Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun süredir stomp grip veya muadili arayışındaydım eski kasada depoyu bacakla tutmak zor oluyordu koltukta kayıyordum brn motorda (türkiyedeki tek resmi satıcısı )http://www.brnmotor.com.tr/Honda-Cbr...,PR-11361.html pahalıydı 261 tl , ebaydan http://www.ebay.com/itm/STOMP-GRIP-T...05da72&vxp=mtr sipariş verdik bu işlerden anlayan bir arkadaşımla kargo dahil 131,5 tl ye geldi ay sonuna kadar gelecekmiş geldimi bakacağız artık nasıl olacak
    gelince haberimiz olursa iyi olur banada çok acil lâzım brn motorda fiyatokadar da olmaz yaav yuh

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Zeki eksozu sok temizle tak herhangi bir ayar yapman gerekmiyor slip on eksozlar bunlar çiçek gibi
    Mitoqondri bunu beğendi.

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    O kadar para vermeye gerek yok. Ben şunlardan - http://www.aliexpress.com/item/Fit-F...459571047.html - aldım vaktiyle. Ebay'dekinden şekil olarak daha iyi görünüyor. Bizim motorların deposuna tam uyuyor. Orijinal stomp-grip nasıl bilmiyorum ama bunun tutuculuğu gayet güzel, yumuşak bir malzeme.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar para vermeye gerek yok. Ben şunlardan - http://www.aliexpress.com/item/Fit-F...459571047.html - aldım vaktiyle. Ebay'dekinden şekil olarak daha iyi görünüyor. Bizim motorların deposuna tam uyuyor. Orijinal stomp-grip nasıl bilmiyorum ama bunun tutuculuğu gayet güzel, yumuşak bir malzeme.
    gerçi sormuş tum forumda daha önce cevap alamamıştım ama bundan sonra ilgili arkadaşlar değerlendirir artık , aldık bir kere birde stomp grip kaliteli bir ürün( 3M yazıyor altında büyük firma ) bildiğim kadarıyla bakıp göreceğiz

birde sürüş te özellikle virajlarda falan çok fark ediyormu eder gibi geliyor bana yorum yazarsan iyi olur

yeni gördüm senin aldığındada 3M yazıyormuş yeni gördüm hassktr

kargo dahilmi aldığın ürün tl olarak sana kaça geldi
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeki eksozu sok temizle tak herhangi bir ayar yapman gerekmiyor slip on eksozlar bunlar çiçek gibi
    Eyv. Kardeşim bak bunu öğrendiğim çok iyi oldu.. bir gün binmicem motora artık.. Eksozu parlatmaya vericem..
    Hayallerime Sürüyorum.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    bugün ilk kazamı yaşadım.
    Rumeli hisarı sahilde trafik vardı. Araçların sağından gidiyordum, bu sırada araçların solundan ilerleyen kurye nedense benim tarafıma yönelmeye karar vermiş. Çok ince bir yol kavisinden ve araçlardan dolayı o niyetini göremedim. Aniden önüme çıktı, frenin kar etmeyeceğini anladığımda sağından geçmeye çalıştım. Fakat temas yaşandı ve dengem hafif bozuldu. Dengem bozulunca sağ tarafı kaldırıma sürttüm, ayağım arada kaldı.
    sonuç ise sol dikiz aynam kırıldı, arka fren pedalı yamuldu. iyice baktım ama çizik göremedim.
    Yds bot vardı ayağımda keşke uzunlarından alsaydım dedirtti bu kaza bana

kan sulandırıcı ilaç kullandığımdan ayağımdaki kanı bir türlü durduramadım.
    motor sahibinden.com da satışta

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı depicci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rumeli hisarı sahilde trafik vardı. Araçların sağından gidiyordum, bu sırada araçların solundan ilerleyen kurye nedense benim tarafıma yönelmeye karar vermiş. Çok ince bir yol kavisinden ve araçlardan dolayı o niyetini göremedim. Aniden önüme çıktı, frenin kar etmeyeceğini anladığımda sağından geçmeye çalıştım. Fakat temas yaşandı ve dengem hafif bozuldu. Dengem bozulunca sağ tarafı kaldırıma sürttüm, ayağım arada kaldı.
    sonuç ise sol dikiz aynam kırıldı, arka fren pedalı yamuldu. iyice baktım ama çizik göremedim.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...905/ItFmVs.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...538/8qOeuO.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...538/q4TfF0.jpg

Cok gecmis olsun ufak bi siyrikla atlatmis olman sevindirici

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    @ardacik sağol kardeşim dediğin gibi ufak yaralanmalarla atlattık.

Hocam öncelikle geçmiş olsun.. Sizde birşey olmaması sevindirici..
    Size motoru sattırıcak kadar etkilemiş sanıyorum sizi bu kaza.. Hayırlısı olsun..

Birde ilana baktım 13.000 tl biraz fazla yazmamış mısınız ? Gerçi sahibinden.com piyasası hep böyle ama.. Birde ufak kazayı eklerseniz o fiyata satış yapmanız biraz zor olucaktır.. Bilginize..
    depicci bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle geçmiş olsun.. Sizde birşey olmaması sevindirici..
    Size motoru sattırıcak kadar etkilemiş sanıyorum sizi bu kaza.. Hayırlısı olsun..

Birde ilana baktım 13.000 tl biraz fazla yazmamış mısınız ? Gerçi sahibinden.com piyasası hep böyle ama.. Birde ufak kazayı eklerseniz o fiyata satış yapmanız biraz zor olucaktır.. Bilginize..
    Sağol kardeşim
    Fazla yazdığımın farkındayım, saçma sapan tekliflerin olacağının da farkındaydım ki sürüyle oldu. Bugüne kadar satmaya pek niyetli değildim diyebilirim.
    Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorum ve hipertansiyon riskim var. Bunları göz ardı edip motora binmeye devam ettim ama kazadan 6 saat sonra bile kanı tam olarak pıhtılaştıramadım. Yüksek risk taşıdığımı farkettim.
    Motoru satarsam bir daha alır mıyım? Zannediyorum binmeye devam edeceğim, biraz ara vermem gerekiyor sanki.
    Bu arada ilanı güncelledim ama sahibinden.com daha onaydan geçirmedi
    Mitoqondri bunu beğendi.

Allah yardımcınız olsun hocam.. Dediğiniz gibi Allah korusun daha büyük bir kazada risk oldukça artacaktır..
    Allah tüm motor kullanan herkesi korusun.. Herkesin tekeri düz bassın..
    Güvenlik önlemlerini ne kadar alsakta daha da dikkatli olmak şart..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Arkadaşlar bu arada sormak istediğim birşey var.. Revit Stellar Deri Mont almak istiyorum.. Aslında tekstil mont alıcaktım ama sanırım deri alıcam.. Daha dayanıklıdır diye düşünüyorum..

Deri montun artıları eksileri nelerdir ? Nasıl temizlenir vs. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.. Eğer gereksiz ise tekstil mont alabilirim.. Önerilere açığım..

Ürün resmi..

Ürün özellikleri..

Revit Stellar Deri Mont
    Schoeller-Keprotec malzeme kullanılmış olmasından dolayı kumaş mont rahatlığında sürüş yapmanızı sağlar,
    Monako derisi vücudunuzu tam kavrayarak vücudunuz ile bütünleşir,
    Deri pantolonlarla birleştirmek için uzun fermuarı vardır,
    Derinin tarzından vazgeçemeyenler için üretilmiştir,
    Omuzlarda titanyum korumalar mevcuttur,
    CE Onaylı KNOX omuz, dirsek ve sırt korumaları mevcuttur,
    Eva sırt koruması,
    Rahat yaka ve kol ağızları,
    Unisex bir modeldir

Ürün linki..

http://www.feyizoglu.com/Stellar-Deri-Mont_48517.html#0
    depicci ve ardacik bunu beğendiler.
    Hayallerime Sürüyorum.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah yardımcınız olsun hocam.. Dediğiniz gibi Allah korusun daha büyük bir kazada risk oldukça artacaktır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Arkadaşlar bu arada sormak istediğim birşey var.. Revit Stellar Deri Mont almak istiyorum.. Aslında tekstil mont alıcaktım ama sanırım deri alıcam.. Daha dayanıklıdır diye düşünüyorum..

Deri montun artıları eksileri nelerdir ? Nasıl temizlenir vs. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.. Eğer gereksiz ise tekstil mont alabilirim.. Önerilere açığım..

Ürün resmi..

http://i.hizliresim.com/ozZ0l7.jpg

Ürün özellikleri..

Revit Stellar Deri Mont
    Schoeller-Keprotec malzeme kullanılmış olmasından dolayı kumaş mont rahatlığında sürüş yapmanızı sağlar,
    Eva sırt koruması,
    Unisex bir modeldir

Ürün linki..

bence deri mont al ben ilk günden beri revit tarmac deri mont kullanıyorum çok memnunum bakımıda cok kolay derinin bezle silebilirsin bide arada vazelinle yağladınmı super uzun yıllar giyrersin ben biraz terlesemde yazın bile kullandım kolların iç kısmı kumaş bide ense bölgesi yoğun yağmurda oralardan su alıyosun şimdiden soyliyim

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    eğer yağmurda kullanacağım derseniz deri zaten mantıksız sende bilirsin, ama yok hayır benim olayım sonbahar ilkbahar (yazın deri düşünme zaten yazlık file olmalı) deri tavsiye ederim. ama Revit marka değil, özellikle o fiyatlara. motogp yada isle of man tt yarışlarını izlediysen hep alpinestars yada dainese. ben aşağıdaki ürünü kullanıyorum tavsiye ederim soğuk havalarda içliği de var

http://www.mototas.com.tr/urunlistel...=50&g=581&o=73

yok eğer yağmurda da kullanıcam ben tekstil olsun sorun değil dersende aşağıdaki (maddi durum el verirse ben alıcam şahsen)

http://www.mototas.com.tr/urunlistel...=50&g=581&o=72

Teşekkürler hocam bilgi için.. Yağmurlu günlerde kullanmıyorum hocam zaten.. Ama eğer yağmura yakalanırsamda yapacak birşeyim yok mecburen kullanıyorum.. Deri hem daha sağlam hemde daha iyi göründüğü için istiyorum..
    Uzun mont kesinlikle istemiyorum hocam.. Hiç spor görüntüsü yok malum.. Kışlık kaban gibi görünüyor.. :D

Revit stellar görünüm olarak çok iyi görünüyor.. Dainese ve alpinestar revit kadar görünümü güzel gelmiyor gözüme.. Ama dikkate alıcam teşekkürler..

Bu arada yaz kış kullanmayı düşünüyorum.. Eğer yazın çok sıkıntı çekersem file mont bakarım..

Bu arada deriye su değmesi sıkıntı çıkartır mı ? Yağmura yakalanırsak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence deri mont al ben ilk günden beri revit tarmac deri mont kullanıyorum çok memnunum bakımıda cok kolay derinin bezle silebilirsin bide arada vazelinle yağladınmı super uzun yıllar giyrersin ben biraz terlesemde yazın bile kullandım kolların iç kısmı kumaş bide ense bölgesi yoğun yağmurda oralardan su alıyosun şimdiden soyliyim
    Hocam vazelini ne sıklıkla yapıyorsun.. Birde sanırım derinin yumuşak kalması ve çatlamaması için mi uyguluyosun ? Ayrıca vazelini sürdükten sonra siliyor musun ? Yani kısaca bakımı nasıl oluyor ? İç tarafını nasıl temizleyebiliriz ? Kurutemizlemeye verebilir miyiz ?
    Hayallerime Sürüyorum.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    ben uzun süre hiç yakalanmadım en fazla yarım saat o da sorun olmadı. kuru bi bezle sildim sonra ayakkabı parlatıcılar varya onla sildim biraz cansızlaşmıştı onda da zeytinyağıyla silip sonra yine kuru bezle sildim. bende revit yazlık file mont var havalandırması iyi ama kol ve omuz korumaları kesinlikle dainese'den kötü. ayrıca fotografa aldanma hocam canlı gör

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250

Geçmiş olsun dostum... Allah beterinden korusun kaza bela vermesin kimseye... Bende yds'nin uzununu mu kısasını alsam diye fena kararsızım =(
    depicci bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum... Allah beterinden korusun kaza bela vermesin kimseye... Bende yds'nin uzununu mu kısasını alsam diye fena kararsızım =(
    sağol kardeşim
    Kısası için konuşayım yaz günleri normal bir ayakkabının terlettiği kadar terletti, gayet memnunum. Tabanı çok sağlam bugün yaşadığım kazada tabanın yan tarafa uzadığı kısmı sürttüm, çizikler ancak çok detaylı bakıldığında belli oluyor.
    Kışın kullanmadım.
    Ben motordan indiğimde genelde etrafı dolaşmak için baya yürüyorum, bu yüzden kısa aldım. Zira uzunla gezmeyi bırak yürümek bile işkence gibi geldi. Alışmadığımdan olabilir tabii.
    Güvenlik konusu işin içine girdiğinde ise uzun bot alıp her zaman bir ayakkabı bulundurmak daha makul.
    Tardigrat bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "

Ürün resmi..

http://i.hizliresim.com/ozZ0l7.jpg

Ürün özellikleri..

Revit Stellar Deri Mont
    Eva sırt koruması,
    Unisex bir modeldir

Ürün linki..

bu mont bende 3-4 gündür var. söyleyeceğim eksisi montun sırt koruma için yeri var fakat o paraya neden konmamış o da bi kafada ? işareti bıraktı bende.. onun dışında kullanımda seni üzmez rahat bi mont git bi giy zaten kaliteyi anlarsın
    Hayatta zarar etmeyeceğiniz tek şey, hayallerinizin peşinden koşmak..

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ben dainese oneririm, temizlik konusuna gelince deri mont icin sut temizleyiciler var onlari kullanarak temizligini yapiyosunuz ayrica deri mont kislik icin kotudur ! Yagmurda, camurda kullanilmaz diye dusunuyorum. En iyisi gene dainese gore tex iclikli spor bir model, su gecirmez istediginiz zaman icligini cikartip kullanilabilir duruma gelebilmeli.

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçi sormuş tum forumda daha önce cevap alamamıştım ama bundan sonra ilgili arkadaşlar değerlendirir artık , aldık bir kere birde stomp grip kaliteli bir ürün( 3M yazıyor altında büyük firma ) bildiğim kadarıyla bakıp göreceğiz

birde sürüş te özellikle virajlarda falan çok fark ediyormu eder gibi geliyor bana yorum yazarsan iyi olur

yeni gördüm senin aldığındada 3M yazıyormuş yeni gördüm hassktr

kargo dahilmi aldığın ürün tl olarak sana kaça geldi
    Toplamda 35 TL gibi bir rakam ödedim. Sadece depoya yapıştırıyorsun ve şekli tam uyuyor. Yapışması ve tutuculuğu çok iyi. Senin aldığının bir artısı çift parça olması ve toplam alanının daha büyük olması. Benim gibi boyun 1.70 m civarındaysa seninki daha iyi. Benim dizler depoyu ancak kavrıyor. Daha alttaki plastik bölüme de yapışan bir parça -senin aldığında olduğu gibi- benim gibi kısa boylular için daha iyi olur.

Son tahlilde kaliteli ve iş gören bir parça. Tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler