Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu yağ konusuna neden çok takıyorsunuz forum almış gitmiş başını aynı konuları tekrar hortlatiyorsunuz anlıyorum yeni arkadaşlar merak ediyor ama googleda arattığınız zaman bu forumun geçmiş sayfalarında bahsedildiği için orada çıkıyor oradan okuyabilirsiniz. lastik konusu da aynı şekilde. kitapçığı açıp okumayanlar var abicim neden okumazsınızki orada herşey yazıyor onları uygula bitti gitti. motorda ses var demiş biri biri bloktan ses geliyordur sıkıntı eyvah falan kendi kendinize moral bozuyorsunuz burada servisteki ustadan daha iyi bilen anlayacak adam yok o yüzden bu tür şeyleri burada sormayın sorarsanız da bu tür cevaplara moralinizin bozulmasına hazır olun saygılar
    Haklısın... Aynı seyleri konusup konusup sayfa kirliğinden başka birşey değil.
    Yok kmde ne yakıyor. Yok hangi yağı koyacaz. Yok zincir yağı ne kullancaz. Yok efendim Lastik ne kullancaz. Bu soruların cevapları Önceki sayfalarda DEFALARCA verildi. Ama bizim milletimiz araştırmayı sevmez arkadaş.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gerçeğide burda be ehliyet sınav soruları

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel soru; Bu konuda forumda sana Konya'da nerede kalacağın konusunda kimse akıl vermez kardeşim Ya motelde kalırsın yada otelde.
    Bizimde seni tanıyan akrabamız da yok ki işin kötüsü. Olsa kapımız her zaman açık olur yada akraba olurduk.
    konyada kalmadan da eve varabilirmişim abi akşam saat 8 de konyaya geldim. Bizimkiler yat yat diye tutturdular. Bu yüzden saat 2 ye kadar arkadaşla gezdik. Sonrasında ben 20 tl ye öğretmen evi otelinde kaldım, üstelik kahvaltı da dahil.
    ramcixx bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motor şu anda 470 km'de, ilk zincir bakımını yapıcam inşallah. Motul zincir yağı almayı düşünüyorum. C2 road olanını alacağım, uygun mudur?

Birde zincir temizlemek için motul zincir temizleme mi alayım, yoksa mazot vs gibi şeyler de işimi görür mü?

Ayrıca sehpa, ayaklık vs türevleri şeyim yok, bir öneriniz var mı? Yoksa motoru ben kaldırıcam babamda o sırada zinciri yağlayacak. Beli sakatlamayız umarım :D

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hocam temizlemek için c1 yağlamak için c4 diye biliyorum

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam temizlemek için c1 yağlamak için c4 diye biliyorum
    Yok hocam zincir yağında kendi içinde gruba ayrılıyor. C1, c2, c2+, c4 gibi. Mesela c4 pist şartlarına uyumlu bir yağ imiş..

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Perşembe akşamı depoyu fulledim. Sonrasında Tekirdağ - Yeni Çiftlik' e tek kişi gittim. Üstümde kask, eldiven, mont vs koruma ekipmanları dışında da yük yoktu. Gidiş geliş sanırım 250km civarı yol yaptım. Hadi 300 olsun ıvırı zıvırıyla. Giderken 100-130 aralığında gittim. Gelirken de ise 90-100 ile geldim. Ortalama hızlarım bunlar. Tapa gaz belki 10km yapmamışımdır totalde. Fakat benzin göstergisi tek çizgide yanıp sönmeye başladı. Sizce normal midir ?
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125 - CBR 250 - MT 25
    Arkadaşlar Selamlar,
    2014 cbr 250 kullanıcısıyım egzozumdaki çizikler ve sararma beni rahatsız etmeye başladı. İlk tercihim egzoza bir operasyon yapılabiliyorsa onu yaptırmak. İkincisi ise orijinal egzozdan yeni bir tane taktırmak. İzmirde orijinal egzozu sıfır olarak bulabileceğim bir yer var mı?
    Bir yere gitmek için motorsiklet sürülmez, motorsiklet sürmek için bir yere gidilir.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-6 bin e YBR mi alıyon sen Laf olsun diye yazmış resmen adam...
    Dostum problem ne, laf olsun diye yazacak olan biri varsa o kişi ben değilim. Cümlemin başında "bence" diyorum değil mi? O yüzden bu tarz gereksiz mesajlarla bir yere varılmaz.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı Makul Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar,
    2014 cbr 250 kullanıcısıyım egzozumdaki çizikler ve sararma beni rahatsız etmeye başladı. İlk tercihim egzoza bir operasyon yapılabiliyorsa onu yaptırmak
    https://www.tekzen.com.tr/pattex_met...0_gram_/641462

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Makul Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar,
    2014 cbr 250 kullanıcısıyım egzozumdaki çizikler ve sararma beni rahatsız etmeye başladı. İlk tercihim egzoza bir operasyon yapılabiliyorsa onu yaptırmak. İkincisi ise orijinal egzozdan yeni bir tane taktırmak. İzmirde orijinal egzozu sıfır olarak bulabileceğim bir yer var mı?
    böyle sarılı beyazlı duruyorsa porçöz ile sil; ondan sonra su ile durula; sonra da metylan metal parlatıcı uygula...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı Schiffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor şu anda 470 km'de, ilk zincir bakımını yapıcam inşallah. Motul zincir yağı almayı düşünüyorum. C2 road olanını alacağım, uygun mudur?

Birde zincir temizlemek için motul zincir temizleme mi alayım, yoksa mazot vs gibi şeyler de işimi görür mü?

Ayrıca sehpa, ayaklık vs türevleri şeyim yok, bir öneriniz var mı? Yoksa motoru ben kaldırıcam babamda o sırada zinciri yağlayacak. Beli sakatlamayız umarım :D
    Zincir temizlemek için zincir temizleme spreyi ne alırsan al farketmez fakat, "ne gerek gazyağı ile bu işi hallederim, 30 40 tl emde cebime kalır" dersen gaz yağı derim. Ha paran var ise önemli değil dersen al bi sprey kullan

Racing motorlar için malesef arka teker sehpası önemli zincir yağlamak için. En kısa sürede edin derim. Bende babam ile yağlıyordum ben kaldırıyordum o yağlıyordu fakat, sanki tam yağlayamamışız gibi bir kurt düşerdi içime. 70 TL piyasada ki en uygun ve orta sınıf sehpa belki 90 tl olmuş olabilir.

Baban ile yağlacaksan yan ayağa al motoru kendine doğru yatır o şekilde yağlayın. Arka kuyruktan kaldırım tekeri çevirmek sıkıntılı olabilir. Yağlama için arkadaşımla yağlamış olduğum zincir pozisyonu aşağıda ki gibi;

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Perşembe akşamı depoyu fulledim. Sonrasında Tekirdağ - Yeni Çiftlik' e tek kişi gittim. Üstümde kask, eldiven, mont vs koruma ekipmanları dışında da yük yoktu. Gidiş geliş sanırım 250km civarı yol yaptım. Hadi 300 olsun ıvırı zıvırıyla. Giderken 100-130 aralığında gittim. Gelirken de ise 90-100 ile geldim. Ortalama hızlarım bunlar. Tapa gaz belki 10km yapmamışımdır totalde. Fakat benzin göstergisi tek çizgide yanıp sönmeye başladı. Sizce normal midir ?
    6- 6,5 7 bin devir civarı 100 - 110 km aralıklarında gittiysen ortalama olarak 350 km yol yapabilmen gerekirdi. Şayet 120 130 gördüğün zaman 300 km hızlara yolun durumuna kilona göre bu yakıt yapmış olduğum istatistiksel verilere ve tecrübeme göre normal kardeşim. İçin rahat olsun.

Yedekte (yanıp sönme) de bi 70 km rahat gidersin uysal kullanımla.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    PCX 125 - CBR 250 - MT 25
    Teşekkür ederim. Bunu deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle sarılı beyazlı duruyorsa porçöz ile sil; ondan sonra su ile durula; sonra da metylan metal parlatıcı uygula...
    Çok sağol dostum

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    @ramcixx hacı ben o hareketi yapamıyorum ya. korkuyorum devirecem diye aleti.

Motosikleti
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ramcixx hacı ben o hareketi yapamıyorum ya. korkuyorum devirecem diye aleti.
    Bu dediğimi iki kişi yapacaksın canım, tek kişi zaten olmaz...

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkadaşlar az önce motoetkinlik.com da okudum 2016 modeller içim opsiyonel abs yazıyordu. Alış yaparken abs taktırabiliyor muyuz ? Bilgisi olan var mı ?

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Geçenler yazdığım motorun stop etmeye benzer davranışları takılmaları yan sehpa müşüründen dolayıymış. sabah yine yaptı aynı problemı basıom basıom çalışmıyor motor vites 1 de . boşa aldım çalıstı 1e aldım ayaklıga dokununca istop ediyor. 12 bin bakımına gittiydim dün müşür şeysinden yokmuş ellerinde. şimdilik tek kablo kesip iptal etti. fabrikaya yazdırdım onay gelirse ücretsiz değiştircekler fiyatı 150 tl civarı dedi müşür için.
    ha birde hiç aklıma gelmedi yağı mobil 10 40 koymuşlar :D ben pek fark hissetmedim. hava filtresinden çamur cıktı full tıkanmış hiç farkettirmedide. performansdada pek bişi farketmedim dönerken eve. okadar bakım yapıldı :D

Motosikleti
    Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenler yazdığım motorun stop etmeye benzer davranışları takılmaları yan sehpa müşüründen dolayıymış. sabah yine yaptı aynı problemı basıom basıom çalışmıyor motor vites 1 de . boşa aldım çalıstı 1e aldım ayaklıga dokununca istop ediyor. 12 bin bakımına gittiydim dün müşür şeysinden yokmuş ellerinde. şimdilik tek kablo kesip iptal etti. fabrikaya yazdırdım onay gelirse ücretsiz değiştircekler fiyatı 150 tl civarı dedi müşür için.
    ha birde hiç aklıma gelmedi yağı mobil 10 40 koymuşlar :D ben pek fark hissetmedim. hava filtresinden çamur cıktı full tıkanmış hiç farkettirmedide. performansdada pek bişi farketmedim dönerken eve. okadar bakım yapıldı :D
    Taktırma gibi değilde zannedersem, misal; Yamaha X-MAX 250 / Yamaha X-MAX 250 ABS, şeklinde ayrı ayrı satışa sunulabilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bu haftasonu yaklaşık 500 km yol yaptık, 60 liralık benzin aldı.
    km de 12-13 kuruş gibi bişi yaktı.
    300 km uzun yolda genel olarak 100-120 km/s hızlarda 5500-6500 devir aralığında gittik.
    edremit yolundaki virajlarda biraz gazladık, 8-9 in devirlerde zorladık.
    200 km kadar şehiriçinde de sakin kullandık.
    slyman_b bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Benim makinede sorun var ozaman. 260 KM de 40 TL yaktım. Ki hani 100-110 arası gittim. Gerçi arada 130-140 ları zorladım onun da etkisi olabilir. Tek kişiydim 95 kiloyum hiç yük yoktu benden başka.

Bu arada biraz önce sigortamı yaptırdım, en ucuz AXA Sigorta 770 TL ye bulabildim. Daha da ucuzu varas yapacak birşey yok. Uğraşamayacağım artık. Böyle ülkenin diye artık ödeyecem 3 ay boyunca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler