Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı deep_breathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selan arkadaşlar foruma yeni üye oldum. bende 2 hafta sonra direksiyon sınavına giriyorum ve ardından a sınıfı ehliyet sahibi olucam. motora karşı ciddi bir heves içerisindeyim, araştırmalarım sonucu cbr 250 r almaya karar verdim. sizce 2. elmi almalıyım yoksa sıfırmı? teşekkürler arkadaşlar.
    geçiş motoru yapacaksan güvendiğin 2. el bulursan 2. el al

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam onları demiyorum motor bloğının üsütünden benzin deposunun oraya doğru dışında plastik hortum bulunan iki tane kablo var. acaba onlar bu şarj vs için midir
    O zaman öncelikle kablolar nereye bağlı nereden geliyor bi onu tespit etmek gerekir. Ne kablosu acaba? Başka birşey de olabilir. Kablonun bağlantı noktasını tespit etmelisin. Fabrikasyondan böyle bir kablo yok önceden çekilmiş olabilir.Artçı seleyi sök oturduğun seleyide sök akünün old. kısım bak bakalım aküye giden bir hat var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sağ gidon topuzum düşmüş, nerde nasıl düştü hiç bilmiyorum gevşemiş zaten vidası. Bizim cbrların gidon topuzu ölçüsü falan nedir veya bunlar universal mi oluyor uygun fiyatlı nasıl çözerim bu işi ?
    Kardeşim bende bir köy yolunda giderken biraz da süratliydim topuzun biri düşmüş aynı hadise. Araştırdım renkli modifiye topuzlar var ama pahalı. rizomalar var 200 tl v.s 10 20 30 liralık topuzlarında ağırlığı yetersiz. Takıyorsun gidon zır zır titriyor.

Yapacağın şey şu; Sana en yakın HONDA Yetkili Bayini arıyorsun. Motorunun marka model şasi numarasını veriyorsun. İkamet adresini veriyorsun yada nereye gelmesini istiyorsan sıfır fabrikasyon orjinal yedek parça topuzların adresine geliyor. Ben çiftini 50 TL'ye aldım 1 ay önce. Yine aynı fiyattır. Tabi benim motor 2012 cbr, senin kaç model bilmiyorum sor fiyat öğren. Mantıklı olan bu. Vıttırı vızık ne idiğü belisiz topuz alıp pişman olma.

Arkadaşlar muayeneye kaskım ve ruhsatım ile gideceğim, başka bilgi-belge gerekli mi?
    Egzoz emisyon ve ilkyardım kitine motosiklette gerek yok diye biliyorum, ruhsattan başka lazım birşey var mı?

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı cbr03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar muayeneye kaskım ve ruhsatım ile gideceğim, başka bilgi-belge gerekli mi?
    Egzoz emisyon ve ilkyardım kitine motosiklette gerek yok diye biliyorum, ruhsattan başka lazım birşey var mı?
    yok egzoz emisyonu zaten muayne alırken adım adım evrak kontrol listesi yapıyor sistem. Bana arka freni kaydrımam söylenmişti ne alaka anlamamıştım . AMa ben kaydırınca oo bravo ne kadar kolay yaptın bi dünya uğraşıyorlar bunun için dedi annamadım ama geçti motor.

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Hocam link atmanız mümkün mü? Ben bulamadım da o fiyatlara birtürlü Bir de tüm topuzlar uyar mı acaba? Yoksa ölçüsü falan önemli mi bunların?

Arkadaşlar serviste orjinal çanta demiri satiliyormu cbr250/125 için?

benim arka fren tutmuyor gibi
    kaziklasamda on olmadan motoru istedigim gibi durduramiyorum

herkezde durum ayni mi

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar istanbulda onerebiliceginiz lastikcileri yazarmisiniz, pirelli ve michellin

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ucaltug adlı üyeden alıntı Mesajı göster

herkezde durum ayni mi
    Evet on frene basvurmadan durmak imkansiz gibi.

Normal bir durum
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam link atmanız mümkün mü? Ben bulamadım da o fiyatlara birtürlü Bir de tüm topuzlar uyar mı acaba? Yoksa ölçüsü falan önemli mi bunların?
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-cbr-250-gidon-topuzu-cbr-250-r-gidon-topuzu-284919525/detay

http://urun.n11.com/yedek-parca/gidon-topuzu-falcon-P107630216

http://urun.n11.com/yedek-parca/lampa-motosiklet-gidon-topuzu-90317-P116111898

http://www.brnmotor.com.tr/Rizoma-denge-topuzu,TA-1258.html

Yine dediğim gibi en başta gönderdiğim linkte topuzlar orjinal topuz. Bi ara ögren bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı ucaltug adlı üyeden alıntı Mesajı göster

herkezde durum ayni mi
    CBR 250 lilerde genel anlamda arka fren pek sağlıklı değil. Arka hafif, basan bişe yok, ön fren ile kombine edilerek kullanılmalı. Yüksek süratlerde arkaya dursun diye abanırsanız bi sağ bi sol... hop yerdeyiz.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

CrrusaderTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R
    Selamlar,

Bayadır forumu ve konuyu ilgi ile takip etmekteydim, motorumu alınca üye olup aranıza sizin için uygunsa katılmaya karar verdim.

Tekrardan selamlar, saygılar.
    ramcixx ve MoRFy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı CrrusaderTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bayadır forumu ve konuyu ilgi ile takip etmekteydim, motorumu alınca üye olup aranıza sizin için uygunsa katılmaya karar verdim.

Tekrardan selamlar, saygılar.
    Bi soralım arkadaşlara uygunsa size en kısa sürede dönüş yapacağız hoşgeldin kardeşim. Hayırlı uğurlu olsun yeni cıbırın...

arkadaşlar ellerimde uyuşma oluyor, çok uzun süre sürmememe rağmen. büyük ihtimal oturuş pozisyonumda, onu düzeltmeye çalışıcam da onun dışında tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? yoksa titreşimden dolayı olası bir şey mi? ama hızlı sürmüyorum yeni olduğum içim 50 70 hızlarında sürüyoeum en fazla

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı Schiffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ellerimde uyuşma oluyor, çok uzun süre sürmememe rağmen. büyük ihtimal oturuş pozisyonumda, onu düzeltmeye çalışıcam da onun dışında tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? yoksa titreşimden dolayı olası bir şey mi? ama hızlı sürmüyorum yeni olduğum içim 50 70 hızlarında sürüyoeum en fazla
    eldivenle kullan olmuyor

Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eldivenle kullan olmuyor
    eldivenle kullanıyorum zaten, ama parmakları kesik ondan mı acaba

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kesik parmaklı eldivenle motosiklet mi kullanıyorsunuz?

Motosikleti
    Tracer700
    olabilir benim parmakları kesik değil eldivenle hiç rahtasız olmadım çıplak ellede bir süre sonra alışıyosun o kadar

Arkadaslar merhaba motora yeni baslayacagım suan gönlümden gecen makina r25 ama cbr250r la ikisinin arasında kalıyorum r25 çok yakıyor deniliyor yatırmanda parçaları çok pahalı baya masraflı çıkarsın bakımları pahalı diyolar oyüzden cbra yöneliyorum ama işin içine şekilcilikte giriyor dediğim gibi gönlüm r25de sizce ne yapmalıyım sizlerinde yorumlarını almak istedim öneri yaparsanız çok memnun olurum

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    En kucugunden bi video cektim buyrun
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ini-surus.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı mustafaaozr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba motora yeni baslayacagım suan gönlümden gecen makina r25 ama cbr250r la ikisinin arasında kalıyorum r25 çok yakıyor deniliyor yatırmanda parçaları çok pahalı baya masraflı çıkarsın bakımları pahalı diyolar oyüzden cbra yöneliyorum ama işin içine şekilcilikte giriyor dediğim gibi gönlüm r25de sizce ne yapmalıyım sizlerinde yorumlarını almak istedim öneri yaparsanız çok memnun olurum
    Yamaha aklindaysa onu al

Motosikleti
    Alıntı mustafaaozr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman kaza yaparsam parça pahalı olur, yok çift silindir çok yakar dersen motor alamazsın arkadaşım. Şu anda 250 lik bir sınıfta rövanşda olan tek motor var o da R25. CBR 250R kullanıyorum. Güzel motor lakin yeni kasaları bir R25 karşısında iddalı bir motor değil artık. Honda'dan yakın zamanda bir atılım bekleniyor. Fakat mevcut kasa R25 varken alınmaz fikrimce. Tercih senin R25 alırsan ses görüntü performans hepsi mevcut.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler