Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen ne yaptın ya Makinada parmak izi bile yok Pitbull'u alıp kafese koymak gibi bir şey bu , kullan biraz da kirlensin moralim bozuldu Çiziksiz sürüşler sana.

Arkadaşlar geleneksel hangi yağ konusunu tekrar açmama izin verin.

2.500 km.dir kullandığım (servisin koyduğu) İpone 10/30 full sentetik yağ debriyaj kaçırıyo,sıyırıyo,sektiriyo o kısım kelek. Hele ki ilk viteslerde veya motor sıcak değilken. Ayrıca makina 8bin deviri geçtikten sonra acayip bağırıyor, arada sırada durup yağ seviyesine baktığım olmuştur.

Öneriler üzerine Castrol 10/40 sentetik olmayan yağ denedim. 2 günlük izlenimim, motosiklet traktöre döndü, zangır zangır titriyor. Abartmıyorum Afyonlu arkadaş da söylemişti , elciği geçtim titreşimi benzin deposunda bile hissediyorum. Ama vites geçişleri güzel, vuruntu ,bağırma,çağırma yok.

Şimdi denemediğim (önerilenlerden) tek yağ kaldı. 2 bin km sonra İpone 10/40 yarı sentetik yağı bulabilirsem alıp, deneyeceğim. Daha önceki arkadaşların görüşleri iyiydi. Umarım son nokta olur

Eneos: 10/40 öneririm...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:43 ----------

Alıntı cıbırcıı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar uzun bir süre sonra tekrar aranızdayım 2006 model honda cbr 125 imi sattıktan sonra 2012 model 2013 ün ocak ayında almış olduğum motorsikletimi sadece 2 ay kullanma şansım oldu 2013 yılında 1 ay temmuz ayında 2014 temmuz ayında 1 ay kullanabildim uzun süredir üstü örtülü duruyor 3 kere falan anca yıkamışlığım var dağa güneş nedir bilmez geceleri kullanılmıştır genel olarak kısmetse bu yaz yollardayım Buda cıbırım )

http://i.hizliresim.com/nAb1Al.jpg

http://i.hizliresim.com/vgaMg6.jpg

üffff çok güzel makina be harbiden parmak izi bile yok :D maşallah diyelim de nazar etmeyelim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar bu aralar baya sessiz burası başıma gelen birşey den bahsetmek istiyorum.. Bizim. Aynaları tutan kafa kısmında alyan ile açılan vidalar var.. Park ettiğim zaman katlarım hep.. geçen motora bindim sağ aynayı açtım tam solu açacağım oda ne açılmıyor sıkışmış.. Biraz kuvvet uygulayıp ittim hafiften çıt diye bi ses geldi ve ayna kendi kendine sallanıyor.. Aha yalama oldu dedim.. Ki öyle de oldu.. Alet çantasından alyanı aldım Gevşetip çıkartmak istedim fakat sıkıştığı için açılmadı ve alyanın girdiği yer çok kalitesiz köşeleri traşlanıyor ve boşa dönüyor servisi aradım böyle böyle kafaya bağlı olan demirle değişecek 80 tl +50 işçlik dedi şok oldum.. Aynı numarada bi vida bulup tornacı müşterim halletti fakat aynalarımı artık katlayamıyorum.. Sabitler şimdilik.. Siz i uyarıyorum müsait vaktinizde sakin ve nazikçe orayı açın vidanın dişlerini kontrol edin wd40 mı sıkarsınız diş fırçası ile yağlar mısınız bilmiyorum.. Ama o vida çok yalandan bi vida onu çok iyi biliyorum.. Bike parts honda ya bakacağım orjinali orda ne kadar kaça geliyor falan... Başka önerisi olan varsa yada çözümü bilmek isterim.. Kolay gelsin..
    Bende sol aynaya kask asarak yolculuk ettigimden birde ac kapadan yalama yapmistim aynayi ayna vidalari terstir yani saga dogru ceviricen vidayi acmak icin bu seni yaniltmis olabilir ben distaki vidalari ellemeden sabitletmistim aynayi arkadasima snra serviste aynayi deistirdim sadece problem ortadan kalkti

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    alınık cbr250r istanbul içi arkadaslar yazabilir.

bu da satılık motorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-apaciden-degil-sahibinden-186514090/detay/

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    @Ardacık Hocam aynen yanıldık biraz şimdi bana o 2 vida dan lazım tek tek satmıyor uyuzlar.. Ayna demirinin altındaki kafadan değişim yapacaz diyorlar.. 80 tl ne be çüşünüz yuhunuz...

serkan2898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Merhabalar

2012 model cbr 250 aldım. Ama arka kuyruk iptali yapılmış. Motor bu şekilde muayeneden geçer mi? ve orjinal hale getirmek için ne kadar masraf yapmam gerekir? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Top speed'te bir artış oldu mu???
    daha topspeed denicek vaktım olmadı kardesim deneyince söylerim
    Honda CBR250R (2014) Tri color kullanıcısı.

http://instagram.com/canhepkasar

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Arkadaşlar selamlar bu aralar baya sessiz burası başıma gelen birşey den bahsetmek istiyorum.. Bizim. Aynaları tutan kafa kısmında alyan ile açılan vidalar var.. Park ettiğim zaman katlarım hep.. geçen motora bindim sağ aynayı açtım tam solu açacağım oda ne açılmıyor sıkışmış.. Biraz kuvvet uygulayıp ittim hafiften çıt diye bi ses geldi ve ayna kendi kendine sallanıyor.. Aha yalama oldu dedim.. Ki öyle de oldu.. Alet çantasından alyanı aldım Gevşetip çıkartmak istedim fakat sıkıştığı için açılmadı ve alyanın girdiği yer çok kalitesiz köşeleri traşlanıyor ve boşa dönüyor servisi aradım böyle böyle kafaya bağlı olan demirle değişecek 80 tl +50 işçlik dedi şok oldum.. Aynı numarada bi vida bulup tornacı müşterim halletti fakat aynalarımı artık katlayamıyorum.. Sabitler şimdilik.. Siz i uyarıyorum müsait vaktinizde sakin ve nazikçe orayı açın vidanın dişlerini kontrol edin wd40 mı sıkarsınız diş fırçası ile yağlar mısınız bilmiyorum.. Ama o vida çok yalandan bi vida onu çok iyi biliyorum.. Bike parts honda ya bakacağım orjinali orda ne kadar kaça geliyor falan... Başka önerisi olan varsa yada çözümü bilmek isterim.. Kolay gelsin..
    Bende aynı durumu yaşamıştım sol ayna kitlenip kaldı sonra zar zor söküp yeni vida attık taş gibi kaldı takii kaza edeseye kadar kazada kapandı tekrar ben Çözüm olarak başka ayna almayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen ne yaptın ya Makinada parmak izi bile yok Pitbull'u alıp kafese koymak gibi bir şey bu , kullan biraz da kirlensin moralim bozuldu Çiziksiz sürüşler sana.

Arkadaşlar geleneksel hangi yağ konusunu tekrar açmama izin verin.

2.500 km.dir kullandığım (servisin koyduğu) İpone 10/30 full sentetik yağ debriyaj kaçırıyo,sıyırıyo,sektiriyo o kısım kelek. Hele ki ilk viteslerde veya motor sıcak değilken. Ayrıca makina 8bin deviri geçtikten sonra acayip bağırıyor, arada sırada durup yağ seviyesine baktığım olmuştur.

Öneriler üzerine Castrol 10/40 sentetik olmayan yağ denedim. 2 günlük izlenimim, motosiklet traktöre döndü, zangır zangır titriyor. Abartmıyorum Afyonlu arkadaş da söylemişti , elciği geçtim titreşimi benzin deposunda bile hissediyorum. Ama vites geçişleri güzel, vuruntu ,bağırma,çağırma yok.

Şimdi denemediğim (önerilenlerden) tek yağ kaldı. 2 bin km sonra İpone 10/40 yarı sentetik yağı bulabilirsem alıp, deneyeceğim. Daha önceki arkadaşların görüşleri iyiydi. Umarım son nokta olur

Dayıcım sen 10/40 dene pişman olmazsın yağı da Sanalpazar diye bi site var orda uygun fiyatlı bulabilirsin
    Sokollu bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar elimde 1 çift orjinal cbr250 aynası var. Almak isteyen olursa özelden ulaşsın yardımcı olmaya çalışırım.

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim
    2013 4500kmde cbr min motoru yağ kaçırdıgı için (daha öncede bahsetmiştim) serviste motoru açılıp sıvı conta sürülerek sorun giderilip bana teslim edildi. Fakat motoru aldıktan sonra farkettimki buseferde vites pedalının dibinden yağ kaçırıyo tekrar servise (D&B honda) gittim ordaki keçeyi değiştirip yolladılar ama yine yağ kaçırmaya devam ediyo ve ben bu şekilde tam 3 defa servise git keçeyi değiştirt gel yaptım her seferinde olayı anlatıyorum ama farklı bişey yapmıyolar . Üzerindeki 4. Keçe ama yağ kaçırmaya devam ediyo sizce sebebi ne olabilir,yada başka ne yapabilirim

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim
    2013 4500kmde cbr min motoru yağ kaçırdıgı için (daha öncede bahsetmiştim) serviste motoru açılıp sıvı conta sürülerek sorun giderilip bana teslim edildi. Fakat motoru aldıktan sonra farkettimki buseferde vites pedalının dibinden yağ kaçırıyo tekrar servise (D&B honda) gittim ordaki keçeyi değiştirip yolladılar ama yine yağ kaçırmaya devam ediyo ve ben bu şekilde tam 3 defa servise git keçeyi değiştirt gel yaptım her seferinde olayı anlatıyorum ama farklı bişey yapmıyolar . Üzerindeki 4. Keçe ama yağ kaçırmaya devam ediyo sizce sebebi ne olabilir,yada başka ne yapabilirim
    Motora fazla yağ koyulmuş olabilir mi? Fazla basınçtan keçeleri patlatır, zayıf bulduğu yerden kaçak verir. Motor dik konumdayken yağ seviyesini kontrol edin. Mümkünse motor en az 3-4 saat çalışmamış olsun ki yağ süzülsün tam olarak.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motora 1600ml yağ konulmuş seviyeye baktıgımdada, seviyesi üst çizginin hafif üstünde duruyo.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora 1600ml yağ konulmuş seviyeye baktıgımdada, seviyesi üst çizginin hafif üstünde duruyo.
    Yağ filtresi değişirse 1,5 litre. Değişmez ise 1,4 lite yağ koyucaksınız. + İpone 10/40 tavsiyemdir. Castrol kullanıyorum su anda. Ama ipone daha kaliteli. 4000 kmde 1 değişiyordum . Castrolü 3000de değişiyorum.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eyvallah ozaman biraz yağ boşaltim.inşallah düzelir
    Peki servis nekadar yağ koycağını bilmiyomuki fazla koyuyo bide okadar git gel yaptım ordada sordum yağ fazla olabilirmi diye, yok yagdan olması için enaz 1 lt fazla olacakki oralardan kaçırsın dediler

cıbırcıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125Esd
    arkadaşlar bugün fırsat buldum motoruma bi kaç zevkime göre değişiklikler yapıyım dedim önerebileceğiniz birşeyler varmı g.mustafa kemal imzam depodaki altın sarısının renginde yapıldı honda nfc amblemi plakaya 3 lü led yaptım leğimle jant şeriti depo yanı plastik karbon kaplama üst kısım eksozu koruma kapağı çizilen çok olmuş gördüğüm resimlerden önlem amaçı karbon kapladım gerçi bu yazda işim yüzünden yine motor 3 ay yatıcak 8 aydır yattığı gibi devam :( haftada 1 gün kullanma şansım olucak gibi duruyo böyle giderse kullanamadan satıcam )

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    @Hamza034 iyi akşamlar 100 ml den bişi olmaz ki esengül servis te o şekilde ekliyor arkadaşımda cbr650f var onda filtre ile birlikte 2.9 ama 3 atıyorlar olurda yağ yakarsa kitlenmesin yağsız çalışmasın diye belkid . Park ettikten sonra ilk çalıştırmada ayaklıkta olacağı için yağlama hemen olsun diye de olabilir... Böyledir bu doğrudur demiyorum onlara da sormadım sadece tahmin ve olumlu düşününce bulduğum yanıtlar bunlar...yada keçe patlama yapsın gelsinler diye de olabilir :D bilemedim ama banada 1.6 koyuyorlar. Akşam kendim değişimi yapacam 1.5 atacağım bakalım..

Motosikleti
    CBR250R
    Merhaba arkadaşlar. CBR250 için en iyi lastik Diablo Rosso mu sizce? Sizler hangi lastiği kullanıyorsunuz? Bir de arka lastik için 140 mı 150 mi önerirsiniz, 150 sorun çıkarmaz sanırım?

Teşekkürler şimdiden.

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı Recess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaþlar. CBR250 için en iyi lastik Diablo Rosso mu sizce? Sizler hangi lastiði kullanýyorsunuz? Bir de arka lastik için 140 mý 150 mi önerirsiniz, 150 sorun çýkarmaz sanýrým?

Teþekkürler þimdiden.
    Çoğunlukla rosso II kullanıyor... Michelin pilot activ yada pilot street de çok meşhur...Bridgestone, metzeller, avon gibi lastik markaları da var ben henüz orjinalle devam ediyorum.. Fakat avon roadrider ı deneyeceğim.. İngiltere'de çok tutuluyor.. Motosikletlerin babası bi ülke olduğunu biliyoruz onlar yön veriyor.. 140 stock tan devam et hocam bence 150 ye girme...
    RossoII de alsan Michelin de alsan pişman olmazsın ama...

Motosikleti
    CBR250R
    Çoğunlukla rosso II kullanıyor... Michelin pilot activ yada pilot street de çok meşhur...Bridgestone, metzeller, avon gibi lastik markaları da var ben henüz orjinalle devam ediyorum.. Fakat avon roadrider ı deneyeceğim.. İngiltere'de çok tutuluyor.. Motosikletlerin babası bi ülke olduğunu biliyoruz onlar yön veriyor.. 140 stock tan devam et hocam bence 150 ye girme...
    RossoII de alsan Michelin de alsan pişman olmazsın ama...
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Arkadaşlar bir sorum daha olacak. Zincirimin bakımını çok ama çok aksattım. Acil yağlamam gerekiyor artık. Önceden motul temizleme spreyi ve yağ kullandım. Şimdi gaz yağı ve motor yağıyla yapacağım. Aklıma takılanlar; gaz yağını nerede bulabilirim? Bir de Barkın Bayoğlu çıkma motor yağıyla yapabilirsiniz demiş, benim elimde kullanmadığım yarım kalan 10/40 motor yağı var. Kullanılmamış ama. Onunla yağlayabilir miyim zincirimi?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Recess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Arkadaşlar bir sorum daha olacak. Zincirimin bakımını çok ama çok aksattım. Acil yağlamam gerekiyor artık. Önceden motul temizleme spreyi ve yağ kullandım. Şimdi gaz yağı ve motor yağıyla yapacağım. Aklıma takılanlar; gaz yağını nerede bulabilirim? Bir de Barkın Bayoğlu çıkma motor yağıyla yapabilirsiniz demiş, benim elimde kullanmadığım yarım kalan 10/40 motor yağı var. Kullanılmamış ama. Onunla yağlayabilir miyim zincirimi?
    Daha önce foruma yazdığım bir mesaj ,

Eveett arkadaşlar ;

Gaz yağı arayıp da bulamayanlardan mısınız ? 400 ml kutuya 30-40 TL vermekten bıktınız mı

Avrupa yakasında sormadığım benzinci kalmadı sonunda bugün buldum. Eminönü'nde Mısır çarşısının arkasında.

Şimdi şöyle, Mısır çarsınının giriş kapısı (Yeni caminin önünden) sağa uzanan bir sokak var. Peynirciler var bir sürü , kahvaltılık malzemesi filan satıyorlar. Ordan düz devam ediyorsunuz, Kuru Kahveci Mehmet Efendi var çok meşhur ve kalabalıktır. O sokağa girip düz devam edin. Yolun sonuna doğru sola dönün. Bu dar sokakta kimyevi maddeler satan yerler var. Öz yaldız isimli dükkanda litresi 10 TL'den alabilirsiniz.

Ben hiç çıkma motor yağı denemedim. Bence zincir yağı almakta fayda var. Diğer yağların zincire bu iş imal edilmiş yağlar kadar tutunabileceğini sanmıyorum.

Arkadaşlar benim honda cbr 250 r 2014 motorun var motoruma egzos taktırmayı düşünüyorum ama karar vermedım daha dogrusu fiyat farkları cok akrapovic tiger vs hangısını tavsıye edersınız hangisinin sesi daha güzeldir ve fiyatları nedır bana bir yardımcı olursanız cok sevinirim cünkü sesini yakından duymadım görmedim daha önce hep youtubedan izledigim kadarıyla kullanıcılar varsa yazarsa cok sevınırım tesekkurler .kazasız belasız iyi gunler arkadaslar ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler