şehir içi 25 30 bin km yapmış motora eşittir durumu. bunlar şahsi görüşlerim 2 yıldır 25 bin km cbr250 yeni kasa kullandım.
    özetle cbr250 i iyi bilen tecrübeli biriyle motora bakılmalı masrafları hesaplanmalı ona göre bi fiyat hesabı yapılmalı eğer kullanacaksan motoru

11.500 e yeni kasa cbr250 motorumu satıyorum cc yükseltceğimden dolayı sahibinden ilan numarası 511224755

motorun servis manuel'i elinde olan var mıdır ?

honda.com.tr'deki kullanım kitapçığı değil, yanlış anlaşılmasın.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun servis manuel'i elinde olan var mıdır ?

honda.com.tr'deki kullanım kitapçığı değil, yanlış anlaşılmasın.
    http://mototh.com/files/honda/CBR250...-Manual-EN.pdf
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

bunu ben de buldum fakat bu eski modele ait sanırım ; karbüratör falan var yani =)

bizim ki mc41, linkteki ise mc14 modeline ait.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Arkadaşlar herkese merhabalar. Uzuuun bir zamandır buralara giremiyordum en son yazdığım mesajdan taa kaç sayfa geçmiş göremedim bile
    Motoru aldığımda 900 km'deydi ve şimdi 48 bin küsürler de olması lazım Motor bu süre zarfında 1 kere zincir istedi birde 36 binde debriyaj balatası, egzantirk ( değişmese de sıkıntı olmazdı ) ve bir adet piston siparişi ile yetindi.. Ama şimdilerde tekrar bi masraf açma peşinde.. Akü ölmüş( 2013 orijinal aküsü var ) birde tekrardan zincir dişli seti istiyor velet.. birazcık piyasayı araştırdım maşallah fiyatlar tavan.. Zincir ve akü olarak ne öneride bulanabilirsiniz ?
    Birde kısa bir not: Bu motoru almak isteyen olursa gözü kapalı alabilir onca km ve onca senede bir kere yolda kaldı oda benim hatamdan dolağı
    Herkesin tekeri düz bassın..
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhabalar. Uzuuun bir zamandır buralara giremiyordum en son yazdığım mesajdan taa kaç sayfa geçmiş göremedim bile
    Motoru aldığımda 900 km'deydi ve şimdi 48 bin küsürler de olması lazım Motor bu süre zarfında 1 kere zincir istedi birde 36 binde debriyaj balatası, egzantirk ( değişmese de sıkıntı olmazdı ) ve bir adet piston siparişi ile yetindi.. Ama şimdilerde tekrar bi masraf açma peşinde.. Akü ölmüş( 2013 orijinal aküsü var ) birde tekrardan zincir dişli seti istiyor velet.. birazcık piyasayı araştırdım maşallah fiyatlar tavan.. Zincir ve akü olarak ne öneride bulanabilirsiniz ?
    Birde kısa bir not: Bu motoru almak isteyen olursa gözü kapalı alabilir onca km ve onca senede bir kere yolda kaldı oda benim hatamdan dolağı
    Herkesin tekeri düz bassın..
    zincir problemi bende de var, değiştirmem lazım.

fiyatlara ben de baktım, 500 TL'yi aşıyor. acaba fuarda ucuza bulabilir miyiz ?

bir de şöyle bir düşüncem var ; zira motor 250 cc, D.İ.D vs.. gibi pahalı zincirler biraz gereksiz olabilir mi? Daha ucuz yollu bir şeyler işimizi görebilir sanki.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    250r üretim bitiyor mu şuan bitmiş durumda mı sizce fiyatlar ve piyasa ne olur

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250r üretim bitiyor mu şuan bitmiş durumda mı sizce fiyatlar ve piyasa ne olur
    servislerin söylediği artık grenajlı serılerın bıttıgı naked olarak yenı modellerın geleceği .fakat kafamı kurcalayan fıyat lıstelerınde hala cbr var acaba oda ellerinde kalan serilerin bitirmek için olabilir.aba bence honda grenajdan vazgecmemelı naked modeller olalı ama grenajlı modelde olmalı.250rr için ise kesin bigi yok motor fuarında belli olur gelip gelmeyeceği

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Selam arkadaşlar,

Dün gece ufak bi kaza geçirdim tek taraflı, biraz hasar oluştu ve parça lazım, nerden temin edebilirim?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Internette baya var. Baktiniz mi hiç?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler